Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Najlepši del Slovenije, kje bi živeli?

Default avatar

Julij Cezar

butthurted je napisal/a:
Julij Cezar je napisal/a:

Vsak cigan svojega konja hvali bi rekel na tole preseravanje
Butthurted much ker živiš v grdi vukojebini? Sem pa iz Nove Gorice drugač.
Z novo gorico se pa res ni za hvalit...bil tam 2x...prvic in nikoli vec...gravz od mesta..pojdi v celje da vidis kaj je gosposko mesto naprimer
Default avatar

bahahahaha

butthurted je napisal/a:

Z novo gorico se pa res ni za hvalit...bil tam 2x...prvic in nikoli vec...gravz od mesta..pojdi v celje da vidis kaj je gosposko mesto naprimer
bahahahahha
Default avatar

a to je gosposko mesto

butthurted je napisal/a:

Slika

???
Default avatar

Julij Cezar

a to je gosposko mesto je napisal/a:

Slika

???
To so teharje ce te ze zanima
Default avatar

Perfekcionistka

Nikoli ne bom šla iz Škofje Loke :)
Default avatar

ze 6 let

V Halozah in ne zamenjamo.
Default avatar

gori na gorci

maynapink je napisal/a:
Haloze. Ne menjam za nic na svetu. Mam blizu Ptuj, sosedje so zlati, parcela je bila skoraj zastonj, vina nikoli ne zmanjka, meso je vedno sveze, v trgovini jemljem lahko cel mesec na kredo,... Kupila sem staro vikendico, da bi jo imela za dopust. Pa sem se kar preselila tja. Uzivam. Imam samo 1 sosedo na pes potu in 5h zemlje okoli hise. Ljubi mir imam.
V katerem kraju pa si, ker jaz sem pa v Podlehniku in priznam, tu mi je res lepo. Kot si napisala Haloze so zakon in vse štima, od prijaznih ljudi, lepe pokrajine, vse.....

Če bi se pa morala kdaj odselit, pa bi šla edino na morje živet, mogoče Izola.
Default avatar

Wajduc

gori na gorci je napisal/a:
maynapink je napisal/a:
Haloze. Ne menjam za nic na svetu. Mam blizu Ptuj, sosedje so zlati, parcela je bila skoraj zastonj, vina nikoli ne zmanjka, meso je vedno sveze, v trgovini jemljem lahko cel mesec na kredo,... Kupila sem staro vikendico, da bi jo imela za dopust. Pa sem se kar preselila tja. Uzivam. Imam samo 1 sosedo na pes potu in 5h zemlje okoli hise. Ljubi mir imam.
V katerem kraju pa si, ker jaz sem pa v Podlehniku in priznam, tu mi je res lepo. Kot si napisala Haloze so zakon in vse štima, od prijaznih ljudi, lepe pokrajine, vse.....

Ajdovščina, najlepše mesto. Najbolj čisto, ker jo prepiha burja.
Default avatar

Štajerka

maynapink je napisal/a:

Oj soseda, tukaj ena z Vidma :)
Default avatar

Slo

maynapink je napisal/a:
Sliši se zelo lepo... Pa imaš strmo okrog hiše? SI sama prideluješ kaj hrane, imaš gozd za kurjavo? Ker 5 ha je kar dosti zemlje, kako vzdržuješ vse skupaj? Kako pa je s službo, se voziš s Haloz vsak dan?
Default avatar

Iskrena

ne bomo vsi vinogradniki je napisal/a:
Uf-uf je napisal/a:

Vse je res, ampak vedno je nek ampak. Zaradi obdelanih površin, sadovnjakov in vinogradov je v zrakubpogosto precej škropiv, kar pa ne vpliva najbolj blagodejno na življenje bricev.

Kdo pa pravi, da moraš ravno ob vinogradih živet in jih imet?

Meni so tudi zato fajn, ker je Italija tako blizu, pa če je za popoldanski skok čez mejo po nakupih in dobro kufe, ali pa do letališča in kam dlje. Nobenega snega, ogromno sončnih dni na leto.....
Drži da so Goriška Brda res lepa ob jasnem vremenu imaš pogled dol do morja kot na alpe in vse je na dosegu roke. Vendar kar je rekel eden od komentatorjev, da so tla v Brdih kar zastrupljena s škropivi, ker neumorno škropijo, ampak je povsod tko tudi v Halozah.
Je pa na Goriškem še kar nekaj takih krajev z istim pogledam sam, da je okrog gozd in bolj čist zrak.
Default avatar

Slo

Iskrena je napisal/a:
ne bomo vsi vinogradniki je napisal/a:

Kdo pa pravi, da moraš ravno ob vinogradih živet in jih imet?

Meni so tudi zato fajn, ker je Italija tako blizu, pa če je za popoldanski skok čez mejo po nakupih in dobro kufe, ali pa do letališča in kam dlje. Nobenega snega, ogromno sončnih dni na leto.....
Drži da so Goriška Brda res lepa ob jasnem vremenu imaš pogled dol do morja kot na alpe in vse je na dosegu roke. Vendar kar je rekel eden od komentatorjev, da so tla v Brdih kar zastrupljena s škropivi, ker neumorno škropijo, ampak je povsod tko tudi v Halozah.
Je pa na Goriškem še kar nekaj takih krajev z istim pogledam sam, da je okrog gozd in bolj čist zrak.
Povsod, kjer so vinogradi in veliki sadovnjaki, se škropi na polno... Edino ne vem, koliko pa to kaj daleč nese?
Default avatar

Jaz bi

Tam, kjer živim, sem zadovoljna, ker imam lep razgled na grad, čeprav samo mesto ni ravno prav nekaj prav posebnega.
Pa kje na Primorskem bi tudi živela. Še raje pa v strogem središču Ljubljane. Pa verjetno še res marsikje po Sloveniji, če ne bi bila odvisna od službe. V Sloveniji je res polno resnično lepih področij, od mest do podeželja.
Default avatar

Slo

Drugače pa je tudi Strunjan, tam gor na hribu zelo lep, oljke, kakiji, razgled do Alp, naravna lepa obala... Cene hiš pa seveda take, da dol padeš...
Default avatar

redar81

Tisti ki si želite živeti v Goriških Brdih, Halozah itd. se vprašajte kako bo življenje med vinogradi ko zapade sneg? Te slemenske ceste so bolj poredko plužene in ljudje ostajajo odrezani od vsega po več dni skup.
Default avatar

gori na gorci

Štajerka je napisal/a:

Oj soseda, tukaj ena z Vidma :)
Oj,oj.
Default avatar

takole

V tem vrstnem redu:
- 1,5 km iz centra
- 1 km iz centra
- 2 km iz centra
- Mestni log
- 0,5 km iz centra

(center je pa mišljeno recimo Prešernov spomenik v Ljubljani)