Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Veganstvo je najbolj zdrav in moralen način življenja

Veganstvo je najbolj zdrav in moralen način življenja

Lepo pozdravljeni forumaši. Jaz sem Andrej in v tem zapisu vam bom pojasnil zakaj. Prosim pa da se ne kregamo spodaj in imamo zdravo spoštljivo debato (: nisem radikalni vegan in to tudi obsojam. No pa začnimo

Veganstvo ni dieta. To je način življenja. Cilj veganstva je v principu zelo preprost in časten. Naš namen je, da čim bolj zmanjšamo nasilje in krutost do živali, planeta in do sebe. Zdaj vidite da so tukaj tri točke. Bom šel čez vsako točko, da vam vse natančno razložim

1-ŽIVALI TRPIJO
V mesni industriji živali zelo trpijo. Žive piščančke moškega spola takoj zmeljejo, ko se rodijo ženskega spola pa gredo v rejo. To je grozn za žival. Potem krave so posiljene, ker jih umetno oplodijo. Delavci ko delajo v mesni industriji vzamejo rokavico in notri v anus potisnejo seme, da oplodijo kravo. Ko krava rodi pa ji takoj vzamejo otroka. To je zelo kruto in travmatično za njih. Najbolj kruto pa je ker to naredijo večkrat in boga žival dejansko po določenem času to pričakuje in se ne naveže na otroka. Grozovito. Potem ko že stara gre pa v klavnico. Prašiči so v kletkah. Ne morejo se premikati, ena ekipa je šla enkrat v klavnico in posnela vse grozote. Pujsi so ležali z odprtimi ranami, dojenčki pujski so ležali mrtvi, gnili so…grozovito. In če mislite, da je prosta reja boljša ni. Ni. Vse je isto. Živali so prestrašene, so v bolečinah in umrejo v strahu in trpljenju. To ni prav.
2-PLANET
dejstvo je da je veganizem najboljši za planet. 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zemlje je prekrito z živali za rejo. To onesnažuje zrak, in pomislite koliko ljudi bi lahko nahranili, če bi tam gojili zelenjavo in druge stari. Človeštvo bi imelo veliko več od tega.https://www.independent.co.uk/life-style/health-and-families/veganism-environmental-impact-planet-reduced-plant-based-diet-humans-study-a8378631.html tukaj je dokaz. https://www.ecowatch.com/vegan-climate-change-2558286917.html še en.
3-ZDRAVJE
Veganstvo je najbolj zdrava prehrana. Dokazano je da procesirano meso, rdeče meso povzroča nekatere oblike raka, predvsem pa srčne in ožilne bolezni. Veganska prehrana dokazano prepreči infarkt v eni študiji je imen nekdo zapacane žile in veganstvo jih je odmašilo. Beljakovine in kalcij dobiš v fižolu in vseh raznih zelenjavah. Vse kar rabiš je v zelenjavi. Edino B12. B12 raste v rastlinah ampak to pojejo živali zato je v mesnih izdelkih B12. To je edina stvar za katero rabiš vzeti nadomestek. Dobiš kapsule tako, da ni problema. Ameriška diatetično združenje, ki je največje diatetično združenje na svetu je reklo, da je veganska dieta primerna za vso obdobje življenja tudi ko si otrok. Ameriški predsednik kardiologov je vegan. Propaganda mesne industrije je zelo močna, študije ki so proti veganstvu so sponzorirane od mesne industrije. Če poješ dovolj kalorij potem ni nobenega problema. Srce vam bo zelo hvaležno ljudje.

Veganstvo res ni težko. Živimo v Sloveniji smo zahodna napredna država, nismo v Afriki ali pa kaj, povsod imamo veganske hrenovke, sladoled veganski, klobase, pice, hamburgerje vse to dobiš v veganski obliki. In je odlično prosim probajte kdaj ne boste razočarani. Veliko vas reče, da naj se ne vtakujemo v vas ker se vi v nas ne. Ampak problem je, da naša prehrana ne povzroča trplenja živali, planeta in zdravja. Vaša pa. Pa to ni provokacija. Ampak res ni težko biti vegan, zdravo je, planet in živali so srečne. Veliko vas tudi reče, da to ni realno ker kam bomo dali vse živali, ki so trenutno za rejo. Veganstvo se ne bi zgodilo čez noč. To je proces in naše upanje je da bo veganstvo čedalje bolj popularno, in tako bi sčasoma nehali rediti živali postopoma.
To je bilo to. Hahaah hvala da ste prebrali ta moj predolg zapis. Prosim ne se kregat spodaj, če imate kakšna vprašanja ali dileme me prosim vprašajte. Sem vegan že 5 let, moja kri je super in počutim se odlično. Probajte biti vegani vsaj za en teden. Na netu imate ogromno receptov in pomoči. Nikoli še ni bilo lažje biti vegan kot zdaj (:

Ni panike, stari. Mesno predelovalna industrija s svojimi strupi uspešno pokončuje mesoždere. Samo potrpljenje še nekaj desetletij, pa bo vege populacija v večini.

Živimo v Sloveniji smo zahodna napredna država, nismo v Afriki ali pa kaj, povsod imamo veganske hrenovke, sladoled veganski, klobase, pice…

Še cene dopiši, kopujem veganski sladoled ker ne smem laktoze. Cena taka da te na rit vrže.

nova
Uredništvo priporoča

Ja,… to pa res. Se malo, pa bo vege populacija v vecini. 😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Vege al vaga?

Zakaj pa si tak, da ga kupujes, imas zmrznjeno sadje, vodo in lahko se malo rastlinske smetane, ali pa se to ne in imas odlicen sladoled, ko to zmesas (: za veganski sir, hrenovke in ostalo je pa cena nizja, kot za mesne proizvode, hranilna vrednost pa je enaka oz. celo visja. Najbolj poceni super hrana pa je leča, ki ima vec beljakovin kot piscanec (:

[img]https://media.mnn.com/assets/images/2017/01/cow-in-pasture.jpg.838x0_q80.jpg[/img]

[img]https://www.abc.net.au/news/image/4899132-3×2-940×627.jpg[/img]

[img]https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/60/Standing-rib-roast.jpg[/img]


Kravo oplodijo tako, da ji seme potisnejo v anus? Svašta prebereš na monu…


Kravo oplodijo tako, da ji seme potisnejo v anus? Svašta prebereš na monu…
[/quote]
In pol ji vzamejo še “otroka”, ki pride (domnevam) iz anusa???
Nisem vsega brala, ampak če so tudi ostale trditve take “cvetke” …

Sprašujem se čemu spet nakladanje o veganski prehrani? Mar začnemo še vsejedci razlagat kak nam paše jest zrezke,klobase,salame? Če tebi paše super, jej po želji sam ne mi pa nabijat kak je to oh in sploh. Je zate, ne pomeni pa to, da je za vse. Jej kar zelis pa daj mir drugim


to pa mene tudi zanima, zakaj se tako ven mečejo ☺
ob tem, da boge živali prikrajšajo za krmo s svojo prehrano ☺

Veganska prehrana že vsaj 50 let ni več zdrava. Na zelenjavi potrošijo toliko škropiv, da boli glava. Problem je toliko večji, ker zelenjava hitro raste in ne uspe pretečti karenca škropiva, kar pomeni, da z uživanjem zelenjave, uživamo še aktivna škropiva. Drugi problem zelenjave je, da to ni več niti z od zelenjave. Večinoma je industrijsko pridelana v toplih gredah, brez prisotnosti sončne svetlobe (uporablja se umetna osvetlitev z ritmom 6 ur, da hitreje raste) in na hidroponiki (voda + kemikalije)..

Kot prvo tudi meni ni čist jasna ta tvoja teza o oploditvi, kot drugo res ne razumem vegane, da se skoz trudijo spreobračati mesojedce (mislim, da imamo še pravico odločati kaj bomo jedli) ter kot tretje ja se strinjam, da je vsako leto večja ponudba veganske hrane ter vse večja osveščenost.
Meni meso za enkrat odgovarja. Res, da ni vsak dan na meniju, jem pa ga. Trdim, da posnetki, ki krožijo po netu so ekstremni oz se dogaja, ne pa v taki meri kot to prikazujejo. Kot trdim, da se dogajajo grozljive stvari med otroki, odraslimi pa upam, da tega ni veliko.
Morate pa se zavedati, da zelenjava ne bo zrasla, če jo ne bomo gnojili. Kakovostni gnoj pa dajo živali. In imamo sklenjwn krog.
Ter problem, ki ga vidim jaz je tudi, da jaz svojim otrokom oziroma babici in dedku s katerim smo v skupnem gospodinjstvu ne morem vsiljevati način prehrane in nam je vsem lažje, da se prehranjujemo podobno. Pa tudi potrebe ne čutim po spremembi ter tudi nimam energije naštudirati nove jedi.

Kot prvo tudi meni ni čist jasna ta tvoja teza o oploditvi, kot drugo res ne razumem vegane, da se skoz trudijo spreobračati mesojedce (mislim, da imamo še pravico odločati kaj bomo jedli) ter kot tretje ja se strinjam, da je vsako leto večja ponudba veganske hrane ter vse večja osveščenost.
Meni meso za enkrat odgovarja. Res, da ni vsak dan na meniju, jem pa ga. Trdim, da posnetki, ki krožijo po netu so ekstremni oz se dogaja, ne pa v taki meri kot to prikazujejo. Kot trdim, da se dogajajo grozljive stvari med otroki, odraslimi pa upam, da tega ni veliko.
Morate pa se zavedati, da zelenjava ne bo zrasla, če jo ne bomo gnojili. Kakovostni gnoj pa dajo živali. In imamo sklenjwn krog.
Ter problem, ki ga vidim jaz je tudi, da jaz svojim otrokom oziroma babici in dedku s katerim smo v skupnem gospodinjstvu ne morem vsiljevati način prehrane in nam je vsem lažje, da se prehranjujemo podobno. Pa tudi potrebe ne čutim po spremembi ter tudi nimam energije naštudirati nove jedi.


Kravo oplodijo tako, da ji seme potisnejo v anus? Svašta prebereš na monu…
[/quote]

https://youtu.be/Y43YAYHJ2Ng To se dogaja

Če vegani mečete ven karto kako živali trpijio, se vprašajte ali se ne dogaja enako z rastlinami? Če nečesa ne vidiš in ne slišiš, še ne pomeni, da ne obstaja. Veliko raziskav dokazuje, da imajo rastline določeno inteligenco, se odzivajo na ‘bolečino’, na okolico in imajo neko zavedanje.

In če to malo povežeš, ter si zamisliš, da vse to pojejo živali, ki poleg tega žrejo še antibiotike, dobiš pa še bolj zanimiv rezultat.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ne to točno pomeni to. Rastline niso sentient. Ne čutijo bolečine ker nimajo živčnega sistema. Ja ko udariš rastlino reagira ampak na stimulaj. Na internetu imaš celo video kako je nekdo programiral z računalnikom rastlino da reagira. Če misliš da rastlina trpi tako kot živa sentient žival potem se motiš. Nimajo živčnega sistema, ne čutijo bolečine.

Veganske stvari zdrave , ja mogoče tiste ki jih prideluješ mesec in pol doma ostalo je še slabše kot hrenovke. Jabolka v trgovini vsaj 15 krat špricana vem ker sem jih obiral, jagode imajo več pesticidov kot hranilnih snovi solata zraste v gelu in ne zemlji banane rastejo v vrečah prepojenih s herbicidi in skladiščih. Naštevam naprej lahko cel večer….


In pol ji vzamejo še “otroka”, ki pride (domnevam) iz anusa???
Nisem vsega brala, ampak če so tudi ostale trditve take “cvetke” …
[/quote]

…. ampak res ne morem, ko tole preberem, da se ne bi 🤣😂😅

Ampak rastline, s katerimi se pogovarjaš in jih pobožaš, pohvališ, uspevajo veliko boljše kot enake, na istem prostoru, za katere se ne zmeniš in jih samo brezosebno zalivaš. Preverjeno večkrat.
Drugače pa vegani lahko živite tudi samo od prane. Je zastonj in enim uspeva.

Ravno danes sem goski vrat zavil, ne bo ona veganom hrano odžirala, jutri bo prav lepo videti rjavo zapečena na krožniku.

Tako. Jaz nimam nikogar, ki bi me res razumel. Zato skrbim in se pogovarjam z rožami.
Enkrat tedensko jih dam vse v kopalno kad in jih stuširam. Notri jih pustim eno uro.
Vse.
Med tem se lahko družijo. 😉
Rezultat?
Lepo rastejo, so negovane, zdrave, sijoče in ne potrebujejo nobenega presajanja in raznih dodatkov raznih gnojil. Stare so 5 do 10 let.
Rada jih imam.
🌸🌼🌻🌹🌷🌺

Tako. Jaz nimam nikogar, ki bi me res razumel. Zato skrbim in se pogovarjam z rožami.
Enkrat tedensko jih dam vse v kopalno kad in jih stuširam. Notri jih pustim eno uro.
Vse.
Med tem se lahko družijo. 😉
Rezultat?
Lepo rastejo, so negovane, zdrave, sijoče in ne potrebujejo nobenega presajanja in raznih dodatkov raznih gnojil. Stare so 5 do 10 let.
Rada jih imam.
🌸🌼🌻🌹🌷🌺
[/quote]
A bi tudi mojo rozo kaj zalivala? Je zelo velika in lepa, ce bos fino skrbela zanjo pa se bo tudi zelo lepo razcvetela 🙂

I killed this cow because it was eating your food. You’re welcome

New Report

Close