Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Brezstične kartice

Brezstične kartice

evo, še kartic se več ne vtika v luknje

to je pa res fajn zadeva, ne vem kaj te moti

včasih sem kakšni fejst, jebo.zovni prodajalki vsaj kartico vtaknil … sedaj pa opraviva kar na daljavo ☻

včasih sem kakšni fejst, jebo.zovni prodajalki vsaj kartico vtaknil … sedaj pa opraviva kar na daljavo ☻
[/quote]
Zakaj pa ne plačuješ na roke?


Zakaj pa ne plačuješ na roke?
[/quote]
nisem tvoje sorte


nisem tvoje sorte
[/quote]
Moje sorte? Jaz nimam težav s karticami!
😀

Ti stokaš, da nimaš več dovolj stika s prodajalkami!
Pri plačilu z gotovino pa lahko le-ta traja kar nekaj časa!
😛

sm je pa jeba s temi karticami, recimo, da jo izgubiš in jo nekdo najde, ki ni glih pošten, kartica pa še ni preklicana, zablokirana, gre hitro v trgovine, nakupije kot blesav v vsaki trgovini tja do 15 (sm men je zadnič na krepko več prijela samo na dotik) evrov in samo naslanja kartico na skener, noben ga nič ne vpraša recimo ene tri ure, če ima lastnik pokritje na njej…., tako, če ima muda lahko ene 200evričev komot skuri, pol jo pa vrže v koš, al pa nastavi nekje, da drug proba isto varianto, ki jo najde..

Nisem preverjala glede številke, a se mi zdi da moraš na vsako 3 zaporedno transakcijo vtipkati PIN. Težko, ti bo nabil 200€;)
Vklopi si SMS opomnik, ga dobiš za vsako transakcijo s kartico, v skoraj minuti po opravljeni transakciji.

Nisem preverjala glede številke, a se mi zdi da moraš na vsako 3 zaporedno transakcijo vtipkati PIN. Težko, ti bo nabil 200€;)
Vklopi si SMS opomnik, ga dobiš za vsako transakcijo s kartico, v skoraj minuti po opravljeni transakciji.
[/quote]

hmm, to pa nism vedel, hvala, sm, ko sm jst tako len za te zadeve, raj kartico po domače na vrvico zavežem,. hehe…

hmm, to pa nism vedel, hvala, sm, ko sm jst tako len za te zadeve, raj kartico po domače na vrvico zavežem,. hehe…
[/quote]

Ziher je ziher;):):)

Saj prime tudi višje zneske, samo je potrebno tudi PIN odtipkati:)

Saj prime tudi višje zneske, samo je potrebno tudi PIN odtipkati:)
[/quote]

vem, da gre do 15 evrov, da jo samo naslonim, pa je šlo dostkrat tud do 30, zadnič pa krepko več, pa naslonim in je šla čes brez številk, sm kar debelo pogledal, ne morm se spomnit cifre,sm mislim, da čez 50€….

Na roke kmalu ne bomo več plačevali.
Za vsak dvig gotovine na avtomatu, bo namreč potrebno plačati 15€ plačila provizije.


Vklopi si sms in dobiš takoj sporočilo, ko potegneš kartico. Druga stvar je, da imaš možnost tudi zavarovanje sklenit, za take primere.

vem, da gre do 15 evrov, da jo samo naslonim, pa je šlo dostkrat tud do 30, zadnič pa krepko več, pa naslonim in je šla čes brez številk, sm kar debelo pogledal, ne morm se spomnit cifre,sm mislim, da čez 50€….
[/quote]
Še nikol mi ni potegnilo brez pina vec kot 15eur. Kero banko imas?

Ne vem za druge banke ampak pri Intesi Sanpaolo (Banka Koper) ni tako. Dokler so zneski do 15 € je edini limit stanje na racunu. 😉

Ne vem za druge banke ampak pri Intesi Sanpaolo (Banka Koper) ni tako. Dokler so zneski do 15 € je edini limit stanje na racunu. 😉
[/quote]
Mislim da tut nlb nima tega.

Ne vem za druge banke ampak pri Intesi Sanpaolo (Banka Koper) ni tako. Dokler so zneski do 15 € je edini limit stanje na racunu. 😉
[/quote]

SKB kartica, sem nedolgo nazaj za 3€ pin tipkala na brezstičnem POSu

https://www.zps.si/index.php/osebne-finance/8362-brezsticne-kartice-3-2017

Banke sicer kot dodaten varnostni ukrep omejujejo število in skupno vrednost zaporednih transakcij brez PIN-a, pri čemer pa potrošnikom varnostnih ukrepov ne razkrijejo vedno.

Želeli smo preveriti, koliko denarja je mogoče zapraviti brez uporabe PIN-a (in tako simulirati krajo kartice). Naši prostovoljci so s karticami štirih različnih bank opravili več brezstičnih nakupov v vrednosti od 10 do 15 evrov. Preizkus je pokazal, da banke NLB, SKB in Unicredit omogočajo največ tri zaporedne nakupe brez PIN-a, skupna vrednost nakupov pa ni bila več kot 50 evrov. Pri Abanki so še strožji, saj je bilo treba uporabiti PIN že pri drugem nakupu.

SKB kartica, sem nedolgo nazaj za 3€ pin tipkala na brezstičnem POSu

https://www.zps.si/index.php/osebne-finance/8362-brezsticne-kartice-3-2017

Banke sicer kot dodaten varnostni ukrep omejujejo število in skupno vrednost zaporednih transakcij brez PIN-a, pri čemer pa potrošnikom varnostnih ukrepov ne razkrijejo vedno.

Želeli smo preveriti, koliko denarja je mogoče zapraviti brez uporabe PIN-a (in tako simulirati krajo kartice). Naši prostovoljci so s karticami štirih različnih bank opravili več brezstičnih nakupov v vrednosti od 10 do 15 evrov. Preizkus je pokazal, da banke NLB, SKB in Unicredit omogočajo največ tri zaporedne nakupe brez PIN-a, skupna vrednost nakupov pa ni bila več kot 50 evrov. Pri Abanki so še strožji, saj je bilo treba uporabiti PIN že pri drugem nakupu.
[/quote]

Aha, na tem linku pise tocno to, kar mi je povedala usluzbenka na banki. 🙂
Pri Intesi lahko po 15 € placujes brez pina dokler so penezi na racunu. Slabo.

Aha, na tem linku pise tocno to, kar mi je povedala usluzbenka na banki. 🙂
Pri Intesi lahko po 15 € placujes brez pina dokler so penezi na racunu. Slabo.
[/quote]

To pa res ni dobro. Vsaj zaščito s sms o transakciji si vklopi;)


Vklopi si sms in dobiš takoj sporočilo, ko potegneš kartico. Druga stvar je, da imaš možnost tudi zavarovanje sklenit, za take primere.
[/quote]

uhh, to je preveč administracije za mene, đabe men aplikacije na telefonu, ko uporabljam samo osnovne zadeve, pa mam čisto novo makino zdej, ker mi je star riknil, hehe…

1Raglja,
pa kje si ti nam, te ni kot tud denarja ne, hehe… ma več kartic mam, tako, da včasih s številkami zablokiram, se znajdem v črni luknji, sm ajde moja osnovna je intesa …

uhh, to je preveč administracije za mene, đabe men aplikacije na telefonu, ko uporabljam samo osnovne zadeve, pa mam čisto novo makino zdej, ker mi je star riknil, hehe…

1Raglja,
pa kje si ti nam, te ni kot tud denarja ne, hehe… ma več kartic mam, tako, da včasih s številkami zablokiram, se znajdem v črni luknji, sm ajde moja osnovna je intesa …
[/quote]

To ni nobena administracija, pet minut dela in ne gre za aplikacijo na telefonu, bučk….

New Report

Close