Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj bomo po novem letu plačevali višjo tv naročnino?

Zakaj bomo po novem letu plačevali višjo tv naročnino?

Zakaj bi državljani zaradi sprostitve varčevalnih ukrepov plačevali višje prispevke? Tudi pred uvedbo ZUJFa jih nismo. Kam gre torej tisti denar, ki so se mu zaradi varčevalnih ukrepov morali za nekaj let odpovedati javni uslužbenci?
In glavno vprašanje: kaj ima TV naročnina z varčevalnimi ukrepi, zakaj je tu omenjena in zakaj se bo povišala?

https://www.rtvslo.si/slovenija/sarec-ta-hip-ni-mogoce-napovedati-ali-bo-vlada-koncala-redni-mandat/475779
Potrdil je, da bomo po dogovoru s sindikati javnega sektorja državljani plačevali višje prispevke za zdravstvo, višjo RTV naročnino, dražjo oskrbnino v domovih za starejše… “To bi se zgodilo v vsakem primeru. Če ne bi bilo dogovora s sindikati, pa bi se na začetku leta zgodil tako imenovani ‘spontani scenarij’, sprostili bi se vsi varčevalni ukrepi. Bili bi na istem, imeli pa bi še stavke in nova pogajanja,” je poudaril Šarec.
Povedal je, da vlada načrtuje popravke pokojninskega sistema, starostna doba za upokojitev naj bi se dvignila za nekaj mesecev. Načrtuje tudi višje davke na dobiček, vendar hkrati pa razbremenitev plač, kar je v minulih mesecih pogosto zahtevalo gospodarstvo.

Zakaj le,a ti ves kok zazre in zapije 2500 zaposlenih na rtv..in se place jim bodi dvignili namesto da bi odpustili ciganijo


ima mogoče luknjast spomin – še predno je on javnemu sektorju karkoli dvignil, so nam v kratkem času dvakrat dvignili prispevke za dodatno zdravstveno zavarovanje – res da so to naredile privat zavarovalnice – ampak to je za nas že itak obvezen davek (čeprav je kao prostovoljno). Torej mi že brez kakršnihkoli dvigov plač vedno plačujemo več
Gonijo se naj vsi res.
Tam bodo pa milijone tatal gradbenim podjetjem, za gradnjo predora pa za gradnjo drugega tira – milijone našega denarja, ker ponudbe cenejših gradbincev zavračajo. Gonijo se naj vsi resno – levi in desni- vsi so isti… isti g.no.j na oblasti, ki samo krade od državljanov.

lahko podražijo ampak v zameno da ni niti ene tv prodaje in podobnega sranja na sporedu nikoli in nikdar!

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Ok, eno resno vprašanje. Imam kompjuter in radio v avtu, tv pa ne. Je kaj možnosti, da se kvalificiram za odklop od rtv?

Miša Molk (1954) nujno potrebuje še višjo plačo (za nič dela) da bo lahko nadaljevala deformacijske posege na svoji faci.

Gamad ljubljanska!! U p####naj grejo vsi lenuhi kretenski tam na rtv!!!
Da o tej tv prodaji sploh ne govorim…. Pa še, pol jih je zapitih tam, nekaj jih niti nima dokončane ustrezne izobrazbe, ker se da tut kej na lepe oči zrihtat,..Velik jih je itak nesposobnih. Enih par je dobrih novinarjev. In mi vse to plačujemo še po višji ceni??
Jojjj, pa te tv prodaje……

Lahko ja. Mi smo tako naredlili, ko so nam začeli računati pa Pop in akanal. Odpovedali tv in kabelsko ter se znebili televizorja. Izpolniš nek formular, ga pošlješ in je. Skrivajo pa postopek, kot se le da, ker seveda ne bi radi, da bi to vsi počeli. Za radio pa moraš plačevati, ker ga imaš v avtu…

Lahko ja. Mi smo tako naredlili, ko so nam začeli računati pa Pop in akanal. Odpovedali tv in kabelsko ter se znebili televizorja. Izpolniš nek formular, ga pošlješ in je. Skrivajo pa postopek, kot se le da, ker seveda ne bi radi, da bi to vsi počeli. Za radio pa moraš plačevati, ker ga imaš v avtu…
[/quote]
S tem, da sem napisala na obrazec, da je avtoradio nepopravljivo pokvarjen in ne bom placevala. In imamo ze leta mir. Ga pa res ne poslusamo in doma tudi nimamo radia.

In vas od vsega povedanega najbolj skrbi RTV naročnina????
Potrdil je, da bomo po dogovoru s sindikati javnega sektorja državljani plačevali višje prispevke za zdravstvo, višjo RTV naročnino, dražjo oskrbnino v domovih za starejše
Povedal je, da vlada načrtuje popravke pokojninskega sistema, starostna doba za upokojitev naj bi se dvignila za nekaj mesecev. Načrtuje tudi višje davke na dobiček, vendar hkrati pa razbremenitev plač, kar je v minulih mesecih pogosto zahtevalo gospodarstvo.


S tem ko se vse okoli nas drazi (rezijski stroski, hrana, oblacila, vsi mozni prispevki, pocitnice, prehranski obrati, vstopnine..vsi dvigajo cene). S tem, da place ostajajo enake. Tako ne bo slo v nedogled. Zaradi pohlepa in slabe regulacije bomo spet zdrsnili v rececijo,ker potrosnja ne bo vzdrzala tempa.

Pa ste bili na volitvah, in koga ste volili ???
Prvo volitev se ni udeležila skoraj polovica in ker je toliko brezbrižnih, ki se jim ne da it volit pa so to naredili tisti, ki so imeli interes priti do boljših pozicij. Vsakič se tudi nasede novim obrazom in instant strankam – potem pa vsi korajžni šimfamo, a na volitve pa kljub vsemu še ne bi šli.

Spomnite se starega reka: KAKOR SI BOSTE POSTLALI, TAKO BOSTE LEŽALI. Tudi na naslednjih volitvah ostanite doma in vam bodo drugi krojili usodo.

Z določenimi rečmi se strinjam. Dejstvo je, da se premalo volivcev udeležuje volitev.
Dejstvo je, da se zadnje čase naseda novim obrazom (tudi v tujini so tovrstni primeri in ne samo v Slo).
Nezanemarljivo dejstvo je, da novi ali stari obrazi, enkrat na oblasti, načeloma delujejo po podobnih, že znanih principih.
Malo manj mi je všeč, da se v tovrstnih tematikah izvlečejo na plan volitve ter “kako ste volili, tako imate”.
Vprašanje, ki se poraja je, zakaj se določeni ljudje ne udeležujejo volitev?! Je vedno odgovor, da jim ni mar?!
Kaj pa, če je odgovor, da dejansko ni neke pametne izbire ?! Da izbiraš najmanjše zlo?!
A so izkušnje do sedaj pokazale, da je z drugimi (tudi znanimi) obrazi bilo bolje?!

Manjko denarja naj lepo vzamejo v JU. Je cel kup uradov in uradnikov, agencij in drugih fikusov, ki so sami sebi namen.
Kljub celem bataljonu svetovalcev I, II, III se plačuje še zunanje svetovalce….in tako naprej.

JU je jama brez dna.

Z določenimi rečmi se strinjam. Dejstvo je, da se premalo volivcev udeležuje volitev.
Dejstvo je, da se zadnje čase naseda novim obrazom (tudi v tujini so tovrstni primeri in ne samo v Slo).
Nezanemarljivo dejstvo je, da novi ali stari obrazi, enkrat na oblasti, načeloma delujejo po podobnih, že znanih principih.
Malo manj mi je všeč, da se v tovrstnih tematikah izvlečejo na plan volitve ter “kako ste volili, tako imate”.
Vprašanje, ki se poraja je, zakaj se določeni ljudje ne udeležujejo volitev?! Je vedno odgovor, da jim ni mar?!
Kaj pa, če je odgovor, da dejansko ni neke pametne izbire ?! Da izbiraš najmanjše zlo?!
A so izkušnje do sedaj pokazale, da je z drugimi (tudi znanimi) obrazi bilo bolje?!
[/quote]

Katere nove obraze pa imaš v mislih? Saj so sami recikliranci. A Cerar? A Šarec? Novi obrazi? A si res tako glup?

Jaz sem šla na volitve. Vedno grem. In sem zadovoljna s Šarcem, vsaj zaenkrat (čeprav nisem volila njegove stranke). Se pa strinjam, da kdor ne hodi na volitve, naj potem po volitvah ne joka in ne jamra in se ne repenči. Vsi imate priložnost izbrati koga drugega, ki ne bo višal cen storitev in podaljševal starosti za odhod v penzijo. Torej – udeležujte se volitev ali pa držite goflje.

New Report

Close