Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Peticija steršev šoloobveznih otrok

Default avatar

sreda je sreda

Včeraj sem na TV gledala prispevek v Dnevniku, ko so starši podpisali peticijo glede preobremenjenosti otrok (s katero se strinja tudi marsikateri učitelj in zdravnik) ministru za šolstvo.

Podpirate?
Default avatar

Politika

Podpiram, kaj pa ti?
Default avatar

Mandolina

sreda je sreda je napisal/a:
Včeraj sem na TV gledala prispevek v Dnevniku, ko so starši podpisali peticijo glede preobremenjenosti otrok (s katero se strinja tudi marsikateri učitelj in zdravnik) ministru za šolstvo.

Podpirate?

Popolnoma podpiram.
Default avatar

dejstva

Včasih je bilo več šolskih ur. Otroci niso preobremenjeni.
Default avatar

So seveda

... preobremenjeni, z nebulozami. Ampak težko, da tu dosežemo rez.

Preveč podatkov, premalo utrjeno - končni rezultat je brezvoljnost in neznanje.
Default avatar

skode1ica

Zagotovo podpiram.
Sem učiteljica v prvi triadi in mama četrtošolca.
To kar se dogaja, je katastrofalno. OŠ je postala šola za nadpovprečne, delavne in poslušne punce. Za vse ostale je prezahtevna oz. ne nudi pravega pristopa. Šolske ure se samo dodajajo, opismenjevanje gre starostno nižje in nižje. Igre ni več. Z dodajanjem npr. angleščine, bi morali vzeti dve uri drugje. Koncentracije ni več po dveh, treh urah, kaj šele peto šolsko uro. Otroci potrebujejo nevodeno igro, tek, da se sprostijo. Snov brzi mimo, ni časa za utrjevanje. Znanje je posledično slabo. Vsi učitelji to vemo, a smo nemočni proti sistemu. Kako psihotično je šele v tretji triadi! Najbolj žalostno pa je zanemarjanje talentov. Zaradi slabih ocen, daješ povratek na te predmete (v katerih nikoli ne boš uspešen) in zaradi časovne stiske zamenaris področja, v katerih bi blestel.
Default avatar

MIHAc

Definitivno podpiram. Vse preveč se hiti in premalo utrjuje. Več 'balasta' bi se lahko preusmerilo v SŠ in na FAX
Default avatar

kam gredo starši

skode1ica je napisal/a:
Zagotovo podpiram.
To kar se dogaja, je katastrofalno. OŠ je postala šola za nadpovprečne, delavne in poslušne punce. Za vse ostale je prezahtevna oz. ne nudi pravega pristopa. Šolske ure se samo dodajajo, opismenjevanje gre starostno nižje in nižje. Igre ni več. Z dodajanjem npr. angleščine, bi morali vzeti dve uri drugje. Koncentracije ni več po dveh, treh urah, kaj šele peto šolsko uro. Otroci potrebujejo nevodeno igro, tek, da se sprostijo. Snov brzi mimo, ni časa za utrjevanje. Znanje je posledično slabo. Vsi učitelji to vemo, a smo nemočni proti sistemu. Kako psihotično je šele v tretji triadi! Najbolj žalostno pa je zanemarjanje talentov. Zaradi slabih ocen, daješ povratek na te predmete (v katerih nikoli ne boš uspešen) in zaradi časovne stiske zamenaris področja, v katerih bi blestel.
Odličen predlog, 2 šolski uri na dan....bolano.
Default avatar

exprof

Seveda podpiram.
Default avatar

MonaCoin

podpiram spremembe, ampak ne vseh predstavljenih v prispevku ... minister je sicer napovedal spremembe, časovnica zna biti pa dolga :-)

jaz sem sicer mnenja, da je zelo veliko na učitelju ... dobrih učiteljev pa pri nas ni ravno veliko.
Default avatar

sem za

Podpiram tudi jaz. Upam da bodo uspeli in to čimprej.
Minister Pikalo se mi zdi kar pravšnji za kak tak poseg, zmotilo me je samo ko je včeraj rekel da se bodo skupaj vsedli iz vseh področij (učenci, starši, učitelji, akademiki)
Tej isti akademiki, ki so nas sem pripeljali......
Default avatar

mene pa zanima

A kje zbirajo podpise za to peticijo, ali je že mimo?
Default avatar

MonaCoin

mene pa zanima je napisal/a:
A kje zbirajo podpise za to peticijo, ali je že mimo?
peticije še ni ... pripravljajo.
Default avatar

še ena mama mama

Učitelji nimajo veliko manevrskega prostora: konkretno naši delajo po učbenikih Lili in Bine, ki so zelo obsežni. Učbenika se mora potem učiteljica držat. Pa je že sama večkrat pojamrala, da je vsega preveč.

Upam da so na tisti spisek predlogov dali tudi: ukinitev delovnih zvezkov....ker to je pa res en sam balast. Naj imajo učbenike in zvezke, kot smo jih imeli mi pred leti, ne pa delovni zvezek za vsako kozlarijo!
Default avatar

nemški mediji

Podprem šele v tistem trrenutku, ko bodo vsi ti "preobremenjeni" otroci, katerih vrstniki so še 10 let nazaj imeli več balasta in tudi normalne ocene, dali na stran popoldanske obveznosti, kamor jih po večini silijo starši.
Potem se pa po kakem letu dni brez popoldanskega balasta lahko začnemo pogovarjati, ali morda otrok pač ne zna za 5 in so pričakovanja prevelika, ali pa morda res gre za preobremenjenost. Ter ocenejvanje staršev.

Dokelr pa te razmere niso odstranjene, pa pač ne morem podpirati visokih želja staršev, ki svoje otroke obremenjujejo. Če se vam zdi šola nepomembna, pa izpišite potomca in ga doma učite.
Default avatar

oprosti ampak to ni res

nemški mediji je napisal/a:
Podprem šele v tistem trrenutku, ko bodo vsi ti "preobremenjeni" otroci, katerih vrstniki so še 10 let nazaj imeli več balasta in tudi normalne ocene, dali na stran popoldanske obveznosti, kamor jih po večini silijo starši.

No, boldano pa prav gotovo NE dži. Sem imela otroka v OŠ pred 11 leti in imam drugega sedaj. Ni primerjave!
Default avatar

skode1ica

kam gredo starši je napisal/a:
skode1ica je napisal/a:
Zagotovo podpiram.
Odličen predlog, 2 šolski uri na dan....bolano.
Verjetno še nisi učil v prvi triadi. Koncentracija je prvi dve uri, tretjo je nima že polovico, četrto skoraj nobeden. Peta ura je popolnoma brez smisla, ker so v razredu samo da so. Tudi v četrtem in petem razredu je podobno.
Default avatar

MonaCoin

nemški mediji je napisal/a:
Potem se pa po kakem letu dni brez popoldanskega balasta lahko začnemo pogovarjati, ali morda otrok pač ne zna za 5 in so pričakovanja prevelika, ali pa morda res gre za preobremenjenost. Ter ocenejvanje staršev.

Dokelr pa te razmere niso odstranjene, pa pač ne morem podpirati visokih želja staršev, ki svoje otroke obremenjujejo. Če se vam zdi šola nepomembna, pa izpišite potomca in ga doma učite.
tvoji otroci hodijo v slovensko OŠ?
Default avatar

gost žblj

sreda je sreda je napisal/a:

Podpirate?
NE!
Včasih so nas starši usekali čez rit, pa nismo bili več preobremenjeni!
Namig: Odvzemite mulariji računalnike in podobno navlako!
Default avatar

ManjaL

Jaz se tudi strinjam s tem, da so preobremenjeji. Izkušnja:

moja hči je bila prva generacija devetletke. 1. razred je bil takrat še dejansko prehod iz vrtca v šolo,v razredu so imeli po tleh še blazine za počitek. Imam še vedno shranjene zvezke, v prvi konferenci se navajali na pisanje: črte, krogi in take stvari.

Sedaj je moja nečakinja v 1.razredu. Vsak čas bo prva konferenca mimo, pa so predelali že pol abecede in to male in velikane tiskane črke hkrati.
Pa to samo pri slovenščini...kje je še matematika, pa angleščina ki jo naša pri teh letih sploh ni imela.........