Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Klicala me je čudna cifra

Klicala me je čudna cifra

Včeraj me je klicala ena čudna cifra in ko sem se oglasila je takoj prekinilo. Zdaj kolikor vem je pomembno, da take cifre ne kličeš nazaj, če se samo javiš nanjo, ti ne nabije računa? Da ne bo kdo pametnjačil zakaj sem se sploh javila. Pošiljam okoli vloge za službo in se pač javim na vsako cifro ki kliče. Danes sem se tudi javila na eno za moje pojme čudno cifro, pa so klicali iz štacune, da so moji čevlji, ki sem jih dala v reklamacijo popravljeni … Neumno se mi zdi, da če imaš mobitel, da ti potem pa svetujejo da se na neznane cifre ne javljaj. Koji k…c mi bo mobitel, če se nanj ne smem javljati …. saj nismo vendar leta 1985, ko nas je ponavadi klicala soseda, sošolka, najboljša prijateljica in pa starši, potem se je pa že končalo … lajf je v letu 2018 malo drugačen, itak da se zgodi, da pričakuješ klic tudi od koga, ki ga pa nimaš ravno shranjenega v imeniku.

A kr cifra te je klicala? Pametna ta cifra, pametna.

jaz tudi imam neodgovoren klic oz.telefon je bil izklopljen in sem dobil sms da je klical-a st. +19176036xxx
pojma nimam kaj je to…na netu kaze da je new york stevilka….

nova
Uredništvo priporoča

Če se samo oglasiš, ti ne morejo nič trgat, saj si v domačem omrežju, dokler ne kličeš v tujino. Po moji logiki.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Se pravi, da je zate čudna vsaka cifra, ki je nimaš shranjene? 🙂 No, jaz se ne javljam na številke iz tujine, druge pa kar lepo pokličem nazaj. Veliko je tudi klicnih centrov (reklam), kar veš po tem, ko jih ne moreš priklicat. Pa če naročiš kakšen paket, te tudi pokličejo. Skratka, veliko je razlogov za klice neznanih številk, če svojo številko talaš naokoli.

ma pojma nimate.
na številke 051,040,031,030,070,041..itd in pa 6 mestna številka se lahko komot javiš. Tudi na številke katere mobitel zazna (včasih napiše polno slovensko številko) +386… itd ni noben problem. ko se boste pa javili na 088873564354637839393 cifre,ali cifre iz tujine čigar klic ne pričakujete..pol pa se začnemo pogovarjat o prevarah.

avtorica,če je bila cifra zelo čudna recimo ++884 7464675448 itd in se oglasila ali klicala nazaj komot ti lahko nabije 500 eur na račun. dovolj je 2 sekundi da prestreže tvoj klc in se ti usede na naročnino. Od moje babice prijateljica,zelo zelo stara gospa je 3x tako naredila in je dobila račun za 2.000 eur. Sedaj ta primer rešuje policija njen. Tudi moja babica je dvignila telefon in se ni nihče oglasil,naslednji mesec je zaznaala na računu na izpisku 3x 5 eur zaračunano in pisalo je klic v tujino,katerega ona nikoli ni opravila.

Skratka,možno je da so te nasadili. Kar lahko nardiš je to,da pokličeš takoj operaterja in poveš podatke in naj ti takoj pove tvoje stanje. če bo rekel več kot samo paket ki imaš zakupljenega in to kar pričakuješ da se zaračuna,povprašaj kaj je tisto “več”,če bo rekel klic v tujino.. si pol tam!

drugače pa ne bodite tok naivni,že samo če ima nekdo vojo cifro ti lahko nabije 20 eur na mesec. Da,prav si slišala. Če se mu le zdi lahko to naredi. So “nagradne igre” v katero se vpišeš,potrdiš in soglašaš s pogoji sodelovanja,spodaj pa zahtevajo samo številko in nič drugega. Čez 1 mesec ti pošiljajo fej mmse ali še to,od katerih vsak stane 5 eur 😀 😀

tako to je..

so pa te nigerje ujeli v ljubljani na viču 2 leti nazaj pri dolgem mostu so imeli prostore,zračunali so da so v 2 letih imeli 2 milijona eur prometa. delali so migrantje iz nigerije,Ghane,Maroka,ki so prišli sem. 8 urni delavnik,lepo klicali folk in jih lupli.

O tem, kar pišeš v zadnjem odstavki, nisem nikoli nič prebrala – verjetno štprija tipa “baba čula, baba rekla”.

Avtorica pa – dokler si v domačem omrežju in sprejmeš klic, te to ne stane nič Stane te samo, če kličeš nazaj kam v tujino.

In meni je logično, da sprejmem vse klice, tudi iz neznanih številk. Že kar precejkrat sem ugotovila, da je bilo to zelo pametna odločitev, saj je bil to klic, ki sem ga čakala.

O tem, kar pišeš v zadnjem odstavki, nisem nikoli nič prebrala – verjetno štprija tipa “baba čula, baba rekla”.

Avtorica pa – dokler si v domačem omrežju in sprejmeš klic, te to ne stane nič Stane te samo, če kličeš nazaj kam v tujino.

In meni je logično, da sprejmem vse klice, tudi iz neznanih številk. Že kar precejkrat sem ugotovila, da je bilo to zelo pametna odločitev, saj je bil to klic, ki sem ga čakala.
[/quote]

seveda je blo res. Valda da vem kaj sem poslušala po poročilih na radiu popoldne. če ti misliš da te pa kr direktno iz Ugande lupjo se motiš. veliko jih deluje tudi v sloveniji,po Ljubljani,Mariboru,celju. zavij se v tisto vato,pa dej mi tvojo cifro če se upaš,nejeverni Tomažki so najboljši 😀

seveda je blo res. Valda da vem kaj sem poslušala po poročilih na radiu popoldne. če ti misliš da te pa kr direktno iz Ugande lupjo se motiš. veliko jih deluje tudi v sloveniji,po Ljubljani,Mariboru,celju. zavij se v tisto vato,pa dej mi tvojo cifro če se upaš,nejeverni Tomažki so najboljši 😀
[/quote]

Aja, iz Ljubljane so klicarili n afriškimi številkami? Gostovanje pa to …. (gostovanje ni zastonj, veš!).
LOL no, imej malo pameti!

Aja, iz Ljubljane so klicarili n afriškimi številkami? Gostovanje pa to …. (gostovanje ni zastonj, veš!).
LOL no, imej malo pameti!
[/quote]

moj bog kok si zabita! kdo je rekel da so klicali z afriškimi številkami?? mogoče pa! sej ne poznaš njihovega sistema,sej v tem je point da je te prevare zelo težko ujet in delajo ogromno škode ker so prebrisani! to je neke vrste posebna banda,ki se s tem cel lajf ukvarjajo,pa a kaj ti boš njim ena koklja uletela “haha sej ne morte iz slovenije klicat pa nategvat” ma si tupa jaooo k ena neplodna koleraba na njivi. Za ta primer o katerem ti govorim je pa nešteto drugih for ki se dogajajo.. lahko kličejo in točno vejo kje si srfala,kaj si srfala po netu,kakšne strani si obiskovala in se predstavijo da so tvoji serviserji kompa in da moraš pač kupit ta pa ta antivisrusni sistem za 49,99 eur. pa ne mi govort da ne bi nasedla.. na tak račun so nardili 2 mio eur prometa. samo ti si čist pametna pa to kao ne obstaja. marsikej obstaja v sloveniji..

moj bog kok si zabita! kdo je rekel da so klicali z afriškimi številkami?? mogoče pa! sej ne poznaš njihovega sistema,sej v tem je point da je te prevare zelo težko ujet in delajo ogromno škode ker so prebrisani! to je neke vrste posebna banda,ki se s tem cel lajf ukvarjajo,pa a kaj ti boš njim ena koklja uletela “haha sej ne morte iz slovenije klicat pa nategvat” ma si tupa jaooo k ena neplodna koleraba na njivi. Za ta primer o katerem ti govorim je pa nešteto drugih for ki se dogajajo.. lahko kličejo in točno vejo kje si srfala,kaj si srfala po netu,kakšne strani si obiskovala in se predstavijo da so tvoji serviserji kompa in da moraš pač kupit ta pa ta antivisrusni sistem za 49,99 eur. pa ne mi govort da ne bi nasedla.. na tak račun so nardili 2 mio eur prometa. samo ti si čist pametna pa to kao ne obstaja. marsikej obstaja v sloveniji..
[/quote]

Sorry, če si ti tako neumna, da si jim nasedla, jaz jim ne bi.
V polomljeni angleščini so mi prek telefona ponujali že marsikaj, pa nisem nikoli kaj naročila. Serviserja kompa pa imam znanca in računalnika ne zaupam kar komurkoli, ki se mi sam ponuja.
Ja, marsikaj obstaja v Sloveniji, tudi take tepke, kot si ti, ki verjame vse!!

Sorry, če si ti tako neumna, da si jim nasedla, jaz jim ne bi.
V polomljeni angleščini so mi prek telefona ponujali že marsikaj, pa nisem nikoli kaj naročila. Serviserja kompa pa imam znanca in računalnika ne zaupam kar komurkoli, ki se mi sam ponuja.
Ja, marsikaj obstaja v Sloveniji, tudi take tepke, kot si ti, ki verjame vse!!
[/quote]

joj joj poglej poglej kako si se naduvala v moj fris. Sej ti noben noče nč,začela si sama mene ponižvat s tem da ni res in ni možno kar sem napisala o razbiti združbi na Viču. To,kok pa tebe nikoli nobeden ne more nategnit,se mi pa res res ne da,res ne,ker si tok prekleto pametna in samovšečna da bognedaj da pomislim kaj vse te lahko čaka,ker tebe že ne. bolj nas normalne državljane,ki smo pošteni pa si povemo informacije med sabo,ampak taka svetla zvezda kot ti,more priletet pa povedat da nje pa ne morjo. Ok važi. stimmt das! Ajde pa lepe praznke

Če lahko se javim na vse klice, ne glede iz katere številke pridejo. Nazaj pokličem samo tiste, za katere smatram, da so “normalne”, pri čudnih številkah iz afriških držav mi zraven številke napiše tudi državo klicatelja.

Zaradi raznih anket, nudenja zdravniških uslug in prodaj izdelkov, ki jih ne potrebujem, se na neznane številke ne oglašam, razen če pričakujem kakšen klic. Pošljem pa SMS: “Če je kaj nujnega napišite sporočilo, da vas pokličem nazaj”. V večini primerov ni odgovora!

In če so te klicali iz fiksne številke?? Seveda ti ne odgovorijo, če niti tvojega SMS-a ne morejo dobiti!

In če so te klicali iz fiksne številke?? Seveda ti ne odgovorijo, če niti tvojega SMS-a ne morejo dobiti!
[/quote]

Fiksnih številk običajno ni, ker številke nimam v imeniku. Če so me klicali 2x v kratkem času, pokličem nazaj. Do sedaj ni bilo nikoli nujno, ponujali so razne storitve, ki jih ne potrebujem.

Alijan, oprosti moji nevednosti, ampak kako se lahko okoristi tretja oseba, če moram jaz operaterju plačat zasoljen račun?
In kakšno storitev lahko priklopi na telefon, da toliko stane?
Operaterji so milijonkrat že ponovili: samo s klicem ti ne morejo kar trgat denarja. Če vrneš klic, tudi noben klic, niti na Mars, ne stane jurja na minuto. Takih plačil v tako velikih zneskih operaterji niti ne omogočajo, v parih sekundah tudi ne more biti takega podatkovnega prometa v taki vrednosti.
Moji sosedi se je ob nakupu pametnega telefona pa res zgodilo, da si je en mesec pridelala 800 evrov stroškov, ker je imela ves čas vklopljen podatkovni promet – to je bilo še v starih časih omejitev, danes nas ima večina verjetno neomejene ali predplačniške pakete in se kaj takega skoraj ne more več zgoditi.
Pred nekaj leti sem tudi jaz imela nekaj nenavadnih klicev, poguglala sem cifre in vse so bile že zabeležene na netu kot sumljive, ni se mi pa to čisto nič poznalo na računu.
Hvala za kakršno koli logično pojasnilo.

Se pravi, da je zate čudna vsaka cifra, ki je nimaš shranjene? 🙂 No, jaz se ne javljam na številke iz tujine, druge pa kar lepo pokličem nazaj. Veliko je tudi klicnih centrov (reklam), kar veš po tem, ko jih ne moreš priklicat. Pa če naročiš kakšen paket, te tudi pokličejo. Skratka, veliko je razlogov za klice neznanih številk, če svojo številko talaš naokoli.
[/quote]

Kje sem pa kaj napisal o čudni cifri? Pravim, kar piše zgoraj. Če se samo oglasiš, ti ne morejo trgat, pa naj bo čudna ali nečudna.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

mogoče zdaj zgleda da sem požrla pamet celga sveta ampak jo nisem. Branila sem se pred uno zgoraj. lahko ti povem,kar jaz vem.
Glede tega,da kako lahko plačajo njim,imaš prav,se pravi če jim res plačajo če ti plačaš če ti nabijejo 2 jurja,potem itak vejo naslov TRR in vse? jih lahko izsledijo? ja,tuid meni je to logično. Ampak tukaj je ogromno ogromno enih zank,ki jih ne jaz ne ti poznave. recimo,možno je da ta klic tudi naredi toliko dodatne “povezave” klicne da tudi če ne plačajo njim tem nigerjem bo operater vsekakor želel denar. nevem,lej,jst na pamet neki klofam. Jst nisem eden izmed teh nategunov,ampak prsežem pri bogu,v nadaljevnju tvoje vprašanje da ni mogoče samo na klic,DA je mogoče. Prsežem da je veliko primerov ko so se samo javili ne pa tudi poklicali nazaj in v 2 sekundah je bilo 500 eur. To pa zato,ker vsako leto te nateguni najdejo boljše in bolj prebrisane rešitve. To o teh neodgovorjenih ševilkah se govori že 5 let. med tem časom so pogruntali že ohohohho…

mene osebno so skoraj dobili,ampak ni šlo,ker nimam dnarja,sem v bistvu jst njih vprašala če lahko na puff 😀 😀 😀 resno brez zajebancije.. so me skor nasankal ker sem slikarka so mi poslali res res dober mail,in da so si ogeldali moje slike,in da me vabijo na univerzo mednarodno da bi mi plačali šolanje 4 letno akademsko za likovnike..s tem da univerza je res obstaja,link ta prav,tud domena ni bla fejk,in še veliko slikarksih stvari ki so bile zelo resnične,samo potem ko so zelo dobro zmutili samo 100 eur plačila za likovni material vsako leto,sem jst rekla če lahko na puf 😀 😀 😀 in ni šlo 😀 😀 no,pol sm pa pisala tej univerzi katere link je bil,so pa čist znoreli,da se jim to pogosto dogaja da so tarča teh nigerjev ki se poslužujejo v njihovem imenu pisat. tako pač nisem pol nasedla.

danes je možno,da ti vdre v računalnik in če ma srečoi najde kakšne žgačkljive fotografije in na podlagi tega te preko emaila izsiljuje. Pa komp ne bo nč z virusom okužen. Še vedla ne boš da so ti vdrli. In recimo,kakšni tipčki k se radi grejo mal sexa prek neta,se lahko zlo dobr zapletejo na koncu jih izsiljujeo z ženo in tako dalje..uff tega kokr hočš.

kar se tiče operaterjev so 3 korake zadaj. operaterji so šele 5 let nazaj onemogočili klic številke na 090. (smsi so pa dovoljeni,tiste recimo pošlji KUŽA5 pa doniraš 5 eur) s tem da so 090 cifre služile na naivnemu folku skoraj 20 let že.. preden bodo operaterji blokirali neznane klice iz tujine uff….to je težko…ni vsak klic iz tujine nateg… razumeš?

nekateri mi ne verjamete,ampak pred vašim nosom se v živo še dandanes vrti nategancija prve vrste. recimo primer: poznate to oddajo na slo1 ali kanalA ali poptv ko se kakšno popoldne vrti uganka,ženska stoji in je rebus,samo ena črka manjka,500 eur ima v roki,folk kliče,vsi neumni,pa čez 5 minut ima 1000 eur,pravi denar,pa čaka čaka.. prosi vas kdo bo poklical za pravi odgovor? v tistem času ljudje kličejo ko nori,linija je tako narejena da jim nihče ne dvigne in čakajo 5 minut,potem obupajo,v teh 5 minut jim dol poberejo oziroma nabijejo naročnino prbližno od 60 do 80 eur. Odvisno kako dolgo čakaš da bi se kdo javil. To se dogaja pred vašimi očmi vsak dan ko je ta kratek “kvizek”. vsi to vejo. in pop tv in vsi. in to dovolijo. pa je svinjarija prve klase. zakaj? ker imajo zakoni luknje-

mogoče zdaj zgleda da sem požrla pamet celga sveta ampak jo nisem. Branila sem se pred uno zgoraj. lahko ti povem,kar jaz vem.
Glede tega,da kako lahko plačajo njim,imaš prav,se pravi če jim res plačajo če ti plačaš če ti nabijejo 2 jurja,potem itak vejo naslov TRR in vse? jih lahko izsledijo? ja,tuid meni je to logično. Ampak tukaj je ogromno ogromno enih zank,ki jih ne jaz ne ti poznave. recimo,možno je da ta klic tudi naredi toliko dodatne “povezave” klicne da tudi če ne plačajo njim tem nigerjem bo operater vsekakor želel denar. nevem,lej,jst na pamet neki klofam. Jst nisem eden izmed teh nategunov,ampak prsežem pri bogu,v nadaljevnju tvoje vprašanje da ni mogoče samo na klic,DA je mogoče. Prsežem da je veliko primerov ko so se samo javili ne pa tudi poklicali nazaj in v 2 sekundah je bilo 500 eur. To pa zato,ker vsako leto te nateguni najdejo boljše in bolj prebrisane rešitve. To o teh neodgovorjenih ševilkah se govori že 5 let. med tem časom so pogruntali že ohohohho…

mene osebno so skoraj dobili,ampak ni šlo,ker nimam dnarja,sem v bistvu jst njih vprašala če lahko na puff 😀 😀 😀 resno brez zajebancije.. so me skor nasankal ker sem slikarka so mi poslali res res dober mail,in da so si ogeldali moje slike,in da me vabijo na univerzo mednarodno da bi mi plačali šolanje 4 letno akademsko za likovnike..s tem da univerza je res obstaja,link ta prav,tud domena ni bla fejk,in še veliko slikarksih stvari ki so bile zelo resnične,samo potem ko so zelo dobro zmutili samo 100 eur plačila za likovni material vsako leto,sem jst rekla če lahko na puf 😀 😀 😀 in ni šlo 😀 😀 no,pol sm pa pisala tej univerzi katere link je bil,so pa čist znoreli,da se jim to pogosto dogaja da so tarča teh nigerjev ki se poslužujejo v njihovem imenu pisat. tako pač nisem pol nasedla.

danes je možno,da ti vdre v računalnik in če ma srečoi najde kakšne žgačkljive fotografije in na podlagi tega te preko emaila izsiljuje. Pa komp ne bo nč z virusom okužen. Še vedla ne boš da so ti vdrli. In recimo,kakšni tipčki k se radi grejo mal sexa prek neta,se lahko zlo dobr zapletejo na koncu jih izsiljujeo z ženo in tako dalje..uff tega kokr hočš.

kar se tiče operaterjev so 3 korake zadaj. operaterji so šele 5 let nazaj onemogočili klic številke na 090. (smsi so pa dovoljeni,tiste recimo pošlji KUŽA5 pa doniraš 5 eur) s tem da so 090 cifre služile na naivnemu folku skoraj 20 let že.. preden bodo operaterji blokirali neznane klice iz tujine uff….to je težko…ni vsak klic iz tujine nateg… razumeš?

nekateri mi ne verjamete,ampak pred vašim nosom se v živo še dandanes vrti nategancija prve vrste. recimo primer: poznate to oddajo na slo1 ali kanalA ali poptv ko se kakšno popoldne vrti uganka,ženska stoji in je rebus,samo ena črka manjka,500 eur ima v roki,folk kliče,vsi neumni,pa čez 5 minut ima 1000 eur,pravi denar,pa čaka čaka.. prosi vas kdo bo poklical za pravi odgovor? v tistem času ljudje kličejo ko nori,linija je tako narejena da jim nihče ne dvigne in čakajo 5 minut,potem obupajo,v teh 5 minut jim dol poberejo oziroma nabijejo naročnino prbližno od 60 do 80 eur. Odvisno kako dolgo čakaš da bi se kdo javil. To se dogaja pred vašimi očmi vsak dan ko je ta kratek “kvizek”. vsi to vejo. in pop tv in vsi. in to dovolijo. pa je svinjarija prve klase. zakaj? ker imajo zakoni luknje-
[/quote]

Redna, točno tako, kot pišeš. Klofaš nekaj bedastega, na pamet, brez veze!
PREJET KLIC, sploh ni važno, od kje je, NE STANE NIČ!!!

Redna, točno tako, kot pišeš. Klofaš nekaj bedastega, na pamet, brez veze!
PREJET KLIC, sploh ni važno, od kje je, NE STANE NIČ!!!
[/quote]

ne razumeš.. pa nehi se dret baba zmešana.. PREJET KLIC ČE DVIGNEŠ PA TUD ČE JE SAMO DVE MINUTI DUHEC IN KONC TI LAHKO NABIJE 2000 EUR ČE HOČE! če je pa samo neodgovorjen pa ne.. drži. ampak je isto past.. folk kliče nazaj..pol pa smo smet v riti 😀

ne razumeš.. pa nehi se dret baba zmešana.. PREJET KLIC ČE DVIGNEŠ PA TUD ČE JE SAMO DVE MINUTI DUHEC IN KONC TI LAHKO NABIJE 2000 EUR ČE HOČE! če je pa samo neodgovorjen pa ne.. drži. ampak je isto past.. folk kliče nazaj..pol pa smo smet v riti 😀
[/quote]

Redna, NIKOLI IN NIKDAR te PREJET klic, če si doma (torej v domačem omrežju), NE STANE NIČ!!

ne da se mi več s tabo.. če te kliče številka +88073648073408 in s ejaviš in je samo recimo 2 sekundi,ti lahko nabije stroške na naročnino. enim 20 eur,enim 10,vem pa za primer ko je dobila upokojenka na tak način 2000 eur za plačat.

neodgovorjeni klici ne stanejo nič,če kličeš nazaj pa spet JA!

klamfej kar hočš.. me ne zanima.. te nigerji so pred vami že 100 let.. kar je normalno,kriminal ne počiva. aja,pa še to,da boš mela kej za kvakat..a to veš,da tudi računovodkinjam pošljejo mail od podjetja direktorja naj nakažejo tja pa tja,pa sploh ni res direktor poslal? na tak način letos so ocurili že 25 podjetij 😀 😀 yes yes my darling 😀

Ne nabijaj, PREJETI klic, ni pomembno, s kake številke, te doma (v domačem omrežju) NE STANE NIČ!
Pa če še 1000x napišeš, to enostavno NI RES!
In tista tetka, ki ti je rekla, da ima tak račun zaradi prejetega klica, ti ni povedala celotne zgodbe. Pozabila kak klic v TV oddajo, kjer se kliče na 090.

Če sam kličeš na XY številko, pa je to drugačna zgodba, pa sploh ni pomembno, ali kličeš v tujino, nekam v eksotiko ali pa na 090 v Sloveniji! To pa seveda stane!

In Redna, nekaj nabijat bedarije in neupravičeno strašit narod! Ker enostavno NI RES, kar trdiš!


Pa kje objavljate svojo telefonsko številko, da vas najdejo vsi anketarji, prodajalci in kdo ve kdo še vse? Mene še nikoli ni klical nihče, ki mu nisem sama dala številke. Seveda tudi kakšna firma, zavarovalnica ali kaj podobnega, kjer imajo zaradi takega ali drugačnega razloga mojo številko. Ampak to je mogoče en klic mesečno v povprečju. Se oglasim seveda tudi na neznane številke, nazaj pa nikoli ne kličem, če je zgrešen klic z neznane številke.
Res pa ne razumem, od kod taka panika pred klici z neznane številke.

New Report

Close