Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Scitnica

Scitnica

Evo se mene,scitnica prepocasi deluje.
Ko sem se v 3mes zredila 6kil bi lahko vedla ,da neki ni ok.
Ampak,kot vsaka zenska krivim sebe,da sm jedla prevec.
No pa nism
Scitnica je kriva,to smo slisal ze 123467r3245x tako da sploh vec debelim ne verjamemo,da je res.
Jz pa vas prosim tiste ki se spoznate. Kaj jest in kaj ne.
Kaj vedet o scitnici nujnega.
Bolj ko berem manj mi je jasno.
Meni deluje premalo.izvid 13 namest okol 3.
In zakaj imajo zenske take probleme ko se zacnejo zdravit.
Ni pa ni dobr odmerek ali pa prevec al pa za 3mes super pa potem premal?
Kak to zdej? Sm misla da dobis diagnozo
Tablete in vzames 1na dan in mas mir.figo

Zelo veliko je dandanes težav s ščitnico. Premalo, preveč ….

Ali je kje kakšna raziskava kaj vpliva na to anomalijo?

Meni sicer ščitnica dela preveč, kar je še bolj grozno in težavno, poznam pa recept za tiste, ki jim dela premalo. Uživaj več vitamina B, C in laneno olje, pa boš takoj bolje.

To veš iz lastnih izkušenj? Jaz ne poznam nikogar, ki bi mu to uspelo. NIKOGAR!

meni je dr. povedala, da je vse več bolezni ščitnice zaradi Černobila, ki je po Evropi in Rusiji pustil sledi. ONESNAŽENJE ZRAKA najprej zadene ščitnico. Toliko o tem.
Drži se predpisane terapije ( jemanja tabletov). Drugače ne gre, ne hrana ne nič ti ne pomaga. Samo drži se tega kar ti zdravnik zapove. Igranje s ščitnico lahko vodi tudi v prezgodnjo smrt zato je prav, da pacient posluša to kar mu zdravnik govori.

“Kljub izjemno pomembni funkciji ščitnice, večina od nas ne razume njenega pomena. Mnogi povezujejo ščitnično disfunkcijo s povečanjem telesne mase, a le malo ve o njenem žlezastem sistemu in ključnem pomenu njenega delovanja.
Razlog, da je CBD postal zelo zanimiva alternativa za ščitnično terapijo, je predvsem v tem, da so običajne možnosti za zdravljenje precej agresivne, drage in le delno učinkovite. Kot primer, za zdravljenje prekomernega delovanja ščitnice se izvede terapija z obsevanjem, ki delno ”ubije” delovanje ščitnice ali le-to delno kirurško odstranijo.

Premalo aktivna ščitnica zahteva doživljenjsko terapijo z zdravili, da bi se uravnalo njeno izločanje hormonov. Terapija je časovno dolgotrajna in zaradi stranskih učinkov zdravil, težka za bolnika.

Uporaba CBD smole je tako nov pristop k zdravljenju ščitnice. Nove raziskave o delovanju ščitnice v povezavi z endokanabinoidnim sistemom kažejo dobre rezultate in dajejo novo upanje.

Kanabinoidi iz konoplje se neposredno vežejo na endokanabinoidni sistem. Vsak kanabinoid ima svojo funkcijo, a vsi se v telesu vežejo na CB1 in CB2 receptorje. Kanabinoidni receptorji so razporejeni po celotnem telesu, največ v prebavnem traktu, centralnem živčnem sistemu in v možganih.

Raziskave so pokazale, da so receptorji za kanabinoide tudi na sami ščitnici, kot tudi na območju možganov, ki je odgovoren za delovanje ščitnice (hipotalamus). Odkrivanje kanabinoidnih receptorjev na obeh straneh ščitničnega sistema kaže, da lahko kanabinoidi vplivajo na delovanje ščitnice.

Nove študije kažejo, da lahko kanabinoidi učinkovito pomagajo pri zdravljenju malignih tumorjih ščitnice, ki so prepogosta težava pri ljudeh s ščitničnimi boleznimi. Vse te raziskave so verjetno le vrh ledene gore. Trenutni dokazi kažejo na velik terapevtski potencial kanabinoida CBD v povezavi s ščitničnimi boleznimi. Kar je najpomembnejše je to, da daje CBD novo upanje bolnikom, kajti kaže se kot izjemno uspešna alternativa konvencionalnim zdravilom, ki brez stranskih učinkov in invazivnih posegov v človeško telo, dela čudeže. “

ŠČITNIČNI BOLNIKI so pod nadzorom zdravnika, ki nadzira kri večkrat letno in se odredi koliko hormona se mora jemati ( tablete, ki so doživljenjske)! Tega kar zdravnik pove naj se držijo in bo vse okej. Sami ne pacat ničesar.

Katere raziskave??? Daj priloži strokovne ugotovitve neodvisnih raziskovalcev, potem pa debatiramo naprej.
Zeeeh, je sploh kakšna bolezen kjer tvoje magične kapljice ne pomagajo?

Katere raziskave??? Daj priloži strokovne ugotovitve neodvisnih raziskovalcev, potem pa debatiramo naprej.
Zeeeh, je sploh kakšna bolezen kjer tvoje magične kapljice ne pomagajo?
[/quote]

Jaz imam tudi poln kufer tega njenega stalnega oglaševanja. Itak se samo zato oglaša, v nobeni drugi temi je ni.

Černobil……. Fukushima……

Že 40 let se zdravim zaradi premalo delujoče ščitnice, redno jemljem tablete. Nobenih, prav nobenih stranskih učinkov zaradi tablet, počutje odlično, samo zdravnikovih navodil se držite, pa bo vse v redu. Vsake toliko časa se tukaj pojavi nekdo, pa reklamira svoje izdelke. Ne nasedajte.

Jaz imam tudi poln kufer tega njenega stalnega oglaševanja. Itak se samo zato oglaša, v nobeni drugi temi je ni.
[/quote]


[/quote]

Kako, da ne, ampak na brezvezne teme pa res ne odgovarjam. še nekrat pišem o lastnih izkušnjah in temah o katerih pač nekaj vem. Škoda, da se ne želite poučiti, pojma nimate kaj vse lahko rešite z naravo.
Viri, ker me ena zgoraj omenja:

VIRI

https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/hypothyroidism/symptoms-causes/syc-20350284
http://www.henryfordlivewell.com/10-misconceptions-about-thyroid-disease/
https://www.thyroid.org/thyroid-information/
https://www.endocrineweb.com/conditions/thyroid-nodules/thyroid-gland-controls-bodys-metabolism-how-it-works-symptoms-hyperthyroi
http://www.naturalendocrinesolutions.com/articles/can-medical-marijuana-affect-thyroid-health/
https://echoconnection.org/can-cbd-help-thyroid-disorders/

Jaz sem se najprej zdravila zaradi preveč delujoče ščitnice – hipertiroza. Ker se ni umirila tako kot so zdravniki predvidevali sem dobila radioaktivni jod. Zdaj že 6 let jemljem Euthyrox 100 mikrogramov zjutraj na tešče.

Nimam nobenih težav, nobenih stranskih učinkov, skratka nič. 2x letno dam kri, da pogledajo vrednosti hormonov in to je to.

Držite se navodil zdravnika in ne ukrepajte kar nekaj na pamet ! Nezdravljeno delovanje ščitnice lahko prinese resne težave.


[/quote]
Ja, ja se oglašam tudi na druge teme, morda še včasih z drugim nicom. Aja vire mi pa stalno moderator briše. Jih pa lahko posredujem preko maila, če kdo želi.

Kateri “zdravilo” pa jemlješ? Meni eutirox ne odgovarja (povečan utrip, bolečine povsod, …..)

Glej, najbrž boš ali pa si že dobila eutirox, tudi nekaj mesecev lahko traja, da bodo ugotovili primerno dozo. Jaz zaradi teh zdravil nimam težav, sem se pa tudi zredila preden smo ugotovili kaj mi je. Problem je, ker potem kakšna tri leta tudi shuijšati nikakor nisem mogla, kljub majhnemu vnosu hrane in veliki dozi sportanja in teka. Šele potem mi je nekako uspelo, je pa tako, da če hočem to težo obdržati, moram biti približno na pol ali pa še manj hrane kot pred boleznijo. Je kar j.ba. Imela ali pa še občasno imam tudi druge težave: včasih me bolijo vse mišice, včasih sem depresivna, lasje mi izpadajo, včasih sem tako utrujena, da bi kar ležala…ampak sem se sprijaznila, tako pač je.

Si kdaj poizkusila kakšno drugo “zdravilo”? Je še sploh kaj drugega možno dobiti?

To ni res. Rabiš Lugolovo raztopino (mešanica joda). Prevelik odmerek c vitamina ti bo še dodatno upočasnil ščitnico. B-vitamin ti bo pa pospešil lakoto. Ampak Lugolovo raztopine moraš uživati po navodilih, sicer bodo stranski učinki in potem bodo vsi drugi krivi, samo tisti ne, ki je to zlorabil.

C – vitamin bi morali uživati ljudje, ki so pod ogromnim stresom ali v strahu in tisti, ki imajo več sladkorja v krvi…. več sladkorja v krvi je posledica stresa ali strahu…

To ni res. Rabiš Lugolovo raztopino (mešanica joda). Prevelik odmerek c vitamina ti bo še dodatno upočasnil ščitnico. B-vitamin ti bo pa pospešil lakoto. Ampak Lugolovo raztopine moraš uživati po navodilih, sicer bodo stranski učinki in potem bodo vsi drugi krivi, samo tisti ne, ki je to zlorabil.

C – vitamin bi morali uživati ljudje, ki so pod ogromnim stresom ali v strahu in tisti, ki imajo več sladkorja v krvi…. več sladkorja v krvi je posledica stresa ali strahu…
[/quote]

Narobe sem se izrazila, več sladkorja v krvi je lahko tudi posledica strahu ali stresa… in tu vitamin C pomaga uravnavati…. kortizol in insulin ter še druge strani… ker ko si pod stresom se kortizol poveča, insulin pa zmanjša, pospeši se oksidacija (je antioksidant)… in to vitamin C uravnava….

Ja, tako bi moralo biti. MORALO. Pa ni! Zdravijo samo, če ne moreš brez zdravil, kvaliteto življenja imaš pa uničeno, tudi če premalo dela in si lahko brez zdravil! Zdraniki pomagajo izključno in samo v primeru, da je ogroženo življenje! Boli jih kuraccc, če si zaradi ščitnice debel…. ali umsko zameden….. boliii jih…. oni zdravijo takrat, ko je življeje ogroženo… ne, če si debel zaradi ščitnice ali neumen….

Zato so si prisiljeni ljudje pomagati sami! Nimajo izbire.
V Ameriki je eno izmed najbolj pogosto predpisanih zdravil, zdravilo za zdravljenje ŠČITNICE (premalo delujoče).

In tu vskoči Lugolova raztopina! A seveda spet le tista, ki ni kontaminirana, ker veliko je kontaminirane – načrtno in preverjena za oralno uživanje… s certifikatom, seveda je ta draga, nad 50 evrov, razen če imaš srečo in dobiš brez certifikata ustrezno zadevo.

Vem kaj govorim zaradi pomanjkanja joda, se poveča golša, pa tudi policistični jajčni in prsi… so posledica pomanjkanja joda – vse imam, joda pa nikoli dobila od zdravnika nikdar in nikoli. Ženske rabijo več joda kot moški. Na podganah so dokazali, da pomanjkanje jod povzroča fibrocistične prse itd. tudi v jajčnikh je jod…..

https://www.youtube.com/watch?v=H_I9PLUg0lM

https://marjankogelnik.files.wordpress.com/2015/09/vzemite-zdravje-v-svoje-roke.pdf

OMG, ko človek to prebere, težko verjame, kar sliši,….

Farmacija je pa videti bolj kot zlo, ki se mu gre za milijarde, ne pa za ljudi…..in njihovo zdravje.

Če je vse to res, da tako pomaga neorganski, to pomeni ne-radioaktiven jod (organski jod je radioaktiven in ta je škodljiv za človeka, neorganski ščiti pred organskim v primeru nuklearnih nesreč – zato ga vi ne smete imeti, ker vas država tako ljudi…) in da pomaga celo ozdraviti rak na jajčnikih, prsih..

https://www.ebay.co.uk/itm/LUGOLS-IODINE-SOLUTION-MAX-STRENGTH-BEST-FORMULA-BRITISH-15ml-TO-2-X-100ml-15/201623338657?hash=item2ef1affea1:m:mvbakSoUrH70k87s2yfkOtw:rk:2:pf:0

New Report

Close