Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Srbečica v predelu med modi in anusom

Srbečica v predelu med modi in anusom

Pozdravljeni,

Mineva že dobro leto in pol odkar se soočam z zelo nelagodno zadevo. To je srbečica v predelu med modi in anusom. Moram poudariti, da simptomi dokončno izginejo, potem pa se čez čas zopet pojavijo. Probal sem že več stvari pa se stvar kar ne zaključi oz. ne izgine.
Lahko poudarim da NIMAM nobenih izpuščajev, suhe kože ali rdečice. Edina stvar, ki jo lahko trenutno potrdim je, ko se potim in imam od znojenja mokro spodnje perilo me praktično vedno začne srbeti. Srbenje se pojavlja tudi med spanjem (nezavedno). Parkrat me je punca zbudila, ter mi roke odstranila jaz pa sploh nisem »dojel« da se praska oz. zakaj se sploh praskam.

Tu je še ena stvari, ki jo mogoče izpostavim. Velikokrat imam popolnoma mrzle podplate hkrati pa so popolnoma mokri (prešvicani). Je lahko tudi tu še kakšen namig/vzrok za to srbenje?

Na internetu je ogromno nekih stvari, ki lahko vplivajo na to srbečico (pomanjkanje železa, ledvica, ščitnica, jetra, laktoza, hormoni,…) vendar ne vem več kaj lahko še storim.

– Bil sem pri dermatologu, kateri je ocenil (zaradi bolečin v hrbtenici), da naj odpravim bolečine in da se bo potem stvar uredila. Po opravljenih fizioterapijah so bolečine v hrbtenici izginile srbečica pa se znova in znova pojavlja

– Poskusil sem tudi, da spodnje perilo ne operem s praškom/mehčalcem pa stvar ni bila 0 boljša

– Za preventivo uporabljam kremo/dobil sem nek antibiotik proti srbečici pa zopet neuspešno, ne pomaga

Zares ne vem več na koga naj se zanesemo. Plačujem preglede pa vedno brez uspeha. Mogoče mi lahko pomaga kdo s podobno izkušnjo, če je že imeli kakšen podoben primer. Ali pa je res čas za kakšno alternativo in zdravljenje pri homeopatinji?

Vsaka info. nam bi še kako prišla prav.

Lep pozdrav

Morda imaš koprivnico ali pa kakšno alergijo. Poskrbi za redno odvajanje, za higieno itak skrbiš. Zdravniki ponavadi nič ne ugotovijo in te odpravijo s tabletami proti alergiji.
Sama trpim zaradi koprivnice po celem telesu že pet let. Preiskave krvi niso nič pomagale. Redno jemljem tablete proti alergiji, da vsaj nekoliko umirijo zadevo.
Ali jemlješ drugače kakšna zdravila? Antirevmatiki mnogim ljudem povzročajo nevšečnosti in alergije. Srečno.

Jaz vem kaj ti je, ker sem tudi sam imel podoben primer.
Ugotovil sem, da si rit brišem proti jajcem in da je pravzaprav predel med sralno luknjo in jaci posran. Ko sem se dobro umil, je srbečica čudežno izginila.
Zdaj si rit brišem nazaj proti trtici in me predel med jajci in anusom ne srbi več.
Zdaj me srbi trtica.

nova
Uredništvo priporoča

Res ti svetujem kremo Sudocrem Vaš link, dobiš jo lahko v drogerijah. Po domače povedano ali zašvicaš ali pa se po tuširanju ne obrišeš dobro in je tam stalno vlaga. Ta krema ti bo 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pomagala.

Pozdravljen.
Kako ste rešili srbenje?
Hvala za odgovor.
Lp

Zdrav splet v Mariboru je edina klinika s koncesijo in tdi samoplačniško, za zdravljenje težav zadnjika, za proktologijo, v tem primeru srbež zadnjika :

https://www.zdravsplet.si/kirurgija/proktologija/#srbez-zadnjika

To vse lahko imaš :

https://www.zdravsplet.si/kirurgija/proktologija/#analna-razpoka-fisura

Mislim pa, da s tabo ni tako hudo, ampak da morda gre za stresno glivično obolenje kože, k temu pripomore mokrota v tem predelu. Kremo Sudokrem uporabi samo 1 x dnevno, ker nekaj pa mora dihat. Proti glivicam pa so različne kreme, Lamisil je nekaterim nevaren, ker povzroča nastanek lusk po drugih predelih kože in širjenje okužbe. Ne hodi na bazene. Hodi na morje, ampak ne smeš bit izpostavljen mrazu. POvršinsko vnetje kože tudi dobro celi Bepanthen Plus, ki tudi brez bolečine razkuži.

Na tvojem mestu bi to pokazala proktologu, oni se točno s tem ukvarjajo. Mislim da ti splošni zdravnik ne more dat prave diagnoze, velikokrat pa zgreši tudi dermatolog.

Dala sem konkretno usmeritev, post je kao bil objavljen, pa ga nikjer ni??

Zdaj pa piše, da je bil post uspešno poslan, sam, da mi ga mora odobriti moderator, zakaj pa lahko vis drugi pišejo, konkretna info pa je za moderatorja? Ta foru propagira Iatros, pa jim je Zdrav splet konkurenca, al kaj, se morete posvetovat, če smem tu objaviti njihovo znanje in kaj znajo?

Neverjetno, kakšen tabu so to za moderatorje tega foruma, te preproste človeške ritne zadeve, analni seks se tukaj sme propagirat, a za bolezni pa se ne sme rešitve napisat? In da se morate o tem posvetovati in se vtikate v zapise. Kaj če sami zbolite za boleznimi zadnjika in črevesa, ali bi vam bilo všeč, da vas nekdo štopa pri iskanju informacij? Še osebni zdravniki nimajo pojma o tem. Zato pa so forumi. Jaz hodim v Zdrav splet, zato pa to pišem, moj zdravnik proktolog kirurg je med drugim predstojnik kirurgije v Bolnišnici Ptuj.

Ne gre napisat konkretne usmeritve, ker me forum ne spusti s postom noter !!!! V čem je smisel tega foruma, če si ne moremo svetovati? In po drugi strani svinjarije od brezveznih reklam, ki ti na vsakem decimetru zastirajo pogled na tematiko

Trola odgovarjaš na temo izpred enega leta!

Jaz sem imel tudi težave z mrzlimi potnimi nogami. Težave so se zelo zmanjšale Ko sem začel nositi debele ca. 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} bombažne nogavice in tople copate. Zvečer pa si predel stopal pokrijem z dodatni deko, ki jo ponoči običajno zbrcam dol

To imaš slabo prekrvavitev v nogah. Detox, zelišča veliko gibanja drugače boš čez leta imel hude probleme.

New Report

Close