Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Brez otrok

Default avatar

Bloat

Tisti, ki ste brez otrok oz jih ne nameravate imeti, ste razmišljali/načrtovali da bi imeli pa ste iz določenih razlogov dokončno opustili to misel. Kaj je pretehtalo? Kaj je tista poglavitna stvar zaradi česar bi bili otroci ovira v vašem nadaljnjem življenju? Kariera? Potovanja? Čas? Neomejeno gibanje? Skrbi? Sebičnost? Breme? Nesposobnost? Primarna družina?
Ne zanimajo me odgovori tipa - finance, bolezni...ker to so Vzroki
Default avatar

Mogoce pa M

Glupo vprasanje. Takih tem je blo ze na milijone. Ampak ker glih ne morem spat, ti odgovorim. Tisti, ki nimamo otrok in ne gre za bolezen, finance, neplodnost itd..., sploh nismo nikol razmisljal, da bi imel otroke, niti si jih blazno zelel, niti nic. Ni te zelje in ne razmisljamo o tem. A je to tko tezko razumet?
Odpri temo: tisti, ki ne igrate klavirja, zakaj ga ne igrate. Ste razmisljali o tem, da ga bi igrali in zakaj ne?
Pa da ne bo kdo kaj, da ne maramo otrok. Imam necake in jih imam blazno rad in sem jih pazil, ko so bili majhni. Sam jih pa nimam, nisem nikol razmislju o tem. Ni se zgodilo in tako je in meni nic ne manjka in nic me ne moti.
Default avatar

sploh ne vem

tako se je obrnilo v življenju. Niti ne vem ali jih pogrešam ali ne. Zaenkrat je življenje pestro tudi brez otrok. Včasih malo pomislim, kaj bi bilo, če bi bilo, ampak jih ni in življenje gre naprej.
Default avatar

vsem je zal

Bloat je napisal/a:
Tisti, ki ste brez otrok oz jih ne nameravate imeti, ste razmišljali/načrtovali da bi imeli pa ste iz določenih razlogov dokončno opustili to misel. Kaj je pretehtalo? Kaj je tista poglavitna stvar zaradi česar bi bili otroci ovira v vašem nadaljnjem življenju? Kariera? Potovanja? Čas? Neomejeno gibanje? Skrbi? Sebičnost? Breme? Nesposobnost? Primarna družina?
Ne zanimajo me odgovori tipa - finance, bolezni...ker to so Vzroki
Kolikor poznam ljudi, ki nimajo otrok iz takega ali drugacnega razloga, je na stara leta vsem zal.
To ne pomeni, da zdaj zivijo neka bedna in obzalovanja polna zivljenja, clovek pac vedni najde nekaj, kar ga osrecuje, vzame tisto, kar ima in zivi, a vsi pravijo, da ce bi se lahko vrnili nazaj, bi imeli otroka.
Default avatar

Z otroci

vsem je zal je napisal/a:
Bloat je napisal/a:
Tisti, ki ste brez otrok oz jih ne nameravate imeti, ste razmišljali/načrtovali da bi imeli pa ste iz določenih razlogov dokončno opustili
Kolikor poznam ljudi, ki nimajo otrok iz takega ali drugacnega razloga, je na stara leta vsem zal.
To ne pomeni, da zdaj zivijo neka bedna in obzalovanja polna zivljenja, clovek pac vedni najde nekaj, kar ga osrecuje, vzame tisto, kar ima in zivi, a vsi pravijo, da ce bi se lahko vrnili nazaj, bi imeli otroka.
Ah, ne napletaj. Pa ravno tebi, ravno tebi so vsi, ki jih poznaš in so brez otrok in že v starih letih, zaupali eno največjih obžalovanj v življenju, torej da nimajo otrok? Ne, tega ti pa ne verjamem.
Default avatar

z otroki

Z otroci je napisal/a:

Ah, ne napletaj. Pa ravno tebi, ravno tebi so vsi, ki jih poznaš in so brez otrok in že v starih letih, zaupali eno največjih obžalovanj v življenju, torej da nimajo otrok? Ne, tega ti pa ne verjamem.

Otrok nočejo imeti ljudje, ki so nedružinski ali pa jim hormoni ne delajo.Na stara leta nimajo kaj početi in so v domu , ker nimajo nikogar.Razen, če imajo precej premoženja, potem jih še kdo od sorodnikov neguje ali pa kakšna mlajša ženska , ki potem po njem deduje in se ji splača trpet za par let.
Default avatar

z otroki

Z otroci je napisal/a:

Otrok nočejo imeti ljudje, ki so nedružinski ali pa jim hormoni ne delajo.Na stara leta nimajo kaj početi in so v domu , ker nimajo nikogar.Razen, če imajo precej premoženja, potem jih še kdo od sorodnikov neguje ali pa kakšna mlajša ženska , ki potem po njem deduje in se ji splača trpet za par let.
Default avatar

Svet egoizma in materializma

Ženske, ki jih poznam tu in ne želijo rojevati otrok, so kot vzrok navedle, da je otrok prevelik vseživljenski strošek, ki nekega dne odide. Zavedajo se, da jih otrok na stara leta ne bo prevzel.
Torej preprosta računica, da input ni enak outputu.
Default avatar

tako jeje

Jaz ne morem imeti otrok. Takšna je usoda. Čeprav bi jih zelo rada imela. Poznam še 3 takšne pare, in nam je zelo hudo, ko nas drugi obtožujete in se grdo spravljate nad nas, z različnimi nesramnimi opazkami ali pripombami.
Default avatar

v riti svet

Verski razlogi. Razjahane 25 letnice, ki je zamenjala 10+ tičov pač ni smiselno oplodit. Otrok bi bil se bolj moralno oporečna oseba.
Druzba je v dreku. Kapitalizem, ki zopet meji na nacizem. Otroke vzgajajo tablice, vrtci. Le-ti otroci pa starce dajo v dom za ostarele.
Umiranje znanj. Prvič clovestvo vec znanja izgubi.
Nesposobna mladina, ki z 15 leti zna naredit zgolj makarone in jajca.
Hrana je na robu smeti. Ogromne porcije in pakiranja a skoraj ničelna vrednost koristnih substanc. Na koncu si sit a podhranjen.
Manipulacija z geni in igranje Boga.
Druzabno zivljenje se je preselilo na splet in diskače. Povečano stevilo depresije.
Folk je razdeljen (v nacizmu so sindikati prepovedani) in če je nekdo na socialni je deležen gnojnice po glavi namesto kritike oblasti.
Prijateljstvo je luksuz. Zato veliko in vse vecje stevilo psov, ki se iz pasjih ut preselili na domač fotelj.
Če kaj rečeš si za časom in zaostal. V redu. Bomo pa vsaj naše morebitne otroke zaščitili teh skušnjav.
Default avatar

dame edna

Razhajkana primarna družina, pijan nasilen foter in pasivna mat, pasivni sorodniki, buliji v šoli. Nekje pri desetih, če ne prej sem se odločila, da v ta trapast svet ne mislim nikogar spravljat, še manj pa teh genov in vzorcev vleči naprej.

Ko sem videla umirati staro mamo, sem si rekla, da tudi tega nikomur, ki imam rada ne privoščim in si nisem mogla predstavljat, zakaj bi kdo hotel spraviti na svet nekoga vedoč, kaj ga čaka.

Sem precej pri koncu poti in za odločitev mi nikoli ni bilo žal.
Lahko me imaš za egoista, lahko me imaš za karkoli, lahko odpiraš teme, da me bodo tako označevali še ostali, ampak žal mi pa za to odločitev nikoli ne bo.
Default avatar

hmjah

Ne vidim razloga za nadaljevanje tako izrojene vrste kot je človek. Naravi ni potrebna.
Default avatar

ne morem verjet

hmjah je napisal/a:
Ne vidim razloga za nadaljevanje tako izrojene vrste kot je človek. Naravi ni potrebna.
da obstajajo odrasli primerki človeške vrste s tako neumnimi komentarji.
Zakaj potlej ti še obstajaš, če imaš takšno mnenje. Drugi po tvojem prepričanju ne smejo živeti, ker naravi niso potrebni, a ti pa lahko? Ali kako to gre? kakšna je tvoja vrednost in doprinos k naravi?
Če človek ni naravi potreben po tvoje in nima pravice obstoja, zakaj natančno, še ti dihaš ta zrak? Si ti kaj drugega kot človek?

Včasih se resno vprašam kakšni posebni primerki nekateri se najdejo na tem forumu, pa večinoma samo berem in, zaradi takih norcev, še to vedno manj.
Default avatar

tako pač je

Jaz vas vse razumem in nikogar ne obsojam. Če logično človek premisli, imate po svoje prav.
In če vas še nagon ni gnal v razmnoževanje, potem pa sploh je tako prav kot je.

Jaz sicer imam dva otroka in od vedno sem vedela, da ne glede na vse okoliščine, bom otroke imela, ker sem čutila, da je zame tako prav in smisel mojega bivanja.

Vsak po svoje, najpomembneje pa je, da ste v sebi zadovoljni in imate osmišljeno življenje. Samo to šteje.
Default avatar

jest pa tkole

Verjetno je brez otrok res veliko lažje prekrižariti skozi življenje polno pasti, žalosti, bolezni... si pa ne predstavljam, da nebi izkusil brezpogojne ljubezni, ki se porodi v odnosu do otroka. Egoistično? Morda. Po drugi strani si pa človek s tem naloži veliko odgovornost in breme voditi otroka mimo čeri do skale iz katere lahko samostojno poleti in se poda na svojo pot. Dokler otroci niso samostojni, je cilj jasen. Potem se bom posvetil sekundarnim ciljem, predvsem 'hrani' za dušo.
Default avatar

Se ena

Sem si jih želela pa žal ni tako naneslo. Trenutno sem sama pri 37-brez partnerja-tako, da vprašanje, glede na moja leta, če bom sploh imela otroka. Saj oplojevalec se že najde, ampak, da bi na tak način to izvedla...ni ravno zame.
Zbodejo pa takšne in podobne opazke in vprašanja.
Default avatar

zbodejo ja

Se ena je napisal/a:
Sem si jih želela pa žal ni tako naneslo. Trenutno sem sama pri 37-brez partnerja-tako, da vprašanje, glede na moja leta, če bom sploh imela otroka. Saj oplojevalec se že najde, ampak, da bi na tak način to izvedla...ni ravno zame.
Zbodejo pa takšne in podobne opazke in vprašanja.
Zbodejo te in si se rade volje prišla pofočkati v to temo, te tako boli, ampak z veseljem pisariš o tem in govoriš in razlagaš.
Tole odpira en bedak, ki se naslaja nad bolečino takšnih. Zelo verjetno je namensko to povzročil on ženski, in je cel happy, ker mu je to prineslo doživljenjsko srečo in uspeh da je ženski povzročil največjo bolečino, ampak mu še ni dovolj, zdaj še odpira teme, da se naslaja nad takimi, celo upam,da se bo mogoče ona tudi pofočkala in razlagala o tem, da bo še povečal dozo svoje sreče, kako je bil uspešen v prizadevanju prizadeti nekoga.
Zna biti,da njegov bolni um namišlja takšne zgodbice , ker kar fantazira o ženskah množično, ki bi jih tako prizadel in zdaj preko teh zgodbic pisari sam sebi. Pač edino kar to pove o njemu je, da je bolna oseba, nezmožna ljubezni do nikogar niti otrok ne, nezmožna osnovnega spoštovanja do sočloveka.
Tako da z veseljem se tipo pogovarjaj sam s seboj pod raznimi nicki in si izmišljuj razne scenarije ob katerih si nabiraš sam tvoj lasten bolni občutek sreče.
Ti je že nekdo povedal, da je takih tem tukaj že malo morje, grem stavit, da sploh zadnja leta, če bi šli preverjati si ti in tvoj ip - oz. ip iz katerihkoli naprav s katerimi si ti tako ali drugače dostopaš, si torej ti za tem zadaj.

Ubogi norec, nimaš družine na ta praznični dan ane, pa seješ tukaj svoje sovraštvo.
Default avatar

Ahjano

Imam dva, za katera sem se borila vec let z vsemi moznimi sredstvi in ju za las, z zadnjim vlakom, pridelala. A se vedno trdim, da ni pametnega razloga zakaj. Samo nagon po ohranitvi vrste. Eni ga imajo vec drugi manj. Racionalno gledano pa so otroci samo zguba casa in denarja.
Default avatar

Mogoče m pa neee

Mogoce pa M je napisal/a:
Glupo vprasanje. Takih tem je blo ze na milijone. Ampak ker glih ne morem spat, ti odgovorim. Tisti, ki nimamo otrok in ne gre za bolezen, finance, neplodnost itd..., sploh nismo nikol razmisljal, da bi imel otroke, niti si jih blazno zelel, niti nic. Ni te zelje in ne razmisljamo o tem. A je to tko tezko razumet?
Odpri temo: tisti, ki ne igrate klavirja, zakaj ga ne igrate. Ste razmisljali o tem, da ga bi igrali in zakaj ne?
Pa da ne bo kdo kaj, da ne maramo otrok. Imam necake in jih imam blazno rad in sem jih pazil, ko so bili majhni. Sam jih pa nimam, nisem nikol razmislju o tem. Ni se zgodilo in tako je in meni nic ne manjka in nic me ne moti.
Vprašanja zakaj nimate otrok in zakaj ne igrate klavirja ne moreš primerjati. Eno je samo eden izmed neštetih hobijev, drugo pa je ena od osnovnih funkcij in potreba vsakega živega bitja. Brez tega se vrsta ne bi ohranila. Ti si pač svojo od narave dano potrebo prikrojil okoliščinam sodobnega časa, kjer tičijo vzroki za tvojo odločitev oziroma za izničenje tvoje želje po otrocih. Ljudje smo marsikatero od narave dano stvar popačili s civilizacijo, ali če se lepše izrazim, smo se prilagodili. Saj s tem ni nič narobe, če ti ni, ti pač ni. Zakaj bi se silil v nekaj, če ti ni do tega. Avtorica samo sprašuje, kaj je bil ta vzrok. Ni pa nujno, da sploh veš, kaj je tisto. Veš samo, da želje ni.
Default avatar

Pri meni

Jaz sem si in si še vedno zelo želim ustvariti družino, ampak prihajam počasi v leta, pri katerih je realnost žal drugačna. Da sem ostala sama ni bila v bistvu moja odločitev, tako se je obrnilo. Sem grda, nisem posebaj zanimiva, nimam nekik kvalitet ... Tako mi žal ni uspelo najti partnerja, kar je prvi pogoj za imeti otroke. Včasih sem se zelo trudila, da bi pa morda vseeno koga spoznala, zdaj pa sem se nekako počasi sprijaznila s tem, da partnerja in otrok v mojem življenju ne bo.