Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vabilo na razgovor za službo tik pred zdajci

Vabilo na razgovor za službo tik pred zdajci

Kake izkušnje imate glede vabil na razgovore za službo? Koliko prej vam jih pošljejo?

Meni se je že dvakrat zgodilo, da so mi poslali vabilo tik pred zdajci. Recimo danes ob 14ih (ko šefa za podpis dopusta že davno ni več tu), da imam razgovor jutri ob 8ih. In za to bi seveda rabila dopust, ker je na drugem koncu Slovenije.
Večinoma sicer javijo, da bo čez par dni.
Ampak takole tik pred zdajci je pa res mimo. Saj pa ne morem dobiti dopusta kar tako.

Je podjetje, ki te vabi tik pred zdajci na razgovor, sploh resno? Ali pričakuje, da bomo kar skočili in pustili vse skupaj?Ali pa dejansko iščejo nekoga, ki je brezposeln in jih že zaposleni v resnici sploh ne zanimamo ali pa mislijo, da nam je tako slabo, da bomo vse vzeli ali kaj vem kaj?
Prav besna sem. Enkrat vabilo tik pred zdajci, drugič na tak termin, ko nikakor ne morem dobiti dopusta, prestaviti pa ne želijo.

V takih primerih se takoj vidi (ne)spoštovanje delojemalcev. In neorganiziranost. Že to ti da vedeti, kako se bodo obnašali do tebe, če te zaposlijo. Prostega časa ne bo.

nova
Uredništvo priporoča

Marburg, tudi jaz sem prvo na to pomislila. Če ti kdo tik pred zdajci da vabilo na razgovor, te sigurno ne spoštuje.

Sem enkrat doživela da so me klicali ob 18.00 da moram nujno priti ob 21.00 na sestanek (prej sem bila že na razgovoru in so rekli da me pokličejo za podpis pogodbe). Ker takrat ravno nisem bila doma sem lepo povedala da danes pa res ne morem. Nisem pa razlagala zakaj ne. No od takrat niti duha o njih. Toliko o spoštovanju cloveka.

Tole je pa adijo pamet.

V takih primerih je lahko samo presenečenje če ni v ozadju nateg. Vsaka resna firma bo v naprej najavila termin za razgovor za nekaj dni vnaprej ali pa en teden. Enostavno poveš, da ni možno ker imaš že obveznosti in se zmeniš za drug termin, ki ustreza za obe strani. Če tega ne razumejo ali se ne odzivajo na tvoj odgovor potem veš, da ta firma ni zate in veselje je da ni bilo izgube časa. Takih firm se je treba v velikem loku izogibati.

Mogoce je kdo odpovedal, pa so tebe povabili kot rezervo. Pri nas je bilo 1x tako – imeli cel dan razgovore, en je zjutraj odpovedal razgovor cez 3ure. So poklicali eno drugo ce ima cas, je prisla, razturala, dobila sluzbo. Ce tisti ne bi odpovedal pa ne bi niti do razgovora prisla.

Jaz sem vedno izbrala po pet najprimernejsih glede na prispele vloge. Ce ni bilo vseh za dobiti, sem potem poklicala se rezerve. Ce je bilo treba, tudi po tel in so prisli cez eno uro. Pa ni bilo nespostovanje ampak sem hotela cim prej dobiti cloveka.
Ce je bilo pa vnaprej zmenjeno, mi je bilo pa vsec, ce drugih ni bilo na razgovor. Nisem klicala nikogar vec. Tako da…ce vas klicejo, le pojdite.

A plačajo potne stroške, da se vsi tako prijavljate v službo na drugi konec Slovenije?
Kako daleč pa se boš vozila? A iz Kopra v Lendavo? Ker povsod drugje si eni uri po AC. Greš ob 7 uri k šefu, rečeš da imaš res nujen opravek in da nujno rabiš dopust.
Pa ne spomnim se niti svojega svojega razgovora, ki bi bil ob 8 zjutraj.

Tudi meni se je ze to kdaj zgodilo. Je pa res, da je vedno bilo tako, da nikoli ni bilo isti dan, ampak naslednji. K sreci sem bila vedno brezposelna , zato z urejanjem dopusta nisem imela tezav.
Je pa res to tako, nespostljivo od delodajalcev , ces jim moras biti na voljo, ko se jim zazdi. Je pa res, da te na taksen nacin tudi mogoce malo preizkusajo.
Drzi pa kot pribito: od brezposelnosti do zaposlenosti je vedno malo dni. Do sedaj je vedno potekalo po istem kljucu: naenkrat razgovor, po razgovoru v roku do max 3 dni odgovor, v primeru, da sem bila izbrana. Sicer, ce nisi izbran, odgovori trajajo dalj. In potem takoj zdravniski, podpis.. hitro se odvije, KO se odvije.

New Report

Close