Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Če se skregate s sosedi – a vsi ignorirate?

Če se skregate s sosedi – a vsi ignorirate?

Se skrega foter s sosedi, ker kidajo na našo stran. Ker ob meji kar nekaj režejo… postavljajo kante na vašo zemljo…. ena sama kmetavzarska zajebancija.
In ker foter reče STOP… kaj se drugi člani še vedno pozdravljate? Ali jih daste na ignor?

Meni osebno se zdi fer, da podpira familija fotra. Da drži skupaj in se podpira.

Ne pa se delat, da smo v dobrih odnosih. Ker družina je ena sama. Izdajalci so, ki ne stojijo ob strani domačega človeka!

Ne mislim tako.
Skrega se človek s človekom – ne pa zavezniki oz. domači. Ko se je nekdo od mojih skregal s sosedi, sem jaz še vedno normalno komuniciral. Ker meni ni tisti človek nič narobe naredil in itak sem bil mnenja, da je vse skupaj brezvezna traparija.

tako je treba, za vse rodove naprej brez besed, zob za zob in krvana osveta za vsako ceno…. Pa tolk je za povedat čez albance 🙂 na tem forumu. Eh slovenčki , ogledalo ne laže.

Dokler mene pozdravijo, bom tudi jaz odzdravil. Toliko so me pa že naučili o bontonu.

Se pa ne bi spuščal preveč v kake debate z njimi, torej vseeno bi očetu dal prav.

ko se skregam, se skregam za vedno
pa ni važno kdo so

Avtorica, se strinjam s tabo.

Ko sem se jaz skregala s sosedom, sem se za vedno. Z njim ne spregovorim besede. Žal pa je mož izdajalec. In to mu zamerim.

Tako nekako. Vic je, da jim pokažeš, da si na nivoju, a da veš, da nimajo prav.

To je nekaj najbolj bednega kar se lahko zgodi otroku, ki ima za najboljšega prijatelja sosedovega otroka. Ko sem bila otrok, sta se moj fotr in sosed vsake toliko časa skregala in potem se s sosedovo hčerjo, s katero sva bili takrat najboljši priojateljici, nisva smeli družiti. Ko sta se pobotala, sva se pa lahko spet. Saj, ko sva že nekoliko zrasli, sva se seveda po svoje znašli, dokler sva bili pa še majhni, sva se pa čez ograjo na koncu vrta na skrivaj pogovarjali. Res bedno, ne delajte tega svojim otrokom!

Odličen prispevek!
Tudi jaz imam nekaj slabih spominov na medsosedske prepire. Zato se potrudim – in moji ta mladi tudi – da se s sosedi ne kregam. Če je treba kaj urediti, to naredim obzirno in s prijazno besedo. Vam povem, deluje! Moji sosedje so med sabo skregani, ampak z našo družino pa niso. Če imajo kakšno pripombo, jo povedo prijazno, jaz jo pa v največji možni meri upoštevam.
Sicer pa avtorico kar razumem. Obstajajo arogantne osebe, ki jim težko kaj dopoveš. Mislim pa, da je z vztrajnostjo tudi to mogoče.
Pa še odgovor na vprašanje: skregani naj se med seboj zmenijo. Ni treba v špetir še vso družino vpletati.

Bedak neumen… seveda ti je narobe naredil, če pa sosed svoje kante za smeti postavlja na vaše dvorišče, pardonna posest od tvojega očeta :)))
Zato pa slovenci ostajamo brez morja, zemlje ob mejah….. ker mislijo tako kot ti… kaj me briga tista zaplata zemlje ob Muri, saj ni moje…. pa ti tiste male obale ob dragonji, sej ni tam nič moje….

Drugo pa je, če se skregata zarad nogometne tekme, ker ima vsak drugačno mnenje tam pa res nimaš nič

Bedak neumen… seveda ti je narobe naredil, če pa sosed svoje kante za smeti postavlja na vaše dvorišče, pardonna posest od tvojega očeta :)))
Zato pa slovenci ostajamo brez morja, zemlje ob mejah….. ker mislijo tako kot ti… kaj me briga tista zaplata zemlje ob Muri, saj ni moje…. pa ti tiste male obale ob dragonji, sej ni tam nič moje….

Drugo pa je, če se skregata zarad nogometne tekme, ker ima vsak drugačno mnenje tam pa res nimaš nič
[/quote]

Lahko se naslavljava tudi z “bedak neumen”… če želiš;
In spet pripisuješ okrog svoje poglede… ne, nič nihče ne postavlja ali meče na našo stran; to bi že uredil.
Šlo je za nesoglasja o drugih zadevah, ki se tičejo pač samo dveh prepirajočih se.

In sploh ne gre za popuščanje (pa čeprav je tudi to kdaj smiselno, ker lahko kaj dobiš na drugih frontah), gre za smiselnost brezveznega prepiranja in zapravljanje svojih dni za slabo voljo.

Se ne kregamo,oziroma imamo lahko debato zakaj kdo ne sme parkirat na moj parking,povem resno in ostro in to je to,se vedno pozdravim ali kakšno rečemo,se že zgodilo,da sem za parkirala “soseda”,ker ni želel razumeti,da moj parking ni tuja lastnina,se ne zgodi več.Skregali se pa tudi nismo…

Ne le ožja družina, tudi potomci vsaj treh rodov naprej morajo spoštovati, da sta se prababici tam leta 1939 skregali, ker je kura prve znesla jajce na posesti druge. Pa prastric je menda mejnik prestavil za cel meter. Res ne gre, da bi pravnuki kršili staro osveto, ki mora prehajati iz roda v rod, prav tako kot tožbe na sodniji.

Ne kregam se s sosedi, to so ja najbližji ljudje, s katerimi si lahko kadarkoli izmenjaš medsebojno pomoč, poklepetaš, ….

Mi na kraj pameti ne pade, da se grem s sosedi kregat. Pa imam vse okrog hiše in kolikor hiš toliko različnih karakterjev v njih.
A zaradi snega? Kante? Parkirišča? Par žurk na leto? Dveh drekov na naši zelenici? Ma ja. Ni prijetno ampak se s tem da preživet.
Edino enkrat sem sosedu par hiš nižje povedala svoje, ker je res pridivjal v ulico kjer je kar nekaj majhnih otrok. Pa to ne pomeni, da ne govoriva ali da se ne pozdraviva več. Če znaš lepo povedat, ljudje to razumejo.
Če bi bila s sosedi v slabih odnosih bi se odselila. Pri nas pomagamo en drugemu… košnja trave, hranjenje mačk, sprehajanje psov ko je kdo na dopustu, zalivanje roz, brušenje nožev itd. Pa če komu zmanjka kofe, jajce, kvas…

Nikoli ne razumem, da nekomu zmanjka kave, jajc in podobnega. Al je to le izgovor, da prečekirate sosedov flet, al pa da mu nastavite fračko za obdelavo?

Lej ti tega gnilga hinavca
Ne krega se s sosedi zarad pomoci.
A mislis so o sosedah take grde stvari ampak ti si hinavski ksiht govno od cloveka.

New Report

Close