Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali je muškatni orešček res halucinogen?

Ali je muškatni orešček res halucinogen?

Zelo rada kuham in pri tem uporabljam različne izbrane začimbe.
Pa najdem danes prispevek, ki navaja, da se poznano začimbo muškatni orešcek uvršča med droge halucinogenim učinkom.
Hm?

Seveda je, samo na žlico ga je treba jesti!

Od kuhanja z njim ti ne bo nič, če pa popiješ kozarec Cedevite z žličko nastrganega muškatnega oreščka pa te bo orng obrnilo. Ima pa zakasneli in dolgotrajen učinek – si je fajn sprostit urnik za naslednji dan..😀

nova
Uredništvo priporoča

Vsebuje psihoaktivne snovi, seveda. Podobno kakor luštrek ki vsebuje myristicin (phenylpropene), četudi le ta bi znal delovati bolj poživilno kakor muškatni orešček, saj je soroden MDMA-ju, ki je mladini znan kakor glavna sestavina ekstazija.

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

… kot konoplja ali hašiš?

Ne.

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

Huh. Koliko g luštreka je potrebno pojesti, da deluje poživilno?
Kaj bi se zgodilo, če bi pojedla recimo namesto 1 čajne žličke (5 g) muškatnega oreška … 3 ali 4 žličke (20 g). Če se predoziraš, ali lahko umreš?
Hvala.

Močna tinktura, v 7dc žganja nekje cca 30g svežega luštreka, ali več. Naj opomnim da se tinkture uživa v majhnih količinah, v primeru 0.3 štamperla ali pa 0,5 tega pripravka pa že lahko razpredamo o zlorabi tinktur, a eno šilce omenjenega pripravka poživlja. Je pa treba pazljivo da alkohol ne prebije čez myristicin.

Muškatnega oreščka in njegovega delovanja ne poznam najbolj ker to niso moje sfere, tako da za to vprašanje nisem pravi naslov.

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

Če bi mogla pojest eno žličko muškatnega oreška bi vidla ja… Vse sfere vidnega in nevidnega sveta – meni je to tako ogabno – fuuuuuujjjjjjj….
Ščepec v kako jed, ajde. Kar je več od tega, no-go!

Sem včeraj zvečer poskusila polovico naribanega muškatnega oreška v toplem mleku.
Kaj naj rečem?
Prijetno utrujena in pomirjena. Lahkotno sem se počutila.
Še danes se prijetno počutim.
Nič nisem halucinirala, verjetno je bila premajhna doza?

New Report

Close