Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Z dojenčkom na tečaj plavanja – da ali ne?

Z dojenčkom na tečaj plavanja – da ali ne?

Veliko mladih mamic se odloči za tečaje plavanja z dojenčkom.
Pa otrok s tem res kaj pridobi? Ni klorirana voda za njegovo občutljivo kožo bolj škodljiva kot koristna?

Sama se še odločam glede tega, zato bodo vsi nasveti in mnenja, še posebej pa izkušnje dobrodošle.


Za otroka so škodljive mame tvoje baže!

To je ena novodobna fora.

Kopajta se skupaj v kadi, doma. Še boljše, če se sam in mu ti nudiš samo varnost.
Ker če imaš glivice, jih lahko preneseš na njega. Pa čim manj šamponov, brisač opranih z mehčalcem in podobnih oblačil. Vse je kemija. Vse to se skozi kožo vpija v organizem.
Pa v banjici, o kateri so nekoč (ali pa še zdaj kje) samo sanjali.

Res ni potrebe, da bi ga vozila v bazen.

S prvim sva hodila k servis Oma v Škofjo Loko. Majhen bazen, otrok je itak v vodi cca 30 min, potem takoj pod tus. Naš ni pobral ničesar niti v smislu vnetij kože, niti kakšnega prehlada, pa sva hodila od decembra do februarja.

Pri dveh letih suvereno plava z rokavcki tudi do cca 30m od obale in nazaj, se ne boji vode niti 1 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, se pusti tunkat in se tudi sam tunka, rad se meče v vodo, vozi po vodnih toboganih z očetom itd. V primerjavi z otroki, ki jih gledam po toplicah in na morju, ki so čisto trdi od strahu in se držijo staršev kot klopi, kot noč in dan.

Maja pričakujemo drugega in tudi ta bo šel definitivno na plavanje. Kar se mene tiče, je bila to ena najboljših investicij v tistem letu porodniške – pa še eno celo dopoldne sva imela zapolnjeno, malo se je družil, jaz pa tudi.

Pozabila si omenit ceno.
Kako ste se tja prevažali?

Ajaaaa, sploh nisi bila z njim, če prav razumem?

Če pa to ne zmore ena mati v kadi… in tako že v štartu zapravlja denar (okej, če imaš keš) —

Pozabila si omenit ceno.
Kako ste se tja prevažali?

Ajaaaa, sploh nisi bila z njim, če prav razumem?

Če pa to ne zmore ena mati v kadi… in tako že v štartu zapravlja denar (okej, če imaš keš) —
[/quote]

O čem ti bluziš? kdo pa je bil z njim, če ne jaz? Saj sem bila na porodniški. Lahko bi šel načeloma tudi oče, ampak te so pač večinoma v službah.

Prevažaš se tako da se usedeš v avto in pelješ – enako kot se pelješ kamorkoli drugam. Od naju od bazena je bilo 25 minutk, ker dopoldne ni bilo gužve.

In ne vem, zakaj bi otroka namakala doma v banji, če ga lahko peljem na bazen. To je tako, kot bi se poleti namakali v lavor, namesto da gremo na morje.

Cena je bila pa dobri dve leti nazaj kakšnih 150€ za 10 obiskov po 1 uro. Verjetno se ni kaj bistveno spremenila.

O čem ti bluziš? kdo pa je bil z njim, če ne jaz? Saj sem bila na porodniški. Lahko bi šel načeloma tudi oče, ampak te so pač večinoma v službah.

Prevažaš se tako da se usedeš v avto in pelješ – enako kot se pelješ kamorkoli drugam. Od naju od bazena je bilo 25 minutk, ker dopoldne ni bilo gužve.

In ne vem, zakaj bi otroka namakala doma v banji, če ga lahko peljem na bazen. To je tako, kot bi se poleti namakali v lavor, namesto da gremo na morje.

Cena je bila pa dobri dve leti nazaj kakšnih 150€ za 10 obiskov po 1 uro. Verjetno se ni kaj bistveno spremenila.
[/quote]

Jaz te zadavim, če bi mi tako brezglavo zapravljala denar!! Presnete afne…. kva mora vse dec financirat za tisto poscano fračo.

Jaz te zadavim, če bi mi tako brezglavo zapravljala denar!! Presnete afne…. kva mora vse dec financirat za tisto poscano fračo.
[/quote]

Poscana frača je tvoje hči, če te prav razumem? Otroci v vodi neizmerno uživajo in če bi imela jaz tako možnost, bi jo definitivno izkoristila. In bogi ti, ker si si našel fračo, ki jo moraš financirat, ker se reva ne zna sama.

Poscana frača je tvoje hči, če te prav razumem? Otroci v vodi neizmerno uživajo in če bi imela jaz tako možnost, bi jo definitivno izkoristila. In bogi ti, ker si si našel fračo, ki jo moraš financirat, ker se reva ne zna sama.
[/quote]

Do tukaj se strinjam – uživita v vodi. Kaj nimaš tega doma z dojencem? Govor je od dojencu.Ne o nekem malem frocku,, ki se že oklepa ‘kače’ in približno šteka, kaj je voda.

Ne bluzi.

A moraš se vozit? Plačevat 150 €?? Mislim ženske – vas en lep ku..c gleda!

Do tukaj se strinjam – uživita v vodi. Kaj nimaš tega doma z dojencem? Govor je od dojencu.Ne o nekem malem frocku,, ki se že oklepa ‘kače’ in približno šteka, kaj je voda.

Ne bluzi.

A moraš se vozit? Plačevat 150 €?? Mislim ženske – vas en lep ku..c gleda!
[/quote]

Kdo pa se je že v banjici naučil plavati? Veliko bolje je da se otrok boji vode in potem imate lahko tuleče scene na plaži ane DDD

Do tukaj se strinjam – uživita v vodi. Kaj nimaš tega doma z dojencem? Govor je od dojencu.Ne o nekem malem frocku,, ki se že oklepa ‘kače’ in približno šteka, kaj je voda.

Ne bluzi.

A moraš se vozit? Plačevat 150 €?? Mislim ženske – vas en lep ku..c gleda!
[/quote]

Sicer nismo hodili na organizirane plavalne tečaje za dojenčke, smo pa bili veliko v kopališčih.
Vsak od staršev je za en obisk plačal 10 – 15 €, pač odvisno, kam smo šli. Pa seveda še stroški goriva, hrane …
Komu se naj grem pritožiti, ker smo tako imeli na en kopalni izlet vsaj 50 € stroškov?

Prijateljica je s svojim dojenčkom hodila na tak tečaj in je bila zelo zadovoljna in ga je tudi zelo pohvalila. Njen otrok je v vodi neizmerno užival. Nekateri drugi niso in se ji je za tiste otroke ta aktivnost zato zdela neprimerna.

Skratka, če imaš to možnost, je najbolje, da enkrat poizkusiš in da vidiš, kako se tvoj otrok odziva. Če mu bo všeč, super. Če mu ne bo, pa se raje udeleži kakšne druge aktivnosti. Tako kot odrasli nismo vsi enaki, so tudi med dojenčki ogromne razlike. Nekateri v vodi uživajo, drugi ne.

Bodi pa zelo pozorna, da ga boš na poti iz bazena zavila v topla oblačila, obvezno dobro osušila ter mu dala toplo kapo na glavo. Ampak vse to že itak veš :).

Jaz te zadavim, če bi mi tako brezglavo zapravljala denar!! Presnete afne…. kva mora vse dec financirat za tisto poscano fračo.
[/quote]

Zaviješ mi vrat? Uau… kakšen nivo komunikacije. Smili se mi tvoja družina, če otrok ni vreden niti dobrih sto evrov.

Pa glede na to, da si očitno ravno zlezel iz jame, ti lahko zaupam še, da v 21. stoletju ženske služimo svoj denar in ga lahko potrošimo, kakor ga želimo.

Res ste pod nivojem tisti, ki nimate denarja za takšne stvari, potem pa svoje frustracije zdravite v tovrstnih temah, vsi, ki si to lahko privoščimo, pa smo v najboljšem primeru idioti, v najslabšem primeru pa nam je za zavit vrat.

In ja… midva s tamalim sva se vozila, ker so bili vsi ostali programi plavanja v Ljubljani organizirani s Fredovimi obroči, kar meni ni bilo OK. Ampak očitno je zločin, če se ženska z dojenčkom usede v avto in nekam pelje. Po prepričanjih nekaterih ‘moških’ tu sodeč bi morala tamalega dat v lavor, jaz pa priklenjena za štedilnik cele dneve porodniške loščit pribor. A ti povem, da sva imela tudi letno karto za živalski vrt in sva hodila na telovadbo z dojenčki? Pfff… res sem ena slaba mama, da ga nisem celo leto samo sprehajala po poljih.

Še dobro, da sem se ob iskanju moža takim primitivcem izognila v širokem loku.

Tu se oglašate ene tri mame…. polne keša očitno. Pa 7 majstrov, ki to priporočajo in služijo na ta račun. Pa ni posla. :-)))

Glej, ne peljem dojenca v bazen! Pa d dam še za prevoz, pa 150 € za namakanje.
Pa potem vse osušit, v avto, nazaj v mraz… NJET!

Ne bit tok presrani! Mal zdrave pameti vam svetujem!

MOji otroci so tudi taki, še pred drugim letom rokavcki, samostojno plavanje, tunkanje, sami na tobogan (midva sva spodaj cakala)… In niso kot dojencki hodili na noben tecaj plavanja

Do tukaj se strinjam – uživita v vodi. Kaj nimaš tega doma z dojencem? Govor je od dojencu.Ne o nekem malem frocku,, ki se že oklepa ‘kače’ in približno šteka, kaj je voda.

Ne bluzi.

A moraš se vozit? Plačevat 150 €?? Mislim ženske – vas en lep ku..c gleda!
[/quote]

Ločiš drugače med plavanjem in čofotanjem in igranjem z vodo? Drugače “dojenci” plavajo veliko bolje kot večji otroci. Malo razgledanosti ne bi škodilo. Drugače ne vem, kaj te briga, kako kdo zapravlja svoj denar.

Tu se oglašate ene tri mame…. polne keša očitno. Pa 7 majstrov, ki to priporočajo in služijo na ta račun. Pa ni posla. :-)))

Glej, ne peljem dojenca v bazen! Pa d dam še za prevoz, pa 150 € za namakanje.
Pa potem vse osušit, v avto, nazaj v mraz… NJET!

Ne bit tok presrani! Mal zdrave pameti vam svetujem!
[/quote]

Če delaš za minimalca, se ne sklicuj na zdravo pamet, ampak na kislo grozdje. Nekaterim pač ni problem dati ta denar in še veliko več.

Nisem ljubiteljica bazenov, zato tudi z dojenčkom nisem šla v bazen, je pa že od malega navajen morja. Vode se nikoli ni bal, prav tako ne toboganov in vseh vodnih vragolij po bazenih in v morju.

Tu se oglašate ene tri mame…. polne keša očitno. Pa 7 majstrov, ki to priporočajo in služijo na ta račun. Pa ni posla. :-)))

Glej, ne peljem dojenca v bazen! Pa d dam še za prevoz, pa 150 € za namakanje.
Pa potem vse osušit, v avto, nazaj v mraz… NJET!

Ne bit tok presrani! Mal zdrave pameti vam svetujem!
[/quote]
Ne vem, kaj točno te je zmotilo v mojem zapisu.

Avtorica sprašuje po izkušnjah, jaz sem ji povedala, kar vem. V odgovoru sem tudi jasno napisala “če imaš to možnost”. Koliko vse skupaj stane, ali je avtorici to dosegljivo in ali se ji zdi vredno tega denarja, se bo pa že sama pozanimala in presodila.

Zaviješ mi vrat? Uau… kakšen nivo komunikacije. Smili se mi tvoja družina, če otrok ni vreden niti dobrih sto evrov.

Pa glede na to, da si očitno ravno zlezel iz jame, ti lahko zaupam še, da v 21. stoletju ženske služimo svoj denar in ga lahko potrošimo, kakor ga želimo.

Res ste pod nivojem tisti, ki nimate denarja za takšne stvari, potem pa svoje frustracije zdravite v tovrstnih temah, vsi, ki si to lahko privoščimo, pa smo v najboljšem primeru idioti, v najslabšem primeru pa nam je za zavit vrat.

In ja… midva s tamalim sva se vozila, ker so bili vsi ostali programi plavanja v Ljubljani organizirani s Fredovimi obroči, kar meni ni bilo OK. Ampak očitno je zločin, če se ženska z dojenčkom usede v avto in nekam pelje. Po prepričanjih nekaterih ‘moških’ tu sodeč bi morala tamalega dat v lavor, jaz pa priklenjena za štedilnik cele dneve porodniške loščit pribor. A ti povem, da sva imela tudi letno karto za živalski vrt in sva hodila na telovadbo z dojenčki? Pfff… res sem ena slaba mama, da ga nisem celo leto samo sprehajala po poljih.

Še dobro, da sem se ob iskanju moža takim primitivcem izognila v širokem loku.
[/quote]

Vse to, kar si ti naštela in plačuješ (upam da res iz svojega žepa, čeprav se to pozna pri družinskem računu in kje je še druga tvoja afnarija!)
.. zna vsaka pametna mati, brez da zapravi en cent! V domačem okolju (ali kot ena zgoraj omenja v morju, ko je čas… ipd). In vse ob svojem času – tega tudi ne štekaš, kajne?

Upam, da vsaj nastaviš dedcu vedno, če te že gleda in prenaša in financira!

… ste res grobi eden z drugim.

Jaz sem hodila s prvima dvema, potem pa ni blo več cajta. Čisto luštno je blo, mal sem šla od doma, tamal je pa čofotau, so what?

Vse to, kar si ti naštela in plačuješ (upam da res iz svojega žepa, čeprav se to pozna pri družinskem računu in kje je še druga tvoja afnarija!)
.. zna vsaka pametna mati, brez da zapravi en cent! V domačem okolju (ali kot ena zgoraj omenja v morju, ko je čas… ipd). In vse ob svojem času – tega tudi ne štekaš, kajne?

Upam, da vsaj nastaviš dedcu vedno, če te že gleda in prenaša in financira!
[/quote]

Aha, tvoj predlog je torej, da se namesto v bazenu mamica afna v morju. V čem točno je razlika?

Aha, tvoj predlog je torej, da se namesto v bazenu mamica afna v morju. V čem točno je razlika?
[/quote]

Prišparaš 150 € plus benz plus pranje… ! Pa dojenca ne izpostavljaš.
JA bejba, če hočeš kdaj kaj imet, moraš bit iznajdljiva. Na da samo mož gara in plačuje, ti pa brezglavo zapravljaš!

Prišparaš 150 € plus benz plus pranje… ! Pa dojenca ne izpostavljaš.
JA bejba, če hočeš kdaj kaj imet, moraš bit iznajdljiva. Na da samo mož gara in plačuje, ti pa brezglavo zapravljaš!
[/quote]

Ej, a nisem enga mamuta prejle videl?

Dej, pejd raj mal lovit, no..

Ej, a nisem enga mamuta prejle videl?

Dej, pejd raj mal lovit, no..
[/quote]

Ti sam plačuj svoji mrhi, te čist razumem. Sam da maš eno uro mir.
In lohk v miru spiješ en pir. 🙂

New Report

Close