Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

ginekolog

Default avatar

to so pa buče

Samo še dodam je napisal/a:
ni rečeno je napisal/a:

Če je še nedolžna pa pride k ginekologu zaradi kakih težav, ji pregleda analno. Tako, da je pregled, samo ne vaginalni. Razen, če so zadeve res zakomplicirane pa tudi vaginalno naredi.

Nisem pa še nikoli doživela, da bi bila sestra zraven na pregledu. Pa sem že nekaj ginekologov zamenjala. AMpak je vedno sam, ko dela pregled.
To, da je vedno sam, ni v skladu s pravili. Vedno mora biti zraven nekdo, ne samo za podajanje pripomočkov, ampak tudi kot priča, da ne pride do kakih zlorab ali da si pacientka ne izmisli zlorabe.
Kje pobiraš take glupe? A pol, ko sem pri dermatologu slečena do gat, brez modrca, da pregleda znamenja, bi tudi morala zraven biti priča? To, kar pišeš, so bedarije.
Default avatar

Pobezljana puhoglavka

ni rečeno je napisal/a:
odvisno od je napisal/a:
odvisno od tega, zakaj greš tja

če še nisi imela spolnih odnosov bo to samo pogovor, pritisk izmerijo in recept dobiš (če greš tja da ti predpišejo kontracepcijske)

če si S.O. že imela, boš imela tudi ginek. pregled. uležeš se na stol in g vstavi instrumente v nožnico in pregleda.
Če je še nedolžna pa pride k ginekologu zaradi kakih težav, ji pregleda analno.
WTF? Resno to?
Default avatar

Pobezljana puhoglavka

Po moje je napisal/a:
kakšne bučke je napisal/a:

daj pojdi se na luft predihat. Če kdo snema samo sekundo pojde v čuzo čičat.
Jaz pa podpiram snemanje pri mojem ginekologu, saj se tako počutim veliko bolj varno!
Snemanje pri ginekologu?
Resno?
Mislim, resno?
Že tako razmišljam, da ne bi več hodila na tiste kao redne kontrole, pač pa takrat, ko bi jaz hotela, zdaj sem pa že skoraj odločena ...
Default avatar

Samo še dodam

to so pa buče je napisal/a:

To, da je vedno sam, ni v skladu s pravili. Vedno mora biti zraven nekdo, ne samo za podajanje pripomočkov, ampak tudi kot priča, da ne pride do kakih zlorab ali da si pacientka ne izmisli zlorabe.
Kje pobiraš take glupe? A pol, ko sem pri dermatologu slečena do gat, brez modrca, da pregleda znamenja, bi tudi morala zraven biti priča? To, kar pišeš, so bedarije.
Prvi razlog za prisotnost medicinske sestre pri pregledu je, da pomaga zdravniku. Če gre za občutljive preglede, je biti priča pač dodatna vloga. Pri nas se mogoče tega ne držijo vsi, nekje v tujini pa je to stalna praksa prav z namenom biti priča, če do česa pride. Tudi pri dermatologu ne bi nič škodilo, če bi bila sestra poleg. Ko sem bila jaz pri kardiologu, kjer sem tudi bila zgoraj brez, je bila sestra zraven, čeprav ni nekaj blazno aktivno sodelovala pri pregledu. Je pa pri ginekologu tvoja intima veliko bolj izpostavljena, kot če samo dojke pokažeš, se ti ne zdi? S tem, da se zdravnik ukvarja s tvojo kožo, ne direktno z dojkami. Pa tudi dermatologu se te skoraj ni treba dotaknit, da ti pregleda znamenja, niti ne potrebuje posebnih pripomočkov. Ginekolog pa potrebuje kar nekaj stvari in bi bilo malo nehigienično, če bi najprej tipal tebe tam spodaj, potem bi pa odpiral predale, jemal ven stvari, jih odvijal iz embalaže, s tem da bi hkrati moral držati en pripomoček, ki ti ga je ustavil v nožnico, na mestu, z drugo roko odvijati paličico...... Hmmmm...... Če se tebi to zdi bedarija, prav. Jaz sem samo napisala tako, kot je.
Default avatar

Zresni se no

Pobezljana puhoglavka je napisal/a:
Po moje je napisal/a:

Jaz pa podpiram snemanje pri mojem ginekologu, saj se tako počutim veliko bolj varno!
Snemanje pri ginekologu?
Resno?
Mislim, resno?
Že tako razmišljam, da ne bi več hodila na tiste kao redne kontrole, pač pa takrat, ko bi jaz hotela, zdaj sem pa že skoraj odločena ...
Pa daj umiri konje. A ti mogoče to verjameš, al kaj? Niti v službi te šef ne sme snemati, če s tem nisi seznanjena in če se s tem ne strinjaš, pa te bo en ginekolog med pregledom. Tega ne sme in pika. Tiste gor malo sanjajo, ali pa so padle na kako finto. Že so imeli njihovi zdravniki kake lažne obtožbe glede nadlegovanja, pa so malo prestrašili pacientke. Če pa je to res, pa naj napišejo v katerem zdravstvenem domu snemajo preglede. Pa ne pričakuj odgovora, ker je vse skupaj izmišljotina.
Default avatar

to pa so buče

to so pa buče je napisal/a:

Prvi razlog za prisotnost medicinske sestre pri pregledu je, da pomaga zdravniku. Če gre za občutljive preglede, je biti priča pač dodatna vloga. Pri nas se mogoče tega ne držijo vsi, nekje v tujini pa je to stalna praksa prav z namenom biti priča, če do česa pride. Tudi pri dermatologu ne bi nič škodilo, če bi bila sestra poleg. Ko sem bila jaz pri kardiologu, kjer sem tudi bila zgoraj brez, je bila sestra zraven, čeprav ni nekaj blazno aktivno sodelovala pri pregledu. Je pa pri ginekologu tvoja intima veliko bolj izpostavljena, kot če samo dojke pokažeš, se ti ne zdi? S tem, da se zdravnik ukvarja s tvojo kožo, ne direktno z dojkami. Pa tudi dermatologu se te skoraj ni treba dotaknit, da ti pregleda znamenja, niti ne potrebuje posebnih pripomočkov. Ginekolog pa potrebuje kar nekaj stvari in bi bilo malo nehigienično, če bi najprej tipal tebe tam spodaj, potem bi pa odpiral predale, jemal ven stvari, jih odvijal iz embalaže, s tem da bi hkrati moral držati en pripomoček, ki ti ga je ustavil v nožnico, na mestu, z drugo roko odvijati paličico...... Hmmmm...... Če se tebi to zdi bedarija, prav. Jaz sem samo napisala tako, kot je.
jaz bi pri kardiologu sestri mirno rekla, naj se odstrani. ne vem, zakaj bi nepoklicana tretja oseba pasla zijala nad mojimi joški?
Default avatar

Ne verjamem

Ne bom brala vsega, stara sem 51 let in še nikoli doživela medicinske sestre zraven ginekologa, pa recimo da sem dala čez 4 ginekologe.
Default avatar

Pobezljana puhoglavka

Zresni se no je napisal/a:

Snemanje pri ginekologu?
Resno?
Mislim, resno?
Niti v službi te šef ne sme snemati, če s tem nisi seznanjena in če se s tem ne strinjaš,
Dejansko sem v službi ves čas pod kamerami. Delodajalec me je v pogodbi o zaposlitvi s tem samo seznanil. Moje (ne)strinjanje ni pomembno.
Default avatar

Mihaela 31

Snemanje pri ginekologu?
Resno?
Mislim, resno?
Pa daj umiri konje. A ti mogoče to verjameš, al kaj? Niti v službi te šef ne sme snemati, če s tem nisi seznanjena in če se s tem ne strinjaš, pa te bo en ginekolog med pregledom. Tega ne sme in pika. Tiste gor malo sanjajo, ali pa so padle na kako finto. Že so imeli njihovi zdravniki kake lažne obtožbe glede nadlegovanja, pa so malo prestrašili pacientke. Če pa je to res, pa naj napišejo v katerem zdravstvenem domu snemajo preglede. Pa ne pričakuj odgovora, ker je vse skupaj izmišljotina.
Meni je moj ginekolog direktno rekel, da snemajo zato, da si lahko kasneje, ko ni več tako polno še enkrat pregleda posnetke če ni prej kaj spregledal!
Se pa posnetki avtomatsko zbrišejo po 24 urah, zato se ne bojim zlorabe s te strani...
Default avatar

Zresni se no

Niti v službi te šef ne sme snemati, če s tem nisi seznanjena in če se s tem ne strinjaš,
Dejansko sem v službi ves čas pod kamerami. Delodajalec me je v pogodbi o zaposlitvi s tem samo seznanil. Moje (ne)strinjanje ni pomembno.
Seveda ni, ker ga nisi izrazila. Ampak kakorkoli, seznanjena si, ker to vsekakor moraš biti. Zato ne verjemi tem pravljicam o kamerah pri ginekologu.
Default avatar

MsOlivija

Mihaela 31 je napisal/a:

Meni je moj ginekolog direktno rekel, da snemajo zato, da si lahko kasneje, ko ni več tako polno še enkrat pregleda posnetke če ni prej kaj spregledal!
Se pa posnetki avtomatsko zbrišejo po 24 urah, zato se ne bojim zlorabe s te strani...
Moram vprašati: kaj pa snema?
Default avatar

Zresni se no

Mihaela 31 je napisal/a:

Torej te s kamero snema naravnost v nožnico al kaj? Če pa je kamera nekje na zidu in snema ordinacijo, nima od tam kaj videti, kakšno je stanje tam spodaj, kajne? Kako pa ti veš, da se posnetki izbrišejo? Daj no daj. Tega ne sme. Prijavi ga, če pa te ne moti, se pa dovoli snemat. Tvoj problem.
Default avatar

Pobezljana puhoglavka

Seveda ni, ker ga nisi izrazila. Ampak kakorkoli, seznanjena si, ker to vsekakor moraš biti. Zato ne verjemi tem pravljicam o kamerah pri ginekologu.
Tudi, če bi ga izrazila, to ne bi spremenilo ničesar. Služba/narava dela/organizacija, je pač takšna, da zakonsko zahteva video nadzor, ne glede na moje (ne)strinjanje.
Kar se tiče ginekologa: v bistvu ne verjamem, se pa čudim.
Default avatar

Samo še dodam

to pa so buče je napisal/a:

jaz bi pri kardiologu sestri mirno rekla, naj se odstrani. ne vem, zakaj bi nepoklicana tretja oseba pasla zijala nad mojimi joški?
Kakšna paranoja. Gotovo so od vseh tisočih in tisočih pacientk, ki jih sestra vidi, prav tvoji joški vrhunec njene kariere in še doma sanja o njih. Zakaj si pa dermatologu vrgla modrček dol? A imaš na bradavičkah znamenja? Kolikor rabi pogledat kožo, lahko malo umakne tiste naramnice, ni treba, da ti cele kolobarje in bradavičke gleda.
Default avatar

to pa so buče

Zakaj paranoja? Zakaj bi ona svetila zraven, če sama praviš, da nima funkcije? Mene pregleduje zdravnik, ne neka sestra. Zakaj potem ti še ne povabiš pol čakalnice zraven, če ti je vseeno, kdo vse te gleda?
Default avatar

Samo še dodam

Zakaj paranoja? Zakaj bi ona svetila zraven, če sama praviš, da nima funkcije? Mene pregleduje zdravnik, ne neka sestra. Zakaj potem ti še ne povabiš pol čakalnice zraven, če ti je vseeno, kdo vse te gleda?
Zakaj pa tebi ljudje v čakalnici ne izdajo napotnice, zakaj ti ne prevežejo rane in vzamejo krvi, če so itak isto kot medicinska sestra? Pregleduje te zdravnik, ti pa mu vseeno kažeš, kar ni potrebno. Nihče se ne naslaja nad tabo. Le ti si malo zakompleksana.
Default avatar

Nina 24

Medicinska sestra je tam zaradi varnosti zdravnika, ker je po novem vsak dotik moškega že spolni napad...
Default avatar

to pa so buče

Zakaj pa tebi ljudje v čakalnici ne izdajo napotnice, zakaj ti ne prevežejo rane in vzamejo krvi, če so itak isto kot medicinska sestra? Pregleduje te zdravnik, ti pa mu vseeno kažeš, kar ni potrebno. Nihče se ne naslaja nad tabo. Le ti si malo zakompleksana.
A jaz, kdo navija za prisotnost tretje osebe, iz varnostnih razlogov, ti ali jaz? Ti mene prepričuješ, kako bi zraven, ko me pregleduje dermatolog ali ginekolog, morala viseti še neka sestra. Sprašujem te, čemu?
Default avatar

to pa so buče

Nina 24 je napisal/a:
Medicinska sestra je tam zaradi varnosti zdravnika, ker je po novem vsak dotik moškega že spolni napad...
Jaz pa mislim, da eni tu gor izmišljotine iz ameriških filmov preslikavate v Slovenijo. Prosim lepo, koliko pa je v Sloveniji primerov, da se je ženska potožila, da se je je zdravnik neprimerno dotikal? Jaz se spomnim 2 primerov v 20 letih. In koliko zdravnikov je imelo kakršnekoli težave, ker je pacientka trdila nekaj neresničnega?

Sej najbrž se na pregledu za službo tudi malo slečeš, pa na kakšnem drugem tudi, pa ni nikoli nobene sestre zraven. nehajte s paranojo, no.
Default avatar

mini23

No zdaj pa ste me malo prestrašile z vsem tem. Snemanje, pa saj niste resne, mar ne?