Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Otrok ima drisko, kaka črno

Otrok ima drisko, kaka črno

Kot v naslovu. Star je 4 leta, 2 dni kaka črno in tekoče. Jemlje antibiotik 2 dni, amoksiklav zaradi vročine in gnojnega izcedka iz nosu, kašlja. Vse to je sedaj mimo, vročine nima in je dobro razpoložen. Antibiotik je dobil za 7 dni.
Vem, da je driska stranski učinek, ampak črno blato?
Danes je nedelja. Bi ga peljali na urgenco, ali počakali do jutri? Hidriran in prehranjen je dovolj, spi dobro, razpoložen je dobro, teka po stanovanju. Jedel ni ničesar takega, kar bi povzročilo črn kakec.

Pokliči v dežurno ambulanto in tam vprašaj, tukaj verjetno ni pravi naslov.

Se strinjam, pokliči v amb. A je normalno, ker vprašanje ali je driska ali samo bolj tekoče odvajanje, ponavadi bolni otroci ne jejo veliko, pijejo pa kar dosti.

Meni so rekli, da je črno blato znak krvavitev v želodcu, če imaš kakšno rano. Tisto črno je oksidirana kri. Mogoče je pri tvojemu sinu kak drug razlog, ampak jaz bi ga takoj peljala na urgenco.

Tako pise v navodilih

Stop taking the medication and seek immediate medical attention if any of the following occur:

diarrhea (watery and severe; may also be bloody)

Crna barva blata je znak krvavenja v zgornjem delu prebavnega trakta, kot je ze ena napisala. Lahko pa tudi od temne hrane, npr borovnice in podobno ali ce dobiva zelezo. Ce bi bil moj otrok, bi takoj prenehala z antibiotikom in ga peljala nazaj k zdravniku

New Report

Close