Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bi kolegici s cca 100 kg, ki ne more zanositi, rekli, da naj shujša?

Bi kolegici s cca 100 kg, ki ne more zanositi, rekli, da naj shujša?

Če bi imeli kolegico (ni dobra prijateljica), ki ne more zanositi in to tudi pove, hkrati pa ima okrog 100 kg, bi ji rekli, da naj shujša? Ali bi bili raje tiho, pa naj ji to pove zdravnik?

jaz imam 97 kg in 185 cm. kaj misliš, da sem debela? 🙂 🙂

Veliko njih je pri 100 kg zanosilo. Vzrokov za neplodnost je zelo veliko.

Kako bi pa to povedala?

Veš, je odvisno, kako rečeš, pa ne samo od besed in stavkov, ampak od tona, gest, pogleda, skratka celotbega tvojega nastopa in energije.
Ker, sori, a če tvoja pripomba postane omalovažujoča ali zaničevalna, to tebe postavi v luč zelo slabe osebe!
Če pa znaš povedat realno in spodbudno, bi pa jaz povedala.

Veš, če bi meni v takšni situaciji rekla, da sem debela, ok, ja, kaj češ, nekateri pač debeli so. Če mene ne bi motilo, koga vraga bi tebe. Če bi mi pa rekla, da ne morem zanosit, ker sem debela, bi ta pa preko smrfle. Pošteno, kolikor bi debela roka dala.

ne.
Ona to že ve.

Zakaj, a mogoče poznaš njenega, pa veš, da je malo prekratek, pa da težko zraven pride?

Jaz ne bi. To pa zato, ker vzroka za neplodnost ne veš, vzrokov je pa ogromno. Kaj pa če je vzrok kaj drugega, ona to ve, le da ne razglaša naokrog? Boš izpadla totalna žleht budala s svojimi opazkami glede teže. Ima zdravnika, pa ji bo že on povedal, kar ji mora. Tako da, ne praskaj se, kjer te ne srbi.

jaz imam 97 kg in 185 cm. kaj misliš, da sem debela? 🙂 🙂
[/quote]

Damn you are huge girl. Ne samo debela ampak velikanka tut med drugim 😂 bi obema rekla isto. Primte se v roke dekleta, bolezni bodo udarle sele na stara leta ven.

Pa nisem čisto prepričana, da res ve. K razmišljanju me je privedel nek zapis na facebooku, kjer punca pojamra, da ne more zanositi, da se s fantom trudita že dlje časa.. Sledi kar nekaj komentarjev, ki jo tolažijo, nekdo pa ji direkt napiše, da pa naj shujša, se več giblje, bolj zdravo živi… Odziv? Punca, ki ne more zanositi, je bila čisto užaljena, tega, ki je to napisal, pa so napadli tudi drugi komentatorji, češ da je nesramen, da kilogrami že niso razlog.

Situacija me spominja na tole na posnetku, kjer gospa pravi, kako ji je vroče, oblečena je za minus 10, zunaj pa je 37 stopinj.

https://www.youtube.com/watch?v=JV27C58SDIE

kolegici ne, prijateljici ja.

rajsi ji povej to kar si tukaj napisala…da ti ni prijateljica

Zakaj, a mogoče poznaš njenega, pa veš, da je malo prekratek, pa da težko zraven pride?
[/quote]

Morda na trgu obstajajo podaljški kot recimo teleskopski ročaj 😉

In kaj bo potem, če shujša, zanosila pa še vedno ne bo? Veš kolk napora za prazen nič? :/

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

In kaj bo potem, če shujša, zanosila pa še vedno ne bo? Veš kolk napora za prazen nič? :/
[/quote]

Njeni notranji organi, krvni tlak in ne samo maternica bodo hvaležni, če že ona ne bo.

Damn you are huge girl. Ne samo debela ampak velikanka tut med drugim 😂 bi obema rekla isto. Primte se v roke dekleta, bolezni bodo udarle sele na stara leta ven.
[/quote]

najbrž imaš v mislih šrekovo ženo, ko vidiš moje številke, mar ne. no, vidiš, to je ena izmed standardnih napak. drug grd stereotipa pa je, da mene čakajo bolezni, tebe pa ne, ki te je pol manj od mene. tudi to je zabloda, ki bi se je jaz na tvojem mestu poskusila čim prej rešit. aja, pa otroke imam. 🙂 zanosila in rodila brez težav.

Njeni notranji organi, krvni tlak in ne samo maternica bodo hvaležni, če že ona ne bo.
[/quote]

Mogoče, ampak kaj to njej, če ne bo vedla. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Pa nisem čisto prepričana, da res ve. K razmišljanju me je privedel nek zapis na facebooku, kjer punca pojamra, da ne more zanositi, da se s fantom trudita že dlje časa.. Sledi kar nekaj komentarjev, ki jo tolažijo, nekdo pa ji direkt napiše, da pa naj shujša, se več giblje, bolj zdravo živi… Odziv? Punca, ki ne more zanositi, je bila čisto užaljena, tega, ki je to napisal, pa so napadli tudi drugi komentatorji, češ da je nesramen, da kilogrami že niso razlog.

Situacija me spominja na tole na posnetku, kjer gospa pravi, kako ji je vroče, oblečena je za minus 10, zunaj pa je 37 stopinj.

https://www.youtube.com/watch?v=JV27C58SDIE
[/quote]

Tisto, kar ji je tisti tip napisal, ni nujno, da bi pomagalo. Ženska ima svojega ginekologa, ki ji bo znal povedati, zakaj ne zanosi. Ampak vedno se najde kup kvazi pametnjakovičev, ki bi delili neke nasvete, samo da bi se počutili superiorno!

jaz imam 97 kg in 185 cm. kaj misliš, da sem debela? 🙂 🙂
[/quote]

Pravzaprav imaš gledena BMI (ITM) izračun prekomerno telesno težo :/

Pravzaprav imaš gledena BMI (ITM) izračun prekomerno telesno težo :/
[/quote]

še bolj!

Ja. Še, če bi bila moški.

Za pol neplodnosti para je “krivda” na strani moškega. Ampak ne, če ne zanosi je seveda kriva ženska. Omejeni ste do amena.

Kar se pa tiče debelosti pa verjemi da je to že miljonkrat slišala. Ni butasta, ve da je debela. Imam predebelo prijateljico in za vse kar je narobe krivijo kile. Ima gripo – shujšat treba, si zlomi roko – shujšat treba….prav bebasto. Ja rabi shujšat, ampak ni pa kilaža kriva za vse kar se ji zgodi.

Avtorica, če dejanskega vzroka ne poznaš in bi bila oseba, ki ti ni prijateljica, vitka, bi ji servirala, naj se pa zredi?
Če smo že na tem, ji je dohtar že povedal, ne rabiš laično trobezljat, če se ti o vzrokih niti ne sanja.
Raje ji povej, da je ne boš več poslušala.

V vsakem primeru je pametno nosecnost startat z neko normalno tezo, drugace bo ze takoj fasala sladkorno, inzulin, da ne nastevam naprej zakaj vse je prekomerna teza v nosecnosti rizicna. A ce je ze bila uzaljena 1x bi bila tudi ob tvojem komentarju, tako da brezveze da se trudis. Ce ji gin. ne pride do zivega ji nihce ne bo.

Lahko ji omeniš, da naj poskusi vse, kar lahko, da bo ustvarila boljše pogoje v telesu: shujša, spremeni prehrano, se več giblje, je bolj pozitivna, afirmira,… skratka, da se potrudi, da bo zanosila. Ali je že naredila vse preiskave glede plodnosti obeh? Evo tako prijateljica.
Jaz ji nisem in bom rekla, da če ne zna poskrbeti za svoje telo, potem je bolje, da nima otrok in še njim oteži življenje in zdravje.

New Report

Close