Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kakšne stroške imam ob nakupu rabljenega avta

kakšne stroške imam ob nakupu rabljenega avta

Recimo se odločim za nakup avta v avtohiši ali od fizičnega prodajalca, ki stane 4.000 evrov (registracija in tehnični veljata do junija).
Kaj potem sledi, koliko še moram računat na takojšnje prepise, kaj je treba vse urediti od dokumentacije in koliko približno vse to stane. Obvezno zavarovanje, prepis avta, prometno dovoljenje…..? Koliko denarja moram takoj ob nakupu še računati.

A registracija se opravlja ob prepisu ali mi velja ta njegova do junija? Se opravičujem za butasto vprašanje, ampak prvič kupujem avto.

Prepis stane nekje 30€, če se spomnim, strošek si lahko z prodajalcem razdelita. Če sem jaz prodajal sem ta strošek ponavadi prevzel.

Se pravi tehnični velja do junija. Prometno rabiš novo, pa zavarovanje za teh 6 mesecev ali pač za 1 celo leto. Če zavaruješ za 1 leto moraš potem 2x letno do okencev, ker prometna bo podaljšana samo za dobo, ko velja tehnični.

Prav tako cestnina in ostale dajatve.. lahko plačaš vse do junija ali 1 letno in potem vsakega januarja spet podaljšaš….

V glavnem.. plačaš: Prometno (8€) pa letne dajatve, zavarovanje. Tablice lahko obdržiš njegove.

Drugače koliko te točno pride je odvisno tudi od tega, koliko kubikov ima motor:
https://www.amzs.si/storitve/pregledi-in-registracije/registracija-vozil/izracun-stroskov-registracije

Zavarovanje je pa odvisno od tega, v kakem razredu si, in kaj se boš zmenil. Odsvetujem urejanje zavarovanja na okencu pri tehničnem. Ponavadi agentje v zavarovalnici dajo kak popust več. Se zna poznat.

nova
Uredništvo priporoča

Je potem bolje, da zavarujem avto za 6 mesecev in kasneje vse skupaj naenkrat?

Je potem bolje, da zavarujem avto za 6 mesecev in kasneje vse skupaj naenkrat?
[/quote]

Točno…zaenkrat boš plačala vse po polovični ceni…Junija pa narediš tehnični pregled in podaljšaš vse kar je potrebno za eno leto. Zdaj urediš zavarovanje do junija,cestnina do junija,nova prometna in vpis v register oboje nekje manj kot 20eur,prepis vozila je 23eur…nevem pa sedaj,če potrebuješ nove tablice,če je vozilo ki ima tehničnega do junija,torej ima na sebi že tablice,to ne vem sigurno…Če ne so ti še tablice nekje 13eur…in to so še stroški,ki so zraven ob nakupu vozila…

Sem lani kupila rabljeni avto, prejšnji lastnik je plačal odjavo vozila (okoli 15 evrov), sama pa novo prometno dovoljenje, cestnine in zavarovanje za obdobje do tehničnega. Tablice sem obdržala. Mi je pa prejšnji lastnik dal kopijo prometnega dovoljenja, da sem lahko že prej uredila zavarovanje.

Cestnine se skupaj plačajo s prometnim dovoljenjem?

Cestnine se skupaj plačajo s prometnim dovoljenjem?
[/quote]
istočasno vsaka reč za sebe ☺

Z tablicami je tako, da ponavadi ostanejo novemu lastniku, je pa to stvar prodajalca. Če hoče on imeti še naprej iste jih lahko obdrži. Jaz sem jih še vedno dobil razen pri prvem avtu, ki je bil ob prodaji odjavljen in ni imel tablic.

Lahko mi nekdo pove , zelim si bmw 2016 136km.

Kake stroške bo pri nakupu? Vse?
hvalaaa

New Report

Close