Najdi forum

dodatki ob fitnesu in hujšanju

Moja prijateljica je začela hoditi v fitnes ker bi rada dobila na mišični masi in rada bi hujšala.

Najeli si je tam osebnega trenerja, ki ji je predpisal, zraven jedilnika še kup nekih dodatkov.
Jaz se na to res ne spoznam, me pa skrbi za prijetljico, ker se mi zdi, da so dodatki le škodljivi. A ona mu povsem zaupa.

Je kdo tukaj, ki se spozna na te stvari in bi lahko ocenil, kako je s temi dodatki?

Na dan naj bi jemala:

1× nac
4× l-carnitin
1× bcaa
1× glutamin

In po treningu proteinski šejk.

nac je antioksidant
l-carnitin pomaga pri boljšem izgorevanju maščob, bcaa in glutamin pa so proteinske aminokisline…

vse skup pa je bolj ali manj blažev žegn in sredstvo za več profita tistemu, ki to prodaja.
tvojo kolegico trener molze finančno. kar počnejo vsi trenerji.

No ja, tale L Carnitin vsebuje predvsem kofein – in 4 tablete na dan je pretirano, sploh za neko začetnico, če rukne zraven še kak kufe ali čaj. Srce razbija preveč….. Ko bo delala cardio s srčnim utripom med 140 in 160 , ko jo bo treber “gonil”, ni pametno toliko kofeina v telo nabutat.

nova
Uredništvo priporoča

Delal v športni prehrani. Prodajal za veliko podjetje v angliji. Lahko povem, da ne rabi nič od tega.

Dober trener ti bo uredil jedilnik in trening. On je plačan še od podjetja, da prodaja dodatke. Glupi ljudje pa temu verjamete, ker ste ovčke.

Fitnes ni vec in. Pojdi raje v naravo, tek. Ko sem videl koliko denarja gre v marketing. Se ne čudim zakaj vsaka druga ovčka želi v fitnes s kup dodatki, ki škodujejo zdravju. To bo jemala, če se bo ukvarjalaa profesionalno, kar sploh ni zdravo.

Za primer podjetja vlagajo na mesečni ravni od 50.00 do 800.000€ za oglaševanje.

Saj zato sem vprašala, ker se tudi meni zdi, da dodatki samo škodijo. A ona verjame trenerju.
Ima res ogromno kil za izgubiti in šele zdaj je zares začela hujšat. In zato me noče poslušati.

Hodim eno leto v fitnes. Začela s 120 kg. Vadim 3x tedensko s trenerjem, kombinacijo vaj z lastno težo, vaj za moč in kardio vaj. V enem letu sem lepo počasi shujšala 23 kg, brez nekih hudih sprememb v prehrani. Jem vse, le v normalnih količinah. Največ sem omejila OH. Ne jemljem nobenih dodatkov, saj mi je trener povedal enako kot pravijo predhodniki. Nobena od teh stvari ni nujna. Za tisti denar naj si raje privošči kako masažo, savno, bazen…. Bo imela več od tega.

Samo kako jo pa kaniš prepričati? Žal je izbrala trenerja, ki to forsira in prodaja. Nekateri so močno užaljeni, če ne delaš točno tako, kot rečejo.

Celo solidni rekreativni športniki ne jemljejo dodatkov, kaj šele, če se hočeš samo malo razmigat in shujšat. Vse je samo metanje denarja stran, pa potencialno tudi škodljivo. Če moraš shujšati 20 ali 30 kil, pa tudi absurdno, kot bi si kratkolaska nabavila celo kolekcijo elastik in špangic.

Po temle ne bo samo prazna denarnica, še zdravje ji bo šlo k vragu.
Recimo beljakovinske dodatke nek zdrav človek sploh ne rabi, če ne gre za nekega hudega športnika. Še več: preveč beljakovin škoduje ledvicam.
Ostalo sran.je pa seveda vse prej kot zdravo. Prazni denarnico.
Za telo pa vsa ta kemija logično, da ni zdrava.

New Report

Close