Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kdaj kupiti pametni telefon otroku

kdaj kupiti pametni telefon otroku

Sem v dilemi ali otroku kupiti pametni telefon.Kdaj so ga začeli uporabljati vaši otroci pri kolikih leti.Vesela bom vsakega odgovora.Najlepša hvala.

Nikoli, če si pametna:)

Vprašanje je, zakaj ga potrebuje?

nova
Uredništvo priporoča

Čim kasneje !!!

Naš hodi v drugi razred in ima telefon. V šolo in domov hodi na avtobus, torej v šolo in domov hodi sam. Od 7 letnega otroka ne morem pričakovati, da se bo sam kaj posebno znašel, če bo šlo kaj narobe, zato ima telefon. Telefon ima ugasnjen v torbi vsak dan s seboj. Telefona ne sme uporabljati razen v nujnih primerih, da me lahko pokliče, če me potrebuje. Čez teden je telefon sicer čisto prepovedan, čez vikend lahko nanj zaigra tudi kakšno igrico. Pametni pa zato, ker drugačnih praktično ni na trgu. Moje mnenje; telefon dobi otrok takrat, ko začne sam hoditi posvetu.

Vprašaj se, če ga rabi? Moj ga bo dobil, ko bo dovolj star, da se bo potepal izven mojega vidnega polja in ko ne bo nobenega doma, ki bi ga pričakal. Važno je, da ga naučiš pasti interneta, nobenega ‘live streaming’ in ostalih nepotrebnih stvari, dnevno omejena uporaba in to je to. Sama boš najbolje vedela.

Čimprej, če hočeš da je enakovreden sošolcem. Naša ga nosita od 2.razreda, uporabljala sta ga doma že veliko prej. Nekateri ga nosijo že od 1. razreda. Danes če stopiš v 3.razred brez, si že označen za reveža in noben se noče družit s tabo, ker jih je sram in takšni dobijo neprimerne vzdevke, ki se jih primejo skozi življenje. Včasih gledam z bloka na šolsko igrišče, med glavnim odmorom otroci sedijo in igrajo skupaj igrice preko spleta. Vem da ni prav, trend je pa takšen in ne smeš otroku odrekat, da nima nečesa kar vsi imajo.

Naši so ga dobili, ko so začeli sami hoditi v šolo. To je bilo v 5. razredu. Ampak takrat so bili starinski telefoni. Zdaj ni šans, da bi jih uporabljali samo za klicanje. Ko ga boš kupila, se bo prilepil nanj, in to je to.

Čimprej! Tehnologijo je treba sprejet, ne pa se je izogibat. Če se otroka čimprej pravilno nauči uporabljat tablice, telefone, internet, bo manj obseden s tem, ker mu bo to nekaj normalno vsakdanjega. Če bo pa otrok ‘stradal’ bo pa kasneje ‘požrešen’ in posledično z lahkoto odvisen.

In takšni že tudi vedo, da telefon za 100€ ni dovolj dober za njih in želijo enake ali boljše od sošolcev. Če omenim Ljubljanski konec, 3/4 otrok iz četrtega razreda že ima svoj FB, tisti bolj razviti znajo biti že navihani s takšnimi sporočili, kot jih jaz do 16 leta nisem upal pisati. Naša ima tudi FB a izvajam dnevno strog nadzor.

Naša tamala od 2. razreda OŠ naprej. Pač realnost, nimaš kaj.

Naš od sedmega razreda naprej. Delam v takšnem podjetju, da se naši otroci zavedajo, da so telefoni kot heroin.

Hvala bogu, da razumeta, če jim ne bi povedal in vedel, kar vse vem. Bi najbrž uporabljala tako, kot vsi ostali odvisniki.

Res je!
Telefoni so kot heroin!
Pa pomivalci tudi!
Da o pralnih strojih ne govorim, od kar ga imamo, še nobene stvari nisem oprala na roke in ko crkne pralni stroj, kar obolim in moram takoj v trgovino po novega, ker brez njega se tresem in padam v ponore!

V 2. razredu?! Ni šans! Pred 10. letom nima niti, da me vpraša po njem.

Pa ne zdaj klobasat o vrstnikih in sprejetosti, je pomembno prej vse kaj drugega, da te vrstniki sprejmejo.

V našem razredu ga nima noben otrok. In če ga bo moja dobila zadnja, ga pač bo. Pa smo verjetno najbolje stoječa družina v razredu, lol. Moji hčerki ni problem sošolcem povedati, da starši nečesa ne dovolijo, ker ni dobro zanjo.

otrok sam želi telefon? je povedal zakaj?
naš ga je dobil v 6r, ko se je v šolo začel vozit z busom … je poverbal starega bratovega, ki ga je jasno kmalu izgubil. potem je dobil mojega starega, ki ga ima še zdaj, v 9r. zdaj nas žica za novega … bomo videli … ima preveč želja, bo moral mal prioritete uredit.

se pa telefon uporablja za vse, razen za telefonijo ne … kadar ga kličem, ima ponavadi izklopljenega. pride prav tudi za slikanje zvezkov za dneve, ko v šoli manjka, da si jih ne izposoja od sošolcev…

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Sodobni otrok nujno potrebuje stik s tehnologijo in podpiram, da se vsakemu otroku čimprej ponudi uporaba telefona na dotik. Naša uporabljata telefone od tretjega leta, imata tudi vsak svoj računalnik v sobi. Mlajši je vse dneve na igricah, starejša skos na Facebooku in chatu, si dopisuje. Kaj delata pa tako ni moja stvar, sva jima povedala o nevarnostih interneta, če upoštevata je njuno in dokler ni policije na vratih, jima dovolimo. Stara sta 10 in 12.

Se strinjam. Nazaj v jame. Pa čakati, da udari strela in boste prišli do ognja.

Se strinjam. Nazaj v jame. Pa čakati, da udari strela in boste prišli do ognja.
[/quote]

No, mi pa razloži, zakaj otrok v drugem ali tretjem razredu OŠ rabi tak telefon? Res me zanima.

HB da sem imela otroke v časih, ko še ni bilo teh trapastih telefonov. Naša dva sta ga dobila v srednji šoli. Tako kot vsi ostali.

Žal mi je, da je zdaj ta meja 2. razred, ali celo 1. razred. Nedopustno, nemoralno. Bogi otroci.

Btw, danes sem videla v malcarnici zelo znanega Slovenca. Imel je navaden telefon. Takoj je dobil pri meni 100 dodatnih točk.

Sam razmisljam podobno. Leta niti ne igrajo neke bistvene vloge, bolj potrebe in namen in nekako sva z Lepooko razmisljala, da ko bo zacela s kolesom/busom hodit na gimnazijo, ga bo (ce bo zelja) dobila.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Pri kolkih letih pa so ga vam kupili? Moje mnenje: osnovnošolec ne potrebuje mobitela. Urniki so jasni, šola je v domačem kraju, če pa se na trening in po njem malo sprehodi, pa tudi ni nič narobe. Ko gre v srednjo šolo, pa če ga rabi, si ga lahko tudi sam kupi.

Zanimivo potem, da tretješolce šola uči pri izbirnem predmetu kako uporabljati pameten telefon s sistemom android, bližnjice, kaj je katera ikona, kaj je email, Facebook, fotoaparat itd. in par “odsluženih” telefonov kroži po razredu, da se učijo in sprašuje za znake -+o.

Edino pravilno. Otroke je potrebno približati tehnologiji, ne pa jih odrivati. Podobno smo predlagali starši za četrtošolce pri predmetu računalniškega opismenjevanja in so se potrudili, naš zna že marsikaj, tudi pokaže mi ali namesti kakšno aplikacijo tako da v tem ne vidim nič slabega.

Naš ga je dobil za 12. rojstni dan.

Pri desetih letih je dobil navaden “nokia” telefon, ker je sam s kolesom hodil na treninge, pa se mi je zdelo primerno. Moram pa povedati, da je telefon čez dan (in seveda tudi ponoči) odložen na polički skupaj z ostalimi telefoni in ga res redko uporablja. Kakšna igrica, kakšen youtube včasih, fotografiranje ali snemanje filmčkov… večino časa ga ne uporablja. V šolo ga seveda ne nosi, ko gre pa sam popoldne na trening, ga pa vzame s seboj.

New Report

Close