Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sef nas jeb*

Sef nas jeb*

Pozdravljeni. Zanima me, ce lahko sef zahteva od tebe pri delu na normo, da delas vec kot 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}? Ali ima pravico zahtevati od tebe da se odpoves malici, ali pa priti pol ure prej v sluzbo, zato da jo dosezes? Res nas jebe vse po vrsti tale sef. Norme imamo res visoke, vecina delavcev je sploh ne dosega, kljub temu da delamo kot zivina. Tudi odnos ma nikakvi do nas, samo kritizirat zna, da o tem da ne smemo koristiti dan ali dva dopusta ne govorim, ce imas nego ali bolnisko pa te gnjavi domov kdaj mislis prit na siht, ter zahteva vec kot 20 ur in grozi z odpovedjo, ce ga ne “ubogamo”. Kako se lahko ukrepa glede tega, ce sploh lahko kaj?

20 nadur*

Vsi naenkrat dajte odpoved in se bo usral.

Norma je realna, kadar jo doseže 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} delavcev. Piše v zakonu.

Če ne boste stopili skupaj, ne boste dosegli ničesar, kljub temu, da stvari krši. Če se bodo pa izpostavili posamezniki, bodo pa itak nasrkali. Edino mogoče anonimna prijava, se bo pač spravil na tistega, za katerega se mu bo zdelo, da je prijavil.

Prijavit ga na delovno inšpekcijo. Taki so prpe. Znajo zajebavat samo tiste, ki se pustijo.

Valjda da z vami dela kot z živkno, če mu pa noben nič ne reče, če ste pač tih in garate. Ma prjav ga na inšpekcijo za delo in si išč drugo zaposlitev.

Ne sme zahtevati, da se odpoveš malici. Če prideš pol ure prej v službo, so to nadure, če ne dobiš pisne odredbe, pač pa samo ustno, ne hodi prej v službo. Če ne smeš koristiti 2 dni dopusta, pojdi 5 dni na bolniško. Na bolniški ne dvigaj telefona. S takimi ne dosežeš nič zlepa, zato spremeni način.


Vaš šef je zrel za prijavo na delovno inšpekcijo. Sploh pa ne razumem, kako se lahko še najdete taki, ki se pustite tako izkoriščati.

Hmm to se bolj bere kot nekakšne retorične mokre sanje današnjih delodajalcev, ki so tak uboge duše, ker jih leni plebejci na vsakem kotu izigravajo.

Za začetek pojdite vsi na bolniško, zdaj je idealen čas … gripa, viroze itd.

BTW brez revolucije ne bo sprememb, niti za nekaj desetletij ne.

Predvidevam, da si ženska. V glavnem. Moj prvi in edini nasvet tebi je, začni si iskat drugo službo!!!!!!!…! Ko boš imela razgovor, pojdi na bolniško ali pa si zrihtaj menjavo ali pa kar pojdi, brez, da bi kaj omenila zakaj. Ko/če dobiš tam službo, pojdi nazaj na to vašo firmo, šefu povej svoje, povej, da ga boš prijavila inšpekciji in ti začni njega nazaj podjebavat. Boš videla, kako majhen bo, ko bo izvedel, da te njegove besede o tvoji odpovedi ne bodo prav nič bolele.

Če to ne zaleže. pa vprašaj šefa, če je to po zakonu, kar on zahteva od vas. Če bo rekel, da da. potem ga vprašaj, če lahko to vse, kar bo rekel, posnameš? Če ne bo privolil, potem mu povej, da te izkorišča itd. če bo rekel, da lahko, potem imaš dokaz, ki mu ga lahko dokazuješ tudi na sodišču.

Moji primeri:
Sem skozi dobro desetletje delovne dobe zamenjal kar nekaj služb. Sem človek, ki se rad prepiram za vsak drek, tudi z direktorjem, če opazim, da me misli nategovati od spredaj in od zadaj. Zadnja služba, ki sem jo imel, je bila prozivodnja.
Vse nas je hvalil stalno, da delamo odlično itd … a ko je bilo mesec pred regresom, je gnjavil, da smo delamo zelo slabo, da se stranke pritožujejo itd … potem naslednji dan po regresu že spet delamo vsi odlično, nas ne more prehvaliti … približuje se čas božičnice … in začne spet nakladat, kako se stranke pritožujejo, da nam ne more dati zaradi tega veliko božičnice itd … potem pride do tega, da njegova žena odpre eno firmo. Ok, me pač koli burac, kaj ona počne … dokler na sestanku ne pove, da nam bo zaradi tega vsem odtrgal od plače 50 evrov. Sem se zdrl: “Koga?!!!” Pa reče on tako hladnokrvno: “a kaj nisi zastopil?” … gospod direktor, a lahko še enkrat ponovite to izjavo, pa vas zraven posnamem? in potem sva se začela tako kregat, da me je povabil v pisarno takoj po sestanku. Sem šel z veseljem gor, s telefonom v roki, ker na telefone pri njegovih mučenikih je zelo alergičen. In potem me je mislil tam ponižat in gnjavit. Pa sem ga vprašal, počakaj ti malo, lahko mi daš zdaj takoj odpoved, če ti kaj ni všeč, ampak prvo ti meni povej, v katerem zakoniku piše tak kurčev zakon, da ti lahko meni 50 evrov odtrgaš od plače, da si tvoja žena lahko postavi eno firmo, od katere jaz ne bom imel niti ene koristi?! A bom dobil kako delnico zaradi tega ali kaj bi ti rad od mene?! A ti naj pridem delat par dni zastonj, da boš obogatel ali kaj bi rad?! Me je samo debelo gledal … Ker je tak tip človeka, da za vsako težavo v vprašanju, ki smo ga imeli delavci, odgovori nazaj tako, da izpade, kot da ima samo on prav in noben drug. in mi je začel nazaj pribijat, da delam zelo salbo, da ne znam tega in onega itd … A res? Nisem nič rekel. Slučajno je imel neki list papirja na mizi, ki je bil na drugi strani prazen, ga vzamem in njegovo kulico, pa sem začel pisat. Se je zdrl name, češ kaj delam? … Odpoved pišem, in se mi je cel čas pisanja opravičeval, pa da ni mislil tako, kot je povedal, pa da mi ne bo odtrgal od plače 50 eur itd … in še preden sem mu dal za podpisat, sem naredil sliko. Ker mi ni hotel podpisati in je list strgal, sem šel domov, napisal še enkrat isto, le da sem zraven še zakonik napisal, pa mu prinesel 20 kopij. Dve je isto strgal, ker je razlog še vedno bil da je ukradel 50 evrov in njegove grožnje itd. ko sem mu na mizo dal še tretji list, je pa obupal in podpisal. 🙂 Sem šel hitro se še poslovit od sodelavcev, dam sem jim vse tiste kopije kaj sem napisal notri. In pol so me čez par dni klicali, da se mu je cela firma pritožila itd, in so dosegli svoje.

Moja prva služba nekoč je bila nekaj podobnega, s tem, da je bilo na firmi zaposlenih nekaj čez 3000 ljudi. Nič takega. Dokler človek ne vidi situacije, ki se dogaja za stenami. Sem delal skupaj v isti smeni in v isti ekipi, kot moja sorodnica, ki je 20 let starejša od mene. V glavnem. Tam je bila nora norma. Dosegel je nisem niti enkrat. Najbolj zanimivo je pa bilo, da mi je tista šefica eno uro kazala kaj morem delati za mizo. Ok, me posede za stol naredim par komadov, pa reče, vidim, da si si zapomnil kako moreš delat. Ok do konca šihta jih moreš narediti 4000 … norma je bila pa 5000 … sem jo debelo pogledal, pa sem si mislil svoje. pride nazaj čez par ur, naredil sem jih komaj 700, če se ne motim. Baba popizdi .. ok, mogoče sem pa res tako zanič, če sem tak malo naredil (kako pa naj vem, saj je moj prvi šiht to v življenju) … potem gre do ene druge, ki je sedela za mano, tam delala kakih 7 ali 8 let. isto je bla še daleč od norme. Baba je popizdavala, jo preklinjala, žalila … saj nisem mogel verjet kaj ji je govorila … na primer, rekla je, da je prestara za to službo, da naj se že spravi v penzijo pa neha hodit norca delat sem … ok. Se po koncu šihta s sorodnico pogovorim, ali slučajno ta baba ni dobila fuka včeraj ali kaj pri pm ji dogaja v tej glavi … in potem pove, da je to praksa vseh šefof tam v tisti proizvodnji. Naslednji dan sem šel delat drugo delo. in mi reče, da morem danes normo doseči, če ne bom letel … jo pogledam, pa ji rečem, to normo si ti pa vsi ostali šefi v rit zabijte! Za minimalca ti mene tu ne boš v glavo jebala! in je nazaj rekla, “a misliš, da mam kaj večjo plačo kot ti?” ja to ni moj problem kako plačo maš ti, mene za tak denar ne boš jebala v glavo! Če ti pa kaj ni všeč, pa bom ti inšpekcijo poklical! in je utihnila … odpustili me niso. In tako sem delal v ČISTEM MIRU še naprej v tisti firmi skoraj dve leti! Noben mi nikoli ni nič gnjavil, norme nisem nikoli dosegel, plačo sem imel isto kot vsi ostali, ki so se trudili normo doseči. Lahko bi velikokrat normo dosegel in jo tudi krepko presegel, pa sem delal vedno tako, da sem bil daleč od norme. Normo si naj vsi, kjer koli bom delal kdaj, v rit zabijejo! Še posebej mi pa ne bo nikoli noben šef ali pa sam direktor pametoval glede kake norme, ko še sam ne ve kako se sploh dela pa kako normo doseže. Nisem se rodil zato, da me bodo zasužnili z njihovimi normami.

Do danes sem menjal že OGROMNO služb. Ta služba, ki jo imam zdaj, je pa pravi luksuz. Odlična plača, čisti mir, odličen kolektiv itd. Ko sem prinesel od spiza izpisek za delovno dobo, je direktor samo debelo pogledal in rekel: vidim, da si ogromno služb menjal … a lahko vprašam kako dolgo misliš pol pri nas ostati? Odgovor je bil meni primeren … Tako dolgo, dokler bom zadovoljen z vami. In je rekel kaj to pomeni? To pomeni, da če se dela na normo, jo pri meni naj ne pričakuje, ker sem proti normam. Me je samo pogledal čudno, pa rekel, da se norm ne dela.

dolg spis, in še bi lahko našteval, saj sem zaradi nepoštenih delodajalcev imel ogromno prerekanj in dogodivščin. Najbolj so me razpizdili vedno tisti drekači, ki so me pred tem probali žaliti, pa jim ni uspevalo, ko sem pa prinesel odpoved, so pa se sladke delali, pa da niso mislili nič resnega itd …

Mimo grede. Najbolj se mi smilijo samo ženske, ki so stare enkrat nad 45 ali 50 let. Takrat se ženske bojijo za svoje službe in so pripravljene požreti marsikaj, samo, da bi obdržale službo, če tudi jih šefi spravijo tako daleč, da se jočejo pred njimi.

New Report

Close