Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Suha koža na nogah

Default avatar

Suvoj

Že nekaj časa imam težave s suho kožo na nogah, predel goleni, pri gležnju, opaža se tudi kot neka roževina v enem predelu, vendar ne debela, malo tudi srbi. Je to kaj nevarno glede na to da ima koža svojo funkcijo. Kako rešiti zadevo? Bi mi pomagalo karitejevo maslo?
Default avatar

Suvoj

Ima kdo kak odg
Default avatar

piling in olje

Suvoj je napisal/a:
Že nekaj časa imam težave s suho kožo na nogah, predel goleni, pri gležnju, opaža se tudi kot neka roževina v enem predelu, vendar ne debela, malo tudi srbi. Je to kaj nevarno glede na to da ima koža svojo funkcijo. Kako rešiti zadevo? Bi mi pomagalo karitejevo maslo?
Običajno se mi taka koža neredi že konkretno v pomlad, lani pa me je napadla že v jeseni, sem si nabavila piling za telo in noge si mažem izmenično z baby oljem in body milkom za suho kožo, včasih kupim kar tistega baby. Zaenkrat ni ne duha ne sluha o suhi koži.
Default avatar

Suvoj

piling in olje je napisal/a:
Suvoj je napisal/a:
Običajno se mi taka koža neredi že konkretno v pomlad, lani pa me je napadla že v jeseni, sem si nabavila piling za telo in noge si mažem izmenično z baby oljem in body milkom za suho kožo, včasih kupim kar tistega baby. Zaenkrat ni ne duha ne sluha o suhi koži.
Mal berem po netu in ena zadeva, ki bi bila na recept: mešanica 20% oljčnega + hladilno mazilo. Sicer pa imam suho kožo že leto dni, nisem dajal preveč povdarka na to, tak čuden mravljinčast filing je.
Default avatar

tsj

Ojoj, kakšno vprašanje.Vsak večer po tuširanju se namaži s kremo za telo in ne bo več suhe kože. Pa nehaj pretirano uporabljat milo/gel za tuširanje, ker to tudi izsušuje kožo.
Default avatar

Suvoj

tsj je napisal/a:
Ojoj, kakšno vprašanje.Vsak večer po tuširanju se namaži s kremo za telo in ne bo več suhe kože. Pa nehaj pretirano uporabljat milo/gel za tuširanje, ker to tudi izsušuje kožo.
Ne uporabljam gelov, samo milo, večkrat samo intimne predele, stopala, ostalo pa samo z vodo. Samo, ta del kože sem zelo zanemaril. Zdej sem si namazal, samo kasneje me je začelo kar mravljinčit, sicer bolj desno stopalo in malo gor. A je možno da gre za reakcijo?

Zaradi enih drugih zadev sem dal kri pregledat, vse ok.
Default avatar

Hanna 90

Mazi si z eucerin complete repair 10% urea. Za vzroke pa k zdravniku ce te skrbi.
Default avatar

Suvoj

Hanna 90 je napisal/a:
Mazi si z eucerin complete repair 10% urea. Za vzroke pa k zdravniku ce te skrbi.
Teh izdelkov z ureo je kar nekaj. MA neki si moram omislit, ali pa na recept.
Default avatar

vlaženje od znotraj je pomembno

Avtorica, tvoja koža potrebuje vlago več kot očitno "od znotraj", ne samo od zunaj.....

Si kadilka morda? Koliko spiješ dodatno tekočine na dan poleg tiste, ki jo dobiš s hrano? Določena prehrana tudi izsušuje kožo. Prav tako zadrževanje v ogrevanih notranjih prostorih - suh zrak.

Koliko kofeina dnevno? Kofein zavira sintezo kolagena.

Alkohol ?- Koliko ga pokonzumiraš tedensko? Dehidrira telo in kožo

Slana živila, nekateri suhomesnati izdelki - koža lahko postane luskasta, suha

Potem še: sladkor, živila z visokim glikemičnim indeksom, predelani ogljikovi hidrati (smokiji,krispiji, drugi ekstrudirani sladki in slani izdelki ), hitra prehrana