Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vzgajamo invalide?

Vzgajamo invalide?

Pametne ure, GPS sledenje, mamica na gumbu za hitri klic, učenje je družinski projekt, če je dež ne more peš v šolo, če mu ne kupiš kar želi je že psihično zlorabljen, učitelji itak ne smejo več nič reči, sobe v šoli v naravi niso dovolj dobre, sam doma ne sme bit, bog ne daj da bi kaj pomagal al pa celo naredil namesto staršev…

pa kam to pelje no? A res vzgajate invalide?
Permisivna vzgoja je pase… zdaj je hit sočutno starševstvo :O potem se pa čudi, ko jo lasten sin pri 15tih useka na gobec?

Ne vidim, zakaj bi jo zaradi sočutnega starševstva usekal na gobec?
Edina realna posledica je mevžavost.

Stvari se zelo hitro spremenijo, ko gre mulček v službo.Ali smrklja.
Tam je še precej srednjega in starejšega rodu in takrat si MORAJO ustvariti svoj RENOME.
Brez mamice.
Kdor si ga ne zna, odpade.

nova
Uredništvo priporoča

Končno vzgajamo gospodarje, ki zahtevajo, ne več samo cankarjanskih hlapcev, ki ubogajo.

Mislim, da je glavni problem, ker je celotni sistem prenesel vso odgovornost na starše. To sta 2 človeka, ki sta odgovorna za otroka. Pri tem pa otrok s starši preživi manj budnega časa kot v sistemu.

Drugi problem pa je slaba izobraženost in usposobljenost ljudi, ki se profesionalno ukvarjajo z otroki. To so (seveda z izjemami!) večinoma ljudje brez lastnih nazorov in hrbtenice.


Sedaj si ugotovila da vzgajate tako kot misliš da ni ok pa nekaj spremeni.
Pri nas je malo drugače. V šoli je učiteljeva beseda glavna, pa če se strinjam z njo ali ne. Otroku tega ne pokažem in povem da če učitelj tako zahteva pač v šoli tako mora bit. Doma svoje stvari morajo sami pospravt, tudi pomagati morajo, odvisno od časa. V šolo v naravi pa pojma nimam kakšne so bile sobe in ali so bili hoteli s 5 ali 6 zezdicami. Naju je z možem vse drugo zanimalo otroke pa tudi. Moji niso invalidi, znajo samo poskrbet zase imajo pa starše na katere vejo da se lahko obrnejo ali je to povezno s šolo, dodatnimi dejavnostmi, prijatelji ali pa kar tako.

Se ne strinjam.
Normalno in naravno je, da je primarna družina tista, ki skrbi za otroka in vzgaja!
Kaj misliš, da ti bodo pedagogi reševali tisto, kar se tebi ni dalo in je zašuštrano v letih odraščanja?
Kje imaš glavo?
Glavo imaš, samo možganov ni noter!

A se spet nekdo spravlja na starše in njihovo vzgojo? Avtorica, domnevam, da si ena lena, zakompleksana učiteljica, ki za svoje težave krivi vse druge, tokrat starše.

Se ne strinjam.
Normalno in naravno je, da je primarna družina tista, ki skrbi za otroka in vzgaja!
Kaj misliš, da ti bodo pedagogi reševali tisto, kar se tebi ni dalo in je zašuštrano v letih odraščanja?
Kje imaš glavo?
Glavo imaš, samo možganov ni noter!
[/quote]
Ravno na tak odnos ‘pedagogov’ sem mislila. Oni dvignejo roke. Pa imajo otroke več časa, kot starši.

So pa zagotovo za kaj takega premalo plačani. Vzgoja enega otroka v zrelo in odgovorno odraslo osebo je neprecenljiva!

Moj podpis! Na Finskem so učitelji samo najboljši od najboljših, saj morajo skozi vrsto testiranj, pri nas pa lahko uči vsak, ki ima ustrezno izobrazbo, pa tudi če je brez empatije, brez avtoritete, brez pedagoških sposobnosti in kar je najhuje, brez želje, da bi učence kaj naučil. Isto velja tudi za druge kadre, ki se ukvarjajo z otroki.


To je že v redu, a pozabljaš, da bi tile gospodarji vse to, kar zahtevajo, radi dobili na pladnju med ležanjem na kavču in igranju igric. Se ti zdi, da bo šlo skozi?

A se spet nekdo spravlja na starše in njihovo vzgojo? Avtorica, domnevam, da si ena lena, zakompleksana učiteljica, ki za svoje težave krivi vse druge, tokrat starše.
[/quote]

Ja pa imaš prav, res mi je dolgčas 😀 Ne nisem učiteljica… samo danes imam čas in malo berem objave tu na MON, tak da vse izhaja iz današnjih tem, ki so jih odpirali drugi 🙂

Žalostno in žal resnično.

…in takoj se je vsulo v zgornjih komentarjih en kup novodobnih mrhic, ki niso sposobne vzgajat lastnih otrok, ampak so jim krivi za vse učitelji, pedagogi, zdravniki, župniki, stare mame in dedki,…….nihče ne opravlja vzgoje pri NJENIH otrocih, samo one jo! Zato so pa takšni oz. tako vzgojeni!
Piške, malce si boste morale nastaviti ogledalo pred obraz!

Dvomim, da je to sploh neka splošno sprejeta praksa. Bi sploh kdo (psihopati izvzeti) mogel biti tako brez vesti, da bi na ta način ubil lastno potomstvo?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «


Ravno na tak odnos ‘pedagogov’ sem mislila. Oni dvignejo roke. Pa imajo otroke več časa, kot starši.

So pa zagotovo za kaj takega premalo plačani. Vzgoja enega otroka v zrelo in odgovorno odraslo osebo je neprecenljiva!
[/quote]

O my god! Daj preberi še enkrat , kakšne neumnosti pišeš…
Vzgajajo starši.
Ućitelji predavajo.

O my god! Daj preberi še enkrat , kakšne neumnosti pišeš…
Vzgajajo starši.
Ućitelji predavajo.
[/quote]

A niso OŠ vzgojnoizobraževalni zavodi?

Ja pa imaš prav, res mi je dolgčas 😀 Ne nisem učiteljica… samo danes imam čas in malo berem objave tu na MON, tak da vse izhaja iz današnjih tem, ki so jih odpirali drugi 🙂
[/quote]

Hmm, deluješ pa kot učiteljica. Ravno med njimi je največ takih, ki ne vem zakaj, raje poučujejo (beri solijo pamet) starše, namesto svoje učence, čeprav so usposobljene in plačane edino za to zadnje. K sreči so tudi take, ki opravljajo samo svoje delo in to zelo dobro.

Samo glede učiteljev, ki učijo in ne predavajo (to so predavatelji). Velika razlika.
Škoda, da se več ne ocenjuje vedenja. Je bila lepa povratna informacija.
Finski in naši učitelji: tam študirajo ta najboljši, pri nas pa tisti, ki gimnazijo pregurajo s cveki, dvojkami in za kam drugam niso sposobni. Večina, ne vsi.
In potem taki učijo naše otroke…

Joj avtorica, iz katere jame pa si ti prilezla. Da te spomnimo smo leta 2019, svet gre naprej, ja pametni telefoni, ure, tv, gps, twitter, facebook, elektronsko bančništvo, el. avtomobili, vse eko-bio-vegi, e-napotnice, pvc oblačila, dizajnerske znamke, pop. dejavosti, skupno učenje, veliko pravic in malo obveznosti….še kaj? Tako deluje današnji svet, lahko se malo upiraš ampak ne za dolgo. Predvidevam, da si malo starejša, tudi jaz sem že čez 50 imam/uporabljam skoraj vse zgoraj našteto. Ni mi vse všeč ampak, če lahko položnico plačam z telefonom, zakoj bi hodila na banko/pošto/trgovino, da uredim to.

v zgodnjih 20tih 🙂 nič starejša, ampak močno zagovarjam vzgojo stare šole in zdravo kmečko pamet! Tudi jaz uporabljam pametni telefon pa GPS navigacijo in vse ostale pametne in električne stvari… ne podpiram pa GPS sledenja svojega otroka, na poti v šoli in iz nje! Pa gumba za hiti klic mame, če slučajno ga bo kakšen sošolec “nadlegoval”… pa kupim mu tudi samo nujne stvari, ne pa 100 igračk, ker jih je videl v reklami in tako dalje! Potem pa javka doma, kako sošolec pa ni rabil zjtraj peš v šolo, ker dežuje in kako ga vedno mami pelje, če je slabo vreme… in podobne, pa kako drugim mamice delajo domače naloge, on revček jo mora pa sam!

Zamislila sem se. Ne podpiram današnjega zavijanja v vato, ampak to je dejansko eden bolj pozitivnih vidikov izplena tega, kar sedaj odrašča. Tistih, ki bodo dovolj močni za sistem, kateremu bodo vrženi. Z mevžami na drugi strani pa lahko pričakujemo še kakšne rekorde v statistikah samomorov. Že tako ali tako smo v samem vrhu.

Se pravi, da zase misliš, da si idealna mama? Vendar moraš imeti neke občutke manjvrednosti, drugače ne bi čutila potrebe, da na monu travmiraš čez mame, ki vzgajajo invalide. Čeprav si v naslov teme napisala, da tudi ti to delaš.
Pa zelo mlada si imela otroka, če je že šolar in sam hodi v šolo, ti si pa v zgodnjih 20 letih. Take mlade osebe ponavadi ne uporavljajo izrazov, kot je zdrava kmečka pamet.


koliko otrok potem vzgajaš na način, kot ga opisuješ?

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Zamislila sem se. Ne podpiram današnjega zavijanja v vato, ampak to je dejansko eden bolj pozitivnih vidikov izplena tega, kar sedaj odrašča. Tistih, ki bodo dovolj močni za sistem, kateremu bodo vrženi. Z mevžami na drugi strani pa lahko pričakujemo še kakšne rekorde v statistikah samomorov. Že tako ali tako smo v samem vrhu.
[/quote]

Samomor ni nujno posledica vzgoje ampak nikakve psihološke pomoči v državi. Se vidi da nimate pojma

New Report

Close