Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali imam zacetne znake demence ali Alzheimerjeve

Ali imam zacetne znake demence ali Alzheimerjeve

Stara sem 43 let. Poslovno sem zelo vpeta, imam svoje podjetje, odgovorna za finance, prodajo, nabavo… ne da delam cele dneve, ampak vsak dan se toliko zgodi, da ze tezko vse procesiram. Vsak dan je toliko enih sluzbenih zapletov… potem se otroci, so te najstniki, skratka veliko je vsega. Dogaja se mi, da pokazem npr sliko, cez 5 minut pa pozabim, da smo o tem sploh govorili. Ali 5 x vprasam isto stvar. Res je, da se mi to zgodi, kadar imam polno glavo, slabo poslusam, in dobesedno preslisim. Zelo se bojim da se v meni kuha kakna bodoca demenca, dedek jo je imel . Ali pa Alzheimerjeva… o tem sem dosti prebrala, a ne vem ali me je upraviceno strah ali ne

Gleda na leta, meni se je to zacelo dogajat pri 43-44..Potem sem pa pri 45 prisla v meno. Za predmeno je pogosto značilna pozabljivost, znaki podobni demenci, zmedenost, pozabljivost..Tudi mene je bilo strah, da so ze kar znaki demence. To povzroča velika sprememba in nihanje hormonov, zlasti upad estrogena. Malo pogooglaj, v angleščini, v slovenščini niti nisem gledala, a zagotovo se kaj najde.
Pri meni je zdaj ok, ker potem se organizem ustali..takrat pa res, kot pri tebi, me je že resno skrbelo..

Vzemi list papirja in iz spomina nariši uro, ki bo kazala naprimer, deset minut do dveh.
Če ti rata, potem pozabi na demenco.

______________________


Eh, daj. Pocakaj še 45 let do demence.
Upočasni ritem dela un se posveti prostemu casu un gibanju.

VSI nas bombandirajo s temi boleznimi. Nič ne brat, rajši se sprostite in vse od sebe.
Tudi jaz pozabim, kam sem odložila ključe. Kaj sem sinoči rekla, da moram kupit?
Kdo si ti… nikakor se ne morem spomnit?

Vse to je preobremenjenost, ker hočemo (zahtevamo) da smo eni roboti.

VSE zahteve do sebe zmanjšajte na minimum. Pa se boste takoj počutile boljše.


Test za demenco vsebuje uro, ki vedno kaže 10 min do 11h. Ne vem, zakaj je ravno to najteže narisati.

Skoraj sigurno preobremenjenost. Smo skoraj vsi na tem. Ta tempo je res katastrofa.

Hvala za teste z uro. Izgleda, da mi še ni hudega.


Test za demenco vsebuje uro, ki vedno kaže 10 min do 11h. Ne vem, zakaj je ravno to najteže narisati.
[/quote]

Ne. Ampak uro, ki kaže 10 čez 11.uro.

Ne. Ampak uro, ki kaže 10 čez 11.uro.
[/quote]

Ne. 10 do 11h. Pozabila si 😉

Ne, je 11.10.

Ne. 10 do 11h. Pozabila si 😉
[/quote]:))))


Sem šla prav pogledat na stran “demenca-znaki” in imaš prav. Za test je treba narisati uro 11.10.

Vzemi jod in magnezijev klorid. Naravno.
Vem, lastne izkušnje.
Ter čaj šentjanževke.
Za demenco in alzheimerja se pa izognimo raznim lekadolom, torej paracetamolu.
Odličen naravni prototip, povsem nenevaren, je MSM.


Sem šla prav pogledat na stran “demenca-znaki” in imaš prav. Za test je treba narisati uro 11.10.
[/quote]

Zato bi tista dosegla 3 točke od štirih.
Upad spoznavnih/kognitivnih sposobnosti, ter je velika možnost za npr. prikrito depresijo, ne nujno demenco.

Pri starostnikih se v začetku znaki depresije in demence prekrivajo.Zato se najprej zdravi depresijo, če ne potem demenco.

Kakšna demenca neki! Saj si komaj začela živeti! Za demenco zbolevajo starejši, predvsem pa tisti nad 80 let, seveda je nekaj izjem tudi prej. Demenca se največkrat razvije iz depresije, udari ven po narkozi, po kakšni hujši bolezni.
Ti si samo preveč OBREMENJENA, preveč si pod STRESOM, to pa je sovražnik št. 1 za zdravje! Naj te kdo razbremeni, da pa ne boš zares zbolela!
Vsak dan morajo v današnjem tempu življenja naši možgani predelati toliko informacij in sporočil, zato ni čudno, če včasih kaj pozabimo, založimo ali spregledamo!

Pri meni je podobno, ampak sem ugotovila, da moji mozgani enostavno recejo: za danes imam dovolj in ne registrirajo vec.
Enostavno takrat zakljucim delo in se grem sproscat. Stanje se mi je drasticno popravilo. Gre tudi za preklapljanje med zadevami. Mozgani mislijo a eno, nekdo drug pa zeli od tebe cisto x.
Glej – nismo roboti in nismo vse zmogljivi. Eno ibdobje gre, potem pa …
Poskrbi zase predno kej zeznes, ker bodo sodelavci prvi opazili in potem sledi samo sebizkoriscanje situacije.

New Report

Close