Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vedno ženske nega za otroka

Vedno ženske nega za otroka

Pri nas v službi gredo vedno ženske na nego za otroka. Pa otrok zboli v vrtcu in gre ženska ponj.
Nikoli moški pa ni nobena samohranilka.
Potem pa seveda grdi pogledi s strani šefice (ki ima tudi otroke in je verjetno tudi sama kaj hodila na bolniške za otroke), pripombe…

Vseeno pa se sprašujem kakšni so moški? Jim je res tako težko vzeti si čas v službi, da ostanejo ob bolnem otroku?
Ok, ženske rečejo, da one ostanejo doma, da imajo možje boljšo plačo in se tako bolj splača. Ampak naši moški pa nikoli ne ostanejo doma za svoje otroke pa čeprav vem, da imajo eni ženske z boljšo plačo.

Tudi tule sem brala težave ene mamice, ki je ravno dobila službo pa je morala že prvi teden nove službe ostajat doma ob otroku in jo skrbi.

Kaj pa moški? Imajo res vsi tako ultra pomembne službe, da bi se vse ustavilo, če bi vzeli nego za otroka?

Pri nas greva izmenično oba. Se prilagajava, če ima kateri od naju krizo v službi. Od vsega začetka in približno enakovredno.

Super. Čim več takih.

nova
Uredništvo priporoča

Pri nas sem tudi vedno jaz vzela nego za otroka (ko sta bila še v tistih letih, zdaj sta že odrasla). Mož je imel 2x višjo plačo od mene in potem naj bi on vzel bolniško??? Ni računice.

če je bilo treba, sem večinoma jaz vzela nego, mož zgolj res redko, najprej zato, ker ni zaposlen v sloveniji, ampak v tujini, kjer nege kot jo imamo mi ne poznajo.
potem pa zato, ker majhen otrok v prvi vrsti potrebuje mamo. za nego in skrb. zdaj pa me raztrgajte, ampak koliko očetov se nastani v pediatrični, ko otrok zboli v primerjavi z mamami?

otrok do tretjega, četrtega leta najbolj rabi mamo.

ne glede na to, da ženske nekaj delajo, so v svoji osnovi vse kešpeecke in jim ni do tega, da bi zaradi bolnega frocovja, provider prinesel manj denarja domov.

Delam v moškem kolektivu. Večinoma vsi ki imajo otroke jih moški vozijo zjutraj v šolo in vrtec, žene poberejo (ker imamo pač dolg delovnik). Kar se tiče bolniške ne vem kako si delijo, ampak vem pa da moji moški sodelavci velikokrat vzamejo bolniško za otroke. Še nikoli nihče nič rekel glede tega. Hvalabogu. Ker halo, kot da si sam želiš biti doma z bolnim in tečnim otrokom. Vsak je pomoje raje v službi :).
Na splošno ne poznam dosti družin kjer bi bile ženske za vse, moški pa ležali. Ne vem kakšno družbo to imate, ampak vse kar jih jaz poznam so moški zelo vključeni v skrb in vzgojo otrok.

ne glede na to, da ženske nekaj delajo, so v svoji osnovi vse kešpeecke in jim ni do tega, da bi zaradi bolnega frocovja, provider prinesel manj denarja domov.
[/quote]

Hm, kaj pa, če oče predlaga in zagovarja takšno odločitev?

ne glede na to, da ženske nekaj delajo, so v svoji osnovi vse kešpeecke in jim ni do tega, da bi zaradi bolnega frocovja, provider prinesel manj denarja domov.
[/quote]

Če neka ženska uporablja razum in dobro premisli o financah družine, še ne pomeni, da je keš pi***, ti blesavi kre.ten.

Pri nas tudi tako. In meni je v redu, možu je v redu, otroku je v redu.

Če pa tebi avtorica to ni v redu, me pa tudi malo ne zanima.

vzela nego, ker sem tak tip in ker tako pa delujeva. Če pa imajo zaradi tega sodelavke probleme (seveda se jim zdi da jih imajo) se mi pa gladko žvižga, kot se njim žvižga za to, da sta moja otroka bolna in se celo vtikujejo v intimo moje družine ter kako imam urejene stvari, ki se jih popolnoma nič ne tičejo.

Morda zato, ker več mam kot očetov koristi krajši delovni čas?
Morda zato, ker oče več zasluži in se to potem pri družinskem proračunu pozna?
Morda je tudi več moških sp ali samozaposlenih in si nege niti privoščiti ne morejo?
Sicer pa to ni ne tvoja, ne moja stvar. Vsaka družina odloča zase in ja, morda je razlog tudi to, da imajo mnenje, da k bolnemu otroku bolj spada mama.

Pri nas se načeloma izmenjujeva, ko so bili otroci manjši in če so se res slabo počutili, pa sem hotela biti jaz doma. Niti ne bi mogla v miru delati. Delo počaka, podjetje ne bo propadlo zaradi tega, otrok ima samo eno mamo. Za crkljanje je prva mama.

Uf, ste ene napadalne. Samo vprašam pa pobesnite.

Zdaj pa imam še eno vprašanje. Te naše sodelavke pogosto potožijo, da jih šefica po strani gleda, zaradi tega, ker so dosti odsotne zaradi otrok, da jim kaj preveč reče . Pa tudi tako na splošno ženske pogosto potožijo, da jih v službi vodstvo postrani gleda zaradi številnih bolnišk oz. neg.
Zakaj užaljenost, če ste si same tako zbrale?

vzela nego, ker sem tak tip in ker tako pa delujeva. Če pa imajo zaradi tega sodelavke probleme (seveda se jim zdi da jih imajo) se mi pa gladko žvižga, kot se njim žvižga za to, da sta moja otroka bolna in se celo vtikujejo v intimo moje družine ter kako imam urejene stvari, ki se jih popolnoma nič ne tičejo.
[/quote]

Ja, načeloma je tvoja odsotnost zaradi nege (ali drugega razloga) tvoja osebna zadeva.
A ker tvoje delo, ki ga v času tvoje odsotnosti verjetno ne opraviš, posledično zelo verjetno vpliva tudi na njihovo delo, pa če morajo čakati na rezultate tvojega dela ali če ga morajo (brezplačno) opraviti namesto tebe.
Zato reči, da nimajo nobene pravice komentirati odsotnosti sodelavk, ni ravno čisto pravična do njih, saj se tvoja odsotnost dejansko tiče tudi njih!

Bi pa bilo zelo dobro, če bi se delodajalci bolj zavedali tega problema bolniških odsotnosti in bolje organizirali nadomeščanja.

P.S.: Barca, spet strašiš s hidranti? 😛

Ker se jih to ne tiče zato in ker to počno zelo slabi šefi, ki niso sposobni za mesto, ki ga imajo. Zakaj bolniška me ne zanima, moja skrb je nadomestiti delavca, ki ga ni.
PS
Dokazano je, da so največji koristniki staleža zaposleni tam po 50 let in ne mladi stzarši, kaj pa na to porečeš?

Ker se jih to ne tiče zato in ker to počno zelo slabi šefi, ki niso sposobni za mesto, ki ga imajo. Zakaj bolniška me ne zanima, moja skrb je nadomestiti delavca, ki ga ni.
PS
Dokazano je, da so največji koristniki staleža zaposleni tam po 50 let in ne mladi stzarši, kaj pa na to porečeš?
[/quote]

Samo to lahko poročem, da so pri nas največji koristniki staleža ženske, tam pod 40. Bolj kot tiste nad 50.
Govorim za naš kolektiv.
In govorim, ko vidim šefinjo (ki ima otroke in je tudi koristila nego), kako ji gredo mlade mame na živce.
Meni je itak vseeno. Samo ob tem, ko sodelavke jamrajo kako so šikanirane zaradi te nege in bolniške, se pa seveda vprašam zakaj očetje ne pomagajo pri teh zadevah.

Ja, načeloma je tvoja odsotnost zaradi nege (ali drugega razloga) tvoja osebna zadeva.
A ker tvoje delo, ki ga v času tvoje odsotnosti verjetno ne opraviš, posledično zelo verjetno vpliva tudi na njihovo delo, pa če morajo čakati na rezultate tvojega dela ali če ga morajo (brezplačno) opraviti namesto tebe.
Zato reči, da nimajo nobene pravice komentirati odsotnosti sodelavk, ni ravno čisto pravična do njih, saj se tvoja odsotnost dejansko tiče tudi njih!

Bi pa bilo zelo dobro, če bi se delodajalci bolj zavedali tega problema bolniških odsotnosti in bolje organizirali nadomeščanja.

P.S.: Barca, spet strašiš s hidranti? 😛
[/quote]

Pogodba o zaposlitvi je tista, ki ste jo podpisali in ki vam nalaga kar pač vam, ne pa tisti/tista, ki je na bolniški!
PS
Imaš garancijo, da ne boš že jutri na bolniški in da ne bo trajala dlje časa oz. bo nepredvidljiva?
Če imaš, potem se ti opravičujem, če ne pa ne pa se brigaj zase.

Pogodba o zaposlitvi je tista, ki ste jo podpisali in ki vam nalaga kar pač vam, ne pa tisti/tista, ki je na bolniški!
PS
Imaš garancijo, da ne boš že jutri na bolniški in da ne bo trajala dlje časa oz. bo nepredvidljiva?
Če imaš, potem se ti opravičujem, če ne pa ne pa se brigaj zase.
[/quote]

Tebe pa imajo v službi sodelavke sigurno izredno rade :).

Samo to lahko poročem, da so pri nas največji koristniki staleža ženske, tam pod 40. Bolj kot tiste nad 50.
Govorim za naš kolektiv.
In govorim, ko vidim šefinjo (ki ima otroke in je tudi koristila nego), kako ji gredo mlade mame na živce.
Meni je itak vseeno. Samo ob tem, ko sodelavke jamrajo kako so šikanirane zaradi te nege in bolniške, se pa seveda vprašam zakaj očetje ne pomagajo pri teh zadevah.
[/quote]

blablablablabla…. in sama veš, da te najbolj na svetu muči, da si kar si in da so drugi kar so.

Fotrom pač ni do otrok, da bi zanje skrbeli.

Jaz imam drugačne izkušnje.

Jaz imam drugačne izkušnje.
[/quote]

Tvojemu mogoče je, večini ostalim pa dol binglja za bolnega otroka. Naj bo baba doma pa se ukvarja z bolnim otročajem si mislijo.

Pogodba o zaposlitvi je tista, ki ste jo podpisali in ki vam nalaga kar pač vam, ne pa tisti/tista, ki je na bolniški!
PS
Imaš garancijo, da ne boš že jutri na bolniški in da ne bo trajala dlje časa oz. bo nepredvidljiva?
Če imaš, potem se ti opravičujem, če ne pa ne pa se brigaj zase.
[/quote]

Ja, seveda imam garancijo. Ti je nimaš? Potem si čudna.
:/
NE pišem o tem, ali je nekdo lahko na bolniški ali ne.
Niti o tem, ali je upravičeno, da je vedno en starš odsoten z delovnega procesa ali ne.

Pišem o tem, da lahko nepredvidena odsotnost posameznega delavca zelo vpliva na delovni proces pri delodajalcu ter da se mi zdi čisto legitimno, da se sodelavci pritožujejo, če morajo (neprostovoljno in vedno znova) pokrivati delo manjkajočega delavca.

Tistega dela mojega prejšnjega komentarja, kjer pišem, kdo bi moral ustrezneje ukrepati v takšnih primerih, pa verjetno z razlogom nočeš komentirati?

Če neka ženska uporablja razum in dobro premisli o financah družine, še ne pomeni, da je keš pi***, ti blesavi kre.ten.
[/quote]

če delodajalec uporablja razum in dobro premisli o financah podjetja, pač ne zaposli rodne ženske. To še ne pomeni, da izvaja diskriminacijo.

New Report

Close