Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali vaši 18 + letniki že živijo na svojem?

Ali vaši 18 + letniki že živijo na svojem?

Mi je znanka povedala, da pozna 3 primere, ko so 19 letniki odšli na svoje. Želeli so se osamosvojiti in zadihati na novo. Brez, da jim starci dihajo za ovratnik in pametujejo na vsakem koraku.
Ti fantje so pridni. Študirajo, ob tem delajo preko študenta in so v najemu.
Eno ali dvosobno stanovanje, kjer je več sostanovalcev, da si delijo stroške.
Starši presrečni, ker so ptički odleteli od doma.
Kaj menite, je to prezgodaj za osamosvojitev na svoje?
Kdaj pa so se vaši odselili od doma oz. osamosvojili?
Lp.


In čist na svojem so! Si tudi sami plačujejo vse stroške ( pri 19 so v 1. letniku) ali so samo šli malo stran od doma za atov pa mamin denar? Verjetno to drugo!

Temu se pa res ne reče iti na svoje. Na svoje greš, ko si sam plačuješ vse stroške. Tale mladina pa samo študira, tako kot smo mi. Mal si pojme pobrkljala.


In čist na svojem so! Si tudi sami plačujejo vse stroške ( pri 19 so v 1. letniku) ali so samo šli malo stran od doma za atov pa mamin denar? Verjetno to drugo!
[/quote]

Kot je meni znanka povedala se preživljajo in plačujejo stroške sami. Nič ne želijo od starcev, ker potem so spet “pod njihovo oblastjo”. Dolžni prenašat njihovo pametovanje, nadzora in vtikanje.

Se je odselila od doma pri 19 in pol. Zaposlila se je in nasla stanovanje blizu sluzbe. Doma nas je bilo 5, njej kot punci je manjkala zasebnost in sproscenost. Saj je imela svojo sobo, a to ni to, ce moras hitro iz kopalnice itd…
Je samostojna punca in marsikaj zna in zmore sama, mene je bilo bolj strah da ji kdo kaj ne skoduje. A sem se navadila in ni vec skrbi.

Morajo imeti pa kar precej časa, da kombinirajo s šolo

Seveda greš lahko pri teh letih že na svoje, pa še študiraš zraven, če ti ati primakne enih 15 k na račun.

V prvem letniku faksa pa študentje res lahko ogromno prešpricajo, da lahko še delajo redno, ker drugače se sami ne morejo preživeti.
Al faks, al delo.

Osebno poznam dekle iz Bosne, pridna in samostojna za vikat. Tu študirala, delala in se sama preživljala.
Jasno, da ji ni zneslo. Njej pa še jezik, čeprav na ek.faksu ne bi smel biti problem.
Navadno takim, ki gredo sami v svet, diploma rata bolj pozno ali pa nikoli.
Meni šele čez deset let.
Ni tole za takole. Bolje eno stvar dobro, pa drugo za kasneje pustit.

Mene zelo zanima, kje je danes hčerka od Yo. Ta je namreč nekaj let nazaj na veliko pametovala, kako je ona šla pri 18 na svoje, se sama preživljala in je to edino normalno. Takrat je bila njena sicer še mladoletna, danes pa ni več. In me zelo zanima, ali je njena hčerka šla na svoje, če se sama preživlja, ali je nenormalna in še vedno živi pri njej doma ali pa sicer “na svojem”, ampak lepo s pomočjo mame.

Drugače pa jaz tega o redni zaposlitvi in rednem šolanju, pa življenju na svojem nekako ne kupim. Ali samo šola, ali samo služba, ajde, mogoče oboje, ampak potem ni reden študij, ampak neko izredno šolanje ob delu.

Monklje, ne pri 18., to je čisto prepozno. Moji so šli pri sedmih na svoje.😅😅😅…..koze čoknjene, ne moreš verjet no, vsak dan bolj nore.

Zmenjeni smo da dokler ne konča študija, bo doma. Pričakujem od njega da bo resno študiral in v roku doštudiral.Preživljala ga bova midva ,ne rabi se sam dokler ne bo imel šole končane. Ko bo diploma dobi stanovanje pa niti dneva prej ne.


A nisi rekla na forumu, da mulca sploh ne vidiš, le za minuto, da mu daš denar?😅 Pa besede sin sploh nisi zmožna uporabit, ne?

Od tu dalje grda resnica, baba ki jasno pokaže, da ne spoštuje lastnih otrok, kar si ti pokazala v pisanjih, je zame vse najslabše.

Hči je stara 22 in še študira. Plačujeva ji stanovanje, hrano in prevoz. Za obleko in priboljške služi z delom preko servisa. Za kaj več ne znese saj ji študij vzame veliko časa.


Histerik 😱

Imaš take, ki že pri 18. “ustavrijo” veliko. Vidim eno sinovo sošolko, je že v osnovni šoli kazalo na to, da bo po mami. Komaj polnoletna, že bleščeč športni mercedes, more imet mama dobro colngo za trakom, kjer dela, nimajo povsod takih, ker hči pa še ni zaposlena, da bi sama zaslužila, le po bifejih posedava, opravljena kot cenena prostituka s cigaretom v roki.😅


Ti si pa njena redna stranka. ☺️


Ti si pa njena redna stranka. ☺️
[/quote]
Če ti tako praviš kot na-fuk in stari grapar nasajen na konfinu, kot si praviš ali kako že…….😅


Ti si pa njena redna stranka. ☺️
[/quote]
K*urbe so, samo denarja ni.


K*urbe so, samo denarja ni.
[/quote]
Ti boš najbolj vedelo za druge, ko samo ne veš kaj si.😅

b. o. l. a. n. o.

he he he he he he


Ti boš najbolj vedelo za druge, ko samo ne veš kaj si.😅
[/quote]
To po sebi sklepaš?
😁 😁 😁

Kot je meni znanka povedala se preživljajo in plačujejo stroške sami. Nič ne želijo od starcev, ker potem so spet “pod njihovo oblastjo”. Dolžni prenašat njihovo pametovanje, nadzora in vtikanje.
[/quote]

Malo morgen, no. Razen če študirajo v Velenju. 🙂 Veš, kakšnji so stroški študija? Si zmeraj tako naivna? In ravno v 1. letniku je težko delat prek študenta, ker je največji osip, profesorji te spoznavajo in dejansko pričakujejo na predavanjih. Kakšno uro ne rečem, za vse stroške bi morali pa stlačit pa ogromno ur v dan. Še če bi rekla, da so v študentu, ne bi verjela, kaj šele v stanovanju. Nekateri starši si predstavjajo “preživljanje”, če si otroci sami sendviče kupujejo. Da starši torej vse plačajo, denar za povrh pa študenti zaslužijo sami.

Viharni si ne more privoščit mlade kur*e, zato svoj bes stresa na stare babe 🙂

Če nima sonček pri petih letih dokončanega faksa in zna vsaj štiri jezike in gre pri sedmih na svoje, niste monklje dosegle nič, ste nesposobne, skupaj s sončki.

New Report

Close