Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Moje izkušnje s Goodyear gumami, zanašalo me je na avtocesti v dežju

Moje izkušnje s Goodyear gumami, zanašalo me je na avtocesti v dežju

Mam 4 leta stare gume GoodYear Ultra grip 8 m+s 175/65 in so dobesedno zanič! Zimske. Ne morem verjeti. Garancija pa naj bi veljala 3 leta! Mam še garancijski list.

A je to normalno?

Sem ženska, dejte mi povedati, kakšne naj kupim, da ne bodo po 4 letih zanič. Pa sploh niso bile poceni.

Se spomnim na avtocesti v dežju, zanašalo me je, skoraj bi 10 krat zletela s ceste, v dežju, ko sem slučajno takrat naredila daljšo pot – (odpovedala sem vse zaradi tega, ker nisem hotela s takim avtom na cesto, sploh pa ne v dežju). Ne morem verjeti pri 130 na uro. Gume pa takrat 3 leta stare. Niti pomislila nisem na gume. Vse sem morala odpovedati, ne da bi sploh vedela, da so gume zanič. Ker sicer je bilo servisirano ostalo – ploščice ipd.

S tem se ni za igrati!

In kakšne naj kupim, da ne bodo takoj zanič?

Sem ženska in ti povem, da so po štirih letih vsake gume zanič, ker se sam material postara in postanejo trde.
Preveri ocene v tudi nemških virih (adac) in nato kupi nekaj srednjega z dobrim razmerjem cena/značilnosti.

Tole – 4 leta starosti – je neumnost, oz. polresnica, ki so jo v javnost lansirali prodajalci gum. Max priporočena starost je 6 let.
Gre pa največ za to, kako jih vzdržuješ, kje jih hraniš, kje in kako je parkiran avto s temi gumami, kako hitro voziš z njimi, kako zaviraš, itd. Pa tudi koliko stare in koliko in kako uležane začneš voziti.

Avtorica – če je bilo samo to, kar pišeš… verjetno akvaplaning? Če cesta ni bila samo mokra, pač pa je bila na njej plast vode… tudi najboljše gume splavajo (te zanaša) pri cca 105 km/h.
Ko je na cesti plast vode, pameten voznik ne vozi čez cca 100, maks 105. Z zimskimi gumami mogoče še malce več… a to je to.
Če je bilo to – bi se ti zgodilo enako s katerimikoli gumami.

Ko boš razumela poanto gum, bo boljše, verjemi.

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)

Lahko so gume narejene za težji avto. To nobeden ne pove. Sem imel podoben primer z njihovimi gumami, avto totalka zaradi gum.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Seveda pove. Na vsaki gumi imaš naveden indeks nosilnosti.

Imaš, samo ko ti vulkanizer svetuje napačne?

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Še nikoli nobene gume niso bile tako hitro zanič. Isto kot plombe za zobe. Novejše kot so, hitreje so zanič. Al pa puloverji. Novejši kot so, hitreje so za v smeti.

BOG pomagej, kaj potem šele jemo, če gre vse po tem kopitu? Bo naša doba samo še 40 let?


Ni guma kura-c, da rata trda, ko se tebi zahoče.😁

Še nikoli nobene gume niso bile tako hitro zanič. Isto kot plombe za zobe. Novejše kot so, hitreje so zanič. Al pa puloverji. Novejši kot so, hitreje so za v smeti.

BOG pomagej, kaj potem šele jemo, če gre vse po tem kopitu? Bo naša doba samo še 40 let?
[/quote]
No, če si jioh vozila skozi celo leto, potem so več kot zanič in zagotovo profil več ne zadošča. To je eno, drugo pa kako voziš, glede na avto, ki ga imaš. Te gume izgleda imaš na majhnem avtomobilu in s 130 se res ne boš varno peljala na mokri cesti v noben ovinek. In ni guma kriva, ampk tvoja betica, ki ničesar ne dojame in nimaš občutka za nič.

Za akvaplaning še nisi slišala?

Zamenjaj za CONTINENTAL WINTER CONTACT gume.


No, če si jioh vozila skozi celo leto, potem so več kot zanič in zagotovo profil več ne zadošča. To je eno, drugo pa kako voziš, glede na avto, ki ga imaš. Te gume izgleda imaš na majhnem avtomobilu in s 130 se res ne boš varno peljala na mokri cesti v noben ovinek. In ni guma kriva, ampk tvoja betica, ki ničesar ne dojame in nimaš občutka za nič.
[/quote]

Ja, ta bi še po snegu 130 km/h vozila… jao.
Samo da gre 130, bog ne daj manj, da se prilagodi razmeram.
Take ste nevarne voznice, ker ne prilagodite hitrost razmeram.

Ja, ta bi še po snegu 130 km/h vozila… jao.
Samo da gre 130, bog ne daj manj, da se prilagodi razmeram.
Take ste nevarne voznice, ker ne prilagodite hitrost razmeram.
[/quote]
Viš, take ste mi všeč, ko imate občutek za vse, tudi z vzmetenje in gravitacijske sile.😁


No, če si jioh vozila skozi celo leto, potem so več kot zanič in zagotovo profil več ne zadošča. To je eno, drugo pa kako voziš, glede na avto, ki ga imaš. Te gume izgleda imaš na majhnem avtomobilu in s 130 se res ne boš varno peljala na mokri cesti v noben ovinek. In ni guma kriva, ampk tvoja betica, ki ničesar ne dojame in nimaš občutka za nič.
[/quote]

Veš,… na avtocesti ni ovnikov,… ko si že tako fejssst pameten…. he he

Veš,… na avtocesti ni ovnikov,… ko si že tako fejssst pameten…. he he
[/quote]
Ah, kje pa , tam pa res ni nobenega, le levi pa desni sta. Mater, butasto. Kaj se boš 130 peljala z majhnim avtičem po mokri cesti, če avto ni narejen za to, ti pa še manj.

Žal se profili gum iz leta v leto spreminjajo in tako je težko vedeti katera guma je dobra in se človek lahko zanese le na teste in šele, ko je guma na avtu vidiš kako dodra ali slaba je. Všeč mi je pa tisti nasvet, ki pravi, da je boljša katerakoli nova zimska guma, kot 4 leta stara najboljša guma. Z goodyear je tudi meni avto plesal – nimajo vzdolžnih kanalov in avto slabše drži smer ima pa zato nekaj prednosti v snegu.

4 leta stara M+S guma je navaden gnoj!


Saj tudi savina tako ozka kot je zgoraj navedene M+S še kako odnaša na mokri cesti v ovinku, pa je lahko čisto nova in ima vzdolžne kanale.


Pismen si? brati znas?homologacijo imas? Tam vse pise…in ne lazi da te je zaradi indeksa nosilnosti fuknilo s ceste…ti je kot bi trdil da si dal gor gume z visjim indeksom hitrosti kot je predpisan

Tole – 4 leta starosti – je neumnost, oz. polresnica, ki so jo v javnost lansirali prodajalci gum. Max priporočena starost je 6 let.
Gre pa največ za to, kako jih vzdržuješ, kje jih hraniš, kje in kako je parkiran avto s temi gumami, kako hitro voziš z njimi, kako zaviraš, itd. Pa tudi koliko stare in koliko in kako uležane začneš voziti.

Avtorica – če je bilo samo to, kar pišeš… verjetno akvaplaning? Če cesta ni bila samo mokra, pač pa je bila na njej plast vode… tudi najboljše gume splavajo (te zanaša) pri cca 105 km/h.
Ko je na cesti plast vode, pameten voznik ne vozi čez cca 100, maks 105. Z zimskimi gumami mogoče še malce več… a to je to.
Če je bilo to – bi se ti zgodilo enako s katerimikoli gumami.
[/quote]
Rok ti pa ne lazi..ti o starosti gum so sproducirali butasti novinarji ter uredniki avto revij…guma ki je oravilno skladiscena ima zivljensko dobo vsaj 10let…velja za nove gume…ko pa je guma enkrat namescena na avto oa je faktorjev ki ji dolocajo zivljensko dobo veliki vec kot ke starost …prvi je ustrezen tlak…nato nacin uporabe vozila…rszne voznje cez robnike…optika itd…in se to..gume se kupujejo primerne vozilu in namenu uporabe…kdor se veliko vozi po avtocesta mora izbrati gume ki imajo dober oprijem na mokri podlagi in vimbolj izpodrivajo vido..pri 4mm progila ki je ze skoraj na meji obrabljene inpnevmatike,3mm je min profil…doticna ne more pricakovati da bodi gume dibro izpodrivale vodo je pa treba zmanjsat hitrost

pogledat tud karšen test – kupila si obupne gume za dež.

https://www.gume-popgom.si/pnevmatike/goodyear/ultragrip-8/175-70-r13-82-t?gclid=Cj0KCQiArqPgBRCRARIsAPwlHoUtoolN51NqAMV2Y8IR4RSfJUAD_rxXA9LH8KAmSc9HQ7NNZlbLaqYaAth7EALw_wcB

Ampak prodajajo še slabše 🙂


Saj tudi savina tako ozka kot je zgoraj navedene M+S še kako odnaša na mokri cesti v ovinku, pa je lahko čisto nova in ima vzdolžne kanale.
[/quote]

V bistvu se to ni dogajalo v ovinku, ampak na ravnem (na voznem pasu). Mislim pa, da je bila cesta zaradi tovornjakov nekoliko ugreznjena po “tirnici” in me je tam ven metalo. Namreč na prehitevalnem pasu je bilo vse v redu. Sem opazila razliko.


Brat ne zanš repencljasto, po tem testu niso slabe in vse je to z majhnimi razlikami, narejeno za neumno čredo, da naseda na zvezdice in koliko je testov, toliko je različnih.

V bistvu se to ni dogajalo v ovinku, ampak na ravnem (na voznem pasu). Mislim pa, da je bila cesta zaradi tovornjakov nekoliko ugreznjena po “tirnici” in me je tam ven metalo. Namreč na prehitevalnem pasu je bilo vse v redu. Sem opazila razliko.
[/quote]

Uniroyal so za dež, mehke in prilagojene cestišču.
A vozit po pameti in previdno do sebe, drugih.

New Report

Close