Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek tresenje

tresenje

Zivjo!
Okej, to sicer ni tak problem a me zanima, ce me mora skrbeti. Gre za to, da se mi v dolocenih polozajih tresejo prsti na roki. Npr. ko z eno roko drzim telefon in tipkam se mi trese palec, kadar delam z racunalnisko misko se mi trese mezinec, ko nanasam maskaro na trepalnice se mi trese zapestje. Ampak sploh nisem zivcna ali kaj podobnega. Ubistvu sem ze prej kdaj opazila da npr. zakasljam brez razloga ali kasno malenkost storim avtomatsko, kar brez razloga. Tudi tega tresenja nisem opazila, dokler ni imel prijatelj problemov in je sel k zdravniku prav zaradi tresenja. Njemu so diagnosticirali nek tremor. Od takrat mi je pogosto namignil na to, da se mi zatrese roka ko zaprem knjigo in ko sem ta gib ponovila se je za dolocen cas roka spet zatresla. Ampak dvomim da imam tak problem kot on, ker je njegovo tresenje drugacno. Je bolj kontrolirano, vendar mocnejse. To me zaenkrat na sreco ne moti, ampak me zanima ali je potreben obisk zdravnika? In ali lahko na podlagi opisanega predvidite kaj bi to lahko bilo? Ima kdo podobne izkusnje ali tezave? ki Hvalezna bom vsakega odgovora. Lep pozdrav

Tole je lahko začetek parkinsonove bolezni. Začne se počasi ponavadi s tresenjem rok ali prstov v mirovanju. Pojdi čimprej na posvet k nevrologu.


A seveda, kar začetek parkinsonove je. Mater, na monu ste res neverjetni, ko kar tako postavlajte diagnoze.😁

Sem imela podobno pred leti. Vzrok je lahko anksioznost. Ni treba, da si živčna, lahko je telesna reakcija na stare strese. Meni se je pojavilo po daljšem stresnem obdobju, ko se je že vse uredilo. Lahko je tudi pomanjkanje magnezija. Jaz sem takrat pila magnezijev citrat, ki jebil takrat zelo popularen. Morda je pomagalo to, lahko pa je izzvenelo samo od sebe. Sem pa tudi pomislila na vse možne diagnoze. Naj te potolažim, v redkih primerih je kaj zelo narobe.

Napisala sem, kaj je možen vzrok glede na opis (tresenje v mirovanju, ne zaradi stresa..). Predvsem je potrebno po enem mesecu tresenja ugotoviti vzrok. Če gre za začetek hujše bolezni, pa je res pomembno hitro pričeti z zdravljenjem.
Avtorica, tale članek dobro opiše možne vzroke:
https://med.over.net/clanek/tresenje-rok-ni-vedno-znak-splosne-oslabelosti

Hvala za deljenje izkusnje, bom se malo opazovala. Naj povem, da to tresenje ni ritmicno, zato domnevam, da zaenkrat se ne kaze na nobeno bolezen. Po vsej vrjetnosti je res posledica kaksnega stresa. Ampak kot sem omenila me je zmotilo prav to, da se tresem le v dolocenih polozajih. In ce ponovim ta polozaj se roka zopet trese, lahko tudi mocneje. Ponovno hvala in lp


Jp, le da starejše kot boš, večkrat in bolj se boš treslo, ti pa išči potem vzroke, boš lahko od jutr do večera vsak dan v ambulanti, če te bodo seveda hoteli gledat.😁Amapk, takoj ko se ti rokca zatrese je to že resen znak…..jaooooo, teleta prfliknjena, zarukana, kot da ste vsi včeraj rojeni in še nič ne veste😁

“lahko je telesna reakcija na stare strese.”

vsaka čast za to izjavo, ki je še kako resnična!!


[/quote]
Ja ja, to je tako redki pojav pri ljudeh, da mora res bit nekaj hudo narobe.😁


Jp, le da starejše kot boš, večkrat in bolj se boš treslo, ti pa išči potem vzroke, boš lahko od jutr do večera vsak dan v ambulanti, če te bodo seveda hoteli gledat.😁Amapk, takoj ko se ti rokca zatrese je to že resen znak…..jaooooo, teleta prfliknjena, zarukana, kot da ste vsi včeraj rojeni in še nič ne veste😁
[/quote]

Tolk ves, a brat ne znas. Taki so najbolj pametni. Noben ni napisal da gre za resen znak. So pa prividi kar nevarni, pri tebi ze ustaljen simptom.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

tremor je samo latinsko za tresenje 😊
torej so mu diagnosticirali, da se mu roke tresejo. 😸
jaka diagnoza

Jooj, tale vihravi jezdec. Bi ga bilo kar fajno met za svetovalca ko je tako pameten! Kaj ce bi bli vsi tako bistri, bi bili danes ze v ultra modernem veku! Vazno da ti ves da smo zarukana teleta, sam pa se ukvarjas prav z branjem nasih pogovorov, ki so tako nepomembni za tvojo raven intelignce. Vam, vsevedcem ki si pogosto privoscite protistresen kozarcek alkohola se gotovo vsak dan tresejo roke, zato ti je to obicajno. Svetujem ti le, da se ne dotikas telefona kadar si pod vplivom raznih substanc, da niso potem na internetu po nepotrebnem objavljeni taki komentarji kot so tvoji. Pa brez zamere 😉

Ko bi vsaj leta omenila…
Žena ima to že od otroštva. Včasih niti ne opaziš, če je kaj živčna, nervozna pa hitreje. Pa poznam jih še nekaj podobnih.

Sedaj to lahko pride z leti. V tem primeru bo verjetno z časom samo še slabše ali enako, verjetno pa ne bo odšlo več stran. Če ni moteče, še ni panike.
Če si mlajša je pa lahko krivec stres ali kaka bolezen.

New Report

Close