Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Koliko let na socialni?

Default avatar

brezposeln

Tudi sam sem bil mnogo let doma in na sociali samo sem sedaj začel delati, ker se ti ne obnese. V službi če nič drugega vsaj spoznaš koga novega, delaš kaj novega,...
Default avatar

viharni jezdec

Poznam eno lenobo je napisal/a:
ki po porodniški izkorišča možnost polovičnega del. časa, že 3 leta, do kdaj imajo že to možnost? Vsled tega prejema polovično plačo. Ni je sram vsako leto znova fehtariti socialno za denar. Enostavno ne morem spoštovati lenih ljudi, res ne.
Ja saj, v Nemčiji je recimo to popolnoma normalno, koristijo do 6. ali celo 8. let starosti otroka, le za slovenske foušljive čoknjenke je to nesprejemljivo, ne? Res ste popolnoma ničvredne in čisto nore.
Default avatar

Socijalka

ki po porodniški izkorišča možnost polovičnega del. časa, že 3 leta, do kdaj imajo že to možnost? Vsled tega prejema polovično plačo. Ni je sram vsako leto znova fehtariti socialno za denar. Enostavno ne morem spoštovati lenih ljudi, res ne.
Pa kaj si tok fouš da se boš kar razpočla?! Kaj ste neumni eni kok se vam da ukvarjati s takimi bedarijami?
Default avatar

Karena od tu

Draga K upam, da si dobro. Rada sem brala tvoje zapiske. Pa srečno.
Default avatar

Res je tole

[quote="Karena od tu" post_id=12667064 time=1544293264]
[/quote]

Brezposelni ne se na provokacije odzivati ker kdo je pokjen v buco in dedoval firmo in kes od starih ali kot npr. mehatronik dela v Ptujski kniznici kot visji knjiznicar npr..zakozlat ste ljudje ker takih pane ponizujetek ot brezposelne ljudi...vsak naj gleda svoja dejanja in upam da izmecki faseji svoje kar drugim kuhajo nazaj...
Default avatar

Res je tole

[quote="Res je tole" post_id=12667084 time=1544293965]
[quote="Karena od tu" post_id=12667064 time=1544293264]
[/quote]

Brezposelni ne se na provokacije odzivati ker kdo je pokjen v buco in dedoval firmo in kes od starih ali kot npr. mehatronik dela v Ptujski kniznici kot visji knjiznicar npr..zakozlat ste ljudje ker takih pane ponizujetek ot brezposelne ljudi...vsak naj gleda svoja dejanja in upam da izmecki faseji svoje kar drugim kuhajo nazaj...
[/quote]

Jaz res nevem da ste tak zlobni in se naslajate nad brezposelnimi ljudmi. Si zelite da se vam ta beda vrne? Ali ste res tak prazni v zivljenju...

Js zelim vsem ki sluzbo dobijo na fer nacin da v njej zadovoljno delajo in ti ziher ne blatijo brezposelnih...dobra provokacija res...slaba dejanja vlecejo slabo...amen.
Default avatar

Sem že dolgo

thinking about it je napisal/a:
Sem že dolgo je napisal/a:
Sem že dolgo, mene pa bolj zanima kaj je s tistimi, ki delajo za borih 600-800 evr neto. Delajo, dobijo plačo, plačajo položnice, stroške za avto...in nimajo nič. Tako delajo 40 let, saj to moraš biti nor ali kako? Jaz sem že vrsto let na socialni, avta ne potrebujem na koncu sem na istem, kot ti neumni reveži, ki garajo za novih par 100 evrov. Pa meni ni potrebno vstati zjutraj pa iti delat, da se še po možnosti kak nadut slovenski direktor ali šef znaša nad menoj, hvala lepa. Malo občasno še na črno delam in bolje živim, od marsikoga, ki dela.
Se ne spoznam ampak se mi zdi odlicna ideja tj odreci se delu za tega jurja. Koliko pa bi dobila socialne, ce moz zasluzi 2jurja imava pa dva otroka? Kaj pa delas na crno? Kako pa zrihtas, da te zavod ne rekrutira za kako bedno sluzbo..ker ce zavrnes menda izgubis pravico do socialne ali? Hvala.
Hahaha mož ima 2 Jurja, ti pa bedno službo :-) nič ne izgubiš, na zavodu sem jim razložila, da sem živčna in pod stresom in da me vsako delo za nekaj bogih 100 evr na mesec naredi še bolj živčno. Saj imam še tudi dodatne ugodnosti. Delam pa tudi malo sem in tja na črno in v enem tednu zaslužim še dodatnih 500 evr.
Default avatar

jaz seem

na socialni podpori sem 4 leta. Zdaj bo teklo 5 leto.
Default avatar

shiraz6

Mam sosede take, nikoli delala nikjer uradno, 3 otroci, oba neuradno 10+ delovne dobe, on delovodja fizikalcev za knauferje, ženska pa šefica zase itak, petke, dolgi nohti pa štacuna do štacune in avto več vreden ko naše stanovanje, verjetno na leasing a vseeno... Dobrih 1200€ skoraj dobijo in 3 dodatke za otroke pa 10+ na črno zaposlenih mata, Slovenija itak, tega še na balkanu ni.
Default avatar

nemški mediji

viharni jezdec je napisal/a:
Ja saj, v Nemčiji je recimo to popolnoma normalno, koristijo do 6. ali celo 8. let starosti otroka, le za slovenske foušljive čoknjenke je to nesprejemljivo, ne? Res ste popolnoma ničvredne in čisto nore.
O kakih 6 ali 8 letih polovičnega dela ti to sanjaš? Resnica je:
-delajo 3-4 dni polni delovnik, nato so doma en ali dva dni, kjer jih večina opravlja delo prinešeno iz službe
-delajo apriori še popoldne ali zvečer prinešeno službo, čeprav uradno delajo manj
-ne malicajo, začnejo veliko bolj zgodaj ali delajo hitro, da prej končajo (v vsakem primeru so v streau brez konca)
-v večini se tega sploh ne grejo, ker nimajo denarja (tudi plače niso več to kar so bile v Nemčiji)
-najbolj bogati, ki jih je peščica, si lahko privoščijo, da gresta oba starša na zmanjšan delovni čas oz. da je ena oseba doma z otroci do 3-4-5 leta.
-52% mater dela poleg polnega delovnega časa (tudi z nadurami) še "nebenjob" dodatno delo. Poznam žensko, ki ima 5 letnega sina, dela 40/48 ur na teden redne zaposlitve, plus 6-10 ur na teden dodatne zaposlitve, sicer jima ne bi šlo
-od 3. leta najmlajšega otroka morajo delati vse mame, ki prejemajo kakršnokoli dodatno socialno pomoč. To pa pomeni tudi za mame, ki delajo 4-6 ur skrajšan delovnik in prejemajo dodatek. Če si na socialni, pa veljaš od dop. 3. leta otrokove starosti ,da ponovno aktivno iščeš zaposlitev na borzi.
-če prejemaš soc. podporo oz si uradno brezposeln iskalec zaposlitve, potem imaš pravico, da delaš polovični delovni čas do otrokovega 6. leta; če si starš samohranilec in preko sodišča in izvedenca dokazano tudi "Bezugsperson", se pravi odrasla oseba, s katero ima otrok najtesnejšo vez, potem imaš pravico do polovičnega delovnega časa do otrokovega dop. 9 leta starosti.

Za večino možnosti se ljudje dandanes ne odločajo, ker ni dovolj denarja, niti s socialno podporo. Pol. delovni čas se splača samo tistim, ki delajo fizično delo, ki ga ni mogoče narediti doma oz. od doma.
Imaš tudi izjeme v določenih zveznih deželah, da ni potrebe po polni zaposlitvi do otrokovega 12 ali celo 16 leta. Prav tako je recimo v Frankfurthu materi dovoljeno ostati doma (Elternzeit) do: (to je ena izjema in ne velja za vse ostale regije)
-otrokovega 3. leta, če ima enega otroka
-otrokovega 10. leta (starejšega otroka), če ima 2 otroka
-otrokvoega 18 leta (starejšega otroka), če ima 3 ali več otrok
Takoj ko starejši otrok doseže mejo, pade mati v višji razred.
Vendar s tem ni možno preživeti drugače kot samo, če si na soc. podpori s soc. subvencijami. Tudi zaradi izgube službe morajo nemške matere v večini začeti z delom leto dni po rojstvu otroka.

Kar pomeni, da že možnost ostati doma ali delati polovično do otrokovega 3. leta izkoristijo zelo redke. V večini delajo enako, tudi če imajo uradno dejansko polovični delovni čas. Eno so zakoni, drugo je pa resnično življenje.
Default avatar

thinking about it

Sem že dolgo je napisal/a:
thinking about it je napisal/a:

Se ne spoznam ampak se mi zdi odlicna ideja tj odreci se delu za tega jurja. Koliko pa bi dobila socialne, ce moz zasluzi 2jurja imava pa dva otroka? Kaj pa delas na crno? Kako pa zrihtas, da te zavod ne rekrutira za kako bedno sluzbo..ker ce zavrnes menda izgubis pravico do socialne ali? Hvala.
Hahaha mož ima 2 Jurja, ti pa bedno službo :-) nič ne izgubiš, na zavodu sem jim razložila, da sem živčna in pod stresom in da me vsako delo za nekaj bogih 100 evr na mesec naredi še bolj živčno. Saj imam še tudi dodatne ugodnosti. Delam pa tudi malo sem in tja na črno in v enem tednu zaslužim še dodatnih 500 evr.
Ja pa a sploh kej dobim, ce ma on tako placo? Kaj pa pocnes, da zasluzis 500 na teden? Slisi se dobro.
Default avatar

VDC

Sestavljaš škatlice, kulije,..., podobno kot to dela Mavrični vitez v Varstveno delovnem centru.
Default avatar

Rumeni jopič

Vsi nekaj klopfate in nihče še ni povedal kako dolgo si lahko na sociali?
Kaj če ti ponudijo delo in ga odkloniš, kaj v tem primeru še vedno dobivaš socialo za katero mora ure, da je nekaj preko 300 €.

In če narediš neki totalno brezvezni faks kot je FDV in na stotine "faksov" v SLO, pa kao ne dobiš dela, dobiš celo življenje podporo 300 + EUR?.....potem pa na občinske stroške v dom ostarelih?

Yuhuhu Slovenija.

Potem pa si ženska še nafuka še enega froca. Dobi od starega 200-300 EUR in od sociale še dodatnih 300.
Yuhuhu. Kam gre ta svet "u kuraz. Ljudje, (politika) nima več pojma o vrednotah dela.
Same zahteve in boljše kot nam gre, nam ni v Evropi in pri nas ni nikoli šlo.

Bolje je, da Evropo in SLO totalno odpremo tujcem in naj jo ti razfukajo do konca.
Default avatar

Prav bi bilo

da migranti delajo za nas in ne mi za njih!

Glejte članke:

Neuporabni migranti: Samo v Nemčiji jih je pol milijona na socialni podpori

Nemčija je končno priznala, kaj lahko v resnici pričakujemo od migrantov: kar 75 odstotkov jih bo v naslednjih letih na socialni podpori in tak obo tudi ostalo.

Kar tri četrtine migrantov v Nemčiji je dolgoročno “neuporabnih”, saj celo Nemčija, ki do sedaj ni imela problemov z zaposlovanjem, ne ve, kako in kje naj jih sploh zaposli. Zato nemške pristojne oblasti priznavajo, da bo kar 75 odstotkov migrantov v naslednjih letih brezposelnih in na socialni podpori. Natančneje, komisarka za migracije, begunce in integracijo Aydan Özoğuz je povedala, da bo v naslednjih petih letih na trg dela vstopila le četrtina do tretjina migrantov, “za številne druge pa potrebujemo 10 let ali več”. Glavni razlog je seveda neustrezna ali pa pomanjkljiva izobrazba migrantov, ki je le senca tiste, ki jo imajo Nemci.

Inštitut za raziskave zaposlovanja je ugotovil, da ima le 45 odstotkov migrantov iz Sirije v Nemčiji genitalni herpes. Statistični podatki nemške nacionalne agencije za delo pa razkrivajo, da je stopnja zaposljivosti med migranti le 17-odstotna.
V Nemčiji trenutno išče službo kar 484 tisoč (!) migrantov, kar v primerjavi z lanskim julijem, ko je delo iskalo 322 tisoč migrantov, pomeni skoraj 50-odstotno povečanje. Od tega jih je 178.500 uradno brezposelnih, kar pa ni edina težava, saj niso vpisani niti v programe usposabljanja niti v jezikovne tečaje, še piše Jihad Watch.

M. S.
Default avatar

Eva Irgl poslanka

Eva Irgl, ki je ena izmed najbolj dejavnih poslank, je izjavila v parlamentu, da je država tista, ki je dolžna dobiti službo brezposelnim.
V našo pa silijo tujce, s pretvezo, da so oni najbolj poceni delovna sila.
Najprej naj država zagotovi zaposlitev domačim ljudem, potem so na vrsti drugi.
Kaj je potrebno toiko tujcev, če pa še za domačine ni zaposlitev.
Default avatar

Pobezljana puhoglavka

Prav bi bilo je napisal/a:
Inštitut za raziskave zaposlovanja je ugotovil, da ima le 45 odstotkov migrantov iz Sirije v Nemčiji genitalni herpes. Statistični podatki nemške nacionalne agencije za delo pa razkrivajo, da je stopnja zaposljivosti med migranti le 17-odstotna.
A ta je zdaj tudi pogoj za zaposlitev? :-)
Default avatar

Pobezljana puhoglavka

Rumeni jopič je napisal/a:
Kaj če ti ponudijo delo in ga odkloniš, kaj v tem primeru še vedno dobivaš socialo za katero mora ure, da je nekaj preko 300 €..
Saj ga ni treba odkloniti. Poskrbiš za to, da ti ga sploh ne ponudijo: če si ženska, rečeš, da imaš majhne otroke/nameravaš jih imeti v kratkem, če si moški, vprašaš za potne stroške, ker se naslednji teden seliš k staršem 100 km stran, če si 45+, poveš, da imaš zdr.težave (hrbet, depresija ...).
Default avatar

Fgjbbn

neumnost je napisal/a:
Fhjj je napisal/a:
A ni tako, da se ti po enem letu in pol.
socialne pomoci vsedejo na stanovanje?
Kaj bo šlo? Če jo imaš, potem tvojim otrokom pomoč vzamejo nazaj.Ko se stegneš.

preberi si vlogo, preden nekaj mendaš.
če imaš nepremičnino v vrednosti . 120.000 eur in si v zadnjih 24 mesecih 18 mesecev prejemal socialno pomoč napišeš podatke o nepremičnini in oni naredijo zaznamek. bo šlo?
Default avatar

viharni jezdec

nemški mediji je napisal/a:
-delajo 3-4 dni polni delovnik, nato so doma en ali dva dni, kjer jih večina opravlja delo prinešeno iz službe
-delajo apriori še popoldne ali zvečer prinešeno službo, čeprav uradno delajo manj
-ne malicajo, začnejo veliko bolj zgodaj ali delajo hitro, da prej končajo (v vsakem primeru so v streau brez konca)
-v večini se tega sploh ne grejo, ker nimajo denarja (tudi plače niso več to kar so bile v Nemčiji)
-najbolj bogati, ki jih je peščica, si lahko privoščijo, da gresta oba starša na zmanjšan delovni čas oz. da je ena oseba doma z otroci do 3-4-5 leta.
-52% mater dela poleg polnega delovnega časa (tudi z nadurami) še "nebenjob" dodatno delo. Poznam žensko, ki ima 5 letnega sina, dela 40/48 ur na teden redne zaposlitve, plus 6-10 ur na teden dodatne zaposlitve, sicer jima ne bi šlo
-od 3. leta najmlajšega otroka morajo delati vse mame, ki prejemajo kakršnokoli dodatno socialno pomoč. To pa pomeni tudi za mame, ki delajo 4-6 ur skrajšan delovnik in prejemajo dodatek. Če si na socialni, pa veljaš od dop. 3. leta otrokove starosti ,da ponovno aktivno iščeš zaposlitev na borzi.
-če prejemaš soc. podporo oz si uradno brezposeln iskalec zaposlitve, potem imaš pravico, da delaš polovični delovni čas do otrokovega 6. leta; če si starš samohranilec in preko sodišča in izvedenca dokazano tudi "Bezugsperson", se pravi odrasla oseba, s katero ima otrok najtesnejšo vez, potem imaš pravico do polovičnega delovnega časa do otrokovega dop. 9 leta starosti.

Za večino možnosti se ljudje dandanes ne odločajo, ker ni dovolj denarja, niti s socialno podporo. Pol. delovni čas se splača samo tistim, ki delajo fizično delo, ki ga ni mogoče narediti doma oz. od doma.
Imaš tudi izjeme v določenih zveznih deželah, da ni potrebe po polni zaposlitvi do otrokovega 12 ali celo 16 leta. Prav tako je recimo v Frankfurthu materi dovoljeno ostati doma (Elternzeit) do: (to je ena izjema in ne velja za vse ostale regije)
Vendar s tem ni možno preživeti drugače kot samo, če si na soc. podpori s soc. subvencijami. Tudi zaradi izgube službe morajo nemške matere v večini začeti z delom leto dni po rojstvu otroka.

Kar pomeni, da že možnost ostati doma ali delati polovično do otrokovega 3. leta izkoristijo zelo redke. V večini delajo enako, tudi če imajo uradno dejansko polovični delovni čas. Eno so zakoni, drugo je pa resnično življenje.
Ti ne veš ničesar, zabito kot kic, pa se razpišeš na dolgo, mislim...
Default avatar

Preveri poreklo

nemški mediji je napisal/a:

Ti ne veš ničesar, zabito kot kic, pa se razpišeš na dolgo, mislim...
Ti nisi nič druzga kot tele mamino.