Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko staršev vas je seznanjenih, da vaši najstniki kadijo travo?

Koliko staršev vas je seznanjenih, da vaši najstniki kadijo travo?

Glede na to, da smo tukaj starši iz cele Slovenije, tudi ali predvsem starši najstnikov, in glede na ankete med najstniki, ki dokazujejo, da med 60 in 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} dijakov redno ali občasno kadi travo, me zanima, koliko vas ve, da vaši srednješolci ali študentje kadijo travo. Mogoče celo osnovnošolci.

Moja sta stara 22 in 18.
Starejša je s travo eksperimentirala v drugem in tretjem letniku, zdaj ne več, ima resno zvezo, študira, občasno dela, trave ne kadi več. Očitno je bila samo radovednost; ko jo je potešila, ji to ni več potrebno.

Mlajši je letos maturant, odličnjak v gimnaziji, travo kadi od prvega letnika. Ima nekaj mesečna obdobja, ko jo kadi vsaki teden, potem nekaj mesecev ne itd.
Veliko se o tem pogovarjava, tudi precej na ostro z moje strani, veliko raziskav, ki govorijo o škodljivosti kajenja trave ravno v obdobju najstništva sem mu dala prebrati…
Mislim, da večina staršev njegovih vrstnikov, prijateljev ne ve, da kadijo travo. Mogoče se motim.

Pa vi?
Ste prepričani, da vaši ne kadijo? Ali veste, da kadijo? Kako ukrepate?

P.S. V naši družbi pred 30-imi leti smo vsi kadili travo, 50, mogoče 60 ljudi, ki smo se takrat tedensko družili. Noben, niti en sam ni posegel po trdih drogah. Čeprav so bile že takrat dostopne in smo vedeli, kje bi se jih dalo dobiti.
So pa menda trije zboleli za psihozo. Ali je njihova labilnost, nagnjenost k duševnim motnjam, boleznim bila vzrok kajenju ali je kajenje sprožilo psihozo, tega z gotovostjo niti zdravniki verjetno ne znajo povedati. Zagotovo pa pri nekom, ki ima že slabo gensko predispozicijo, trava prej povzroči obolenje.

Jaz sem prepričan in ponosen na sina. Tudi alkohola ni poskusil in ga tudi ne bo. Kajti pri meni je red in ne kaos!

Vesel oče Kdor je brez greha, naj prvi vrže kamen…..

haha, zopet nekdo kaka, ko mu domišlija laufa, kako je pri njemu.

Konoplja ni droga, kdor trdi drugače je umsko zaostal osebek. Ni tako, namišljeni fotr.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Le redki so, ki ne probajo ali kadijo vsaj občasno. Večina staršev si pa kar zatiska oči v stilu: moj pa že ne. Še potem, ko na vrata potrka policija in predoči jasne dokaze o dilanju ne le trave, ampak še česa hujšega, menijo, da gre za zaroto, ki so jo zakuhali nevoščljivci, da bi potunkali nedolžno sončece.
Naš je občasno kaj skadil, a vedno s pravo mero. Če ne bi sam povedal, niti ne bi vedela. Vsa leta je bil odličnjak, študent z visokim povprečjem na zahtevnem faksu, kjer se je srečeval tudi s toksikologijo, dejaven tudi v prostem času. Če bi trava ali kaj drugega začelo vplivati na njegov življenjski stil, bi seveda doma hitro ukrepali.

Domnova mama, vedno odličen super dečko in potem…..
Kdo si je zatiskal oči?

Moj 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ne kadi! Vem 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}!

Samo en otrok je potencialno dovolj star, ampak mislim, da ne. Je prevelik control freak za razne substance. Sem si jo pa po dolgem času privoščila jaz. In se spomnila, zakaj mi je bila že 20 let nazaj ogabna in brezveze.
Eno je poskusit – to je pač radovednost, ki ne povzroča nobene škode, drugo pa redno kajenje vsak dan. To pa kot starš itak zavihaš. Vonj trave zavoham na deset metrov. Za redno kajenje pa moraš biti določen tip osebnosti – ni za vsakega. Sem poznala ljudi, ki so tako padli v kajenje trave, da se jim je fučkalo za življenje. Ja, samo od trave. Zakajanje vsak dan.

Pri nas smo še v fazi preventive. Koliko je ali bo uspešna, bomo pa videli. Morda pa bo uspešna.

Hci je probala, ji ni bilo vsec , pravi da ne mara da nima bistre glave, ne mara obcutka zadetosti. Sama je tudi nisem marala. Necak pa dosti kadi in je prav vidno zadet vsak dan, govori pocasi, tudi v soli je popustil, srednje sole se ni naredil, pa bi moral v tem casu ze fax koncati

Kok škodljivo vpliva na možgane odraščajočega otroka, če začne kaditi travo v 1.letniku, skadi 1-2 na teden in to počne do konca 4. letnika?

Travo zagovarjajo samo zadeti deb.ili! Pa ne govorim o zagovornikih tiste trave z minimalnih thcjem, za zdravit! Poznam preveč skurjenih možganarjev, ki se sprenevedajo, da nimajo posledic, ker sprememba je očitna. Preveč tolerance je do drog, od cigaret naprej. Odrasli pamet v roke, ne mislit, da ste kul starši, ker spregledate najstnikom te “male razvadice”, v prvi vrsti moramo vzgajat, potem šele frende lastnim otrokom špilat.

dej ti enga pržgi. vsa ta jeza v tebi ti zelo škodi. sej te lahko še kap!

Se absolutno strinjam, da smo starši dolžni najprej vzgajat. Pravzaprav predvsem vzgajat! Prijatelje naši otroci iščejo med vrstniki, mi pa jih imamo med svojimi vrstniki.
Sploh pa ne vem, zakaj bi morali biti kul starši, za koga, čemu. Zase celo lahko trdim, da sem daleč od kul.

Koliko stare otroke imaš?

Se absolutno strinjam, da smo starši dolžni najprej vzgajat. Pravzaprav predvsem vzgajat! Prijatelje naši otroci iščejo med vrstniki, mi pa jih imamo med svojimi vrstniki.
Sploh pa ne vem, zakaj bi morali biti kul starši, za koga, čemu. Zase celo lahko trdim, da sem daleč od kul.

Koliko stare otroke imaš?
[/quote]

Nima jih.

Dva otroka. Starejši sin probal travco parkrat in je ne kadi več. Mlajši sin… najprej sem ter tja malo travce, potem vsak dan še kasneje kar naprej. Seveda smo se o tem pogvarjali ampak družba vrstnikov ki so enaki zapohanci naredi svoje. Kasenje se je odselil na svoje ker v stanovanju nisem tolerirala trave. Sedaj pa ni niti več na travi ampak menda na precej hudih zadevah. Smo še v kontaktu, vendar kdaj ko se slišimo ali vidimo je povsem jasno da so mu trava in kasneje močnejše droge popoloma skisale možgane.

Zaplaval do konca v življenju.

Podpiranje trave… ne vem. Ko smo bili mlajši smo jo tudi probali, ampak je ostalo pri probali. Mislim da če je človek v osnovi labilen in še če zapade v tako družbo se lahko zelo slabo konča.

Če se ne motim si ti na forumu večkrat pisal o cbd kapljicah oz smoli? Dej mi prosim povej, ali cbd in 0{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} thc ne bo učinkovit? Ali bo samo manj učinkovit? Thc namreč zame, vsaj trenutno, ni opcija

Kok škodljivo vpliva na možgane odraščajočega otroka, če začne kaditi travo v 1.letniku, skadi 1-2 na teden in to počne do konca 4. letnika?
[/quote]
Nič ne vpliva, to so miti od propagande prohibicije.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Če se ne motim si ti na forumu večkrat pisal o cbd kapljicah oz smoli? Dej mi prosim povej, ali cbd in 0{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} thc ne bo učinkovit? Ali bo samo manj učinkovit? Thc namreč zame, vsaj trenutno, ni opcija
[/quote]

Polni izvleček smole je učinkovit najbolje. To je dejstvo. Če tebi odgovarja cbd smola brez thcja, zakaj pa ne, če imaš občutek, da ti pomaga.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Polni izvleček smole je učinkovit najbolje. To je dejstvo. Če tebi odgovarja cbd smola brez thcja, zakaj pa ne, če imaš občutek, da ti pomaga.
[/quote]

Nimam nobenega občutka… Nisem še začela uporabljat

Nimam nobenega občutka… Nisem še začela uporabljat
[/quote]

Zbiram info… In glede na napisano razmišljam, če je sam cbd potem smiselen

Tu lahko preberete zadnje novice, kako se uspešno zdravi z konopljo.
Da boste lažje razumeli stvari.
https://greenbalkan.org/

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Thx

Jaz nisem zagovornik trave.
Samo iskreno sem povedala.
In vprašala vas, ostale starše.
Glede na to, koliko ljudi se na tem forumu “obrne” in kakšna je statistika, priznali pa smo le štirje starši ali pet…

Ali starši res nimajo pojma, kaj njihova odraščajoča mladina počne ali pa je tukaj po nekem naklučju tista manjšina staršev, katerih otroci res trave niso niti poskusili.
Zanimivo.

Osebna prepričanja okoli konoplje, to pravico ima vsak za svoje stališče. Svoje mnenje vsiljevati drugim, to pa ne.
Konoplja je prehransko dopolnili. Samo to. Počasi boste tudi trdovratni nezagovorniki konoplje to sprejeli in razumeli.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Mene je strah predvsem prispevka k izbruhu duševnih motenj/bolezni, ker vsi iz moje generacije in nekaj generacij za mano, ki so zboleli, so kadili in to RES kadili. Dnevno.
Ali so tako na polno pušili, ker so bili že v osnovi labilni in bi zboleli, četudi ne bi kadili ali bi v tem primeru zboleli kasneje, ali pa sploh ne bi, to pa je verjetno ugibanje.
Pa dejstvo je, da si po kajenju zadet – pomeni, da so tvoje zaznave spremenjene. Da “nisi tu”. Torej je to odmik od realnosti. Pri teh rečeh pa postane človeku fino, da je čimbolj pogosto čimbolj čimdalj odmaknjen od realnosti; ker ne glede na to, kakšna je, v oblakih je vedno lepše. 😁

New Report

Close