Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek niti kg – kako je to možno?

niti kg – kako je to možno?

Vedno sem bila bolj buckasta ampak… S športom se zadnje čase res ne ukvarjam nekaj pretirano, ker sem v službi po ca. 10 ur na dan, kjer imam pretežno sedeče delo.

Pač je bila situacija takšna, da sem 14 dni jedla dnevno samo en mali lonček navadnega jogurta in eno jabolko. Ostalega nič.

Sem mislila, da bo kaj dobrega od tega, da bo vsaj kakšna kila šla dol. Mislila ja… kg imam isto. Ni šlo dol niti za kg. Kako je to možno?

Ker si stradala. Telo vklopi obrambni sistem in “špara” z energijo, ter je še tisto jabolko in jogurt pretvorilo v zalogo. Če bi nadaljevala s stradanjem, bi se sicer prej ali slej začelo poznat, ampak najbrš veš, da to ni pametno, kajne?

Ni bil namen namerno stradanje in hujšanje ampak pač splet okoliščin. Sem mislila da bo od tega vsaj kaka kila manj pa niti to

nova
Uredništvo priporoča

Prej ti bo letelo dol, če boš kalorijsko in hranilno zaužila pravilno ( za hujšanje imaš zadosti med 1500-1700 kcal) in intenzivno začela telovadit nekje 3-4x tedensko, kot pa tako, kot počneš sedaj… telo stradaš, telo se bori proti temu, da vse “pretvori” v zalogo…..

No ja, da 14 dni nisi imela možnosti pojesti drugega kot jogurt in jabolko, ti pač ne verjamem. Nekje si morala dobit 14 jogurtov in 14 jabolk, torej si bila v trgovini, kar pomeni, da bi lahko nabavila tudi kaj bolj konkretnega, kako žemljo, burek, v večjih trgovinah lahko nabaviš že cel topel obrok. Ampak lej, tvoja stvar, saj si odrasla. Sem ti samo odgovorila na vprašanje. Pri meni se stradanje nikoli ni obneslo, če sem hotela oklestiti kako kilo ali dve. Najbolj učinkovito je bilo veliko sadja, zelenjave, pusto meso in zelenjavne juhe. Pet obrokov na dan. Stradanje pa ne deluje, tudi če ni načrtovano. Razen če ga, kot že rečeno, prakticiraš dovolj dolgo.

res je, bila sem v trgovini 2x. Pač situacija je bila takšna da je bilo treba preživeti s 15 eur, zato pravim, da ni bilo namerno.

Sem preživela en mesec z 2 l zelenega smutija na dan (3 banane + pol kg špinače), ostalo voda, kak čaj zvečer. Minus 11 kg. Gibanje je bilo peš do službe in nazaj, cca. 2000 korakov dnevno.

Kile niso niti tok važne – maščoba je tako ali tako lahka, na kile vplivajo tudi cunje, polna čreva (prebava se ti lahko pač upočasni ob pomanjkanju), mehur itd.

Kera si raje? Leva ali desna?

[img]http://jeniferlee.com.au/wp-content/uploads/2017/06/post-same-weight-different-body.jpg[/img]

Mi lahko kdo razloži, zakaj se pa nekateri ne moremo zredit niti za 0,5 kg?
Sem že bil pri zdravnikih pa vedno nek odgovor, da je to genetika… Kaj točno je za to krivo? Občutek imam, kakor da moje telo ne absorbira vseh hranilnih snovi ven iz hrane …


Lažeš, kradeš, bolhe ješ……


Preprost odgovor. Premalo ješ. Začni se nažirati s kvalitetno hrano in treniraj 3x na teden z utezmi. Se vsakemu je pomagalo pa bo tudi tebi. Samo vztrajnost mora bit. Lp


14 dni jedla dnevno samo en mali lonček navadnega jogurta in eno jabolko
Ni šlo dol niti za kg. Kako je to možno?

Ni možno. Zato si ne izmišljuj.

Sem preživela en mesec z 2 l zelenega smutija na dan (3 banane + pol kg špinače), ostalo voda, kak čaj zvečer. Minus 11 kg. Gibanje je bilo peš do službe in nazaj, cca. 2000 korakov dnevno.
[/quote]
a si imela tak režim z namenom, da bi shujšala? kako to, da si se odločila za tako varianto? kako težko ti je bilo to zdržat, si imela kaj slabego počutja….?

NIKAKOR ni možno.

In zakaj greš odpirati takšno bedno provokativno temo? Jasno je, da človek shujša, če porabi več kalorij, kot jih zaužije.

Navadni jogurt ima največ 100 kalorij, jabolko največ 70.
Torej je nemogoče, da človek 14 dni hodi na šiht in normalno funkcionira in obenem še ne shujša. Larifari. Če bi ti res jed la tako, kot pišeš, bi po treh dneh obležala in mislila, da je konec sveta – tako kot večina debeluhov, ki padejo pod 500 kcal dnevno….. Vi jeste tudi ko imate 40 stopinj vročine, tako ste požrešni! 🙂


14 dni jedla dnevno samo en mali lonček navadnega jogurta in eno jabolko
Ni šlo dol niti za kg. Kako je to možno?

Ni možno. Zato si ne izmišljuj.
[/quote]

Je zelo mozno. Jaz sem imela obdobje, da sem veliko delaĺa, se med tem dosti gibala in skoraj nic jedla, vcasih cel dan nic, vcasih sele zvecer kaksno solatko, sadje, skratka kaj lahkega. Tudi reden obrok, a majhen. Vec kot dva meseca, pa sem shujsala natancno 0 kg.

Kile niso niti tok važne – maščoba je tako ali tako lahka, na kile vplivajo tudi cunje, polna čreva (prebava se ti lahko pač upočasni ob pomanjkanju), mehur itd.

Kera si raje? Leva ali desna?

[img]http://jeniferlee.com.au/wp-content/uploads/2017/06/post-same-weight-different-body.jpg[/img]
[/quote]

Sorry, samo če je na levi imela 58 kg, desna kljub dodani mišični masi nima 70 kg …… Tako naiven tudi treba biti 😉

Je zelo mozno. Jaz sem imela obdobje, da sem veliko delaĺa, se med tem dosti gibala in skoraj nic jedla, vcasih cel dan nic, vcasih sele zvecer kaksno solatko, sadje, skratka kaj lahkega. Tudi reden obrok, a majhen. Vec kot dva meseca, pa sem shujsala natancno 0 kg.
[/quote]

Definiraj “kakšno”.
Če poješ “kakšno solatko ali sadje”, ki vsebuje dovolj kalorij (banane, hruške, grozdje…) , ne boš shujšala, ker boš še zmeraj vnesla več, kot si porabila. Pri takih, ki samo sedite in imate upočasnjen matebolizem, je že 500 kcal dovolj, da vzdržite telesno težo… Če cel dan sediš in se od točke A do točke B voziš z avtom in je edina rekreacija 10 korakov iz kuhinje v sekret in v dnevno, je tudi toliko kalorij dovolj zate…..

Ampak 1 jogurt in 1 jabolko na dan, tudi če ležiš, shujšaš. Žal, tako je, 150 kalorij na dan je premalo, da bi človek – tudi če leži – obdržal telesno težo. Če ne verjameš, vprašaj na OI.

Definiraj “kakšno”.
Če poješ “kakšno solatko ali sadje”, ki vsebuje dovolj kalorij (banane, hruške, grozdje…) , ne boš shujšala, ker boš še zmeraj vnesla več, kot si porabila. Pri takih, ki samo sedite in imate upočasnjen matebolizem, je že 500 kcal dovolj, da vzdržite telesno težo… Če cel dan sediš in se od točke A do točke B voziš z avtom in je edina rekreacija 10 korakov iz kuhinje v sekret in v dnevno, je tudi toliko kalorij dovolj zate…..

Ampak 1 jogurt in 1 jabolko na dan, tudi če ležiš, shujšaš. Žal, tako je, 150 kalorij na dan je premalo, da bi človek – tudi če leži – obdržal telesno težo. Če ne verjameš, vprašaj na OI.
[/quote]
*metabolizem

imam podobno izkušnjo , v bistvu 2.

enkrat sem se šla neki prečiščevalni post z javorjevim sirupom in papriko v prahu. en teden praktično samo tekočina (javorjev sirup z limoninim sokom in papriko v prahu), nisem izgubila nič kg.

enkrat pa 3 tedne bolj ko ne zelenjavno-sadne prehrane, zelo malo kalorij, delala kot budalo (fizično), pa spet nič razlike na tehtnici.

Ta suh decko
Ce mas obcutek da ti telo ne jemlje vse iz hrane.
Je to problem v crevih.
Nujno jih moras nahranit s probijotiki.
Kislo zelje surovo jej
Jogurti probijotik pise gor.
Al pa si kup kapsule probijotiki.
Pa na dan pojej 2500kalorij.
Po mescu dni so spremembe vidne.
Probijotike pa vsak dan. Ne 1x na teden.

Tvoje trditve so plod tvoje domišljije, take kot si ti bi jaz zaprla za en mesec in jih hranila po režimu koncentracijskih taborišč, kjer so dnevno dobivali zelo malo kalorij. Pa da te vidim po enem mesecu.

Pujsi pojeste “malo” grozdja, “malo” banan, “malo” krompirja, “malo” fižola, “malo” korenja, po možnosti sadje jeste v obliki kampotov…. in potem javkate, da niste shujšali. Kalorije so pa na minimumu, ane? 😛

Definiraj “kakšno”.
Če poješ “kakšno solatko ali sadje”, ki vsebuje dovolj kalorij (banane, hruške, grozdje…) , ne boš shujšala, ker boš še zmeraj vnesla več, kot si porabila. Pri takih, ki samo sedite in imate upočasnjen matebolizem, je že 500 kcal dovolj, da vzdržite telesno težo… Če cel dan sediš in se od točke A do točke B voziš z avtom in je edina rekreacija 10 korakov iz kuhinje v sekret in v dnevno, je tudi toliko kalorij dovolj zate…..

Ampak 1 jogurt in 1 jabolko na dan, tudi če ležiš, shujšaš. Žal, tako je, 150 kalorij na dan je premalo, da bi človek – tudi če leži – obdržal telesno težo. Če ne verjameš, vprašaj na OI.
[/quote]

Tudi hruška, banana in grozdje imajo absolutno premalo kalorij, da bi človek z njimi vzdrževal težo, če bi to bilo vse, kar bi pojedel. Da se razumemo, kljub temu, da v službi osem ur presedi. Ne teobezljaj v prazno. Pozanimaj se, koliko kalorij sploh potrebuje človeško telo, tudi v mirovanju, brez aktivnosti (ne, 500 kalorij ni dovolj, vprašaj kakega strokovnjaka) in koliko kalorij vsebuje kakšna hrana. Samo s hruško, grozdjem in banano bi še kako shujšala, če bi samo to jedla dalj časa. Ne samo shujšala, pristala bi na infuziji v bolnišnici. Če pa to prakticiraš kratek čas, pa se telo najprej bori in zelo varčuje. Vsako kalorijo shrani v zaloge, upočasni se metabolizem, če se vmeša še kako neravnovesje hormonov, potem kilogrami ne grejo dol nekaj časa. A enkrat začnejo kopneti.

Samo namig, 100g hruške je cca. 50 kalorij, 100g banane 80 kalorij in 100g grozdja tudi tam nekje. Sedaj pa izračunaj, koliko ti manjka do 500, pa tudi če prideš do tja, je to še vedno absolutno premalo.

Kakršnokoli hujšanje je projekt ENEGA LETA in ne štirinajstih dni.
Razne tedenske diete in podobno so brez veze. Spremeniti je treba način prehranjevanja na DOLGI ROK in enako je z gibanjem.

Kile niso niti tok važne – maščoba je tako ali tako lahka, na kile vplivajo tudi cunje, polna čreva (prebava se ti lahko pač upočasni ob pomanjkanju), mehur itd.

Kera si raje? Leva ali desna?

[img]http://jeniferlee.com.au/wp-content/uploads/2017/06/post-same-weight-different-body.jpg[/img]
[/quote]

Leva izgleda bolj prijazno pa še zlahka bi jo prijel in nesel, če bi bilo potrebno.
Desna mi preveč na moškega potegne…

New Report

Close