Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kaj pomaga proti gubam na obrazu

kaj pomaga proti gubam na obrazu

Pozdravljeni,
vprašanje je namenjeno predvsem ženskam….ali vam kakšna stvar (ne botox) pomaga glede gub???? Stara sem 45 in ne bi želela biti vsa zgubana.

Vnaprej hvala in lep vikend,
M.

Ne pomaga nič, pa če razne kreme obljubljajo še takšna izboljšanja.

Čim več spanja, da je koža tudi spočita, vitamini in ogromno tekočine.

Poglej mamo, babico. Takšna boš, pa če po trepalnicah plešeš sambo.

Gubam se smej in se rada imej.

Mandljevo olje – mehča in vlaži kožo.
Jaz vsako jutro na očiščen obraz (uporabim hidolat sivke) nanesem mandljevo olje (Pranarôm).
Stara sem 45 let in mi pravijo kako lepo kožo imam.

15let si prepozna za začetek nege. Sprijazni se.


Lepe kože prav gotovo nimaš zaradi pripravkov, ki jih nanašaš na obraz ampak zaradi genov.

Verjetno veš, kateri so škodljivi vplivi na kožo – nekaterim se je mogoče izognit (recimo kajenje).

Pozimi ne smeš imeti previsoke temperature v prostorih, poskrbi za vlažen zrak. Veliko pij (vodo, nesladkan čaj), na kožo vpliva predvsem to, kaj vnašamo v telo, torej tudi prehrana. Če si veliko zunaj v ekstremnih pogojih (mraz, veter), se prej namaži z mastno kremo – maščoba ni mišljena, da gre v kožo, temveč da naredi zaščitni sloj.

Največ je odvisno od genov. Nekateri ljudje imajo smolo in so pri 40 zgubani, kot nekateri niso nikoli. Moja soseda je po mami že zdavnaj zgubana po celem obrazu, ne samo recimo okrog oči – in proti temu ne more popolnoma nič, razen da se ne sekira. Če bo po mami še pri 75 vitka, zdrava in vitalna, potem so gube res majhna cena.

Kozmetične kreme so blažev žegen, mogoče pomagajo 5 procentov, ampak gub z njimi ne boš izbrisala.
Sprejmi sebe, svoja leta, ki ne prinašajo samo gub, ampak tudi spoznanja, smej se čim več.

Tudi sonce stara kožo. Pametno se mi zdi uporabljat kreme z zaščitnim faktorjem, sploh poleti. Poleti bodi, če se le da čim več v senci. Uporabi kakšne nadomestke za D vitamin.

Tisti, ki umrejo mladi, teh “težav” nimajo.

proti gubam v resnici pomaga le retinol, v prosti prodaji ga itak ni
kremice pomagajo v toliko, kolikor navlažijo in napnejo kožo, da so gube manj opazne.

da pa vsaj malo omiliš nadaljnje gubanje, pa je v prvi vrsti treba omilit škodljive vplive na kožo. najbolj škodljiv vpliv ima sonce. če si vsak dan namažeš s kremo z visokim faktorjem, si tudi kar nekaj naredila, ampak učinek se bo videl šele čez 10 let.

Se mazem z mandljevim oljem od svojega 20 leta po tuširanju celo telo. Sedaj jih imam 35 zgledam precej manj. Veliko spim ne hodim na sonce. Zelo malo. Sedaj ali geni ali to. Mislim da bo to. Samo to delam od 20 leta. To je razlika. Ja si prepozna

Tuki najdeš
https://theordinary.com/vitcguide

Poglej vse njihove znamke

Jaz sem pri 50 začela uporabljat konopljino olje. Razlika je bila v dveh mescih občutna! Namažem se vsako večer po tuširanju. Dva brizga iz pumpice, po obrazu in dekolteju. Malo vmasiram, pa si nič ne brišem dol.

Jaz sem pri 50 začela uporabljat konopljino olje. Razlika je bila v dveh mescih občutna! Namažem se vsako večer po tuširanju. Dva brizga iz pumpice, po obrazu in dekolteju. Malo vmasiram, pa si nič ne brišem dol.
[/quote]

kupila sem neko konopljino kremo pa si namažem po obrazu, čez pa aloavera gel … ali pa obratno … skoraj 20 let zgledam mljajša

če se spravim to čitat, bom poglobila vse gube in gubice

V tej temi manjka samo še tole

“Jaz nikoli v žovljenju nisem uporabljala kozmetike, ne kreme ne pudra, samo vodo in milo, pa imam pri 50/60/70 kožo popolnoma brez gubic in gladko ko dojenčkova rit.”

Evo, zdaj tema izgleda normalno za MON.

Veliko se da narediti z izdelki, ki vsebujejo retinolom ali njegove različice in kemičnimi pilingi.

prva na zadnji strani 🙂

a te to kaj moti? ali si folž?

a te to kaj moti? ali si folž?
[/quote]

Ma neee, samo glupo je. Smo že žnjkrat ugotovili da ima pri tem največjo vlogo genetika. No, jaz imam glede genov na tem področju kar srečo, tako da nimam za kaj bit fouš 😛

Ma neee, samo glupo je. Smo že žnjkrat ugotovili da ima pri tem največjo vlogo genetika. No, jaz imam glede genov na tem področju kar srečo, tako da nimam za kaj bit fouš 😛
[/quote]

No, to je pa tista druga zmagovalna izjava, ki manjka: “Jaz imam glede genov srečo in pri 50 nimam niti ene gube. ” Takisto seveda velja za tvojo prababico, babico in mamo. Vemo, zeeeh.

No, to je pa tista druga zmagovalna izjava, ki manjka: “Jaz imam glede genov srečo in pri 50 nimam niti ene gube. ” Takisto seveda velja za tvojo prababico, babico in mamo. Vemo, zeeeh.
[/quote]

Ja jebiga, sori 😀

Genetika je veliko, a marsikaj se da narediti že z zdravim življenjskim stilom. Skoraj vse kadilke, ki jih poznam, imajo mnogo slabšo kožo od nekadilk. Enako tudi tiste, ki se ali so se veliko sončile. Sem 50+ in gub praktično nimam, a uvelost, povešenost, utrujenost kože se mi poznajo. Vse to pa občutno zavisi od obdobja. Ko sem utrujena, živčna, brez volje in energije, nezdravo jem, premalo migam, se kar ustrašim, ko vidim starko v špeglu. Premalo spanja vse še poslabša. Že nekajdnevni odklop, ko lepo skrbim zase, zdravo jem, gibam, vse počnem poočasi, veliko spim, mi kožo privzdigne in napne. Poteze se spremenijo, kar mi povedo tudi drugi. K temu pripomorejo tudi naravne maske, masaža in telovadba obraza, parne kopeli. Nekajkrat letno tudi kozmetičarka, a bolj za razvajanje. Privoščim si antiaging nego, drug dan imam kožo kot mladenka, po nekaj dneh učinek popusti.
Sicer uporabljam poceni kozmetiko, čimbolj naravno, a araganovo ali drugo olje čimbolj kvalitetno. Občasno sem v kremo vmešala malo retinola, včasih zdaj kakšno ampulo hialuronske kisline.

Poleg genetike je po moje keč v umirjenem življenju. Aja, pa če shujšam 5 kg in pridem na idealno težo, se mi to zelo pozna na obrazu, tako da imam raje ali bolj zaobljen trebuh in tudi obraz.

New Report

Close