Forum.Over.Net

Starševski čvek

D3 vitamin prek spleta

Default avatar

zakaj bi ga pa

Zakaj bi ga pa jemala?
Kako veš, da ti ga manjka?
Drugače pa D vitamin pa B kompleks pa podobne dodatke, prodajajo tudi v Hoferju.
Jaz, če bi mi manjkalo D vitamina, bi ga vzela na podlagi recepta. Moja mama ima premalo D vitamina, dobi recept in gre v lekarno iskat, nič ne doplača.
Default avatar

ehhhhjaaa

zakaj bi ga pa je napisal/a:
Ljudem ki večinoma preživijo dneve v zaprtih prostorih in skoraj pol leta ne vidijo sonca pa res niti slučajno ne more manjkat D vitamin. Pa tudi telo ne more uporabit katerekoli oblike D vitamina.
Default avatar

zakaj bi ga pa

ehhhhjaaa je napisal/a:
Torej naj gredo ven, v naravo. Saj menda ne govoriš o ljudeh iz recimo Pekinga, ki ne morejo kar tako ven v naravo?
Predvsem pa: ni smiselno jematati nekih dodatkov, če ne veš ali ti zadeve res manjka ali ne. To se pa vidi na krvi, se naredi test. In če res manjka, da zdravnik recept, da dobiš kvalitetne dodatke, ne pa neko šaro za katero ne veš ali je sploh lahko kaj koristna ali ne.
Default avatar

Potemo

Mož je šel samoplačniško na testiranje in ima nivo zelo pod spodnjo mejo.
Zdaj uporablja dodatek v spreju( dm), pa da vidimo, kaksen bo rezultat cez par mesecev.
Default avatar

ehhhjaaaa

Pa kje ti živiš?! Ljudje ki so v službah ne morejo kar ven v naravo kadar se jim zahoče!

Pa veš kaj bi me res zanimalo, kateri D vitamin zdravnik predpisuje tvoji mami? Ali lahko vprašaš?
Default avatar

zakaj bi ga

ehhhjaaaa je napisal/a:
Pred službo, po službi? Ob vikendih? Ne gre, je treba it nazaj med štiri stene?
Res, da je pozimi dan kratek, ampak nekaj ga je pa vseeno. Sploh ob vikendih.

D vitamin v kapljicah, se ne spomnim točno imena. Neka zeleno bela nalepka je gor. Dobi na recept. Vem pa, da mora biti skoz v hladilniku, tako, da se ne pošilja po pošti.
Default avatar

ehhhjaaa

zakaj bi ga je napisal/a:
Ja nekateri v temi odidejo od doma in v temi pridejo domov.Pa itak smo tukaj pol leta zadekani tako da od D vitamina od sonca ni nič. A ti kje v tropih živiš?
Default avatar

zakaj bi ga

ehhhjaaa je napisal/a:
Hja, jaz živim v Sloveniji, imam 8 urni delovnik. In ne boš verjela, delam samo 5 dni na teden. Teden ima pa 7 dni, dan pa 24 ur.
Res pa je, da ne živim v LJ, tam verjamem, da ste navajeni cele dneve ždeti v betonu.
Default avatar

tr0šw

ehhhjaaaa je napisal/a:
Na recept se načeloma dobi kapljice. Mogoče bi se gospa ehhhhjaaa pozanima o najnovejših izsledkih glede D vitamina, preden klamfa neumnosti. Pozimi niti pod razno ni dovolj sonca, pa če cele dneve čepiš zunaj, da bi dobil dovolj D vitamina iz tega naslova. VSI ga imamo premalo. Posledice tega si lahko pa tudi poguglamo, a ne?
Jaz sem drugače šla v lekarno in rekla, naj mi dajo tisto z največjo koncentracijo. Dali so mi D3 Solarvit tablete. Za hčerko, ki je imela z izvidom potrjeno pomankanje pa je zdravnica rekla, naj ga začne jemat vsako leto že v jeseni in tudi čez pomlad. Sva se kar precej pogovarjali o tem in vlada epidemija pomanjkanja D vitamina. Ugotavljajo ga sploh pri otrocih.
Default avatar

Moje mnenje

V belo zeleni škatelci je Plivit D3.
Default avatar

tr0šw

Pardon, namenjeno je gospe Zakaj bi ga in Zakaj bi ga pa.
Default avatar

zakaj bi ga

tr0šw je napisal/a:
Ne, ni res, da imamo vsi pomanjkanje D vitamina.
Imam težave s ščitnico, ker je velika propaganda o D vitaminu pri ščitničarkah, sem šla da vitamin preverit. In imam vse ok. Res pa nisem iz LJ.
Default avatar

zakaj bi ga

Moje mnenje je napisal/a:
Ja, mislim, da je to to. Menda je zelo grenko. Vem pa, da ga meša z vodo. Pa menda enkrat na teden jemlje, nisem prepričana.
Default avatar

leeleenepr

tr0šw je napisal/a:
Jaz sem zelo skeptična do teh najnovejših dognanj o tem, česa imamo vsi preveč ali premalo in kako je to usodno, pa kako se s samoplačniškimi farmacevtskimi pripomočki to da reševat.
Default avatar

samo vprašam

A to se tudi da preverit? A to greš samoplačniško?
Default avatar

lenor

Kapljice Plivit D 3, samo na recept.
Default avatar

zakaj bi ga

leeleenepr je napisal/a:
Točno tako.
Zato ni smiselno kar nekaj jemati (D vitamin prodajajo tako v DM kot recimo v Hoferju pa še marsikje drugje), če sploh ne veš ali ti res manjka ali ne. Predvsem pa še zdaleč ni rečeno, da so vsi ti umetni D vitamini sploh ok. Eni so, drugi niso.

Povrh tega pa zdravniki odsvetujejo vse te dodatke od C, B, D... vitamina do raznih čudežnih zdravil. Zdrav človek mora poskrbeti za zdravo prehrano in tam dobi vse te vitamine. Če je pa človek bolan, je pa druga pesem, takrat pa res manjka marsikaj in so potrebni dodatki in jih zdravniki tudi predpišejo.

Je pa bolj enostavno it v trgovino kupit D vitamin pa vreči rit pred TV kot pa it v naravo športat.
Default avatar

zakaj bi ga

lenor je napisal/a:
A nisem napisala, da ji zdravnik da recept in da dobi te kapljice potem v lekarni :)?
Default avatar

hmmmmmmmmmmmmmmm

Sem že dostikrat naletelo na situacijo da Slovenci nekako rabimo manj tega ali onega kot ostali zemljani. Tako da jaz raje še po tujih referencah pobrskam.