Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek slovenske pisateljice o B. Kobalu – najprej S. Makarovič, nato še D. Muck

slovenske pisateljice o B. Kobalu – najprej S. Makarovič, nato še D. Muck

https://siol.net/novice/slovenija/makaroviceva-o-kobalu-gre-se-mu-samo-za-denar-argument-video-488702 24. 1. 2019
Makarovičeva o Kobalu: Gre mu samo za denar [hashtag=Argument]#Argument[/hashtag] [hashtag=video]#video[/hashtag]

Svetlana Makarovič:
”Veste kaj, meni je to popolnoma nezanimiv človek. Jaz ga poznam že tam iz 80-ih let. Zmeraj je bil koritar, zmeraj je bil baraba, zmeraj je bil prostaški. Zmeraj je bil človek brez vsake srčne kulture.
Tisto – bom povedala, kaj me iritira – da si ta tip drzne tukaj in zdaj nosit rdečo zvezdo. Ker simbol rdeče zvezde, prastari apotropejski simbol že dolgo ni več politični simbol, še manj strankarski simbol, ampak je moralni simbol in da ga takle prostak nosi – to me pa iritira. Drugače mi je Kobal popolnoma nezanimiva figura. To je pritlehni, ošterijski zabavljač in n’č druzga, čeprav se ‘ma za … ‘ma se za satirika, zraven pa nima pojma, kaj satira sploh je.”

”Se vam zdi vredno to spraševat’? Vsak umetnik je občutljiv na moralno kršenje moralnih avtorskih pravic. T’le ne gre za materialne avtorske pravice. Dobr’, en takle Kobal, njega pač… njemu zadiši d’nar, on se celo življenje grebe za denar. On je mojster tega, kako ceneno robo čimbolj dragó prodat’, pa kasirat’, n’č druzga. Pri takem človeku vodo potegneš, pa greš naprej.”

”Denar ga je zamikal, n’č druzga. Celo življenje je grebator, komolčar, čez trupla, sam’ da pride do d’narja. Jaz ga poznam še iz 80-ih let. Vedno isto. Ta člov’k se ‘ma za satirika… Ta pa glih, ja – resen dramatik :(.”

” In spet se bo pritoževal, da Slovenci ne znajo cenit’ satire k’r on se ‘ma namreč za satirika, ne? Ta nima pojma, kaj je satira. Ja, to je resen lierarni žanr. On ni noben satirik, on je pritlehni zabavljač in n’č druzga. Satirik – on (Sašo Hribar) je satirik, Tone Partljič je satirik, Iztok Mlakar je satirik, jaz sem satirik, Kobal je pa ničla na področju satire.”

”Čaka, da se bo malo pozabílo, na to računa. Seveda. Barabe se vedno vračajo t’ko k’ herpes. T’le vidim eno prav tako podobnost, a veste, te plagiatorji, a ne, na en’ stran’ Kobal, na drug’ stran’ Janša. Oba sta obsedena s prepričanjem, da sta duhovita. Ne on, ne ta, ne drugi nista duhovita, ampak st a samo neslana in surova, čist’ n’č druzga.

”Ja, za primitivno občinstvo je takle špas idealen, a ne? Ja, pa to (Špas Teater, op.p.) ni resno gledališče, prosim vas, ne? Celjsko gledališče je pa resno gledališče, ne? Tud’ Šentjakobsko gledališče je resno gledališče… Dobr’ za tisto publiko, prav za tist’ najnižji plebs, ne, je pa to idealno, zakaj pa ne.”

https://www.24ur.com/novice/slovenija/kobal.html 04.02.2019
Desa Muck Borisu Kobalu: Gotovo to ni tvoj prvi poskus plonkanja

Desa Muck:
”Dragi Kobal!”
“Pred davnimi leti sva kratek čas prijateljevala in po tem, kar si mi povedal o sebi, sem prišla do zaključka, da je najbolje imeti čim manj opravka s tabo. Priznam, da sem bila sprva ponosna na najino prijateljstvo, saj si vedno znal dajati vtis, da si velikan slovenskega humorja in gledališča, hkrati pa tako prostodušen ljudski človek. To je tudi kombinacija, ki jo s pridom uporabljajo politiki. Nato sem občasno spremljala, kaj se je kasneje dogajalo s tabo. Videti je bilo, da greš s slabega na slabše. Ko si zaključil kariero direktorja prestižnega Mestnega gledališča ljubljanskega, si zamenjal kar nekaj služb, vedno pa na vodilnem mestu, in zadnja leta si jih menjal vedno pogosteje. Povsod se je ponavljal isti vzorec in večina tvojih bivših sodelavcev ne ve kaj dosti dobrega povedati o tebi.”

“Pa še en sum me gloda, gotovo to ni tvoj prvi poskus plonkanja. Lahko se, seveda, motim, a pri tvojih kolegih sem že opazila, da marsikatero šalo ukradejo na internetu, bodisi na angleških bodisi na italijanskih televizijah, jo malo priredijo za slovenske razmere in – hop – pred mikrofon. Morda je bila tudi v vsakem tvojem nastopu kaka prirejena tuja šala ali dve, in ker te leta niso dobili – zakaj potlej ne bi ukradel kar cele predstave?!”

“Ko se je vse skupaj začelo, sem si rekla: Ne bom še jaz zlivala gnojnice. Pravzaprav sem se večinoma čisto dobro zabavala, dokler ni prišel tvoj zagovor. In to do pike tak, kot sem ga napovedala. Šele takrat sem dobila resen napad besnila, zaradi vsega zgoraj naštetega in ker se bojim, da ne misliš nikoli nehati nategovati ljudi. V življenju nisem bila brezmadežna vijolica, toda kar se pisanja tiče, nisem nikoli kradla,” zaključuje in na koncu doda še, da bodo ljudje hitro pozabili, “vedno pozabijo. Zelo zelo hitro. Večina jih je že, ampak si jih spet spomnil s svojim zagovorom, ki mu bodo številni nasedli”.

ne bom tiho

https://www.dnevnik.si/1042860814 2. februar 2019
Desa Muck: Dragi Kobal!

ne bom tiho

Desa Muck – gospodična iz plemiške družine, pa še v žlahti s Fabianijem

nova
Uredništvo priporoča

zdej sta glasne…

…ko bo pa šansa, da skupaj kaj “prikoritijo”, bodo pa spet prijatelji in vlekli davkoplačevalski denar…


Nadaljuje (Desa Muck), op.p.), da pomanjkanje idej nadomešča s tem, da je vsaka druga beseda, ki jo uporabi, “pizda” ter da je “preobrnjen plašč rohnenja čez desnico”.

ne bom tiho


Pravzaprav ima gospa srečo, da je niso pred časom mediji vlačili po zobeh. Že ve, zakaj …


Nadaljuje (Desa Muck), op.p.), da pomanjkanje idej nadomešča s tem, da je vsaka druga beseda, ki jo uporabi, “******” ter da je “preobrnjen plašč rohnenja čez desnico”.

ne bom tiho
[/quote]

+”p.izda”
p.s. Ta izraz na 24ur ni bil cenzuriran.

ne bom tiho

+”p.izda”
p.s. Ta izraz na 24ur ni bil cenzuriran.

ne bom tiho
[/quote]

*ni cenzuriran

ne bom tiho

Kobal ima že napovedane prihodnje predstave, vsaj v Špas teatru v Mengšu! Ljudje butasti bodo pa še kupovali vstopnice, da bo ja vse razprodano in da bo Kobal lahko služil denar. Res lepo. Slovenci so res en topumen narod.

Ahahahahaha! Svetlana in rdeča zvezda – “moralni simbol”…
Ahahahahaha!

In zakaj ne bi šli? Kaj ima Špas teater z CMG ali plagiatom?
Pissda vam materna, tok časa boste hodili po njemu, da se bo še on fental. A pol bo pa uredu?
Sram naj vas bo, ker niste prav nič prizadeti, oškodovani!! Sram ja, z Deso na čelu. Ko da je ona pri Mariu pa blestela in imela same svoje ‘štose’??!


https://www.24ur.com/novice/slovenija/kobal.html 04.02.2019
Šentjakobsko gledališče odpustilo Borisa Kobala z mesta direktorja

Upravni odbor Šentjakobskega gledališča je na svoji seji sprejel odločitev, da Borisu Kobalu izredno odpove pogodbo o zaposlitvi, je pojasnil Janez Vlaj, predsednik društva Šentjakobskega gledališča. Na celotno afero se je medtem odzvala Desa Muck, ki pravi, da je že ob izbruhu afere vedela, s katerimi besedami se bo Kobal zagovarjal.

ne bom tiho

In zakaj ne bi šli? Kaj ima Špas teater z CMG ali plagiatom?
Pissda vam materna, tok časa boste hodili po njemu, da se bo še on fental. A pol bo pa uredu?
Sram naj vas bo, ker niste prav nič prizadeti, oškodovani!! Sram ja, z Deso na čelu. Ko da je ona pri Mariu pa blestela in imela same svoje ‘štose’??!
[/quote]

Čakala se, na tak komentar, ker se strinjam s teboj. Kobaliča ne maram, preveč je strupen, a je naiven, da se je spustil tako nizko. Moral bi delati bolj fino, tako kot drugi, ki kradejo veliko več, pa jih slavimo kot bogove. Jaz ne! Pustite Kobala, svinjarija, kaj počnejo mediji. Desa, Makarovička, dve koklji, ne prenesem ene niti druge. Zračunajmo, koliko je pokradla Makarovička z neupravičeno, šenkano penzijo, saj ni vplačevala v pokojninski sklad. Ima zlato penzijo, fuj, fuj…da je ni sram. Njej bi napisala: Ko to tamo pjeva!
Vsi utihnite in ne dovolite, da manipulirajo z vami…

Svetlana Makarovič preveč grdo pljuva, zato njenega mnenja ne upoštevam.
Deso Muck spoštujem in kar je ona napisala – mora biti že res! Očitno ima že od prej slabe izkušnje z njim…

Seveda je vplačevala v pokojninski sklad, a misliš, da umetniki nič ne vplačujejo pokojninskih prispevkov od prodanih knjig, kaset pravljic, CDjev pravljic, ilustracij, koncertov, petja, igranja, TV nastopov, tantiem itd. Misliš, da samo delavec za trakom plačuje prispevke, drugi pa ne ali kaj?

Vprašanje, koliko je vse skupaj zneslo (tako malo spet ne), ampak da napišeš, da ni vplačevala v pokojninski sklad, je pa zelo nesramna laž. Ker ga ni človeka v Sloveniji, ki bi prodajal svoje delo, pa ne bi rabil plačat prispevkov za pokojnino.

Seveda je vplačevala v pokojninski sklad, a misliš, da umetniki nič ne vplačujejo pokojninskih prispevkov od prodanih knjig, kaset pravljic, CDjev pravljic, ilustracij, koncertov, petja, igranja, TV nastopov, tantiem itd. Misliš, da samo delavec za trakom plačuje prispevke, drugi pa ne ali kaj?

Vprašanje, koliko je vse skupaj zneslo (tako malo spet ne), ampak da napišeš, da ni vplačevala v pokojninski sklad, je pa zelo nesramna laž. Ker ga ni človeka v Sloveniji, ki bi prodajal svoje delo, pa ne bi rabil plačat prispevkov za pokojnino.
[/quote]

Nikoli, niti dinarja, niti tolarja, niti centa, kaj šele eura.

Nikoli, niti dinarja, niti tolarja, niti centa, kaj šele eura.
[/quote]

Ne, sploh ne. Njene knjige, CDJe, kasete in vse drugo so na črno prodajali, vsak koncert je bil v tajnosti, nastopala je v tajnosti vsa ta leta, igrala in režirala je v tajnih gledališčih, da ji država in FURS nista mogli vsa ta leta zaračunati niti centa. Ti si še večji pravljičar od Svetlane.

Kar upoštevaj njen opis, kajti ni opisala njega temveč sama sebe! 😉

Imam ga na sumu, da ni prvič kradel. Sedaj so ga samo ujeli s prsti v marmeladi in zapackanimi usti.
Za svoje delo bi moral odgovarjat. Če bi bil kakorkoli mož na mestu, bi iz vseh funkcij odpstopil sam, poleg tega bi odpovedal vse svoje predstave in dati prostor umetnikom ki imajo svoje ideje in na žalost nimajo priložnosti da bi nam jih pokazali.

Me pa vedno znova preseneti slovenska mentalitela, da krajo, laž z lahkoto odpuščamo. Uspeh pa je nekaj kar je nedopustno.

Ne, sploh ne. Njene knjige, CDJe, kasete in vse drugo so na črno prodajali, vsak koncert je bil v tajnosti, nastopala je v tajnosti vsa ta leta, igrala in režirala je v tajnih gledališčih, da ji država in FURS nista mogli vsa ta leta zaračunati niti centa. Ti si še večji pravljičar od Svetlane.
[/quote]

Država ji ni zaračunavala, ampak donirala.

Frtajčkov Gustl iz Taspodnjega Kašlja tudi ni na črno prodajal pridelanega krompirja, pa zato še nima privilegirane pokojnine.

Ja ne me smejat s takimi 😀

Država ji ni zaračunavala, ampak donirala.

Frtajčkov Gustl iz Taspodnjega Kašlja tudi ni na črno prodajal pridelanega krompirja, pa zato še nima privilegirane pokojnine.
[/quote]

Ja, ja, seveda. Ona je edina v Sloveniji, ki ji ni bilo treba davkov in prispevkov plačevat od svojega dela, ki je bilo javno.

Zaslužne penzije pa tako ali tako ne dobiš na podlagi vplačil, ampak za posebne zasluge. Gustl bi tudi, če bi jih imel, ampak prodaja krompirja to žal ni. Da ni vplačala niti centa, je pa seveda čista laž.

Gustlov krompir bo žal pozabljen 2 leti po njegovi smrti. Svetlanine pravljice se bodo pa še brale tudi čez 100 let.

Ja, ja, seveda. Ona je edina v Sloveniji, ki ji ni bilo treba davkov in prispevkov plačevat od svojega dela, ki je bilo javno.

Zaslužne penzije pa tako ali tako ne dobiš na podlagi vplačil, ampak za posebne zasluge. Gustl bi tudi, če bi jih imel, ampak prodaja krompirja to žal ni. Da ni vplačala niti centa, je pa seveda čista laž.
[/quote]

Ura bo kmalu trinajst, nekam znana številka zadnje čase; se bo najbrž tudi pri vas počasi zdanilo.
Aja, saj res, tistih trinajst je bilo v tisočih:)

Zdanilo se je kar nekaj časa nazaj že dost, da se tvoje očitne laži takoj prepoznajo. Pa lep dan.

New Report

Close