Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Grčija

Default avatar

Grčijaprvič

Vidim, da je že kar nekaj tem o morju. Mi poveste s katero agencijo ste bili v Grčiji, ter kje. In če ste bili zadovoljni ali ne..
Default avatar

dfg

Grčijaprvič je napisal/a:
Kompas-Rodos, vse kul, agencija super. Le, da mi Rodos ni pustil dobrega vtisa, sem pa šla čez morje v Marmaris, Turčija, čudovito, lepo mesto. Ni mi žal. Rodos pa tak navadno mesto. Raje izberi recimo Kefalonijo. Sem bila stara 20 let in sem prvič letela in sem raje držala agencije:) Če imaš že kaj izkušenj pa predlagam lastno režijo.
Default avatar

Brita k

Lani smo kruzali po Grčiji, vendar v lastni režiji. Držali smo se celine, otoki nas se čakajo. Bilo je super. V 14 dneh natedili 4000 km. Veliko videlivin doživeli. Letos za 14 dni spet v lastni režiji potep po Turčiji.
Default avatar

tbzne

Karpathos, Skiathos, Kreta, Santorini (samo Kreta v lastni režiji, ostalo agencije.. mislim da Sonček, Palma in Kompas, ampak so itak med seboj tako povezani, da je končna izkušnja podobna)

Vsi otoki super, Karpathos in Skiathos luštna, mala, z božanskimi plažami. Kreta in Santorini precej skomercializirana in draga, ampak sta zgodovinsko/geografsko tako pestra, da mi ni žal.

V Grčijo grem raje z agencijo, ker ti precej skrajša kolobocije na kaotičnih letališčih, avtobusih, rentacarih, ogledih...
Default avatar

otrđs

tbzne je napisal/a:
Reci, da se z zadnjim stavkom hecaš. Če ti kaj srajša, je to kakšna nula na računu manj, drugače je pa edina prednost agencije v nižji ceni letalske karte, če greš na čarter. Bognedaj ogledi prek agencij. Absurdno zasoljeno in povsod stojiš v gužvi vsaj 50 ljudi z avtobusa. Po navadi je pa še 10 avtobusov zraven. Ne vem, kaj ima agencija z gužvo na letališčih?? A te tam kdo za rokico drži in vodi?
Smo že bili prek agencije, pa smo si rentacar in oglede rihtali sami. Ker se ne pustimo odirat.
Imamo dobre izkušnje z Relaxom in Intelekto.
Default avatar

tbzne

otrđs je napisal/a:
Vsak ima svoje razloge, ane? Sploh če probaš eno in drugo in se odločiš kaj ti bolj ustreza.
Ko raziskujem mesta grem v lastni režiji, ko grem na morski oddih nekam na jug, imam vsaj 10 različnh razlogov, zakaj raje agencija.

1) Ne rabim iskat letalskih povezav na otoke, iskat kart z letališč v sosednjih državah, urejat GoOptija do tja, preračunavat koliko stane prtljaga.
2) Ni mi treba skrbeti za transport do hotela, po možnosti sredi noči. Tja in nazaj.
3) Nisem fen rent-a-cara, iskanja parkirišč, študiranja novih cest, novega avta.
4) Ne rabim organizirati vsake najmanjše malenkosti za izlete, raziskati kdaj je kakšen muzej odprt, kje in kdaj kupit karte, kje parkirati.
5) Brez slabe vesti kombiniram dneve, ko ležim na plaži in dneve, ko grem na izlet. Če bi rentala avto, bi mi bilo škoda ležati na plaži. Brez avta ne moreš efektivno raziskati otoka. Rada izmenjujem en dan tako, drug dan tako.
6) Izvem ogromno zanimivih detajlov o lokaciji. V lastni režiji imam vedno namen "prebrati na wikipediji" o vsaki stvari, pa se mi potem ponavadi itak ne da.
7) Ja, letališča v Grčiji znajo biti pasja. Dokler nisi bil npr. na letališču Santorinija, verjetno res ne moreš ceniti prednosti agencije. :)) (Posebna vrsta, posebno okence za čekiranje, medtem ko so ostali solo popotniki stali na vročem soncu par ur, ker v terminalu praktično ni prostora in te ne spustijo not.)
8) Predstavnik agencije ponavadi da kar nekaj koristnih napotkov, ker je bolj v stiku z lokalnim dogajanjem, predvsem glede turističnih pasti in dobre hrane.
9) Včasih paše, da lahko v tujem okolju popolnoma odklopiš možgane in se pustiš razvajati, brez skrbi kaj in kako.
10) Dopust je še vedno poceni. V lastni režiji stvari prav tako niso zastonj, realno me na koncu pride mogoče 20% več. Se ne sekiram, imam ta denar, je vredno.
Default avatar

otrđs

tbzne je napisal/a:
Torej imaš v bistvu 10 let ali pa si opravilno nesposobna? Pa še nepismena zraven, ker sem ti oporekala samo v delu, ko trdiš, da ti agencija prihrani stroške pri ogledih ali skrajša čas čakanja na letališču. Oboje je totalna neumnost. Ko smo se mi že odpeljali z našim rentercarjem, so agencijski gostje še čakali v vrsti, da je predstavnica vse obkljukala in razporedila na avtobuse. Z agencijo vse bisteno dlje poteka, ker se je treba prilagajat masi ljudi.
Default avatar

rajši z agencijo

otrđs je napisal/a:
Jaz se strinjam s "tbzne". Šla sem z agencijo, kakega posebnega čakanja se ne spominjam. Bili smo tudi na izletih v njihovi organizaciji, pa spet ni bilo čakanja. Na letališču nazaj grede nas je pa vodička skorajda vodila za roko. Spominjam se, da je bilo izjemno kaotično, nepopisna gneča in zmeda. Vodička nas je peljala do pravega okenca, čakala z nami, nas po čekiranju napotila še na drugo okence, kjer smo oddali prtljago, usmerila do pravega vhoda na terminal. Vsekakor komot in hitro.
Sicer pa: vsak naj izbere tisto, kar mu najbolj ustreza. Nimam sicer vtisa, da bi me z agencijo prišlo kaj dražje kot v lastni režiji, a tudi če je tako, se mi zdi vredno.
Default avatar

Tisa_R

Nazadnje sem bila v Grčiji s Tui (Sončkom) na last minute varianti in mi je bilo všeč. Logistična organizacija OK, let OK, prevoz do hotela urejen, hotel je bil tak kot na fotografijah. Brez problemov. Ampak je pa hkrati tudi res, da sem si izbrala hotel višje kategorije. Ko so nas z avtobusom peljali do hotelov, sem med njimi videla tudi nekaj takih lukenj (ki naj bi bile turistična nastanišča), da se resno vprašaš, kdo to oddaja in kdo bi sploh šel tja na dopust. (Oddajal jih je pa ravno tako Tui). Tako da je tudi pri agenciji treba biti pazljiv, kaj izbiraš. Za Grčijo načeloma velja, da moraš odstraniti (vsaj) eno zvezdico pri oceni, da dobiš realno stanje. Poleg tega se tudi vnaprej pozanimaj, kje je hotel (preveri lokacijo na google maps), kakšne so povezave do okolice, oddaljenost od plaže, slike plaže (spet google maps), kam gleda tvoja soba, kakšna je hrana, preveri trip advisor, preveri uradno spletno stran nastanitve itd. Če je bil hotel renoviran, preveri, da je bil renoviran v celoti in da ne bodo slučajno tebe nastanili v še nerenoviran del hotela in podobno.

Pred tem sem v Grčijo šla večkrat v lastni režiji, še pred tem pa tudi z agencijami, ampak je od tega minilo že toliko časa, da se podrobnosti ne spomnim.

Če te bo zanimala kakšna konkretna destinacija, pa povej in ti lahko napišem, kakšne so bile moje izkušnje (če poznam). Poznam sicer Atene in nekaj otokov, celinske Grčije pa ne.

Ali imaš že kakšno idejo, v kateri del Grčije te vleče in kakšen tip dopusta si želite? (Npr. več potovanj, mogoče najem avtomobila, dnevne izlete z agencijo, all inclusive, dobre restavracije v bližini, druge aktivnosti, tip plaže itd.)
Default avatar

Vesela Klara

rajši z agencijo je napisal/a:

Omg, čudno, da te do zdaj ni že kdo ukradel:))) Nekateri sami nevznqte čisto nič. Ampak, ljudje smo pač različni.

Mi smo bili na grških otokih že mnogokrat. Res gremo tudi mi radi z agencijo, ampak predvsem zaradi letalskega prevoza in potem dostave do hotela. Nikoli ne gremo z agencijo na izlete, niti preko njih nikoli ne rentamo avta. Vedno gremo za 14 dni, avto pa najamemo za 1 teden. V tistem tednu, ko imamo avto, "obletamo" ves otok, se kopamo na različnih plažah, si ogledamo vsa pomembnejša mesta in mesteca na otoku.
Tisti teden, ko smo brez avta, pa smo na bližnji plaži zraven hotela in pri hotelskem bazenu. Vedno vzamemo samo nočitev z zajtrkom in vsak dan radi jemo v drugi restavraciji. Grki imajo namreč odlično hrano! Tudi za izlete se odločamo v lastni režiji.
Najbolj nam je bilo všeč na Rodosu, na Krfu, Kreti, Samosu, Kosu in Karpatosu. Čudovita je tudi Kefalonija, Lefkas prav tako. In Lesbos je krasen, ni tako zelo skomercializiran. Zdaj so na nekaterih grških otokih begunci oz. migranti, to se morate prej pozanimati, kje so in kje jih ni.
Default avatar

mentalna_sirota

tbzne je napisal/a:
"ker je bolj v stiku z lokalnim dogajanjem, predvsem glede turističnih pasti in dobre hrane."
Meni se ravno to zdi en od problemov agencije - hrana. Oni morajo pač "nafutrati" cel avtobus in to je možno le v množičnih turističnih "prehranjevalnicah", kjer za spodoben denar dobiš nekaj "za najest se", gotovo pa ne nekaj, na kar bi ohranil lep pozitiven spomin. Ne velja le za Grčijo, velja za vse destinacije.
A ravno iz Santorinija se spomnim, da nas je prišlo en avtobus v eno družinsko restavracijo. Resnično so se potrudlil, mislim da so nahranili celoten avtobus, a se je videlo, da so res hiteli, verjamem dabi bil obrok bistveno okusnejši če bi tudi prišel v isti lokal ko bi kuhar/kuharca imel čas da vsaj diha.
Pa tudi kar se letališč tiče - bil že marsikje na svetu, še nikdar problemov, ne v lastni režiji ne z agencijo, Jasno da se zgodi da ima letalo zamudo, a to je neodvisno od tega, se mi je pa ravno zadnjič zgodilo (z agencijo), da me je v vrsti ta čekiranje en "nevzgojen sopotnik" stalno dregal v hrbet, ker se je vrsta po njegovem prepočasi premikala. Dokler ga nisem spustil predse (naj suva koga drugega) ne vem , morda je mislil, da bo tako kaj prej doma :-) ?
Default avatar

rajši z agencijo

Vesela Klara je napisal/a:
Brez žalitev ne gre, kajne? Eni ste res čisto prepametni za ta svet.
Default avatar

ggrkii

mentalna_sirota je napisal/a:
Veš kaj se je pa meni zgodilo na Santoriniju. V eno restavracijo smo prišli cca. 1 uro za tem, ko je bila nabito polna s turisti (večina našega avtobusa je šla jest takoj, mi smo se šli pa najprej kopat).
Popolnoma so nas zignorirali. Sedeli smo za mizo 10 minut, trije kelnarji so pili pivo par miz naprej, nas občasno pogledali, mi jih gledamo nazaj, pomignemo, nič. Gremo v drugo prazno restavracijo. Šele 5 min pride kelnar, rečemo če lahko naročimo, kisla faca "I guess".

Saj razumem, da jih cel avtobus turistov zmatra, ampak ura je bila 3 popoldne in restavracija odprta. A naj imam slabo vest, ker sem prišla jest.. halo.
Default avatar

mentalna_sirota

ggrkii je napisal/a:
Si imela srečo da ste bili v Grčiji - v Franciji si, ko je kosila konec (tam nekje malo pred drugo), lahko lačen do večera :-)
Default avatar

pledra

Krf, TA Palma, zadovoljivo
Default avatar

Bolje ne bo nikoli

Grčijaprvič je napisal/a:

Mi na Santoriniju s Kompasom. Zelo zadovoljni. Moraš se privaditi na njihove WC-je, papirja se namreč ne sme metati v WC školjko, ampak v košek zraven WC-ja. Imajo tako kanalizacijo. Za nas čudno, vendar se da navaditi.

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net