Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bolnisnica – alkohol pacientu

Bolnisnica – alkohol pacientu

Pozdrav,

pred kratkim je bil sorodnik operiran v eni izmed bolnisnic. Ker je menda pri viziti pritdilno odgovoril na vprasanje, ali redno uziva alkohol, je zdravnik odredil 2dcl alkoholne pijace ob kosilu, saj naj bi s tem menda zeleli prepreciti “krizo”, ki jo lahko dozivi alkoholik. O tem sem bila le obvescena, zdravstveno osebje ni upostevalo zagotovila, da sorodnik ne pije. Le-ta namrec ze dalj casa ni mogel sam iz hise, za gospodinsjstvo pa skrbim sama. Prav tako, menim, da bi se aloholizem razvidel iz mnogih pregeldov, ki so bili opravljeni tik pred operacijo. Alkohol je sorodnik torej dobil brez posveta sorodnikov, hkrati pa so opazili, da je bil po operaciji zmeden, kar je toliko bolj zaskrbljujoce.

Je to sploh dovoljeno? Na podlagi cesa lahko zdravnik odredi alkohol pacientu, dan po operaciji in kjub prejemanju zdravil? Kako postopati v tem primeru, saj sorodnik ne uziva alkohola skorajda nikoli.

Hvala ter lep pozdrav, Ana

Hm, kdo ima zdaj prav, sorodniki ali pacient? Saj mu alkohola ne bi bilo treba popiti, a ne? Da ga je cukal po operaciji, tega o tvojem domnevnem nealkoholizmu ravno ne podpira. Očitno je povedal po pravici, da je alkoholik, zdravnik pa se je – verjetno zaradi izkušenj in preverjene prakse – odločil, da prepreči odtegnitveni sindrom v bolnišnici. Kaj imajo s tem sorodniki? Ki se več kot očitno slepijo glede alkohizma.

Pa če bi to razložila lečečemu zdravniku?

Bolniki sicer lažejo ravno obratno, da neeee pijejo, neeee kadijo ali samo tri cigarete na dan, jedo seveda zdravo itd.

Ne verjamem temu. Razen če je doktor sam alkoholik?

Ne verjamem temu. Razen če je doktor sam alkoholik?
[/quote]

jaz pa verjamem.
in vsa čast zdravniku, ki ve, da kozarček vina ob dobrem kosilu samo koristi!

Dokler je pacient opravilno sposoben je vse stvar dogovora med zdravnikom in pacientom.
Če se najaviš k zdravniku, te lahko sprejme in posluša, a odločitev je še vedno njegova in pacientova.
Če nimaš skrbništva nad odraslo osebo, ne moreš diktirati njegovega življenja.

Kar se tiče pa zmedenosti po operaciji: narkoza ni nedolžna zadeva. Vsak jo prenaša drugače. Najslabše jo baje tisti, pri katerih je bila operacija dolga in so bili dalj časa v narkozi. Starejši pa še posebno slabo. Ni kar tako rečeno, da ti vsaka narkoza uniči par {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} možganskih celic.
Eni se popolnoma postavijo nazaj v normalno stanje, drugi delno, tretji malo manj, eni pa sploh ne. Odvisno od posameznika. Tako da izjava osebja, da je bil pacient po operaciji zmeden, je kar normalna.

Ne morem reči zagotovo, a dvomim, da bi kar tako na lepe oči in en odgovor bolniku odredili alkohol. Dajo ga tistim, kjer je res vidno, da ima bolnik odtegnitvene sindrome. Lahko da je bilo pri vašem sorodniku to opazno, ali pa da so ostali znaki kazali na to, da je alkoholik.

Nedvomno pa je pravi naslov za tvoja vprašanja zdravnik, ne pa forum.

jaz pa verjamem.
in vsa čast zdravniku, ki ve, da kozarček vina ob dobrem kosilu samo koristi!
[/quote]

Po operaciji v bolnici na viziti, odredil alkohol???
NE VERJAMEM, ali je doktor za odpis, ker toliko tvega.

Po operaciji se ne sme piti alkohola, ker lahko pacient umre oz pride do zapletov.

Naj dodam nekaj podrobnosti

1. Sorodnik je doma v oskrbi, t.j., iz hise sam ne more. Hrano, pijaco…kupujem sama. Torej vem, kaj uziva.

2. Alkoholizem bi opazili verjetno, kajne? Mnoge preiskave v laboartorijih, ledvica, jetra, ozilje ipd…Vec kot pol leta.

3. Zdravi se v Mariboru, sama sem iz okolice Ljubljane. Klic sem prejela pred nekaj urami, kjer mi je bilo receno zgolj, da bo danes ob kosilu prejel 2dcl. Trenutno sem na poti k sorodniku, torej kaj je spil/dobil se ne vem.

4. Verjetno ne bi pisala izmisljotin, gre le za sorodnika in ne nedolzno zadevo. In ja, ravno zaradi zmedenosti po operaciji, ki je normalna, mi ni jasno kako lahko zgolj na vparasanje, ali uzivate alcohol, dodeli zdravnik taksno “dieto”.

5. Forum se zdalec ni vir, na katerega se zanasam. Sprasujem le, ker prvic slisim, da je kaj takega sploh mogoce. Ime zdravnika ter zdrav. delavke, ki je klicala pa gotovo pridobim in nadaljujem s primerom.

6. Hvala vsem za malodane ocitajoce komentarje. Bilo je le vprasanje iz ciste skrbi in zaprepadenosti, tako da so cinicni komentarji neptrebni. Gotovo se obrnem na odogovorne…

Pa lep dan.

Eh, očitno še nisi imela starejšega sorodnika v bolnici. Kar lepo ti naprtijo marsikaj, tudi če je oseba opravilno sposobna.
In bolniki pogosto olepšujejo zadeve, zato ni popolnoma nič narobe, če zdravnik prisluhne dobronamernim sorodnikom.
In iz lastne izkušnje: zdravniki pogosto napačno ocenijo neko objektivno stanje – pri mojem očetu so na primer trdili ravno obratno, da je alkoholik. Ko sem znorela, da naj se nehajo zanašat na to, da ima težave zaradi alkohola in ga raje še enkrat pregledajo, so se potrudili in končno odkrili, kaj mu je – ni imelo nobene zveze z alkoholom, seveda, ker je ni moglo imeti.

Po operaciji v bolnici na viziti, odredil alkohol???
NE VERJAMEM, ali je doktor za odpis, ker toliko tvega.

Po operaciji se ne sme piti alkohola, ker lahko pacient umre oz pride do zapletov.
[/quote]

še nihče ni zaradi ENEGA kozarca vina umrl, razen morda zaradi zadnjega.

in ne verjamem, da je pacient dobil ta kozarec po zdravnikovem navodilu takoj po operaciji…

Oh, na zalost sem, se prevec.

In ja, ni prvic, da diagnoze na koncu popolnoma spremenijo, a sele po zapletih, ki pa se ne koncajo vedno dobro.

Zato sem v skrbeh. Iscem resitev in upam, le, da uspemo cez to tezavo. Vsem ostalim pa zelim, da sami nikoli niso v situaciji, ko ti nihce ne verjame, gre pa za zdravje. Saj imamo vsi isto zeljo, mar ne? Ne obtozevanje a cim prejsnje okrevanje nasih najbliznjih.

Kolikor imam jaz izkušenj s tem, vprašanje o rednem uživanju alkohola ni ravno običajni del vizite. Zakaj so to tvojega sorodnika sploh vprašali?

Ne takoj, dan kasneje. Nihce ne govori o zivljenjski nevarnosti, zaradi kozarca vina. Bog ne daj. Vprasanje je bilo le, ali ima kdo s tem izkusnje. Sodec po odgovorih, ne. Hvala.

ravno na podlagi izkušenj komentiram.
mojemu očetu je zdravnik po operaciji pljuč priporočil kozarec vina po kosilu in večerji.
ni umrl zaradi uživanja alkohola!

Dr. Slavica Šikovec je povedala, da je v Italijanskih bolnišnicah nekaj normalnega, da dobijo pacienti kozarec ali dva vina pri kosilu.

Po operaciji v bolnici na viziti, odredil alkohol???
NE VERJAMEM, ali je doktor za odpis, ker toliko tvega.

Po operaciji se ne sme piti alkohola, ker lahko pacient umre oz pride do zapletov.
[/quote]

Verjetno še nisi videla alkoholika v bolnišnici z abstinenčno krizo, ko ga morajo celo privezat na posteljo, da jim ne razbije vsega – tako eni norijo, ja, ko so v abstinenčni krizi in imajo odtegnitev alkohola.

Jaz verjamem, da je zdravnik v izogib vsemu temu, kar potegne za seboj en tak alkoholik, ki ga redno pije, ker ga mora pit, dovolil, da lahko popije….. Ker imajo ljubi mir tako pacienti, kot bolnišnica pred razgrajanjem…..

Sicer jim pa dajejo tudi zdravila takim alkoholikom za preprečevanje krize za čas, ko so v bolnici, da ne znorijo zaradi odtegnitve alkota…..

Od kod vam povzetek, da je clovek, ki ga omenja avtorica sploh alkoholik? Je jasno povedala, da ni….

Mene bolj skrbi pristop. Res ni nevarnen za vecino, amapk amatersko izveden, ce ni bilo preiskav, clovek zmeden in nikogar od svojcev niso vsaj vprasali….zanimivo.

Zakaj je pa potem rekel, da pije?

Zakaj je pa potem rekel, da pije?
[/quote]

OMB!

Zakaj je pa potem rekel, da pije?
[/quote]
Po mojem so jetrni testi pokazali anomalijo in prvi vzrok, na katerega pomislijo, je alkohol.
Mislim, da je zdravnik tega pacienta preverjal z vprašanjem, če redno (ali zelo pogosto) spije kakšen kozarček. In ker je domnevno odgovoril pritrdilno, je zdravnik v izogib abstinenčni krizi predpisal ta kozarček.

Pri nenadni odtegnitvi alkokola lahko nastopijo smrtonosne posledice.

jaz pa verjamem.
in vsa čast zdravniku, ki ve, da kozarček vina ob dobrem kosilu samo koristi!
[/quote]

Ob DOBREM kosilu??? A je to restavracija z a la carte menijem? V bolnišnicah (kot vsi, ki smo kdaj bili tam, vemo) je hrana komaj za pojest. Brez okusa in začimb.

Ob DOBREM kosilu??? A je to restavracija z a la carte menijem? V bolnišnicah (kot vsi, ki smo kdaj bili tam, vemo) je hrana komaj za pojest. Brez okusa in začimb.
[/quote]

si pa hudo bolan, če si imel tako hudo dieto.
sam sem pred šestimi leti žal imel priložnost biti “na hrani” v UKC Ljubljana in lahko samo pohvalim ljudi, ki pripravljajo hrano za tako množico ljudi.
razen ene nedeljske večerje je bila vsa hrana kar okusna in v primernih količinah, za marsikoga celo preveč.

alkohola nam pa res niso dajali.
si mogoče to tako zelo pogrešal, da moraš kritizirat?

Ob DOBREM kosilu??? A je to restavracija z a la carte menijem? V bolnišnicah (kot vsi, ki smo kdaj bili tam, vemo) je hrana komaj za pojest. Brez okusa in začimb.
[/quote]

S kakšno pravico govoriš v imenu vseh? Jaz sem preživela v bolnišnici 4 tedne in hrana je bila zelo dobra. Če je bila brez okusa in začimb, si bila očitno na dieti.

New Report

Close