Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Še nikoli nismo živeli bolje kot danes

Še nikoli nismo živeli bolje kot danes

Tako pravijo desničarji, ki hkrati jamrajo, da so obubožani zaradi davkov; ki pluvajo po nesposobnih komunističnih politikih, da so vse zavozili in pokradli; ki obtožujejo javne uslužbence, da samo parazitirajo in bremenijo javne finance; ki sovražijo socialce, ker da živijo na račun osiromašenih delovnih ljudi … Ampak kvaliteta življenja jim je pa vseeno vrhunska, ker živijo v demokraciji, svobodi, prostem trgu, pravnem redu, evropskih integracijah …

Ne seri dosti! Sereš, a “mi da jedemo”
Na teh prostorih se ni nikoli bolje živelo, kot se živi danes.
In to vsi. Večina.
Nekaj seratorjev kot si, pa je obstajalo vedno.

res je danes zahvaljujoč uniji živimo bolje kot kadarkoli, ko pa komiji ne bi tako brezsramno kradli bi živeli še bolje, tudi pače, zdravstvo bi štimalo , tako pa nam prodajajo ratne TEŠ-e, druge tire, nacionalne interese, tam pa denar kopni v žepe posvečenih


Saj mi pa to sprejemamo in ne delamo nobenih pizdarij.
To je naša odgovornost.
Tudi krade se več kot kadarkoli prej in tudi birokracija se je razrasla bolj in že vsak Slovenec potrebuje roko birokrata.

Venezuelski scenarij se nam bliža. Ljudje so lačni, ker so jih izropali komunisti. Živimo pa neprimerno bolje kot v času jugoslovanskega komunizma, ko ljudje niso imeli ničesar, ker nič niso delali, samo udobno živeli od ameriških kreditov.

No, jaz pa priznam, da mi je bilo pred petnajstimi leti boljše. Potem je pa šlo vse v maloro.

ok., sej se res dobro živi, če današnje čase primerjaš z cajti 40/50 let nazaj, če vzameš samo sanitarije za primerjavo…., tud kruha imaš na razpolago ene 100 vrst, je pa res, da ni dobrega kruha pod tremi evri, tolk je pa tud kilo mesa.., prej si kričal, če si hotel, da te je kdo slišal, zdej tiho šepetaš v telefon, pa te tist na drugi strani komot sliši, tud krešeš se lahko brez fizičnega dotika, prej si za klimo v fičotu odprl šipe, zdej sm pritiskaš na tipke, če hočeš, da ti je udobno.., dons fali najbolj naravnega in odkritosrčega dotika med ljudmi, saj je vsak dotik nevaren zaradi miljon bacilov in bakterij, vse more bit kot v laboratoriju, trkanje na vrata, ko prideš na obisk je znastvena matematika, saj več ni lesenih vrat, hehe, vse odprto istočasno pa vse zaprto, dostop možen samo za izbrane ljudi, elito…, jp, res je vse dobro, akr se udobja tiče, sm tega ni…, peace brothers peace…, ni duše, jebi ga…

Ja, mogoče tvoji niso delali. Jaz sem, tako tudi moji starši! Delala sem na 4-izmene in bila sem srečna, da sem s svojim delom lahko nekaj ustvarjala! Danes pa vsi samo mislijo kako jim vse pripada, kako bi jim morala vse past direkt na krožnik!

Je pa res, da trgovinskih policah ni bilo toliko različne robe. Hmmm, si pa takrat, ko si do nečesa prišel (banane, čokolada…), bil toliko bolj vesel in srečen! Danes pa ni nekega vzdušja, ko si kupiš nekaj takšnega. Posledično je tudi več različnih bolezni ki nastanejo iz različnih kemičnih dodatkov v hrani.


V nasi drzavi se vedno prevec kradejo. Vsi mozni prasci,ki se pririnejo na vrh (pol)drzavnih podjetij. Kar orng kradejo in se veliko jih je. Cudne vrednote, cudne. In policija ocitno neuka gospodarskega kriminala.

Peščica živi bolje in tajkuni, seveda. Sicer pa, če primerjam z leti nazaj, je slabše. Meni osebno je slabše, ni grozno za sedaj. Našim otrokom je že sedaj veliko slabše, kot je bilo nam. In nič ne kaže na bolje.

Ne vem, mogoče bi bili pa raje v Kataloniji, kjer zaprtim organizatorjem referenduma grozi 241 let zapora in gladovno stavkajo sredi Evrope? Ali na obalah, ki jih je (spet na božič) opustošil cunami? Ali v Ukrajimi, kjer se borijo s pomanjkanjem in vojno? Ali Venezuelo, Jemnom in podobnimi, kjer otroci medlijo od lakote?
Kaj TOČNO je pa komu hudega ? Na toplem ste, bašete se z vsem mogočim, kupujete televizorje in telefone kot blazni in največja tragedija je lahko to, da nimate večjega avtomobila od soseda.
Jamrate pa , da kamen joka.

Tebi muslimani iz vsake župe skačejo.

Če si pa že padel na ta politikantski nivo, pa vsaj povejmo resnico: slabo je začelo iti, ko je v Sloveniji Janša prevzel vladni mandat in ko se je začela finančna kriza. Takrat smo padli v dolgotrajno temo.
[/quote]
Saj se ti vidi, da si v temi. Pa hočeš s svojimi idejami še druge potegniti v temo.

Zakaj bi se primerjali s Katalonci? Potem nas primerjaj še z nekom iz Afrike. Bedarija.
Govorimo o tem, kako je pri nas. Ni tako hudo, kot v sušni Afriki, ali Kataloniji, a je slabše, kot je bilo. To je bilo vprapanje. Osebno živim slabše. Par mojih znancev je že skoraj na sociali.


Saj se ti vidi, da si v temi. Pa hočeš s svojimi idejami še druge potegniti v temo.
[/quote]

Robi, ti vse narobe vidiš. Jaz sem eno samo sonce. 🙂

No, če pa po vsej sili vame blato in sence mečeš, pa postanem grom in blisk, pa stemni se. Jap, točno tako je.

Jaz v tej temi nisem ravno na politiko in svetovna dogajanja mislila, ampak ko se je naš ljubitelj migrantov vtaknil vmes s svojo mantro, smo pač malce zavili v te vode.

Zakaj bi se primerjali s Katalonci? Potem nas primerjaj še z nekom iz Afrike. Bedarija.
Govorimo o tem, kako je pri nas. Ni tako hudo, kot v sušni Afriki, ali Kataloniji, a je slabše, kot je bilo. To je bilo vprapanje. Osebno živim slabše. Par mojih znancev je že skoraj na sociali.
[/quote]

Ne more biti slabše. Slabše je po mojem zdravstvo, ostalo je boljše. Standard življenja(če to gledamo) je veliko boljši. Kvaliteta je pa itak taka, kot si jo narediš.

Ne seri dosti! Sereš, a “mi da jedemo”
Na teh prostorih se ni nikoli bolje živelo, kot se živi danes.
In to vsi. Večina.
Nekaj seratorjev kot si, pa je obstajalo vedno.
[/quote]

Res je, to so vse sadovi dela Janševih vlad, pač traja nekaj časa, da se učinki dokončno uveljavijo.

Sedaj pa spet drsimo v radikalno leivčarsko diktaturo. Rastejo novi komunistični spomeniki, svoboda govora se pod pretvezo ‘sovražnega govora’ ukinja, ker se z argumenti na svobodne medije ne da dovolj učinkovito pritiskati, je dal prezident ‘fatvo’, da se jim ukine financiranje, zopet pod pretvezo ‘sovražnega govora’. S tem, da so glavni vir sovražnega govora dejansko levičarji, pa niti eden še ni bil kazensko preganjan v zgodovini Slovenije. Desničarji pa.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Ne more biti slabše. Slabše je po mojem zdravstvo, ostalo je boljše. Standard življenja(če to gledamo) je veliko boljši. Kvaliteta je pa itak taka, kot si jo narediš.
[/quote]

Standard je mogoče višji. Samo kdo (koliko) ga “doseže”? Ker je višji, ga doseže veliko manj ljudi, kot prej. Malo si preberi, koliko je ljudi na robu revščine. Sam visok standard….)..ne more bit merilo pri tam, kako se živi.

Robi, ti vse narobe vidiš. Jaz sem eno samo sonce. 🙂

No, če pa po vsej sili vame blato in sence mečeš, pa postanem grom in blisk, pa stemni se. Jap, točno tako je.

Jaz v tej temi nisem ravno na politiko in svetovna dogajanja mislila, ampak ko se je naš ljubitelj migrantov vtaknil vmes s svojo mantro, smo pač malce zavili v te vode.
[/quote]
Od sonca ponavadi prihaja toplota. Ko pa berem tebe, pa me samo srh spreletava. 🙂

Smo v nečem kar ne vzdrži na dolgi rok in polno rit mnogi zamenjuujete za dobro življenje, sami pa prazni in nesrečni. In vsi se resno pripravljajo na vojno.


Od sonca ponavadi prihaja toplota. Ko pa berem tebe, pa me samo srh spreletava. 🙂
[/quote]

Meni je kar prav, če tebe srh spreletava. Ker mi glede na to, kar pišeš, nisi všeč.

Meni je kar prav, če tebe srh spreletava. Ker mi glede na to, kar pišeš, nisi všeč.
[/quote]
Saj ti ne more bit noben normalen všeč, to je jasno kot beli dan.

Standard je mogoče višji. Samo kdo (koliko) ga “doseže”? Ker je višji, ga doseže veliko manj ljudi, kot prej. Malo si preberi, koliko je ljudi na robu revščine. Sam visok standard….)..ne more bit merilo pri tam, kako se živi.
[/quote]

Ne bi rekla. Če že hočeš primerjati – koliko ljudi je imelo tv, avto, centralno kurjavo, pomivalne stroje, telefone, meso skoraj vsak dan, asvaltne ceste, polne omare oblek in čevljev, aparatov ?
Jaz se spomnim babice, ki je parala stare puloverje in jih na novo pletla, ki je razparala plašč in ga obrnila na neobledelo stran, da je izgledal novejši, stvari so se popravljale in nosile leta, pohištvo in gospodinjska oprema je šlo iz roda v rod, ni se metalo stran, tako kot zdaj.
Pozimi so otroci nosili Borovo gumijaste škornje obute na volnene nogavice in ne termo de lux in oh in sploh skibutk in cele vrste modernih škornjev.
Kar se revežev tiče – jih je bilo prej tudi veliko. Jaz se jih spomnim.

Ne bi rekla. Če že hočeš primerjati – koliko ljudi je imelo tv, avto, centralno kurjavo, pomivalne stroje, telefone, meso skoraj vsak dan, asvaltne ceste, polne omare oblek in čevljev, aparatov ?
Jaz se spomnim babice, ki je parala stare puloverje in jih na novo pletla, ki je razparala plašč in ga obrnila na neobledelo stran, da je izgledal novejši, stvari so se popravljale in nosile leta, pohištvo in gospodinjska oprema je šlo iz roda v rod, ni se metalo stran, tako kot zdaj.
Pozimi so otroci nosili Borovo gumijaste škornje obute na volnene nogavice in ne termo de lux in oh in sploh skibutk in cele vrste modernih škornjev.
Kar se revežev tiče – jih je bilo prej tudi veliko. Jaz se jih spomnim.
[/quote]

Res je, pred letom 1991 smo v kožuhe oblečeni potovali po blatnih poteh na oslih. Živeli smo v kolibah in gospodinjske aparate dedovali od prednikov iz Avstroogrske.

Robi, ti vse narobe vidiš. Jaz sem eno samo sonce. 🙂

No, če pa po vsej sili vame blato in sence mečeš, pa postanem grom in blisk, pa stemni se. Jap, točno tako je.

Jaz v tej temi nisem ravno na politiko in svetovna dogajanja mislila, ampak ko se je naš ljubitelj migrantov vtaknil vmes s svojo mantro, smo pač malce zavili v te vode.
[/quote]

Daj bodi raje tiho, ker človek tako ve, kam tebi pamet vleče! Verjetno ti bodo boljše čase prinesli migranti, ki te bodo ornk nategnili!

Kaj pa ti povsod vlečeš JJ? Saj si ornk nora!

Daj bodi raje tiho, ker človek tako ve, kam tebi pamet vleče! Verjetno ti bodo boljše čase prinesli migranti, ki te bodo ornk nategnili!

Kaj pa ti povsod vlečeš JJ? Saj si ornk nora!
[/quote]
To je noro in žleht do obisti, ker si je samo zasralo življenje do konca.

New Report

Close