Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Razocarana sem-odnos oceta do mojega moza

Razocarana sem-odnos oceta do mojega moza

Pozdravljeni,

Koncno malo miru, zato sedaj pišem. Moram dati ven iz sebe in deliti dogajanje,morda ima kdo podobno izkusnjo ali pa pozna vzrok v tovrstnem obmasanju odraslih oseb – moj oce. Najprej malo zgodovine. Z mozem sva skupaj 10 let, pravkar sm tudi zanosila. Odnosi z mojimi-moz so tam do januarja 2018 bili se ok,kar pomeni, da sta bila navusena nad njim, da je v redu, spostljiv, prijazen, odgovoren. Se najboljsi zet je bil, ko je imel doma pri svojih starsih tezave (z avtoritativnim ocetom, ko ni imel slizbe in ga je njegov oce ponizeval ib ga ni razumel). Takrat sta mojadva stala ob strani mozu in mene podpirala da naj bom ob njem. No zgodilo se je to, da je moj moz po priporocilu mojega oceta dobil sluzbo v istem podjetju, kjed dela tudi moj oce. Naj omenim, da sem tam tudi sama krajsi cas delala in da vem kako funkcionira moj oce, da je tezak in ne priznava mladih v sluzbi-sam je bil na začetku zatiran a strani starih (zgled komunizma, mladi morajo biti podrejeni starim in biti tiho ipd), jw druga oseba kot doma, eno govori v sluzbi drugo doma-npr. Doma obira sodelavce, v sluzbi pa jim v rit leze. No in vse to je dozivel in dozivlja moj partner. Moj oce se je komaj par minutk udelezil zdravici ob praznovanju rojstnega dne moza in zdravici ob podaljsanju pogodbe c službi. Prvi je sel stran. Vseskozi isce napake na mojem mozu, v sluzbi mu nekaj naroci, potem pa to zanika ali ignorira ce se ocetu kaj naroci. Sicer je oce doma z mojo mami kot mravljica, mami ne bi verjela da je tak. V svoji primarni druzini je oce bil mnogokrat zatiran s strani brata in starsev, ki so brata vedno povelicevali. Ne vem zakaj to pocne, ce mu je ze zrihtal sluzbo, zdaj pa se obnaša najslabse v firmi. A sw morda tega ne zaveda. Tudi me ostalimi sodelavci ni priljubljen zaradi istih zadev. Tudi sama sem doma tezko shajala z njim, bil je edini ki me je znal sprovocirati do zvezd in nazak, prav izpade sem imela kee nisem mogla z njim doseci nic. Trd clovek,ko ga spoznas. Sicer bi rekel boscek. Moz trpi, pozira, je zatiran, vemdar zaradi mene se trudi ne reagirati. Sproti mi moz tega ni priznaval, temvec sem sama ugotovila, da sw trudi ohraniti pozitiven odnos privat ko smo skupaj,cuti se da mu ni, zato sm rinila vanj z vprasanji kaj je narobe

Kaj je vprašanje? Ker ne mi rečt, da sem vse to prebral za brezveze.

Pozabla si tudi odstavke, a pustmo…

Torej fotr se obnaša precej kot narcis.
To da se je njegov odnos do tvojega moža poslabšal šele zdaj, je verjetno zato, ker mož dotlej še ni razočaral njegovih pričakovanj, kakšen naj bi bil ali kako naj bi se obnašal, oz. ga ni na kakšen način “ogrožal” (ali njegovo “realnost”), pa se je katero ali vse od tega zdaj končno zgodilo na delu.

Rešitev je, da se čustveno, predvsem pa fizično distancirata od tvojega fotra in če mož lahko najde službo kje drugje, bi tudi pomagalo. Za kako konfrontacijo je več možnosti, da bo odnose prej poslabšala kot obratno.


Sranje. Velja za fotra : bolj star bolj nor. Najdi si na YouTubu tisto Predinovo in si jo skupaj zapojte in to za tvojo dobro voljo-;)))

da tvoj mož ne funkcionira v službi tako, kot bi moral, kot je morda obljubljal očetu, preden ga je ta zaposlil.
Berem, da je bil tvoj mož že nezaposlen in je imel težave doma….kako pa to, da si sam ni poiskal dela? Se mu je zdelo ,da se bo lepše šlepnil pri svojem tastu in mu ne bo treba zares delat? Je tvoj mož drugačen, kot ti misliš?
Imam občutek, da je tvoj mož bolj tako tako delavec…in zakaj kar naprej nekakšne zdravice? To je v Hollywoodu, ja :):):)

Vedno je veljalo pravilo: žlahta ne paše skupaj v službo oz. isto firmo. Naj mož išče in gre v službo drugam.

Sploh ne razumem, da je tvoj mož rinil v isto firmo, v kateri dela tast.

Tvoj oče je pa res en težkonja.Prav nič ne moreš.Bi ga pa jaz čimbolj ignorirala, čimmanj hodila k njemu na obiske, kar se pa tiče službe : tvoj mož naj se mu v službi izogiba.Samo tisto, kar je za delo najbolj potrebno.
Bo šel tvoj oče že kmalu v penzijo?
Se mi pa zdi, da živite preveč družinsko.Zakaj sta morala tvoja starša podpirati tvojega moža in tebe, ko je imel on doma s starši probleme? To je stvar njega in njegovih staršev, pa tebe.Zakaj vpletate zraven še tvoja starša? To mi res ni razumljivo.
Poleg tega imam občutek, da je tvoj oče kralj, ki se mu nihče nič ne upa reči nazaj.Pa dajte no, kaj je on več vreden od vseh drugih?
Če si dovoli on , si dovolite tudi vsi drugi : povejte mu že enkrat nazaj, kar mu gre.Pa kaj hudiča ga ujčkate in ga šparate.
Vidva oba z možem mi delujeta kot dva nedorasla prvošolčka : postavita se že enkrat na noge in temu staremu petelinu povejta, kar mu gre.Sama se odločita : ali mu bosta servirala vse naenkrat ali lepo po majhnih dozah.Tvoj oče je že zdavnaj prekoračil vse meje, vidva ga pa še gledata in se umikata? Zapomni si, tvoj oče leze v vajin osebni prostor in to krepko!
Ker mu to dovolita in ker sam nima toliko v sebi, da bi vedel kje so meje.
Treba mu jih bo postaviti.
In to krepko!

Tvoj oče je pa res en težkonja.Prav nič ne moreš.Bi ga pa jaz čimbolj ignorirala, čimmanj hodila k njemu na obiske, kar se pa tiče službe : tvoj mož naj se mu v službi izogiba.Samo tisto, kar je za delo najbolj potrebno.
Bo šel tvoj oče že kmalu v penzijo?
Se mi pa zdi, da živite preveč družinsko.Zakaj sta morala tvoja starša podpirati tvojega moža in tebe, ko je imel on doma s starši probleme? To je stvar njega in njegovih staršev, pa tebe.Zakaj vpletate zraven še tvoja starša? To mi res ni razumljivo.
Poleg tega imam občutek, da je tvoj oče kralj, ki se mu nihče nič ne upa reči nazaj.Pa dajte no, kaj je on več vreden od vseh drugih?
Če si dovoli on , si dovolite tudi vsi drugi : povejte mu že enkrat nazaj, kar mu gre.Pa kaj hudiča ga ujčkate in ga šparate.
Vidva oba z možem mi delujeta kot dva nedorasla prvošolčka : postavita se že enkrat na noge in temu staremu petelinu povejta, kar mu gre.Sama se odločita : ali mu bosta servirala vse naenkrat ali lepo po majhnih dozah.Tvoj oče je že zdavnaj prekoračil vse meje, vidva ga pa še gledata in se umikata? Zapomni si, tvoj oče leze v vajin osebni prostor in to krepko!
Ker mu to dovolita in ker sam nima toliko v sebi, da bi vedel kje so meje.
Treba mu jih bo postaviti.
In to krepko!
[/quote]

Odlično napisano.

Pa še to .Komunizem ni prav nič kriv za obnašanje tvojega očeta.
Me pa zelo zanima, zakaj doma pri mami ni petelinast? Mu ona striže peruti?
Koliko pa je star tvoj oče? Obnaša se že tako, kot da je priletel iz nekih predbivših časov, ko so mislili in delovali moški, kot da so glava družine, čeprav so se eni zapijali in je vsa družina pristala pod smreko.Toda ON je bil še vedno glava družine in glavni.
Živite skupaj v hiši , da si takole delite življenje , ki bi moralo biti pravzaprav ločeno?
Zapomni si za naprej, kaj ti bom napisala : Vidva imata svoje življenje, ta stari pa svoje.Ne pripovedujta staršem o svojih težavah, rešujta jih sama.Manj jima bosta pripovedovala , bolje bo!
Povejta samo ta lepo, pobahajta se, vse ostalo – je samo vajino.Od službe do problemov z drugimi starimi starši.

Potem…vse tiho je bilo.

😁

Če se na koga dereš, so to tvoj mož in tvoji otroci. Na druge se sigurno ne. Če se zaradi koga muliš, je to mož, ajd, zaradi otrok verjetno ne, vsaj dokler so mali ne. In to je to, Oče se obnaša kot bi se tudi sicer obnašal do svojega. Na svojega lahko otreseš jezo in pritiske iz okolice, na druge ne moreš. Tvoj je verjetno tampon cona, nič drugega. Če tega ne prenese, boljše da gre, ker oče verjetno ne bo, vsaj do penzije ne. Drugo kar je, ti lahko moža vidiš drugače sposobnega kot oče. Lahko, da ne opravičuje besede, ki jo je tvoj oče za njega zastavil. Tretje, s tem, da je bolj za_eban do zeta, je tudi za to, da mu kdo ne bi očital, da je pristranski zaradi sorodstvenih vezi. Raje izpostavi tvojega moža, ker je to enostavneje. Takšno muko, naravnost šikaniranja, je trepla sošolka v razredu, ki ji je bila razrednik mama (mala šola, po en oddelek, ni bilo druge možnosti). To je bil edini razred v osnovni šoli, da ni bila odlična! Drugače je pa to znano dejstvo, da podrejeno-nadrejeni odnosi še kako vplivajo klimo in ni mi jasno, kako ste razmišljali, da ne bi na domačo klimo?? Mislim, da mož ni zrel za svoj del odgovornosti v tem zahtevnem odnosu, sploh, ker je očetovo obnašanje tudi sicer v službi živo nasprotje tega, kako ga poznate vi kot družina.

Potemtakem se ti doma znašaš nad vsemi , čeprav niso nič krivi, ker te je v službi šef napizdil? Domači so potem zate “antena” za vse strese, ki jih doživljaš?

Mama razredničarka , ki jo opisuješ, je zame navadna p. Znašanje nad otrokom, pa najsi bo njen ali tuj , je navadna svinjarija.

Kar se tiče odnosa tega očeta v službi do zeta : oče je dovolj star in izkušen, da bi se moral zavedati že precej prej, da ni dobro imeti zeta kot sodelavca. Zdaj se obnaša do njega grdo , predvsem pa nezrelo. Nasplošno je obnašanje očeta zelo nesramno in nezrelo, kar se pa zeta tiče – jaz v njegovi firmi sploh ne bi vzela službe!

Doma je tale oče navaden kužek.Pod kontrolo mame, ki mu ne dovoli , da bi po svoje mešetaril. Prav je tako.
Ker njemu pomaga samo trda roka. Ki pa je zet in hči nimata.Prav zato se ju oče sposoja .

Sicer pa – oče nima dosti pojma o odnosih.Kajti on spoštuje samo trdo roko , mehkejše in občutljive ljudi pa si takoj izposodi in jih pohodi.
Tak človek absolutno ni za šefa!

New Report

Close