Med.Over.Net

Hormonske motnje

Odgovarjajo: asis. dr. Edi Pirnat, dr. med., spec. internist-tirolog

Imate težave s ščitnico? Morda težave z nepravilnim delovanjem žlez, nadledvičnih žlez, jajčnikov...? Zastavite vprašanje, ali preberite že objavljene strokovne odgovore. asist. dr. Katja Zaletel, dr. med., KC, Klinika za nuklearno medicino

asis. dr. Edi Pirnat , dr. med., spec. internist-tirolog

Edi P

TSH in zanositev

Default avatar

AK32

Pozdravljeni,

Zanima me ali vrednost tsh 3.12 lahko vpliva na zanositev? Trenutno jemljem euthyrox 2x75 in 5x100. Zdravnica pravi da je ok, sem pa zasledila da je za zanosotev boljse imeti vrednost do 2.
Hvala za odgovor in lep pozdrav!
Anja
Default avatar

Edi P

Spoštovani,

kot že rečeno je glede na načrtovano nosečnost potrebno zvečati odmerek Euthryoxa na 100 ug dnevno in kontrolo TSH čez dva meseca oz. v primeru nosečnosti.

LP
Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog
Default avatar

Katharina

Pozdravljeni,

pred 2 letoma in pol sem bila zaradi bazedovke zdravljena z radiojodom. Zatem sem postopoma višala odmerek Euthyroxa in trenutno jemljem 2 x/teden 125 in 5 x/teden 150 mikrogramov. Vrednost TSH preverjam pri osebni zdravnici enkrat letno. Pred enim letom sem imela TSH pri tem odmerku 2,44, pred kratkim pa 3,8. Ker nameravam čez nekaj mesecev načrtovati nosečnost, me zanima ali je odmerek primeren ali ga zvišam na 7x/teden po 150 ali še več ali raje počakam? Ali vrednosti TSH sicer precej nihajo med dnevi?

Hvala za odgovor in lep pozdrav.
Default avatar

Edi P

Spoštovani,

priporočam zvišati odmerek Euthyroxa na 150 ug dnevno in kontrolo TSH čez 6 do 8 tednov, oziroma takoj v primeru nosečnosti.Lp
Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Moderatorji

asis. dr. Edi Pirnat , dr. med., spec. internist-tirolog
Edi P