Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Dolžina menstruacije - vitkost, debelost

Default avatar

težavna mens

Tiste, ki ste shujšale ali se zredile za recimo 15-20kg, kako se vam je spremenil menstrualni ciklus?
Tiste, ki ste kdaj bile presuhe, to vem, da se zgodi tudi, da menstruacija izgine.

Kaj pa tiste, ki ste se zredile recimo za 15-20kg ali pa, da ste shujšale toliko? Se je menstruacija kaj spremenila glede količine krvi, dolžine krvavitve, dolžine ciklusa?
Default avatar

tako in takole

celo življenje se ubadam z viškom kil, teža mi niha tam do 30 kg.
prvič sem hujšala v študentskih letih, bila sem na drastični brezmesni dieti in shujšala na 50 kg. takrat sem tudi edinkrat izgubila menstruacijo.

naslednjič sem toliko shujšala ko sem se zaposlila. stres je naredil svoje in potem sem imela par let 50 kg, nato pa je teža šla počasi navzgor proti 80

zdaj imam tak med 70 in 80, včasih več, včasih manj, menstruacija vedno točna in enaka.
edino ko sem lani delala 10 dnevni post je bila v času posta menstruacija zelo obilna in bolj tekoča kot ponavadi
Default avatar

težavna mens

tako in takole je napisal/a:
prvič sem hujšala v študentskih letih, bila sem na drastični brezmesni dieti in shujšala na 50 kg. takrat sem tudi edinkrat izgubila menstruacijo.

naslednjič sem toliko shujšala ko sem se zaposlila. stres je naredil svoje in potem sem imela par let 50 kg, nato pa je teža šla počasi navzgor proti 80

zdaj imam tak med 70 in 80, včasih več, včasih manj, menstruacija vedno točna in enaka.
edino ko sem lani delala 10 dnevni post je bila v času posta menstruacija zelo obilna in bolj tekoča kot ponavadi
Se pravi, da se dolžina ni spreminjala. Jaz sem upala, da bi se mi menstruacija kaj skrajšala, če bi izgubila recimo 10kg :(.
Res pa je, da sem imela tudi prej, ko nisem imela preveč kg, ekstra dolgo.
Mi je pa zanimivo, da si imela med postom bolj obilno menstruacijo, človek bi prej pričakoval, da bo manj obilna.
Default avatar

tako in takole

težavna mens je napisal/a:

Se pravi, da se dolžina ni spreminjala. Jaz sem upala, da bi se mi menstruacija kaj skrajšala, če bi izgubila recimo 10kg :(.
Mi je pa zanimivo, da si imela med postom bolj obilno menstruacijo, človek bi prej pričakoval, da bo manj obilna.
jaz imam vedno zelo skromno menstruacijo. bolj kaplja kot curlja. dovolj sta mi dva dnevna vložka, niti vložka za menstro ne rabim.
med postom pa je bila bolj živo rdeča in tekoča. to me je prav zbodlo v oči.

ko sem bila mlajša, pa preden sem šla na hormonske tablete (kontracepcija), sem imela krče prvi, drugi dan. če sem dan pred nastopom menstruacije imela post ali sadni dan, krčev ni bilo.

taka, zanimiva spoznanja o moji menstri.
Default avatar

težavna mens

jaz imam vedno zelo skromno menstruacijo. bolj kaplja kot curlja. dovolj sta mi dva dnevna vložka, niti vložka za menstro ne rabim.

ko sem bila mlajša, pa preden sem šla na hormonske tablete (kontracepcija), sem imela krče prvi, drugi dan. če sem dan pred nastopom menstruacije imela post ali sadni dan, krčev ni bilo.

Jaz pa po naravni poti (brez hormonskih dodatkov): v eni uri najbolj močan tampon premočen do kraja. Kak dan lije iz mene. Traja pa tudi v nedogled.
Default avatar

tako in takole

Jaz pa po naravni poti (brez hormonskih dodatkov): v eni uri najbolj močan tampon premočen do kraja. Kak dan lije iz mene. Traja pa tudi v nedogled.
ablacijo endometrija so ti predlagali?
Default avatar

težavna mens

Ja, enkrat sem že bila, so samo delno naredili, ni bilo potem učinka.
Tako, da naj bi šla še enkrat.
Default avatar

jaz sem šla

Sem bila na istem kot ti, šla na operacijo, sedaj veliko boljše. Imam namesto 10 dni le 6 dni, krvi pol manj.
Default avatar

meni tako

Jaz sem pa bila vedno suha. Menstruacija je trajala 6-7 dni, prva dva dneva izredno obilna in hude bolečine. Brez tablet in ležanja ni šlo.
Ko sem pred 15 leti postala vegetarijanka in meso popolnoma izključila, se je v manj kot enem letu menstruacija skrajšala na 2 dneva, nobenih bolečin, šibka pa tako (par najtanjših vložkov na dan) da sem bila kar zaskrbljena. Ginekolog mi je razložil, da je to normalno in nato sem naletela na članke, da je to zato, ker nisem več zauživala hormonov in hormonskih motilcev, ki se v nenormalnih količinah nahajajo v mesu (rastni hormoni za hitrejše pitanje živali, itd). Tudi zato imajo menstruacijo danes že 9-letnice, kar je popolnoma noro, včasih, ko se ni jedlo toliko mesa in hormonov, so jo dobile šele 17- letnice.
Default avatar

težavna mens

jaz sem šla je napisal/a:

Sem bila na istem kot ti, šla na operacijo, sedaj veliko boljše. Imam namesto 10 dni le 6 dni, krvi pol manj.
Hvala za vzpodbudo.
Default avatar

jaz sem šla

meni tako je napisal/a:
Jaz sem pa bila vedno suha. Menstruacija je trajala 6-7 dni, prva dva dneva izredno obilna in hude bolečine. Brez tablet in ležanja ni šlo.
Ko sem pred 15 leti postala vegetarijanka in meso popolnoma izključila, se je v manj kot enem letu menstruacija skrajšala na 2 dneva, nobenih bolečin, šibka pa tako (par najtanjših vložkov na dan) da sem bila kar zaskrbljena. Ginekolog mi je razložil, da je to normalno in nato sem naletela na članke, da je to zato, ker nisem več zauživala hormonov in hormonskih motilcev, ki se v nenormalnih količinah nahajajo v mesu (rastni hormoni za hitrejše pitanje živali, itd). Tudi zato imajo menstruacijo danes že 9-letnice, kar je popolnoma noro, včasih, ko se ni jedlo toliko mesa in hormonov, so jo dobile šele 17- letnice.
Hvala za tole. Bom tudi jaz pobrskala o teh zadevah.
Verjetno pa podobno velja tudi za mleko. Mesa nit ne jem kaj veliko, mleka pa ogromno. Moji hormoni so pa itak čisto zmeštrani.
Default avatar

težavna mens

jaz sem šla je napisal/a:
meni tako je napisal/a:
Hvala za tole. Bom tudi jaz pobrskala o teh zadevah.
Verjetno pa podobno velja tudi za mleko. Mesa nit ne jem kaj veliko, mleka pa ogromno. Moji hormoni so pa itak čisto zmeštrani.
Ups, tole je bil moj zapis.
Default avatar

Suha sem bla

Moja pa je ista odkar pomnim. Edino kaj ni več točno na 24 dni, ampak je včasih tudi na 25-27.
Pred 20 leti sem imela 43kg (sem mala tako da nisem bila kot okostnjak). Sedaj jih imam 63. Za mano sta 2 poroda, na 27 dni se je razvleklo po drugem.
Je pa vedno ista, traja 4 dni. Prvi dan skoraj nič, drugi dan zmerno močna, tretji dan pojenja, 4 dan skoraj nič več.
Default avatar

težavna mens

Suha sem bla je napisal/a:
Moja pa je ista odkar pomnim. Edino kaj ni več točno na 24 dni, ampak je včasih tudi na 25-27.
Pred 20 leti sem imela 43kg (sem mala tako da nisem bila kot okostnjak). Sedaj jih imam 63. Za mano sta 2 poroda, na 27 dni se je razvleklo po drugem.
Je pa vedno ista, traja 4 dni. Prvi dan skoraj nič, drugi dan zmerno močna, tretji dan pojenja, 4 dan skoraj nič več.
Pri meni pa je bila včasih 7 dni, razvlekla se je pa sčasoma na 15 dni. Se je pa razvlekla prej preden sem se zredila. Imam pa nekje 15kg preveč. Sicer mi zdravniki na zdravniškem pregledu še ne rečejo, da je preveč, rečejo, da sem pa na zgornji meji. Samo sama pa vem, da imam preveč kg.
Default avatar

zaprašenost

meni tako je napisal/a:
Tudi jaz ne jem mesa in tudi pri meni se je menstruacija umirila. Ni se sicer skrajšala, ampak prava oz. omembe vredna krvavitev traja en dan, ostale dneve preživim z dnevnimi vložki, ponoči pa sploh ne rabim ničesar.
Default avatar

pri meni je tako

Mesa ne jem, nisem na tabletkah. 3 dni mam normalne vložke za menstro, čeprav je ta tretji dan opazno šibkejša. Potem pa še 3 dni dnevne. 2 dni moram mal pazit.... 4 dan in naprej, pa kot da nič ni. Mal že priteče, samo ni vredno omembe.
Default avatar

Repŕ

Sem precej suha, menstruacija 4-5 dni, prvi in drugi dan zelo.mocna, potem pa lih toliko, da je še..