Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Koliko kuharskih knjig imate doma?

Default avatar

meter trideset

Koliko kuharskih knjig imate doma? Jih kdaj vzamete v roke, skuhate kaj po njih?
Ko se odločite za kako novo jed, greste gledat za recepti na internet ali v knjige, ki jih imate?

Moji odgovori:
Knjig imamo kakih 50.Vse so mi zelo všeč :) ampak da bi jih vzela v roke in dejansko kaj skuhala po kateri, to pa zelo redko.
Če me zamika, da bi kuhala kaj na novo, recept poiščem na internetu (skoraj vedno).
Default avatar

jiih

meter trideset je napisal/a:
Koliko kuharskih knjig imate doma? Jih kdaj vzamete v roke, skuhate kaj po njih?
Ko se odločite za kako novo jed, greste gledat za recepti na internet ali v knjige, ki jih imate?

Moji odgovori:
Knjig imamo kakih 50.Vse so mi zelo všeč :) ampak da bi jih vzela v roke in dejansko kaj skuhala po kateri, to pa zelo redko.
Če me zamika, da bi kuhala kaj na novo, recept poiščem na internetu (skoraj vedno).
jih ne štejem več, merim v metrih. Sigurno 2 metra. Nekaj sem jih že podarila, nekatere so
mi preprosto všeč in bodo ostale za spomin. Knjiga je večna.
Default avatar

obožujem ameriške knjigarne

V zadnih 15ih letih sem si jih "privlekla uz USA prbližno za dva kosa prtljage ( cca 60 kg, v metrih ne vem koliko je to :) - ne zafrkavam se.
Ker jih tam najdem po knjigarnah na "bargain price" po 3-7 usd, pri nas so pa 20 in več eur prevedene v slo jezik napirmer, istega avtorja, podobno.... Mi je vseeno v užitek še vedno listat original, kot pa brskat po spletu za recepti.

Pri nas napirmer vse o peki na žaru 30 eur, 120 strani tam dobila knjigo z 210 stranmi strani , podroben BBQ opis - predvsem ameriški stil smokerjev z oblanci in podobno, za pičlih 6 usd-znižana s 35 USD - zadnji kosi :P.

K pa to vlečem iz letališe stavbe do parkirišča, pa samo dodatno fitnisiram :P

Velikokrat mi jih zaplenijo tudiprijateljice za en izobraževalni krog, ko pa delam update domače knjižnice, jih pa prodajam naprej po 5 eur.... Gredo takoj.
Default avatar

carlos-m

Mam ene tri stare, ena še iz časov SHS, ena iz 50-setih let, ina iz 70-let...in una tazadnja je za stran vrečt....
Default avatar

Ena južna

Moji odgovori:
Nobene. Bi pa mogoče res imela eno, če bi mi kdo priporočal kakšno, kjer so res enostavni recepti, pa taki bolj vsakdanji. Ne rabm kakšnih specialitet. Drugač pa, al koga vprašam, al vprašam tuki (že dobila fajn odgovore), al pač poiščem na netu ;)
Default avatar

nobene več

Dolga leta so se mi te knjige valjale v regalu, potem sem jih vse prašne zabrisala v smeti.
Kakšen nov recept pogledam na netu, ampak itak vedno vsak recept malce prilagodim. To si pa zapišem, da za naslednjič vem, kaj sem čarala.
Default avatar

MsOlivija

Mislim da kakih 10 in to je 10 preveč:) Vse dobila kot darilo, na hitro prelistala in nikoli več odprla. Hitreje najdem na spletu in še s komentarji:)
Default avatar

Replika

Ene 5, specializirane v glavnem (azijska, sladice, žar, ribe..)
Default avatar

gost žblj

Moji odgovori:
Prvo izdajo Kalinškove, eno iz leta 1937 z domačimi recepti, eno iz 1956 in nekaj z novejšim datumom. Recepte preberem in skuham po svoje!
Default avatar

mnogo

Ne vem, nekaj polic. Redno v uporabi, ker radi kuhamo in jemo raznoliko. Od francoske do italijanske, tajske, mehiške, indijske itd. itd. kuhinje. Iz vsakega potovanja prinesem eno lokalno kuharico - najlepši spominek.
Default avatar

njene knjige

Pobezljana puhoglavka je napisal/a:
Vsi vi ljubitelji kuharskih knjig.
Imam eno, ki je nisem skoraj nikoli odprla. 528 strani, od osnov do profija.
Popolna, vse kar si izmislite, kuhanje od a do ž. Hoče kdo? 30 evrov, ta na linku ni moja.
http://www.bolha.com/knjige-revije-stri ... 15830.html
Zakaj bi kdo dal 30 Evrov za rabljeno knjigo z oguljenimi platnicami? Njene knjige se dobro ohranjene na Amazonu dobijo skoraj zastonj.
Default avatar

Pobezljana puhoglavka

njene knjige je napisal/a:
Vsi vi ljubitelji kuharskih knjig.
Imam eno, ki je nisem skoraj nikoli odprla. 528 strani, od osnov do profija.
Popolna, vse kar si izmislite, kuhanje od a do ž. Hoče kdo? 30 evrov, ta na linku ni moja.
http://www.bolha.com/knjige-revije-stri ... 15830.html
Zakaj bi kdo dal 30 Evrov za rabljeno knjigo z oguljenimi platnicami? Njene knjige se dobro ohranjene na Amazonu dobijo skoraj zastonj.
Ne bi vedela,zakaj. Za toliko se prodajajo na bolhi.
Sicer ni nič oguljenega, praktično niti prelistana ni.
Zakaj se sprenevedati, seveda bi na koncu prodala tudi za 20 evrov.
Za manj pa raje podarim sorodnikom. Ki je verjetno ne potrebujejo.
Default avatar

vem ker prodajam kuharske priročnike

njene knjige je napisal/a:

5 evrov boš dobila zanjo. Toliko so dejansko vredne; raje torej podari sorodnikom.....
Default avatar

Pobezljana puhoglavka

vem ker prodajam kuharske priročnike je napisal/a:

5 evrov boš dobila zanjo. Toliko so dejansko vredne; raje torej podari sorodnikom.....
Hvala za nasvet. Ga bom upoštevala. :-)