Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bula/ izboklina v spodnjem delu trebuha

Bula/ izboklina v spodnjem delu trebuha

Pozdravljeni!

Bi zastavila vprašanje na forumu Urgenca, pa se je tam potrebno registrirati, zato bom poiskusila tukaj.
Zdaj že teden dni opažam (slučajno sem začutila z roko), da imam zjutraj tako valjasto podolgovato izboklino v levem spodnjem delu trebuha. Malo nad sramno kostjo, proti kolkom. Nekje tukaj vmes. Slučajno sem en dan ležalana na boku, naslonjena malce nazaj in sem z roko oplazila to izboklino. Nehote.
Ko grem na WC in opravim veliko potrebo ta izboklina izgine.
Odvajam redno, brez problemov in bolečin.
Enkrat sem močno pritisnila na to izboklino, pa je je minimalno zabolelo.
Kaj bi to lahko bilo?
Če se mi to ne odpravi v enem tednu, grem do zdravnika.

Koliko si stara??? Si že dala blato za SVIT???? 🙄

Lahko bi bila tudi kila, da za začetek odmislimo najhujše scenarije.

nova
Uredništvo priporoča

Po opisu sodeč bi to lahko bila kila. Vsekakor pojdi k zdravniku na pregled.

Tudi jaz sem pomislil na kilo.

drug drugega programiramo

Hvala za vašo podporo.
Jaz sem tudi najprej pomislila na kilo. Ampak zakaj potem ta izboklina izgine, ko grem na WC in gre blato ven.
Je možno, da tipam črevesje, polno blata.
Menim, da se mi to pojavlja tam kjer je končni ZAViTI del črevesja, potem pa samo še ravni del navzdol.
Berem, da bi to lahko potencialno bil tudi črevesni divertikel in je to izbočena črevesna stena.
Ko grem na blato, ne krvavim in kakam lepe klobase. Drisk nimam.
Mlada se 44 let.

Kar k zdravniku, bo najhitreje konec dileme. Srečno!

… je tudi stresno. Potem te pa pošiljajo sem in tja, pa ful enih preiskav, na koncu pa čakaš povsod 2 ali 3 mesece in vse bp.
Se pa strinjam, če se to ne neha, je potrebno k zdravniku.

Največja verjetnost je, da gre za blato , ki zgoščeno potuje proti danki, pred odvajanjem. Če nimaš težav (krvavenje, občutek neizpraznjenosti, hujše bolečine), potem si lahko brez skrbi.
Ker si že nad 40, priporočam koloskopski preventivni pregled.

Hvala, ker si me malo potolažila. Po mojem je to res zgoščeno blato, ki se pri črevesni vijugi (zaviti del na levi strani) mogoče ustavi, ko pa grem na WC se pa izloči. Zato potem te izbokline po iztrebljanju nimam več.
Ne vem pa, zakaj se mi je to zdaj že parkrat naredilo.
Zmeraj imam občutek, da sem se dobro izpraznila.
Res bi bil dober koloskopski preventivni pregled, samo še pogum moram zbrati. 😀

Pa to izboklino otipam samo zjutraj v ležečem položaju, ko sem na boku, malce nagnjena nazaj. Če ležim na hrbtu, sedim ali stojim jo ne otipam.
Ni mi jasno zakaj se nekatere stvati otipa samo v ležečem položaju?

Če imaš ok ginekologa, boš najprej in z najmanj nervoze UZ pogledana v sklopu ginekološkega pregleda. Omeniš bulo v predelu jajčnika in da te je ful strah. Mislim, da boš na vrsti v manj kot dveh tednih. Lahko greš k splošnemu, bo pretipal in dal verjetno napotnico za UZ, kjer boš čakala dva ali tri mesece, glede na to, da nisi v agoniji od bolečina. Lahko skašljaš 60 eur in nestresno opraviš preventivni UZ samoplačniško in ti takoj povedo, če se moraš česa bati ali ne. V nobenem primeru pa ne čakaj, da mine. Bula, boleča, neboleča, nabrekla ali malo manj tipna v tem predelu ni nekaj normalnega in samoumevnega. Osebno ne bi čakala teden dni, da me potem šele naročijo na prvi pregled in potem še na čakanje na naslednjega. Pri čakalnih vrstah v našem zdravstvu se v bistvu moraš naročiti na pregled nekje dve leti preden zboliš.

… je tudi stresno. Potem te pa pošiljajo sem in tja, pa ful enih preiskav, na koncu pa čakaš povsod 2 ali 3 mesece in vse bp.
Se pa strinjam, če se to ne neha, je potrebno k zdravniku.
[/quote]
Osebni zdravniki pogosto sami presodijo najverjetnejše diagnoze. Na srečo gre dostikrat za lažne alarme, kadar pa je potebno, so spec. pregledi na mestu, četudi se izkaže, da je vse bp. Konec koncev te vsaj pomiri, ko se izključi možnost česa hujšega.

Hvala za to izčrpno dobronamerno idejo.
Pri ginekologu sem nazadnje bila maja.
Res bi bila lahko kakšna cista na jajčniku, samo potem bi bila non stop. Meni pa po jutranjem odvajanju ta izboklina izgine. Danes jo nisem imela.
Res bom šla do splošnega zdravnika, samo kaj če takrat ne bo te izbokline?
Lp.

Tudi jaz imam to. Večkrat me boli v trebuhu pri boku nekje v višini popka in tam občutim vsake toliko bulo, ki nato izgine. Imela sem že UZ, pa ni nič pokazal. Je možno, da je to kila? Me zelo zanima, ali je avtorica rešila ta problem.

Kila bi se na uz videla.

New Report

Close