Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek filma Zvezda je rojena

filma Zvezda je rojena

Včeraj sem si ogledala filma Zvezda je rojena in me zanima ali sem samo jaz čustveno otopela ali se res vsi jokate zraven? Vse moje kolegice so zraven jokala, medtem ko jaz nisem razumela zakaj. Mislim… tip se zapije, kaj je tukaj tragičnega? Sam si je kriv, tako kot tudi ženska, ki se je s takim sploh poročila. In kaj nam ta film sporoča? Da za ženskim uspehom vedno stoji moški in da mora ženska vse potrpeti (tudi pijančevanje, drogo ter da jo tip spravlja v hudo sramoto), ker važna je samo ljubezen. Bruh!!!

Danes nben ne zna iskanja uporabit in pogledat iste teme?

Nisi edina:)

Tudi jaz sem tako komentirala film, sam si je kriv. In nisem jokala. 🙂

Vsi v dvorani so jokali. Moški malo bolj na skrivaj, ampak so.
Kdor je v glavnem igralcu videl samo pijanca, je sfalil point. Nekateri ljudje imajo težave z doumevanjem filma, pa najbrž ne samo tega.

Ja, jaz sem jokala, dvakrat!!!

Ne vem, če sem jokala, me je pa očarala lady Gaga, tako lepa je brez vseh dodatkov in tako lepo poje. Kot film me je pa bolj navdušil tale:

https://www.youtube.com/watch?v=mP0VHJYFOAU


Originalna zgodba je iz leta 1937, potem so delali samo še nove priredbe, da se polni blagajne, čeprav je vnaprej znan konec. Muzikal je to, poudarek je na glasbi in stokrat prežvečeni zgodbi. Saj se trudijo, da bi zadeva funkcionirala tudi v letu 2019, ampak danes so drugi časi. tudi ob Romeu in juliji se danes vsi en zjočejo. Vseeno pa mislim, da bo za najboljšo obveljala tista verzija z Barbro Streisand in Krisom Kristoffersonom iz leta 1976. Je bil čas ta pravi za takšne filme.
Meni osebno je bil ta film veliko razočaranje, prav tako Bohemian Rhapsody, ki mi je deloval kot neka verzija Queenov za telebane, filmska wikipedia. Da je to nominirano za oskarje sem pa brez besed.


Originalna zgodba je iz leta 1937, potem so delali samo še nove priredbe, da se polni blagajne, čeprav je vnaprej znan konec. Muzikal je to, poudarek je na glasbi in stokrat prežvečeni zgodbi. Saj se trudijo, da bi zadeva funkcionirala tudi v letu 2019, ampak danes so drugi časi. tudi ob Romeu in juliji se danes vsi en zjočejo. Vseeno pa mislim, da bo za najboljšo obveljala tista verzija z Barbro Streisand in Krisom Kristoffersonom iz leta 1976. Je bil čas ta pravi za takšne filme.
Meni osebno je bil ta film veliko razočaranje, prav tako Bohemian Rhapsody, ki mi je deloval kot neka verzija Queenov za telebane, filmska wikipedia. Da je to nominirano za oskarje sem pa brez besed.
[/quote]

Hvala za to info: nisem vedela, da sta Barbara in Kris posnela ta film, ga poiščem:):):)

Tudi meni ni čisto jasno, kdaj je v tem filmu trenutek za jok?

Ja, res ocitno niste dojeli bistva, da kljub temu, da se boris proti zasvojenosti, te le ta na koncu pokoplje. Razumeti, da je zasvojenost mocnejsa od ljubezni, od samega sebe, to je res zelo zelo hudo.

…zagrenjenost, frustracije, kompleksi… nič novega, pač preveč takih, ki se ne znajo sprostit in uživat…

Razumem, da je zasvojenost močnejša od ljubezni, ampak ne razumem kaj je tukaj tako žalostnega, da večino ljudi spravi v jok? Tip je sam izbral takšno pot. Razumela bi, da bi neozdravljivo zbolel (takšnih filmov je ogromno, pa nihče ne joka zraven) ali da bi imel kakšno nesrečo, tako pa je za vse skupaj kriv sam. Gaga pa je tudi vedela v kakšno razmerje se spušča in se mi niti malo ni zasmilila, kvečjemu sem se ves čas spraševala kako si lahko nekdo omisli tako neumen in naiven lik.

Mene je stisnilo v grlu samo ob prizoru s psom. Samomor je itak predvidljiv.

Ko bos dojela, da je zasvojenost zelo huda bolezen in ko bos videla nekoga od tvojih bliznjih oz. nekoga, ki ga imas rada, kako umira na obroke, kako trpi, potem bos dojela, kako huda bolezen je to in zakaj nekdo ob takem filmu joka.

Hvala za to info: nisem vedela, da sta Barbara in Kris posnela ta film
[/quote]
Njuna verzija je res odlična. Sem ga pogledala že 3x.

Hočeš torej reči, da so jokajo tisti, ki ob filmu podoživljajo svojo zgodbo? :))

Zasvojenost je šibek um ne pa bolezen. Sam si je alko v grlo zlival, sam si je tablete v usta tlačil in sam se je obesil. Zraven je še njej škodoval. In za takim naj kdo joka? Ne seri. Ni vreden solze.

Nisem jokala, vendar mi je bil film zelo všeč. Zgodba je res bila že večkrat posneta, ampak je vedno znova aktualna. Predvsem sama igra obeh igralcev, res pristno, z veliko čustvi in neko “globino”. Sta me prepirčala, v smislu, da nisem v Gagi videla neko odštekano pop pevko in Bradlya kot nekaga frajerja iz Hangover filmov. Pa tudi glasba in izvedba je vrhunska, se vidi, da so bile koncertne scene v živo zapete.


Njuna verzija je res odlična. Sem ga pogledala že 3x.
[/quote]

Mi zaupaš kje si gledala?

Jaz sicer nisem jokala, ker se trudim, da ne zaradi filma, a resno sprašuješ kaj je tukaj tragičnega? Je lepo povedal kakšno otroštvo je imel, kako je bilo z mamo, očetom…Njegovo obnašanje vidim čisto v drugi luči in ja, življenjska zgodba tega moškega je nekaj najbolj tragičnega sploh. Tudi sicer mi je bil film super.

A sem edina, ki mi nikakor ni bil všeč?
Včeraj sem ga pogledala, skozi začetek sem se komaj prebila, potem sem nekako gledala srednji del (saj igralca sta dobro igrala, ampak prizorov zapistosti, goltanja pijače in tablet pa že od nekdaj ne maram), konec se me je pa res dotaknil samo tisti prizor s psom. 🙁
Že predfilm mi ni bil, zato nisem šla v kino, sem rekla, počakam na partis, vmes so me vsi prepričevali, kako to “moram gledat”. In mi je žal, da nisem poslušala samo sebe, ko mi že predfilm ni “potegnil”.
Pa se sprašujem, če sem res edina.

Nisi edina. Zgodba prežvečena in ne paše v sedanjost, oba igralca in glasba ok, ampak noben presežek. Meni ne potegne ta finta, ko ona čisto dobro vidi, da je on zapitek, pa se vseeno poroči z njim, ker “ga ima tako rada”. In potem se on “žrtvuje” zanjo – ej, ne hvala. Če bi se res hotel žrtvovati in res nekaj narediti, bi recimo nehal piti. In tako naprej. Pač sprejmeš, da je to glasbeni film in da je zgodba irelevantna.

jaz sem ga šla gledat kot glasbeni film, predvsem snemanje v živo na festivalu glastonbury me je prepričalo … ma razočarana čist 🙂

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Hvala enako! Moja reakcija je bila popolnoma enaka. Tudi mene ni nič ganil film. Še najbolj hudo mi je bilo, ko je kuža tako lajal, ko je videl, da se je glavni igralec obesil 🙂

New Report

Close