Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Kakšno je življenje v atrijskem stanovanju?

Default avatar

listki ne pomagajo

kolikojihjenadtabo je napisal/a:
Odvisno je od tega, koliko jih je nad tabo.
Pri nas je 7 nadstropij, pa skoraj vsak teden visi listek na oglasni deski, naj ne mečejo to in ono...
Kolegica živi v 4 nadstropnem, pa ji je ok.
Pomembno je, kakšni ljudje živijo nad tabo. Je pa res, da je verjetnost, da naletiš na nekulturneže, v primeru večih nadstopij oz. več ljudi, ponavadi večja.
Default avatar

quo vadis

Ne vesta kaj je atrij je napisal/a:
si znamo predstavljati je napisal/a:

in kaj je atrij?

atrij pomeni nepokrit osrednji prostor, ne pomeni pritličja

torej, v najvišjem nadstropju bi to pač bilo stanovanje z veliko odprto teraso
se pa za ta stanovanja uporablja drugačen izraz. penthouse
Če nekdo reče atrij še ne pomeni da gre za stanovanje na tleh. Je lahko tudi v nadstropju.
Kam si šla, izobrazba?
Res poguglaj. Če se giblješ vsak dan v krogih nevednežev, to še ni opravičilo za tvojo nevednost.
Default avatar

Moti me

Živimo v pritličju, je ogromno prednosti, je pa tudi ogromno mrčesa, posebno jeseni vse leze in sili noter: pajki, mravlje, strgalke, kobilice, polži, tudi celo kakšen maček zgreši ... žal, meni je to moteče.
Default avatar

gapštz

Moti me je napisal/a:
Živimo v pritličju, je ogromno prednosti, je pa tudi ogromno mrčesa, posebno jeseni vse leze in sili noter: pajki, mravlje, strgalke, kobilice, polži, tudi celo kakšen maček zgreši ... žal, meni je to moteče.
Saj res, ja. Maček mi je pa res že prilezel not. Je pa njega bolj kap, kot mene, ko me je zagledal.

Me pa ni motil, se mi je zdelo hecno.
Default avatar

iz atrija

Nad sabo imamo še dve stanovanji. Eni občasno vržejo dol kak čik, a smo jim že rekli in se skoraj ne dogaja več. Večji problem so lastniki sosednjega atrija, ki so najemniki in imajo atrij popolnoma zanemarjen, vse zaraščeno in blatne luže. Zato je ogromno komarjev. Poleti so s temi komarji kar težave, tudi tigraste imamo. Ti sosedje zdaj precej pakirajo, upam, da se odselijo in da pridejo kakšni taki, ki jim bo atrij nekaj pomenil in ga bodo uredili, da ne bo več gojišče komarjev. Zaradi komarjev atrij uporabljamo precej manj, kot bi ga sicer. Imamo pa lepo urejenega, nekaj tlakovano, nekaj trave, gredico za zelišča in nekaj grmovnic in cvetja. Tako da poleti imamo goste zunaj v atriju, seveda s svečami za odganjanje komarjev. Pa tendo imamo, da si ga lahko zasenčimo. Če imaš družino, je atrij super. Za samske ali par brez otrok pa vsaj meni osebno ni bil tako pomemben,
Default avatar

Sushi

Imeti atrijsko hišo z bazenom v sredi so že dolgo moje mokre sanje...to more bit noro hudo!
Prekajen meso dl cajt gvera;)
Default avatar

že dober komarnik pomaga

gapštz je napisal/a:
Moti me je napisal/a:
Saj res, ja. Maček mi je pa res že prilezel not. Je pa njega bolj kap, kot mene, ko me je zagledal.

Me pa ni motil, se mi je zdelo hecno.
Kvaliteten drsni komarnik na balkonska vrata in/ali okna v atrij je najmanj, kar ti bo v veliki meri olajšalo in preprečilo vse našteto.
Default avatar

slabo projektirano

iz atrija je napisal/a:
Nad sabo imamo še dve stanovanji. Eni občasno vržejo dol kak čik, a smo jim že rekli in se skoraj ne dogaja več. Večji problem so lastniki sosednjega atrija, ki so najemniki in imajo atrij popolnoma zanemarjen, vse zaraščeno in blatne luže. Zato je ogromno komarjev. Poleti so s temi komarji kar težave, tudi tigraste imamo. Ti sosedje zdaj precej pakirajo, upam, da se odselijo in da pridejo kakšni taki, ki jim bo atrij nekaj pomenil in ga bodo uredili, da ne bo več gojišče komarjev. Zaradi komarjev atrij uporabljamo precej manj, kot bi ga sicer. Imamo pa lepo urejenega, nekaj tlakovano, nekaj trave, gredico za zelišča in nekaj grmovnic in cvetja. Tako da poleti imamo goste zunaj v atriju, seveda s svečami za odganjanje komarjev. Pa tendo imamo, da si ga lahko zasenčimo. Če imaš družino, je atrij super. Za samske ali par brez otrok pa vsaj meni osebno ni bil tako pomemben,
Imate pod atriji garaže? Če da, potem imate preplitka korita in slabo zipeljano odvajanje meteornih vod.
Problem zadrževanja vode v atrijih je, če ni dobro narejeno odvajanje meteornih voda. V atriju ne sme biti luž na travi ali po tleh....
Default avatar

problem je lastnik

iz atrija je napisal/a:
najemniki niso niti dolžni, niti ne smejo urejat. to bi moral lastnik
Default avatar

Isto pri nas

jaz povem je napisal/a:
Jaz ga imam, meni je super, ena dodatna soba poleti, del sem ga zasteklila v zimski vrt, del je trava. Je pa atrij malo povišan v višini glave, po ograji pa divja trta, tako, da od spomladi do jeseni vse zeleno in se notri ne vidi. Ko sta bila otroka manjša smo imeli bazen , senčnik, mizo stole, res super. Za novo leto pa veliko smreko z lučkami.
Sosedje so ok, nobenih smeti ne mečejo, nisem opazila, da bi gledali iz oken navzdol. Pa še perilo sem sušila v atriju.

Isto pri nas. Ne bi zamenjala za noben denar.
Je pa blok z 4nadstropji kar je odločilno.
Prav veš kdo bi bil zmožen kaj dol vrzt.
Default avatar

jaz v atrij nikoli

Rabiš samo enega primitivca, da ti skravža živce ali uniči življenje. Meni bi se utrgalo, da dobivam dol odpadke in ne vem kaj še vse.
Default avatar

žal ne bi

Izgleda lepo, a zadostuje že en neciviliziranec nad teboj. V študentskih letih smo veliko prežurirali pri kolegu, ki je stanoval nad nekim atrijem. Se je včasih zgodilo, da je kdo bruhal skozi okno.