Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Motorji

Motorji

Pozdravljeni!
Imam hcero ki bo aprila stara 14 let. Ali bo lahko ze naslenje leto sla delat izpit za skuter oz. moped, saj si tega zelo zeli?
Ali je sploh mogoce da bo lahko ze kaksen izpit sla delat pri 14?
Za odgovre se Vam ze v naprej zahvaljujem.

Lahko, za kolesa z motorjem, ne motorna kolesa.

V bistvu je bolje da počaka na 16 let in naredi izpit za 125ccm. V izpitu ni neke bistvene razlike, ampak potem na cesti z 125ko ne bo ovira kot so sedaj ti 50ccm sesalci. Z 125 slediš prometu in nisi počasnela.

Cene motorjev in teža samega motorja pa je primerljiva.

U bistvo lahka za kolesa s pomoznim motorejem ampak nisen prepricana kako jitro lahko gres z njimi pri 14 ce kdo ce odgovor naj mi prosim napise zato ker imam tudi jaz sina ki bo naslednje leto star 14 in bo po vsej verjetnoati sel delat izpit.


Googla ne znate uporabljat, le na starševski ste zmožni pridet? https://www.amzs.si/solavoznje/vozniski-izpit/kategorije/kategorija-am

Viharni ima prav (in btw nobene ženske ni prekolnil ?!? A je zbolel?)
Za kolo z motorjem je treba imeti 15 let, zato večinoma mularija raje počaka do 15,5 in se začnejo pripravljat za izpit za 125 ccm motorno kolo, ki ga lahko delajo s 16 leti. Za kolo z motorjem (moped) je namreč prav tako potrebno imeti min. 20 ur vožnje. Edino zdravniški ni potreben tisti “ta pravi”, ampak lahko napiše osebna zdravnica potrdilo.
Od 14 do 16 let se lahko vozijo s 25-ico z izpitom za kolo in seveda čelado (lahko kolesarska).

Prijatelj, ki ima v lasti tomosa mi je povedal, da ga lahko imajo otroci,ki so opravili kolesarski izpit. Tvoji hčerki pa lahko kupiš tudi motokrosko ampak se z njo ne sme peljati po cesti ali kolesarski stezi saj je narejena za teren. Izpit za motor pa lahko naredi pri 16 letih, zato priporočam da naj ima prvič raje tomosa ali krosko,

Lep pozdrav

Nekdo415

New Report

Close