Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek eterična olja- katera- zakaj

eterična olja- katera- zakaj

Katera eterična olja uporabljate (mislim vonj), kako in zakaj so dobra? Jih mažete na pomembne točke kot so zapestja, za ušesa?

Rada bi uporabljala in ne vem kako.

Iz eteričnih olj obstaja cela znanost, ki se ji reče aromaterapija. Poguglaj ali pojdi v knjižnico po knjigo o aromaterapiji, če te tako zanima🤷‍♀️ mogoče ti bo pa všeč in imaš nov hobi 😉

Evkalipt – problemi z dihali, prehladna oboljenja
Rožmarin – krepi telo, krepi spomin, koncentracija
Olje čajevca – grgranje vnetega grla
Sivka – pomirjanje, namažeš pri piku insektov
Geranjija – anksioznost, depresija
Poprova meta – glavobol, namažeš na sence
Limona – osvežuje prostor
Timijan – mažeš po prsnem košu, katar

Noben pa ti ne pove da jih NERAZREDČENIH NE SMEŠ NANAŠATI DIREKTNO NA KOŽO, ampak jih moraš mešati z nosilnim oljem (carrier oil), npr jojoba ali poljubno drugo olje, po možnosti brez izrazitega vonja. Preveri tudi če so tvoja et. olja sploh primerna za kozmetično uporabo, nekatera namreč niso in so namenjena izključno za izparilnike in podobno, ne pa za nanašanje na kožo.

Se pa meni tudi obnese neke vrste odišavljena vodica za lase, v flaško s pršilko natočim destilirano vodo in dodam nekaj kapljic raznih et. olj. To mora par dni odstat, potem pa je v bistvu parfumček za lase. Isto se lahko naredi tudi ‘parfum’ ali osvežilec prostorov, s tem da namesto dela vode uporabiš alkohol, lahko tudi vodko.

Jaz delam sama osvežilce zraka z eteričnimi olji.
EO + bazno olje (mandljevo) + alkohol + bambusove palčke v malo stekleničko.
Potem, pa vsak dan obračaš palčke. Omamno diši. In kar je najbolj pomembno, da je naravno. Brez umetnih vonjev in podobne navlake.

Eterična olja sivke in čajevca se lahko nanašata nerazredčena na kožo.
Drugače pa ja, v bazno olje (jojoba, marelično, mandljevo) je potrebno nakapati eterična olja …
Priporočam Pranarôm EO.
Odsvetujem Florihana EO. Tudi njihovi hidrolati mi niso všeč, dobesedno smrdijo.

Dobra ideja, hvala. Imam par kombinacij EO ki so mi všeč in jih dodajam domačim zvarkom za čiščenje, bom pa še ta difuzer sprobala.

Dobra ideja, hvala. Imam par kombinacij EO ki so mi všeč in jih dodajam domačim zvarkom za čiščenje, bom pa še ta difuzer sprobala.
[/quote]

Poglej si na netu pod DIY Reed diffuser, imaš veliko tega. Natančna navodila kako to narediš.
Pa vse možne kombinacije EO za vsako priložnost.
Meni ta osvežilec deluje tudi kot dekoracija. Ga imam v lepi stekleni stekleniči + rdeč trakec okrog zavezan (pri vratu stekleničke) + palčke rjave in črne. Zelo lepo zgleda. Vsi ga opazijo. 😉

Eterična olja sivke in čajevca se lahko nanašata nerazredčena na kožo.
Drugače pa ja, v bazno olje (jojoba, marelično, mandljevo) je potrebno nakapati eterična olja …
Priporočam Pranarôm EO.
Odsvetujem Florihana EO. Tudi njihovi hidrolati mi niso všeč, dobesedno smrdijo.
[/quote]

Vir???

Kolikor jaz berem se NOBENEGA ne sme nanašat nerazredčenega, sivka je pa sploh fototoksična.

Sicer avtorica nič ne piše kako si je zamislila uporabljati EO, v kakšne namene…

Se ga res lahko nanaša (na kožo npr.) nerazredčenega?? Grgra se razredčenega? V katerem merilu?

Ma valjda da ne.

Vir???

Kolikor jaz berem se NOBENEGA ne sme nanašat nerazredčenega, sivka je pa sploh fototoksična.

Sicer avtorica nič ne piše kako si je zamislila uporabljati EO, v kakšne namene…
[/quote]
Nekatera olja se lahko uporablja tudi nerazredčena, med njimi sta tudi sivka in čajevec. Vir je npr:
https://aromaticstudies.com/undiluted-application-of-essential-oils/ Tudi sama čajevca in sivke nikoli ne redčim.


Nekatera olja se lahko uporablja tudi nerazredčena, med njimi sta tudi sivka in čajevec. Vir je npr:
https://aromaticstudies.com/undiluted-application-of-essential-oils/ Tudi sama čajevca in sivke nikoli ne redčim.
[/quote]

Že takoj na začetku piše da je to kontroverzna tema. Tako da jaz ne bi.

New Report

Close