Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sladica brez pečenja

Sladica brez pečenja

Prosim za recept za kakšno sladico, ki je narejena hitro, brez pečenja, pa da je “učinkovita” za obiske. (Pridejo taki, ki imajo vsega preveč, jaz pa ne znam peči, kupljeno pa tudi ne sme biti – s tem pa mož teži, sr….e). Hvala!!!

Pecivo monte…recept najdeš na okusno.si ali kulinarika

Uh tele me pogrejejo – če mož teži, naj pa še on peče!
Drugače pa tiramisu je hitro.

nova
Uredništvo priporoča

Uh tele me pogrejejo – če mož teži, naj pa še on peče!
Drugače pa tiramisu je hitro.
[/quote]

tako je!
zakaj pa ni pred poroko pomislil, da ni vse v lepoti…

zakaj pa sladice ne naredi mož?

sicer pa so sledeče zadeve zelo enostavne in DOBRE

tiramisu

http://okusno.je/recept/tiramisu

albert keksi pecivo

v pekač naložiš plast albert keksov
preliješ s sokom/kavo/po izboru
naložiš s kakšnim vloženim sadjem ali jabolčno čežano
preliješ z debelo plastjo pudinga
namažeš s stepeno sladko smetano

amareti pecivo

2 paketa amareto keksov-kupiš v Eurospinu
500 g mascarpone
500 ml sladke smetane
500-700 g zmrznjenih malin
100 g sladkorja v prahu z vanilijem
Lonček sladke smetane
Narezani mandeljni

Mascarpone + sladko smetano + sladkor-stepeš v gladko zmes

Zlagaš keksi + maline + krema + keksi + maline + krema ( to daš , čez noč v hladilnik)
Naslednji dan stepeš sladko smetano premažeš in posipaš z narezanimi mandeljni.

Ja, hvala za tak recept – sem napisala, da brez pečenja!!! Na kulinariki.net se peče.


In kateri recept, ki si jih dobila tule se peče???


Dodajam k pecivi z albert keksi: na plast albert keksov (jaz jih nič ne vlažim, ni potrebe) naložim na krhlje narezana kuhana jabolka, na vodi, v kateri so se kuhala jabolka, skuham npr. limonin puding in polijem čez jabolka. Serviram ohlajeno s kupčkom stepene sladke smetane.

ful enostavno in okusno – krema iz banan & kakava … razporediš po porcijah, skodelicah in je – dodaš še okras iz smetane za piko na I …

Naredi sadno kupo (zrežeš banane, jabolke na drobno, jagode), povrh stepeš sladko smetano.

Zelo enostaven je tudi tiramisu, sigurno uspe in je brez pečenja. Lahko narediš tudi v kozarčkih!

Ali pa:
Baby biškote na hitro namočiš v kavo. Na to plast biškotov poliješ skuhan vaniljev puding.
Položiš drugo plast namočenih biškotov, gor poliješ čokoladni puding.
Ko je vse ohlajeno, stepeš sladko smetano in lepo namažeš na vrh.
Vse skupaj nato daš v hladilnik.
V kavo daš lahko za okus žličko ruma.

Peče se monte, vsaj tako piše na kulinariki …


Tole jaz delam z albert keksi – plast keksov – puding – keksi – puding – keksi. Smetane ne mažem gor ampak okrasim z njo porcijo, ko serviram.

Aja, pa piškoti so, tako mimogrede …


Daj poglej za monte še kje drugje. Videla si edinega, ki se peče, druge vse lahko delaš brez peke. Imaš veliko receptov ravno za monte.

Kupiš bebi piškote, jagodni kompot, sladko smetano (ki jo je otrebno narediti)

Odcediš jagodni kompot. V ta sok namočiš piškote. Zlagaš v vrsto. Dodaš stepeno smetano, nanjo položiš na koščke zrezanih jagod. Spet dodaš namočene piškote, smetano + jagode.

Kolikor soka ti ostane, na rahlo poškropiš po smetani oz. jagodah, ki so na vrhu.

Pecivo je enostavno in dobro.


Moj monte se ne peče…ni moke, ni jajc… preveč pisanja,da ti ga zdaj napisem….podobna varianta z albert keksi in pudingom.
Tega ko se peče pa jaz ne poznam.

Ravno delam po tem receptu (moj najljubši)

Vaš link

Ma, pisuka, ce njemu kupljeno ni prav, pa naj sam spece! A ti pa kar moras znat pect, ker si zenska, njemu pa ni treba?

Da se razumemo, od nekdaj delam suoer torte, jih rada jem in posledicno naredim dobre. Moj sin me v tortah prekasa 300 na uro! Moz je pa dolga leta delal 100x boljsi burek od mene, dokler se nisem v roke vzela in se naucila burek pect.

Kokos kroglice in veliko Ruma. Lahko pa tudi maraskino notr.

https://oblizniprste.si/slastne-sladice/monte-pecivo/

http://okusno.je/recept/panna-cotta-z-domacim-malinovim-prelivom

V youtube vtipkaj serpica kolaci bez pecenja
Odlične ideje in privlačno za oko

Hvala za tole – zdaj najdem samo še hvaležne jedce. 🙂

Naredi jagurtovo strjenko. Namesto spodnje plasti peciva pa daš bebi piškote, ki jih namočiš v kompot, recimo višnjev, potem višnje gor naložiš in čez poliješ strjenko iz jogurta in sladke smetane ter sladkorja in želatine. Vse skupaj v hladilnik, da se strdi. Hitro narejeno, lahko v naprej in dobro.


Tole jaz delam z albert keksi – plast keksov – puding – keksi – puding – keksi. Smetane ne mažem gor ampak okrasim z njo porcijo, ko serviram.

Aja, pa piškoti so, tako mimogrede …
[/quote]

ha, ha, vem, da so piškoti, biškoti rečemo po domače, hvala za idejo o okrasitvi s smetano ob serviranju.

Tiramisu odpade, je treba pečt na 200 za 20 minut.

New Report

Close