Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ginekolog

ginekolog

Živjo. Mi lahko kdo pove, kako izgleda prvi obisk pri ginekologu?
hvala

odvisno od tega, zakaj greš tja

če še nisi imela spolnih odnosov bo to samo pogovor, pritisk izmerijo in recept dobiš (če greš tja da ti predpišejo kontracepcijske)

če si S.O. že imela, boš imela tudi ginek. pregled. uležeš se na stol in g vstavi instrumente v nožnico in pregleda.

Tako kot pravi moja predhodnica. Naj samo še dodam, da ti pretipa tudi spodnji del trebuha tako, da ima dva prsta v nožnici, zdrugo roko pa tipa zunanjost trebuha. Ne boli, zato brez panike. Vsa pregled ne traja niti 5 minut. Ponavadi se ves čas pregleda pogovarja s teboj. Zraven pride še medicinska sestra, ki mu podaja pripomočke, ki jih potrebuje.

Če je še nedolžna pa pride k ginekologu zaradi kakih težav, ji pregleda analno. Tako, da je pregled, samo ne vaginalni. Razen, če so zadeve res zakomplicirane pa tudi vaginalno naredi.

Nisem pa še nikoli doživela, da bi bila sestra zraven na pregledu. Pa sem že nekaj ginekologov zamenjala. AMpak je vedno sam, ko dela pregled.

Če je še nedolžna pa pride k ginekologu zaradi kakih težav, ji pregleda analno. Tako, da je pregled, samo ne vaginalni. Razen, če so zadeve res zakomplicirane pa tudi vaginalno naredi.

Nisem pa še nikoli doživela, da bi bila sestra zraven na pregledu. Pa sem že nekaj ginekologov zamenjala. AMpak je vedno sam, ko dela pregled.
[/quote]

To, da je vedno sam, ni v skladu s pravili. Vedno mora biti zraven nekdo, ne samo za podajanje pripomočkov, ampak tudi kot priča, da ne pride do kakih zlorab ali da si pacientka ne izmisli zlorabe.

Če je še nedolžna pa pride k ginekologu zaradi kakih težav, ji pregleda analno. Tako, da je pregled, samo ne vaginalni. Razen, če so zadeve res zakomplicirane pa tudi vaginalno naredi.

Nisem pa še nikoli doživela, da bi bila sestra zraven na pregledu. Pa sem že nekaj ginekologov zamenjala. AMpak je vedno sam, ko dela pregled.
[/quote]
Pri nas je vedno zraven še sestra.

Jaz sem imela ginekolge že v treh različnih ustanovah oz. bolnicah, vedno je ginekolog oz. ginekologinja sam opravljal pregled.
Sestra sicer da kartoteko, ampak potem v ordinaciji sem bila pa vedno sama. Pa je šlo za 3 različne bolnice oz. zdravstvene domove.
Tako, da to res prvič slišim, da mora biti še kdo zraven.

Glede na to, kaj vse sestra pripravi oz. dela med pregledom, si težko predstavljam, da je tam ne bi bilo.

Na sprejemu (priprave pred pregledom pri zdravniku, prvi vpiši v kartoteko …) dela druga sestra.

Saj ti verjamem, le da mi je malo čudno. Sem tudi menjala že dva ginekologa, pa zaradi nekih težav me je pregledalo kar nekaj ginekologov, prav tako različne ustanove in vedno je bila sestra zraven. Ena je pri pregledu, druga zunaj ureja papirje. Sicer je pa tako, da pri ginekologu, ki ga že leta obiskujem in sva “navajena” drug drugega, me ne bi nič motilo, če sestre ne bi bilo.

Glede na to, kaj vse sestra pripravi oz. dela med pregledom, si težko predstavljam, da je tam ne bi bilo.

Na sprejemu (priprave pred pregledom pri zdravniku, prvi vpiši v kartoteko …) dela druga sestra.
[/quote]

Glej, jaz sem povedala kako je bilo na mojih pregledih pri različnih ginekologih.
Kdaj pa sestra kaj pripravlja pa ne vem. Ker takoj, ko predhodnica odide, pokliče ginekolog novo k sebi (sta dve kabini za slačenje oz. oblačanje, za dve ženski).
Prejšni pa ni imel kabin, se je šlo direkt od sestre k njemu še oblečena, potem pogovor in potem pri njemu slačenje (za zaveso).

Saj ti verjamem, le da mi je malo čudno. Sem tudi menjala že dva ginekologa, pa zaradi nekih težav me je pregledalo kar nekaj ginekologov, prav tako različne ustanove in vedno je bila sestra zraven. Ena je pri pregledu, druga zunaj ureja papirje. Sicer je pa tako, da pri ginekologu, ki ga že leta obiskujem in sva “navajena” drug drugega, me ne bi nič motilo, če sestre ne bi bilo.
[/quote]

No ja, jaz sem po večkrat na leto pri ginekologu, ker imam neke težave, več sem jih že menjala, nikoli sestra zraven. Razen na pregledu za operativni poseg, tam jih je bilo pa več okrog mene.

To, da je vedno sam, ni v skladu s pravili. Vedno mora biti zraven nekdo, ne samo za podajanje pripomočkov, ampak tudi kot priča, da ne pride do kakih zlorab ali da si pacientka ne izmisli zlorabe.
[/quote]
dohtarji itak skup držijo in če te nekdo zlorabi, bo oni zraven še njega podprl, pa še ogledoval si te bo zraven. Nagnusno res.
Je že prej zasebnost na mestu.


dohtarji itak skup držijo in če te nekdo zlorabi, bo oni zraven še njega podprl, pa še ogledoval si te bo zraven. Nagnusno res.
Je že prej zasebnost na mestu.
[/quote]

Ni res.
Lahko tudi ti pripelješ svojega brata ali prijatelja, ki je kot priča navzoč pri pregledu, tako da ne pride do zlorabe!
Itak pa se celoten pregled snema najmanj z dvema ali več kamerami zaradi dokaznega gradiva v primeru tožbe!

Nisem še imela sestre pri ginekološkem pregledu. Ima kaj veze s tem, da so moje ginekologinje ženskega spola?

Sem bila pa enkrat na Šlajmerjevo napotena po drugo mnenje. In med vsemi papirji, ki jih imajo prilepljene na vrata, nisem bila pozorna na tistega, kjer je pisalo, da tisti dan poteka šolska ura študentov v ordinaciji. Še sestra v pisarni me je posebej vprašala, če imam kaj proti, če so študentje prisotni in jaz “seveda ne, kako se bodo pa kaj naučili ha ha ha”.
Kaj to pomeni, sem dojela šele z nogami narazen:):):)
V življenju mi še ni bilo tako nerodno! Študentje in študentke so bili v vlogi opazovalcev.
Sem svojo vlogo profi (beri: temno rdeča v obraz) odpeljala do konca. Zdravnik ginekolog tudi.

Ves čas pa sem imela v glavi eno samo misel: “McDreamy, McDreamy, McDreamy”

Jaz sem imela dva ginekologa moškega spola, tudi ni bilo zraven sestre. Isto ne, ko sem imela ginekologinjo.
Na študente pa k sreči nisem naletela :).
V bistvu je meni več kot fajn, da je samo ginekolog. Nimam rada preveč gledalalcev, ko sem na tistem stolu. Gineklog že mora biti, ostalih pa raje ne.

To, da je vedno sam, ni v skladu s pravili. Vedno mora biti zraven nekdo, ne samo za podajanje pripomočkov, ampak tudi kot priča, da ne pride do kakih zlorab ali da si pacientka ne izmisli zlorabe.
[/quote]

Prej imela enga ginekologa, zdej imam že lep cajt druzga. Pri nobenmu še nikol ni bilo sestre zravn. Sm pa 1x naletela na študente. Ampak me je vprašal, če se strinjam da so študentje zravn. Valjda sm pristala, nekak se morjo učit 😉

Ni res.
Lahko tudi ti pripelješ svojega brata ali prijatelja, ki je kot priča navzoč pri pregledu, tako da ne pride do zlorabe!
Itak pa se celoten pregled snema najmanj z dvema ali več kamerami zaradi dokaznega gradiva v primeru tožbe!
[/quote]

Kje pa take pobirate? Pregled se nič ne snema, ker se ne sme. Snema se naprimer wc v ambulantah za odvisnike, da ne goljufajo in prinesejo vzorcev čistega urina s seboj, ampak je to na vratih na veliko napisano, označeno z nalepkami in kamere so na vidnem mestu, da lahko vidiš, da res snemajo. Pri ginekologu in drugih ambulantah pa kamere prav zagotovo ni.

Prej imela enga ginekologa, zdej imam že lep cajt druzga. Pri nobenmu še nikol ni bilo sestre zravn. Sm pa 1x naletela na študente. Ampak me je vprašal, če se strinjam da so študentje zravn. Valjda sm pristala, nekak se morjo učit 😉
[/quote]

Saj možno. Po pravilih pa to pač ni. Če tebe ne moti, potem ok. Ne bi pa jaz nikdar dovolila študentarije zraven, kaj šele dijakov. Da me bo gledal nekdo, ki mogoče sploh ne bo nikoli delal v zdravstvu? Ker se je pač nekam vpisal, da neki študira? Cel kup mojih vrstnikov si je na zdravstveni ogledovalo pacientke med pregledi in porodi, pa so šolanje nadaljevali nekje čisto drugje in so danes nekaj čisto tretjega po poklicu. Tako da, ne hvala in za noben denar. Zraven pustim samo tiste, ki so že na kaki specializaciji, torej končujejo usposabljanje in bodo vsak čas zdravniki. Drugi pa naj se učijo kjer hočejo. Na meni ne.

Kje pa take pobirate? Pregled se nič ne snema, ker se ne sme. Snema se naprimer wc v ambulantah za odvisnike, da ne goljufajo in prinesejo vzorcev čistega urina s seboj, ampak je to na vratih na veliko napisano, označeno z nalepkami in kamere so na vidnem mestu, da lahko vidiš, da res snemajo. Pri ginekologu in drugih ambulantah pa kamere prav zagotovo ni.
[/quote]

Tudi mene je moj ginekolog obvestil, da zaradi varnosti vse preglede posnamejo, zato ne vem kje nekatere pobirate take!

Tudi mene je moj ginekolog obvestil, da zaradi varnosti vse preglede posnamejo, zato ne vem kje nekatere pobirate take!
[/quote]

Take pobiramo v vseh ostalih normalnih ambulantah, kjer snemanja ni. In tudi če je, ga imaš ti pravico zavrniti. Sestra pri pregledu vas moti, kamera pa ne. Imaš kje garancijo, da si zdravnik potem ne ogleduje teh posnetkov in se naslaja? Za čigavo varnost torej gre? Za tvojo gotovo ne. Kvečjemu za njegovo, da mu ti ne moreš nič. Če pozneje gleda, pa itak ne veš.

Saj možno. Po pravilih pa to pač ni. Če tebe ne moti, potem ok. Ne bi pa jaz nikdar dovolila študentarije zraven, kaj šele dijakov. Da me bo gledal nekdo, ki mogoče sploh ne bo nikoli delal v zdravstvu? Ker se je pač nekam vpisal, da neki študira? Cel kup mojih vrstnikov si je na zdravstveni ogledovalo pacientke med pregledi in porodi, pa so šolanje nadaljevali nekje čisto drugje in so danes nekaj čisto tretjega po poklicu. Tako da, ne hvala in za noben denar. Zraven pustim samo tiste, ki so že na kaki specializaciji, torej končujejo usposabljanje in bodo vsak čas zdravniki. Drugi pa naj se učijo kjer hočejo. Na meni ne.
[/quote]

No ja, ljudje smo si različni, kar je prav. Mene ni motil, sm pač tako razmišljala takrat in dans bi isto nardila. Pa sej me ne snema, pa da me da nekam na net, fb… 🙂
Sej priznam, kakšno min mi je res bilo mal bad, ker ni bil sam en študent, potem sm si pa rekla: ah, kaj te briga, nekje se morjo učit. Je vseen drugač al gleda vse to na živem bitju al na kakšni lutki 😉

Tudi mene je moj ginekolog obvestil, da zaradi varnosti vse preglede posnamejo, zato ne vem kje nekatere pobirate take!
[/quote]

Hm, meni se to bere kot slaba šala.

Pri nas se ginekološki pregled tudi ne snema!
Samo tega bi še manjkalo!

Sestre pa so prisotne oz. pomagajo pri pregledu tako pri zdravnikih kot zdravnicah.

Ni res.
Lahko tudi ti pripelješ svojega brata ali prijatelja, ki je kot priča navzoč pri pregledu, tako da ne pride do zlorabe!
Itak pa se celoten pregled snema najmanj z dvema ali več kamerami zaradi dokaznega gradiva v primeru tožbe!
[/quote]
daj pojdi se na luft predihat. Če kdo snema samo sekundo pojde v čuzo čičat.


daj pojdi se na luft predihat. Če kdo snema samo sekundo pojde v čuzo čičat.
[/quote]

Jaz pa podpiram snemanje pri mojem ginekologu, saj se tako počutim veliko bolj varno!

Jaz pa podpiram snemanje pri mojem ginekologu, saj se tako počutim veliko bolj varno!
[/quote]
ti kar sama sebe snemaj, če ti je to super. Drugi te ne sme, ker je kazensko s tem odgovoren.

New Report

Close