Starševski čvek

oh ta božić......

Default avatar
Za znoret tile prazniki. Naj se na kratko izpovem, ker me iskreno že stiska v moji duši. Sem star no grem počasi proti 40 in trenutno samski. Prav na bruhanje mi gre, ker mi mama in stara mama ves čas težita, da se moram udeležiti božične večerje. Iskreno povedano mi sploh ni do tega druženja predvsem zato, ker bo tam skoraj vsa žlahta en bolj pameten kot drugi in potem samo hvalisanje kdo nosi boljše znamke oblačil. Sam sem bolj skromen in se oblačim v oblačila, ki jih kupim v Hofru. Pa to ni glavni razlog zakaj vam pišem. Bolj me mučijo ti odnosi in komande moje mame in stare mame. Partnerka me je pred pol leta zapustila, ker ni prenesla njunega komandiranja, saj smo živeli skupaj na podeželju. Če me kdo razume naj mi prosim svetuje, kako naj se obranim tovrstnih problemov. Kako dopovedati staršem in starim staršem, da bi pa za spremembo bil enkrat raje sam, saj mi ni do njihovega druženja, ki se vedno konča z opravljanjem in hvalisanjem. Jezen sem malo tudi na obe, da sta mi odgnali partnerko, ki sem jo imel rad. Kakšen nasvet? Sem namreč bolj tih in resen karakter. in komaj čakam, da mine ta božić.
Default avatar
Za začetek se odseli. S tem izpuhti temeljni problem - teženje.
Default avatar
Ooooo, to je pa končno nekaj novega!

Ajde da vidmo, če bo kaj moke iz tega kruha!
Default avatar
kr neki ta praznik je napisal/a:
Pomoje bolj tih in NEresen karakter.. :)
Ravno obratno naredi, vse ostale dni v letu bodi “sam” (beri kot: ODSELI SE KONČNO ŽE ENKRAT!), in tistega enega Božičnega boš z veseljem prenesel v družbi svojih domačih.
Default avatar
Ni te pustila zarad tvoje mame in stare mame ampak zarad tebe. Ne krivi drugih!
Default avatar
kr neki ta praznik je napisal/a:
Običajno polnoletni ljudje znajo povedati drugim polnoletnim osebam razumljiv sestavek v stilu: 'Dragi domači, zahvaljujem se vam za povabilo na
praznično večerjo, a jaz bom letos večer preživel sam tam in tam (v kinu, na sprehodu, na predstavi ...). Želim vam prijetno praznovanje!'
In ko je čas za tvoj odhod, greš.
Default avatar
reči materi, da si že veliki in veš, kaj hočeš in kje hočeš biti
Default avatar
Nekaj me zanima.
Od kdaj se piše Božič z mehkim ć??