Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Tablete za uravnavanje pritiska – pulz

Tablete za uravnavanje pritiska – pulz

Pozdravljeni,
Imam vprašanje glede tablet PRENEWEL 4 mg, ki mi jih je predpisala osebna zdravnica. Že nekaj let imam mejni oz. zadnje obdobje visok krvni tlak, zgornji med 130-150, spodnji od 95-105, včasih celo več, pulz med 50-55. Pritisk mi vedno pade po telovadbi in tako je skoraj normalen nekaj ur.
V zadnjih dveh letih sem shujšala za 20 kg, stara sem 44, kompletno spremenila prehrano, gibljem se skoraj vsak dan (tek, plavanje, telovadba), skratka naredila sem skoraj vse, kar je bilo v moji moči, vendar se pritisk določeno obdobje nekaj tednov zniža, nato naraste nazaj in vztraja.
Sedaj mi je zdravnica uvedla tablete, najprej Prenessa 4mg, vendar ni bilo po mesecu nobenega učinka. Sedaj mi je predpisala Prenewel 4mg in pritisk mi je v nekaj dneh padel na 105-115, spodnji od 78-88, vendar me zanima, zakaj se mi je sedaj dvignil pulz za praktično več kot 20udarecev na min. (sedaj preko 70). Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Najbolj verjetno se je neoliko zmanjšal volumen krvi zaradi delovanja tablet Prenewel (večje izločanje urina).

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si
nova
Uredništvo priporoča

Odgovor poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close