Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Žarnice-prosim pomoc

Žarnice-prosim pomoc

Pred kratkim sem se preselila na svoje, no v najem, ni vazno…problem imam v zarnicah. Lusterji so navadni, potrebujem zarnice z navojem E27 ampak ne spoznam se na jakost zarnic. Katero naj kupim za prostor 3×3 m in za recimo vecji prostor 7x5m. Danes mi je ena zarnica crknila in sem kar eno kupila. A ni to to, nek pretemen peostor mi deluje. Pise gor LED /470LUMEN/ 40W /6Wenergie. A mi lahko nekdo razlozi vse te podatke, pomen, da v bodoce kupim tko kot treba? Hvala lepa.

Hja, če ti je 40 prešibka, kupi 60 🙂

Aja, pa pazi, da ne boš dala noter kakšne stotke, ker ti bo vse skupaj razneslo. Navadno na luči piše kolikšna je lahko največja moč.

nova
Uredništvo priporoča

Te nove varčne žarnice imajo na deklaraciji označeno protovrednost sijanja v wattih. Drugič izberi tako, ki ima ekvivalentno 75-100w, sploh če imaš plafonjero (čez žarnico pokrov). Hecno, da se je tudi meni pokvarila v kopalnici na isti dan… imajo ponekod še klasične old school sijalke, vendar so napram novim precej bolj požrešne, tako da jih je kar pametno zamenjat😉

Lp

Prekajen meso dl cajt gvera;)

Ti preveč filme gledaš…. :/
Nič ne bo razneslo.

Kupi žarnico z navojem E27, ker očitno imaš to velikost, vse ostalo je stvar izbire.
LED /470LUMEN/ 40W kupila si led svetilko z “barvo svetlobe 470 in moči 40W. Lahko kupiš kako drugo svetlobo, če ti ta ne ustreza nap bolj modrikasto/belo 720, a je za oči bolj primerna “rumena”.


Priznam, tudi jaz se ne spoznam na električne zadeve.
Ko mi pregori žarnica, vzamem staro in grem z njo v trgovino. Zaradi navoja – ga pokažem prodajalcu. Ponavadi grem v Merkur.
Kuhinjo želim dokaj osvetljeno in vzemem vsaj +100W žarnico. Hodnik mi ni tako zelo pomemben in vzemem 70W žarnico. V sobah lahko tudi manj, a pod 60W nikoli.
Tistih led in uv ali kaj so že sploh ne maram, na srečo sem našla trgovino, kjer imajo še vedno zalogo ‘običajnih’ žarnic.

Hvala vam, mal bolj jasno😊
Lp😘

Ti preveč filme gledaš…. :/
Nič ne bo razneslo.

Kupi žarnico z navojem E27, ker očitno imaš to velikost, vse ostalo je stvar izbire.
LED /470LUMEN/ 40W kupila si led svetilko z “barvo svetlobe 470 in moči 40W. Lahko kupiš kako drugo svetlobo, če ti ta ne ustreza nap bolj modrikasto/belo 720, a je za oči bolj primerna “rumena”.
[/quote]
Če bi kupila LED, ki ima 40W, potem zdaj ne bi jamrala, da ji je pretemno.
Kupila je LED, ki ima svetilnost ekvivalentno običajni 40W žarnici.

Ti preveč filme gledaš…. :/
Nič ne bo razneslo.

Kupi žarnico z navojem E27, ker očitno imaš to velikost, vse ostalo je stvar izbire.
LED /470LUMEN/ 40W kupila si led svetilko z “barvo svetlobe 470 in moči 40W. Lahko kupiš kako drugo svetlobo, če ti ta ne ustreza nap bolj modrikasto/belo 720, a je za oči bolj primerna “rumena”.
[/quote]Od kdaj vraga so pa lumni barva svetlobe in ne svetilnost. Kaj je sploh barva svetlobe, saj ne bo kupovala barvnih žarnic za light show. Imaš barvno temepraturo, ki je tudi napisana na žarnicah, tiste 2700°K do nekje 3300° K so tople prijetne očesu, okoli 4000°K so nekje nevtralne, 5600°K je p hladna modrikasta svetloba in hkrati je na to temperaturo najbolj občutljivo človeško oko.

Mislim, že to mi ne gre v glavo, da ženska ne ve nič o moči žarnic, kar bi vsak človek moral vedet, kot da je včeraj rojena, da pa moški pišete take bedarije o lumnih kot barvi svetlobe in bolj topla in ne vem kaj vse in kažete popolno zarukanost , je pa izven vsega razumljivega.


Če bi kupila LED, ki ima 40W, potem zdaj ne bi jamrala, da ji je pretemno.
Kupila je LED, ki ima svetilnost ekvivalentno običajni 40W žarnici.
[/quote]
720 lumnov je bolj modrikasto belo on piše, ti prokleta teleta zarukana, pa to odrasli ljudje, kot da niti v osnovno šolo niso hodili, pa tvoj prijatelj gor ali dol Robi ta živinozdravniška sestra _on.😅

Važen je navoj, sicer pa vzameš čim močnejše. Vsaj pri nas je to bistveno, da res sveti, 100 W je ravno prav, če je več, pa še bolje. Jaz res ne razumem, kako nekateri uporabljajo 40 ali 60 W za osvetlitev celega prostora in jim to zadostuje. Imate radi mrak?


Ekvivalent temu, če kupuješ led žarnice. Je pa tako kot je zgoraj ena napisala v watih in lepo obrazložila, jaz pa lahko povem v lumnih, preko 1000 lumnov je v noramlnem ne prevelikem prostoru za ponoč in podnevi, se pravi svetlo, če nekdo hoče fejst svetlo po kupil maksimalno preko taužnt lumnov, kar imajo s tem navojem, 480 lumnov , če se prav spomnim , kot je avtorica napisala, je pa za fukkamro ali skriti kotiček kupleraja, svingerskega kluba…..😅


Ekvivalent temu, če kupuješ led žarnice. Je pa tako kot je zgoraj ena napisala v watih in lepo obrazložila, jaz pa lahko povem v lumnih, preko 1000 lumnov je v noramlnem ne prevelikem prostoru za ponoč in podnevi, se pravi svetlo, če nekdo hoče fejst svetlo po kupil maksimalno preko taužnt lumnov, kar imajo s tem navojem, 480 lumnov , če se prav spomnim , kot je avtorica napisala, je pa za fukkamro ali skriti kotiček kupleraja, svingerskega kluba…..😅
[/quote]Ti al si tko pijan al na kakšnih cenenih drogah. Drugega ni.

Ti al si tko pijan al na kakšnih cenenih drogah. Drugega ni.
[/quote]
Zakaj že? Zato, ker za razliko od tebe in večine tu, vem kaj je svetilnost, barvna teperatura in moč žarnice? Ti čisto verjamem, da danes več ni normalno vedet osnovnih življenskih stvari in se ponašate z zabitostjo.


Ekvivalent temu, če kupuješ led žarnice. Je pa tako kot je zgoraj ena napisala v watih in lepo obrazložila, jaz pa lahko povem v lumnih, preko 1000 lumnov je v noramlnem ne prevelikem prostoru za ponoč in podnevi, se pravi svetlo, če nekdo hoče fejst svetlo po kupil maksimalno preko taužnt lumnov, kar imajo s tem navojem, 480 lumnov , če se prav spomnim , kot je avtorica napisala, je pa za fukkamro ali skriti kotiček kupleraja, svingerskega kluba…..😅
[/quote]

😃😃 ja res svetloba za skriti koticek, ce bi v barvi kupila bi blo res za kupleraj🤩
Jutri grem v trgovino po tapravo💡

😃😃 ja res svetloba za skriti koticek, ce bi v barvi kupila bi blo res za kupleraj🤩
Jutri grem v trgovino po tapravo💡
[/quote]
😁

Kupi recimo Philipsovo žarnico, na kateri je narisan znakec 105W – 140Watt, warm white, to pomeni, da nadomešča tisto staro najmočnejšo, 140 Watno.

[img]https://buka.gr/5104-tm_large_default/PHILIPSECOCLASSICE27105W.jpg[/img]

Avtorica, 40W je za bralno lučko na nočni omarici. Za sobo potrebuješ vsaj 75W ali 100W žarnico.

New Report

Close