Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vegani so nas povabili na večerjo

Vegani so nas povabili na večerjo

Na večerjo nas je povabila veganska družina. Seveda sem bila sprva skeptična, a potem so se pomisleki izkazali za odvečne.
Neverjetno, kako dobro in fino hrano uživajo. Človek sploh ne bi pomislil, kaj vse se da narediti iz zelenjave, stročnic, krompirja. Predsodki so bili odveč in nekorektni.
Gostiteljico sem zaprosila za nekaj receptov, pokazala mi je tudi fotke njenih jedi. Krasno vse in zelo preprosto. Pa še etično.
Prijeten večer (proti pričakovanju).

A provociras? Ali pa si se spreobrnila? Ker ne verjamem, da bi clovek, ki je vceraj sel poln predsodkov na vegansko vecerjo, danes razmisljal o etiki (v zvezi s klavnicami).

sama sebe si povabila na večerjo?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.


Skeptična glede česa? A pri vas doma ne uživate zelenjave, stročnic in krompirja, da ne veš, kako okusni so lahko?
Prijeten večer proti pričakovanju? Kaj pa si pričakovala?
In, sploh, pričakuješ neprijeten večer in vseeno sprejmeš povabilo na večerjo?

Pripravljajo vegetarijansko hrano na svinjski masti. Ne moreš verjeti tako zadovoljnih vegetarjancev še v življenju nisem videla.

Za crknt smešno :)!

Ja, veganska hrana zna biti izredno okusna, sploh če se uporabi prave začimbe. Meni je zelo všeč pikanten humus, namaz iz čičerike. Za jutri imam pa v planu skuhati veganske ajdove žgance. Uporabil bom pol ajdove in pol bele moke. Potem bom pa te žgance prepražil na sončničnem olju. Zraven žgancev se lahko je jogurt, belo kavo, mleko ali pa kaj drugega.

Vegani so zelo pohvalili mojo zelenjavavo na žaru – pravijo, da tako dobre še niso jedli. Normalno, saj sem pred tem na žaru pekel čevape…

Ampak…če zraven daš še mleko pol to ni več veganski obrok model

Ampak…če zraven daš še mleko pol to ni več veganski obrok model
[/quote]

Res je, ampak lahko se da zraven mogoče riževo, ali pa sojino mleko, ali pa kaj drugega, ne vem kaj bi bilo še dobro zraven.

Res je, ampak lahko se da zraven mogoče riževo, ali pa sojino mleko, ali pa kaj drugega, ne vem kaj bi bilo še dobro zraven.
[/quote]

Ti nisi vegant fant! 🙂 Sprijazni se :)))

Ti nisi vegant fant! 🙂 Sprijazni se :)))
[/quote]

Seveda nisem, saj nikjer nisem trdil, da sem vegan. Mi je pa zelo všeč nekrvavo prehranjevanje.

Recimo, če imaš rad gobe in močnejše okuse
Vzami pest suhih gob, jih malo zdrobi med prsti in jih namoči za 10 min v 2 dl vode. Medtem sesekljaj pol manjše čebule, 2 stroka česna, popraži da postekleni in karamelizira, dodaj gobe in začimbe. Jaz dam včasih kar zelenjavno kocko in malo ostre paprike, včasih pa namesto soli na koncu dodam žlico sojine omake. Kuhaj kakih 10 do 15 min, potem zmešaj 1 žlico moke z malo vode in podmeti. Dodaj toliko vode, da dobiš omako primerne gostote.
Tole je približen recept za eno osebo.

Res je, ampak lahko se da zraven mogoče riževo, ali pa sojino mleko, ali pa kaj drugega, ne vem kaj bi bilo še dobro zraven.
[/quote]
Sojade ali Provamel sojin jogurt.

Brezvezni dolgčas


Ena od sosed, ki ji občasno kaj popravim, je presnojedka. Za hvala, enkrat letno povabi na presno kosilo! Presenečen, z obilico okusov! Hrana je popolnoma prebavljiva, čeprav prisegam na dobez zrezek!

Recimo, če imaš rad gobe in močnejše okuse
Vzami pest suhih gob, jih malo zdrobi med prsti in jih namoči za 10 min v 2 dl vode. Medtem sesekljaj pol manjše čebule, 2 stroka česna, popraži da postekleni in karamelizira, dodaj gobe in začimbe. Jaz dam včasih kar zelenjavno kocko in malo ostre paprike, včasih pa namesto soli na koncu dodam žlico sojine omake. Kuhaj kakih 10 do 15 min, potem zmešaj 1 žlico moke z malo vode in podmeti. Dodaj toliko vode, da dobiš omako primerne gostote.
Tole je približen recept za eno osebo.
[/quote]

Zanimiv recept, že kar čutim okus te gobje omake. Po vsej verjetnost bi bila kar zanimiva kombinacija z žganci. Ko tako razmišljam bi lahko uporabil zraven tudi kremno gobovo juho iz vrečke. Sem pa naredil pred enim mesecem iz pikantnih feferonov liter in pol domačega tabasca, ki mi je bolj všeč kot ostra paprika. Ok. bom eksperimentiral, nekaj bo že.

Sama sem veganka že zelo dolgo, tako, da imam že kar naštudirano kako kaj pripravit, še posebej ker imam same zahtevne jedce doma :).
V glavnem moja mama je vedno govorila, da iz “par” sestavin že ne moreš kaj dobrega skuhat, pa kako jemo samo solato in fižol, pa nobene dobre sladice itd, v glavnem tipične stvari za nekoga, ki ne pozna teh reči in pač sklepa po svoje. Ko sem jo prepričala, da pride kdaj k nam jest in poskusi kaj jemo, je zdaj čisto druga pesem. Zdaj me večkrat kliče in sprašuje kaj pa kaj kuhate, a bo še za eno osebo ostalo, ravno danes grem mimo pa se oglasim, ko že ravno kuhaš to, ko je blo zadnjič tak dobro itd. V glavnem mi je ful hecna, sam nočem nič rečt v smislu če ji je mogoče vegansko postalo všeč 🙂

Sem daaaleč od veganke, ampak glede njihove prehrane sem že kar nekaj cajta nazaj dojela da njihova hrana še zdaleč ni enolična in da pač niso navadni “travojedci”, obsojeni na nekaj receptov, sestavljenih iz surove in kuhane zelenjave in brezveznih obrokov iz sadja.

Nekatere njihove zadeve so okusnejše kot klasični zrezek in krompir 🙂 Ali (poleti) čevapčiči na žaru 🙂


Sojade ali Provamel sojin jogurt.
[/quote]

Ko sem bil še otrok je stara mama običajno že zjutraj skuhala ajdove žgance, ki jih je prepražila na masti in zraven sem vedno dobil mleko. Kdor ima pa rad zraven žgancev kislo mleko, ali pa jogurt, pa da je res vegan je pa seveda potem rešitev za tako kosilo sojin jogurt.

Jaz totalno verjamem da ti je bilo super. Sem že jedla veliko veganskih jedi in so naravnost top. Danes so vehanski recepti tako dobro narejeni,da sploh ne opaziš da ni mesa. Problem bi pri meni ratal,po 14 dneh ko res ne bi bilo mesa.. meni,čeprav so okusne jedi,kalorične,zdrave super in mastne žal manjka tist krvoločni feeling po ne samo feelingu ampak okusu mesa. Psč priznam belo na črnem. sem že bila en mesec brez mesa,tudi švoh sm bla,manjkalo mi je železa precej. drgač pa nimam nč proti veganom,če bi mene povabili sem takoj za.V tujini obvladajo take jedi da glava peče-.

Se pa spomnim modela k me je povabil na zmenek domov da bo naredil večerjo in je bil vegan. naredil je kuhano ajdovo kašo s česnom in skleda rdečega radiča. Ja,ta pa je bla radikalna.ko mi ni šlo (ajda brez okusa samo kuhana),je pojedel še moje in mi je rekel zakaj ne jem solate če sem rekla da mam full rada solato heh 🙂

Uživam v dobri hrani neglede ali je rastlinskega ali živalskega izvora. Vsega po malem in čimbolj pestro, še najraje sveže sezonsko hrano. Niso toliko bistvene sestavine ampak način priprave. Kdor zna, lahko iz preprostih sestavin sestavi top obrok in seveda obratno – iz top sestavin lahko narediš sprdačino od obroka, ki ga še pes ne bi povohal.

Ne provociraj 😀

Če je to namenjeno meni, ni provokacija. Je čista resnica.

Častna Titova, pionirska, majkemi.

Ne, ni smešno, je pa nagnusno. Da bi bila jaz vegetarijanka in bi to izvedela, bi tako gostilno ali restavracijo razkrila na spletu.
To je lahko smešno samo i.diotu.

Ti si pa tipična omejenka!
Sreča edino, da si vsaj, ko poskusiš nekaj drugačnega, sposobna dojemanja…

Vi doma nikdar ne jeste nobene jedi brez mesa, jajc in mleka?
Kaj si pa pričakovala n taki večerji, da ti bodo dali koso v roke, da si nakosiš malo trave in večerjaš?

New Report

Close